Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mimkaatomi
25. júl 2010

@lenka78 ahoj 🙂

ja by som ta velmi pekne poprosila keby si mi to poslala do IP
Velmi krasne Ti dakujem.

S pozdravom Miriam

jaja868
26. júl 2010

Kati, tak sa hlasim prva ja.... ak budes mat cas, ozvi sa... 🙂

mishka711
26. júl 2010

zdeni gratulujeme drzte sa 🙂))

mishka711
26. júl 2010

kacka aj tebe gratulujeme kmalinkej princeznicek 😉

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janec79
27. júl 2010

@kacka27 jeej, tak uz aj ty si mamina, prajem vsetko dobre, hlavne zdravicko malej princeznej. 🙂 🙂 Veru,uzivaj kazdu chvilku, lebo fraza "cas leti" je uplne trefna a bohuzial nic s tym nenarobime 😉

janec79
27. júl 2010

@miracle asi aj zajtra nacupitam do nasej kniznice-mame hned pod domom krasu velku a robia aj program pre deti, tak sa spytam, ci aj taki drobci, ako moja by mohli prist pozriet

Baby, predpokladam, ze mate skusenosti s ryanairom-da sa dobookovat infant telefonicky?? Moj manzelik akosi zabudol booknut letenku aj pre malu, tak sa snazim vytelefonovat ryanair, ale im sa dovolat je niekedy nemozne...Skusim zajtra, som zvedava, ci sa bude platit ako za zmenu, alebo len infant fee.

zdenkam
27. júl 2010

@kacka27 tak Jakubko ma rovesnicku na den presne. Vcera,ked mal 3 dni uz dohnal porodnu vahu 3500G,resp. o 1O g extra ma. Dufam ze ste zdravucki a stale budete.

BABENKY. VSETKYCH dakujem za gratulacie. Jakubko je dieta uplne ine ako Patrick. Tmavovlase a tvave oci a hneda plet. Vsetci sa cuduju a ja tiez. Je kraaaaasny. Neviem ze ho mam, len spinka, nacica sa a zas spinka, obcas ma hlada tak ze sa snazi zamerat pohlad ale este mu to moc nejde. Patrick je s nim krasny. Pyta sa ci moze ochutnat Didi a tak. Mliecko frci paradne ale rozbehlo sa na 3. den, takze tie prve dni len kolostrum a trochu popraskane bradavky -t rochu dost, ale uz to mliecko zahojilo bez natierania.
A este som sa dotrhala a celkom kvalitne. Teda tak, ze midwifka to nezasila musela volat lekarku a ta to sila 3O minut a netvrarila sa pri tom optimiticky. Az teraz citim nasledky, ale je to nic v porovnani s tym ako by to bolo po cisaraku. Som velmi stastna a Janec, vsetci sa cuduju, z nemocnice som dosla v sobotu naobed a poobede sme uz boli n a2 h prechadzke a dnes uz klasika 4 hodiny v parku s Patrickom. Dni su trochu narocnejsie, lebo teraz 2 t ani skolku nema, ale zvykam si na novu rutinu.

Monika a ano si na rade.

zdenkam
27. júl 2010

a este som vam chcela taku pikosku, maly sa mal narodit 21.7. na mamine narodky. Narodil sa den po nich a meniny ma den pred nimi. Budu slavit spolu.
Prilozim vam fotku len musim ist prebalit 😀

zdenkam
27. júl 2010

tak tu su moje 2 poklady

annaola
28. júl 2010

@zdenkam je zlatucky, a dost sa podoba na svojho braceka.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fredika
28. júl 2010

@zdenkam jej, krasny je. prajem este raz vela zdravia a nech sa ti rany rychlo zahoja 😉

catalin
28. júl 2010

@zdenkam
@kacka27 este raz vam obom srdecne gratulujem..to viete, ludia narodeni 22. jula su ludia vynimocni 😉 vid ja 😀 😀 😀 nech vam robia len radost, nech su zdravi a nech z nich vyrastu dobri ludia...Vam, maminky, prajem rychle zotavenie a vela radosti, mliecka a prespatych noci 😉

@zdenkam tesim sa ze si rodila prirodzene, vlievas mi nadej ze druhe aj ja porodim prirodzene, plus aj moja gynekologicka sa vyjadrila ze nevidi dovod ze by som nemohla...sice si na to este chvilu pockam, ale verim ze sa oplati cakat..

mamartinka
29. júl 2010

@zdenkam Gratulujem k Jakubkovi.Aky vlasaty je.kacka27 tiez k Timejke gratulacia.Nech vam rastie do krasy.Pozdravujem inak vsetky do Irska.Zatial si Slovensko uzivam.Sa nam troska uz schladilo.Ale uz keby som dnes letela nazad do Irska by som sa nehnevala.Uz mi tu je dlho.By som uz rada letela nazad.No este musime mesiac vydrzat presne dnes mesiac a pride polovicka uz za mnou.Tak este raz vsetky pozdravujem a gratulujem k babetkam.

zdenkam
29. júl 2010

@mamartinka si to poriadne uzite Martinka, ja mam odlucenia aj rada, lebo ta radost zo stretnutia je potom obrovska

mamartinka
29. júl 2010

@zdenkam Dakujem.

zdenkam
29. júl 2010

Maminky a som sa chcela spytat s akym najmladsim babom ste leteli. Ja idem booknut letenky na september pre deti a mna do Sr. Ako Jakubko bude mat 6-7 t v tom case, trochu sa bojim, ci mu ten tlak neublizi, ale proste kvoli Patrickovi zas chcem do sr este ked tam bude priaznive leto co v tom septembri byva. Leteli ste niektora tak skoro?

Inak ked sme vyberali meno. Jedna z veci co ma tesila bola skladba od Nohavicu: Jakub. V ktorej sa spieva Jakube, Jakube, Jakube co tu bude az ti roku přibude. .......fakt sa mi to paci... 😉

kacenkalm
29. júl 2010

@fidka79 tak hod nazov skupiny na fb,pridam sa.... 🙂

catalin
29. júl 2010

ahojte baby,

potrebujem radu..pre dublincanky..zajtra doletim do dublinu a chcem zobrat taxi na heuston station..kolko priblizne to bude stat? nechcem sa stat obetou taxukara a platit nejake brutalne peniaze...vopred dakujem..

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cetrojka
30. júl 2010

@zdenkam Maly je naaadherny... jeeemine kde su tie casy ked bol nas Misanek taky ☹ 😉 😉 utekaaa to. Uzite si kraaaasne chvile. A my sme leteli ked mal maly 3 mesiace a tyzden a uplne pohodicka. Ked sme pristavali spinkal ani nim nehlo. Vobec necitil alebo nedal na sebe znat ze by mu let prekazal, takze my ok 🙂 🙂 😉

@janec79 Jani, my mame osobnu skusenost, nakolko sme objednavali letenky kym bol maly v brusku, kvoli cenam, a infant sa da dokupit podla nasej skusenosti len osobne na letisku a platis len to infant fee nic viac. 🙂 🙂 ale ide to 😉 😉

@fidka79 joooj, nech to rychlo prejde a ste vsetci fit 😉 😉

@zdenkam @kacka27 maminky uzivajte tie krasne male ratolesti, je to to najkrajsie v zivote. Zdenka to uz pozna a Katka mi da isto za pravdu. 🙂 🙂 😵 😵 😵

janec79
30. júl 2010

@zdenkam zdeni, maly je na zozratie (prepac za vyraz) ale fakt zlatunky, dufam, ze mu vydrz ta povaha dobreho babenka 🙂 nech si vies aj trosku oddychnut. A ake je to v globale -urcite zmena pre vsetkych, aj pre patricka, zvladas v pohode ako mamina, manzelka vsetko co treba?? Asi je to aj hlupa otazka, vlastne musis zvladat, ja si to momentalne neviem predstavit a trosku o sebe niekedy pochybujem, ze raz budem zvladat 2 deturence, ale viem, ked to raz pride, tak nebude ina moznost, len to zvladnut!!
@catalin @mamartinka -uzivajte si este domova. mamartinka a manzela mas tuto, len ty si doma? Uz mas za sebou nejake vysetrenia?? Drzim palce

@fidka79 moja, tak dufam, ze sa vam vsetkym coskoro polepsi. Mala ma momentalne sopliky, ale urcite kvoli zubom, 3 nam vysli tento tyzden a zda sa, ze dalsie 2 idu...Uz bola bez dudlika 4 dni, ale zuby to prekazili, takze opat zaspava s dudlom ☹ Ale neva, pockam, kym jej to prejde a opat zacneme praktizovat bezdudlove zaspavanie. Fiha, aka si akcna, posli link, fb adresu mas... A na kedy vidis stretko??

@cetrojka jaj, viem, ze vam je fajnovucko domka, ale uz dojdite!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nuda cez tie moje prestavky!!!!! Dakujem za info ohladom infanta, este sa to pokusim vytelefonovat, ak to nepojde, tak osobne na letisku.

@ladysparky ahojko!!! Ako sa mavate?? princezna domka poslucha? tipujem, ze mate navstiev a navstiev, resp.ze chodite po navstevach. Uzivajte si to, lebo raz-dva budete opat tu, ozvem sa

miracle
30. júl 2010

@zdenkam
Krasne babo, nech len aj nadalej poslucha...

alice0025
31. júl 2010

Slovenské mamičky v Írsku

Pre všetky mamičky, ale aj tehotné i netehotné, ktoré plánujú prírastok, čakajú alebo majú dieťa v Írsku. Táto skupina má za cieľ vzájomnú pomoc mamičiek, či už informačnú alebo aj pomoc pri babysitovaní našich ratolestí.
http://www.facebook.com/group.php?gid=136038489...

zdenkam
31. júl 2010

@fidka79 ako fidka uz lepsie? Som pocula ze brusna chripka je riadny brutal, tak hadam nic brutalne u vas nebude. My sme dnes boli u kamosky Slovenky na birthday party jej synceka mal 4 roky.Mali aj bouncy castle, tak Patrick cely happy.
Ako ked som bola tehu som planovala, ze s takym mrnouskom tam nepojdem lebo neviem aky bude, ale on je uplne skvely, tak nebol problem.
Uz mam aj letenku do Sr na september. Jupii, hadam poletime.

@janec79 to nebola hlupa otazka Jani. Asi len Miska vie o com to je a aj to musim povedat, ze ma ohromnu pomoc, ze tu ma maminu. Takze ja som pondelok muza poslala do prace, ze sak co bude ostavat doma, cim skor si vytvorime vlastny system s novym clenom tym lepsie.. Najhorsie bolo to ze aj tie 2 dopoludnia co maly chodi do skolky, teraz nemam , lebo skolka je na 2 t zatvorena. No sila, proste fakt na ostro. Navyse Patrick ocakava rovnako intenzivne travenie casu vonku ako predtym. Takze odnasa si to domacnost, varim na 2 dni aby som nemusela stat nad hrcami kazdy den, upratuje sa po veceroch, ked Petr vezme Patricka vybehat a Jakubko spinka /co on takmer stale/. Ale najviac mi vadi,ze rano trva vychystanie sa vonku 2x tak dlho, lebo ked som uz ready aj Patrick, tak Jakubko je hladny, potom sa pokadi a tak....raz zistis sama. Alebo take tie okamihy, ked kojim Jakubka a Patrick sa vykaka a ja nan volam, nech pocka, ze ritku mu utriem o chvilu. NO figu, dvihne si gate a potom mozem utierat. Ale da sa. Sa ucim aby ma vela veci nevytacalo. Ale priznam sa ze pondelok a utorok bol narocny aj som plakala. Stvrtok a piatok boli uz paradne ani som nekrciala na Patricka. ZLepsujem sa.
A potom su take veci ako zehlenie a tak, tak to robim po 22. Standardne sa dostanem do postele tak 23.15 to sa akurat spravidla Jakubko budi na prve kojenie, tak prebalim nakojim a mozem kludne spat. NOcne vstavanie mi nastastie vobec neprekaza. A priznam sa, som rada, ze som neoddychovala posledne t v tehu, lebo teraz by sa mi to vsetko zdalo x krat narocnejsie.
Proste zvladame to, sak nemame na vyber. Ale ved co....slniecko svieti a vsetko je fajn. Ale popravde sialene ocenujem vikend, ked je doma muz, spolu vsetci nakupime ako dnes, potom ja idem domov, navarim - oni su v parku, upracem a pridu domov na obed. Poobede uz mozme vsetci spolu podnikat cosi.
A este jeden fakt: Ja som vedela, ze to bude narocne, ale nikto ma presne nepripravil na to ako. Nastastie podotykam co je neocenitelne, Jakub nie je uplakane babo, lebo to by bol pribeh o inom.

zdenkam
31. júl 2010

jo ale napriek vsetkej narocnosti najdem si cas na tie take vzacne okamihy a kukam na Jakubka ako na zazrak /ked uz Patrick spinka - nastastie zalahne po 2O h/. Pozeram ako skusa usmevy aj ked nevedome, ako sa snazi zamerat zrak, spuli pusinku alebo robi nestastnu pusinku a som neuveritelne stastna. Ani telku nepotrebujem, dokazala by som sa divat hodiny. Ale to isto kazda z Vas co mate deti poznate.

aknecak
31. júl 2010

Ahojte Babeny, tak dlho som tu nebola. Maly sa mi narodil 31 januara a mne ta materska usla ako voda, no a buduci tyzden zacinam v praci. Priatel je zatial nezamestnany, no chcela by som si najst kontakt na nejaku doveryhodnu holcinku, ktora by mala zaujem zatial len na niekolko hodin podla potreby a potom mozno aj na plny pracovny den sa postarat o mojho milacika. Ak o niekom dobrom viete, dajte mi prosim vediet, alebo nech sa skontaktuju priamo so mnou. Som z Dublinu 7 blizko Navan Road, tak ak o niekom viete, tak by bolo fajn. Inak nestihla som este precitat vsetky prispevky od Januara, bude mi to trvat velmi dlho, no dufam, ze vsetkym maminam a tehulkam sa dari. Tak dakujem a papapa

annaola
1. aug 2010

@zdenkam tak to je super, ake je Jakubko pokojne dieta,a ostatne veci sa po case doladia same. Niekto hovori ze druhe dieta je uz nenarocny clen rodiny, pri prvom sa vychytaju vsetky chyby a omyly 😀 Spominala si,ze planujes pouzivat tie speci plienky,ako ti to ide? Nie je to narocnejsie v porovnani s obycajnymi? Citala som o tych ekologickych, ze nie su na 100 % biologicky odburatelnych materialov, tak sa nemozu davat do bio smetiakov. Ci pouzivas latkove???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre