Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
25. júl 2011

@dana_l ja davam bird's custard

mitchelstown
26. júl 2011

@cmulinko dakujem, asi by som sa mala zamysliet nad svojimi reakciami 😀 cmulinko, ako sa to da zvladnut s 3 detickami? Ja niekedy neviem kde mam odlozit tu svoju jednu 🙂

cmulinko
26. júl 2011

@mitchelstown je to uplne normalne ako sa citis...aj s tym jednym dietatom.neboj sa...tiez amm dni,ked si aj zarevem,vykricim...ci len tak chytim kluce od auta a idem do sveta a decka necham tatkovi doma 😀 ,ale zatial to zvladame....este stale zijeme vsetci ...nepozabijali sme sa 😀 vzdy si hovorim,ze ked uz naozaj nevladzem,tak je cas na dalsie dieta a vtedy si uvedomim,ze co to bolo za pianko mat len 2 deti 😀 takze ak si myslis,ze si na pokraji zufalstva,tak druhe dieta vyriesi tvoj problem....minimalne ti otvori oci,ze s jednym dietatom si stihla ist aspon 2 krat za den sama na zachod 😀

happysmile
26. júl 2011

@cmulinko xixixi... Magdi strasne rada citam tvoje postrehy zo zivota. vzdy mi to vycari usmev na tvari... a mas svatu pravdu!!! pri jednom dietati je svet gombicka, ale zistime to, az ked mame druhe 😀

ssonusa
26. júl 2011

ahojte kocky,,, pre tie, ktore nechodite na facebook mam info:
Slovenske Centrum Irsko v spolupraci s NCP organizuju i tento rok "Family Day" - den zabavy a hier urceny ako pre deti, tak i pre dospelych. Mozno tento rok sa podari prist aj Vam...

http://www.facebook.com/?ref=home#!/event.php?e...

Minuly rok tam bola celkom zabava, tak ktore nemate este vymysleny program ste vitane aj s vasimi polovickami a ratolestami... 🙂

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile dakujem Olinka.. 🙂 ako ide biznis?

cmulinko
26. júl 2011

@ssonusa ahoj soni...s tebou som si nepisala uz 100 rokov?mate sa dobre?

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile dnes ideme do Galway..zial len an otocku..uz by som sa s tebou rada stretla...dnes to bude len do Skodovky a nazad domov ☹

happysmile
26. júl 2011

@cmulinko za malicko 🙂 ved je to pravda! business ide dobre, mm celkom dobre predava na markete a teraz cez predlzeny vikend nas cakaju dva. tak vyrabam ako zmyslov zbavena 😀 len teraz tu sedim, lebo cakam kedy mi to potuhne, lebo mam plne formy a ucim sa s Luckou na skusky na Svk, tak tu potajomky tukam ked nemusim behat 😅 😎

happysmile
26. júl 2011

@cmulinko no teda!!! to je teda pruser... a kde je skodovka? dobehneme my za vami ;)

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile viem,ze praca slachti...ale treba aj relax.cim lepsiu naladu mas,tym to viac vies realizovat na tych svieckach.inak mohla by si vytvorit kolekciu....MOOD OF THE WEEK 😀 kazdy den zrobis jednu sviecku podla toho v akej si bola nalade...a bude to len limitovana edicia. 🙂

happysmile
26. júl 2011

@cmulinko Magdi este ma napadlo, ze aby ste sa obrnili trpezlivostou dnes bude hrozna tratfic, lebo tu je riceweek a je hrozne busy... ale ak by si chcela tak mozem prist tam kde budete (myslim, ze je to na Tuam Road, ta skodovka) a pokial vam budu auticko pozerat mi mozeme na dve min.pokecat 😉 ja idem teraz pre Emmku a potom sa chystam do mesta....nema problema sa vidiet 😎 do IP ti posielam moje cislo ak chces tak mi brnkni 🙂

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile fuha...myslim ze je to Tuam road Monaghan & Son,ale neviem presne kedy tma budeme a nechcem vas zbytocne prehanat,ked manzel tam ide len pre nejake suciastky.Zas na svoj biznis...kupil jemne z boku buchnutu skoda fabiu 2011 rocnik a dava si to do poriadku a potom preda....to je jeho konicek.

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile ked teda dnes pojdeme,tak ti dam vediet,ale naozaj si s nami nerob starosti...mozno by sa nam skor obom hodilo stretnut sa nejaky vikend,lebo cez tyzden vy pracujuci ludia ste busy...ja som len na materskej,ale tiez sa musim prisposobit manzelovi 😒

happysmile
26. júl 2011

@cmulinko jj to je kusok odtial kam idem ja. tak ak sa ti bude dat brnkni a ja dobehnem. ja chcem ist s babami len do Tesca a Smyth to je kusocek od Tuam Road. budem happy (ved som happysmile 😀 ) ked sa uvidime!!!

cmulinko
26. júl 2011

@happysmile oki doki 🙂

alpiinka
27. júl 2011

@mitchelstown uz dlhsie som si zistovala co to o ockovani, zvazila rizika ockovania s rizikom ochorenia a podla toho sa rozhodovala a aj budem, lebo tu ta kazdy len strasi, no okrem informacii, co maju od predajcu vakcin sa tu nic ine nedozvies, a uz vobec nie nejake nestranne info a ty nech sa uz rozhodnes ako chces...myslela som si, ze ked je tuna rozhodnutie na rodicoch, tak to bude jednoduchsie, ale aj tak je to boj 😖

baby, mam otazku na mamicky, co leteli s malym babom, je mozne pocas zvlietnutia a pristavania kojit? 😕 ...nikdy som nevidela, ako su vlastne mama s babom pripasane a na vyrovnanie tlaku by som chcela maleho kojit, kedze ani dudel mu nemozem dat, lebo ho odmieta

cmulinko
27. júl 2011

@alpiinka je pripasana len matka a babo si drzis v ruke...pripadne uz som videla aj verziu,ze mamicka mala babo v autosedacke a autosedacku mala na sedadle vedla seba...v priamom prenose som dojcit v lietadle este nevidela.

alpiinka
27. júl 2011

@cmulinko dakujem, no ja mam taky plan, ale uvidim, ak by maly spal, tak by som ho urcite nezobudzala a dufala, ze to prespi...ako sa nam blizi dovolenka, zacinam mat z toho letu stres, ako to zvladnem sama, lebo manzel pride za nami neskor

alpiinka
27. júl 2011

@cmulinko ozaj, a ked ta tu uz mam, nevies nahodou, ako je to s taskou ku kociku? ja mam v plane brat do lietadla ruksak, lebo do tej tasky mi zas deka a ostatne veci nevlezu, tak som myslela, ze by som ju dala prazdnu do kosika v kocari...ale bojim sa, ze to budu brat ako 2 prirucne batoziny, nemas nahodou skusenost ako to je???

cmulinko
27. júl 2011

@alpiinka osobnu skusenost zial nemam....nikdy som neletela s kocikom,lebo vsetky moje zname mi vraveli,ze ak chem ist domov s kocikom,tak si mam na to kupit kocik za 20 euro...videla som 4 kociky mojich kamosiek,ktore dopadly katastrofalne..zlomene rucky ci roztrhnute textilie...atd.myslim si,ze deku mozes mat kludne pri sebe a povies,ze s nou chces zakrit babo ,alebo,ze ti bude sluzit ako clona pri dojceni...predsa nemozes vediet kto si ku tebe sadne a pri chlapovi pochybujem,ze budes veselo dojcit...nejde tu o hanbu,ale o celkovy pocit,

happysmile
28. júl 2011

@alpiinka jasne ze sa to da, ja som kojila dvaapol roka, a vzdy ked sme leteli tak mala bola prisata 😀 my maminy sme vynaliezave 😉 ono ked dieta musi, tak musi... 😎

darksky
28. júl 2011

@jezkomanka Vdaka, odkazala som....Dufam,ze si vsetko vybavi

catalin
28. júl 2011

@alpiinka kludne mozes kojit, kedy len chces..
a s taskou..ja som to tak vzdy robila, mala som tasku s vecami pre malu a tam bolo vsetko, od papania cez pitie a plienky..vsetko...mala som ju ulozenu dole v kosiku a predtym nez som zlozila kocik pred lietadlom tak som si tasku vzala..lietam s ryanairom a oni su velmi priebercivi a nikdy nebol problem..

ladywitch26
28. júl 2011

@alpiinka kojit mozes v pohode, ten pas nemas natesno, takze maleho si k sebe normalne otocis. ja som dokonca sedela do ulicky, otocila som sa chrbtom a tak som kojila.
co sa tyka deky, tak ja som mala v kosiku aj deku, plysaka pre starsiu dceru a este aj flasky s vodou pre nich. nebol problem. pri lietadle som to len vybrala. a sla som ryanairom, nerobili problemy. oni vacsinou robia problemy pri nadrozmernej prirucnej batozine, ale zasa ked vidia mamicku s malym dietatom, tak sa s tebou nebudu natahovat o nejaku jednu deku 😉

marcela1992
29. júl 2011

Ahojte baby.Neviete ako to je tu s 3D ultrazvukom?Treba o to požiadať v nemocnici,platí sa zato?

cmulinko
29. júl 2011

@marcela1992 3D ultrazvuk si mozes jedine vybavit sama a samozrejme za to zaplatis...niektore sukromne kliniky to robia...cena je cca od 200 eur a vyssie.Radsej si to daj spravit na Slovensku...tam som platila 63 eur.

marcela1992
29. júl 2011

@cmulinko dakujem za odpoved.No tak tu v Irsku je to dost drahe,v septembri ideme domov tak si to dam urobit tam.

marcela1992
29. júl 2011

Ešte mám čas nad tým rozmýšľať,ale aj tak by ma zaujímalo,že čo všetko sa má zobrať do pôrodnice?

cmulinko
29. júl 2011

@marcela1992 ak budes chodit do poradne...clinic,tak tam ti cca v 12 tyzdni daju taky balicek informacii...brozurky aa tak a spolu s tym taku malu karticku na ktorej bude napisane,ze co vsetko si ams zobrat do porodnice...take zakaldne potreby.napisem ti co berem ja zvycajne...nakolko uz som tam 3 krat seba pakovala 😀 takze pre seba berem nocne kosele 3 kusy,uterak, kozmetiku a nieco an umyvanie..zakladna vybava,dalej jednorazove nohavicky 2 balenia a maternity pads-vlozky 3 balenia.pre babo berem 8 krat body a 8 krat babygro-to su tie dupacky na predne zapinanie,uteracik na umyvanie,kozmetiku pre babo neber,staci umyvat v cistej vodicke pripadne ti v porodnici daju taky samponik co ini pouzivaju,dalej plienky a textilne plienky som ja bravala pod hlavicku,lebo moje deti vsetci grckali prve dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre