Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catrin23
25. nov 2008

ahojte...
baby a byvate v juznom irsku??

no v kazdom pripade vam drzim palce, nech vam to vyjde vsetkym, vsak peniazky sa zidu, a hlavne pri malom dietati 🙂

a mozno zalezi aj od osoby, ktora vas akurat vybavuje. my sme mali stastie na takeho symposa mladeho, tak nam vsetko hned vybavil v office.
ale napr.ked sme sli na tax office tak sme natrafili na taku kravu,co nas hned poslala prec ze nedostaneme ziadnu tax spat, a pritom sme vedeli ze dostat mame. tak sme sli do druheho okienka a tam nam to chlapik hned vybavil a vratili nam okolo 600eur. 🙂 nechapem tych ludi, naco tam robia ked ti nepomozu 🙄

krasulka
25. nov 2008

ahojte,

martus, praveze nemam vypoved..Len nerobim uz od augusta, lebo som mala od doktora PN..ale zamestnana som stale lebo tehptnu vyhodit nemozu..tak preto mi to zamestnavatel potvrdit musel..Mne prislo to vyrozumenie, ze ma registruju, ze nastup materskej mam 11.12.2008, a termin porodu 25.2.09 tak ako mam. A nic ine tam nebolo, ze kolko budu platit a kedy...Akzrat o tyzden este prisiel papier ze este mam poslat od zamestnavatela kolko PRSI mam u neho odvedenych, tak aj to mi v robote dali, poslalo sa to a teraz zas cakam..

mamartinka
25. nov 2008

baby chcete vidiet vianoce a vianocny stromcek?pridte sa pozret ku nam.nasa majitelka uz ma cely dom vyzdobeny vianocami dokonca aj stromcek vianocny a podnim darceky.dobre co?tady su asi vianoce o mesiac skorej.

krasulka
25. nov 2008

mamartinak to je dobra, si dala na ponahlo 😀 😀 😀

mamartinka
25. nov 2008

no aj mi sme z manzelom pozerali.inak krasuli to telove mlieko od garnier som si kupila v tescu cervene a jedno este k tomu zadarmo.tiez pekne vonka?a ty sa ako mas inak na SK?babetko poslucha?este tam mate snech.tady dnes bolo pekne ale teraz je uz vonku riadna kosa.asi bude troska mrznut.

krasulka
25. nov 2008

mamartinka, no garnier pekne vonaju, hadam budes spokojna a su aj dobre. No sneh pomaly schadza,ale est epride, ael vcera to bol fakt fantastcike 🙂 🙂 🙂 Mala poslucha, kopka, niekedy tlaci, ale uz som si zvykla z eju tam mam..aj mi bude smutno po porode ked budem mat prazdne brusko 🙂

mamartinka
25. nov 2008

ale krasuli ved bude na svete a budete sa z nej radovat.inak pomali sa to krati.co?

krasulka
25. nov 2008

veru krati ale este aj tak je dlho do februara...hlavne to ako sa rozsyrujem, pani moja ako budem vyzerat vo frbruari to netusim 😀 😀 😀 😀

krasulka
25. nov 2008

krasulka tak ako teraz sexi a vacsia 😀 😀 😀 co je vacsie to je lepsie 😉 😉

krasuliak
25. nov 2008

he som bol prihlaseny pod tvojim menom milacik prepac 😅 😅 😅

ladywitch26
25. nov 2008

no, tak som dnes zasa bola v corku v spitali. no a tam som s midwife vyplnovala vyse hodiny a pol papiere do karty. a vraj mi musi nanovo zobrat krv,lebo GP tie prve poslala do waterford regional a oni z tej nemocnice neakceptuju nic. no to musi mat fakt hroznu povest ta nemocnica,ked ani labaku tam nedoveruju. tak mi zasa napichla zilu, tri skumavky naplnila, ale do stvrtej len dve kvapky a koniec. tak mi este vrazila ihlu do prsta, aby mohla zobrat vzorku na zelezo. stipalo to jak svina.ale aj mi hned povedala,ze zelezo mam v poriadku. no esteze tak. u lekarky som bola 10 minut,iba mi prehmatala brucho, popocuvala mi pluca, ze som zdrava a vraj sa uvidime v 32.tyzdni. no pekne. ale ta midwife bola zlata, aj ma poslala objednat sa na kurz prenatalnej starostlivosti a aj na kurz dojcenia. sa mi to zdalo zavcasu, ale dobre ze som sla. vraj najblizsi volny termin maju az na 1.april. 😖

catrin23
25. nov 2008

krasulka, tak asi v tom to bude, ze ty si stale zamestnana a ja som uz nebola, ja som mala normalne p45. a asi u zamestnanych to je trosku inak 😅

catrin23
25. nov 2008

ladywitch, nezavidim ti tu krv. ble ja som to neznasala, vzdy som predtym odpadla, cirkusovala a az potom mi mohli zobrat krv 😀 a v nemocnici som si tiez nedovolila pichnut, a o infuziach ani nehovorim, a to som tam bola 2 mesiace na rizikovom ☹

catrin23
25. nov 2008

a preco na zelezo? tu sa bere z prsta na cukor, ale o zeleze som este nepocula 😲

xena22
25. nov 2008

Ladywitch my sa vazne obchadzame v tom Wiltone 😀 Ja idem zajtra na ten cukor 😉 co uz... inak aj mne ponukali tie kurzy,ale ja na to nemam cas,ale ten o dojceni by sa mi zisiel,v tomto som zjavne pokrivkavala...

A z prsta ti brali krv na cukor...na zelezo sa berie zo zily,mne sa vobec nevyjadrili,ze ci mam dost zeleza za cele tehu,,,rozmyslam,ze si kupim preventivne,alebo sa zajtra na to spytam,vzdy som bola chudokrvna a zrazu ze by som nebola???hm to sa mi nezda...

ladywitch26
25. nov 2008

xeni, a naco su tebe kurzy ako odrodit dieta, vsak uz mas dvoch chlapov zmaknutych 😀 ja som sa prihlasila, lebo jediny porod nazivo,co som kedy videla,bol porod nasej macky a ta to mala za pol hodky za sebou. 😀

inak to z prsta mi brala na zelezo, lebo do stvrtej skumavky nakvapkala len dve kvapky,viac neslo, tak som jej povedala,ze vsak nech zabehne na piate poschodie,ze tam mi brali tiez krv a ze zelezo som mala 5.6. to som si ale pomylila s tym cukrom, lebo mi vravela,ze to urcite nebolo zelezo,lebo normal je tak 12 a viac. tak mi este pichla do toho prsta, vytlacila to do takeho nejakeho detektora a prisla o chvilu, ze zelezo je ok, ze bolo 15, takze nemusim brat ziadne tabletky na zelezo.

inak dnes som psychicky nezvladla uz ani banan.prisli sme domov a grcala som ako diva. ten banan siel este aj nosom. ja uz neviem,co mam jest. stale mi je zle.tak som sa z toho zosypala a trochu som si porevala. muz sa ma snazil utesit, ze ved mi nie je zo vsetkeho zle. no a ja ze uplne zo vsetkeho, jedine,co mi utlmi to natahovanie su lieskovce. uz mi ani nechutia,ale ked ich zopar pozujem,tak mi to natahovanie na chvilu prejde. malemu asi to jedine ocividne chuti, tak som muzovi zahlasila, ze asi cakame vevericku. tak mal z toho polhodinovy zachvat smiechu.

chelsee
25. nov 2008

ladywitch si pisala ze pijes na tie nevolnosti colu na litre....to by si nemala...aj kava by sa mala obmedzit v tehotenstve a nieto este kola abo kofola....verim ti ze to neni prijemne tolko vracat aj ked ja to nepoznam...nebyt toho rastuceho brucha a 30 kil co som si na seba navalila som ani nevedela ze som tehotna
snad ti to prejde coskoro...sa ti uz aj podarilo nieco pribrat?

susanne.k
26. nov 2008

caute baby,

ja som bola 1 x na to kurze o dojceni a mala som tam prist este 3x. Ale je to o nicom, vsetko co vam tam povedia ste si uz davno precitali v knihach alebo na internete. Potom tam ponukaju knihy aby si si mohla doma studovat. No nebola som z toho nadsena. Predstavovala som si to inac. 🙂

ladywitch26
26. nov 2008

chelsee,no zas na litre som jej nevypila, ja celkovo vypijem tak liter tekutin za den maximalne. mne tekutiny strasne vadia,okamzite to musim zajest niecim suchym,najlepsie tycinkami alebo lieskovcami,inak ma napina v momente. a uz som ju aj tak musela obmedzit, lebo som par dni musela ficat na gavisconoch.rano som sa zobudila s nenormalnou bolestou zaludka, tak hned este nalacno dva gaviscony. nastastie zabrali, lebo pred rokom som skoncila na pohotovosti. bohuzial mam problem s kyselinou, aj som vtedy brala lieky, do mesiaca som bola ok, ale teraz sa tie lieky neodporucaju,lebo sa nikdy netestovali, ci neskodia mimcu v tehu.tak jedine ten gaviscon, aj ked niekedy nezabera. no ale co uz,vraj to lepsie nebude, vraj v tehu sa to zhorsuje kvoli zvysenej hladine estrogenu. a potom este aj mimi tlaci zospodu na zaludok, tak sa asi mam na co tesit. nieco som uz pribrala, ja vlastne nevraciam jedlo,to sa mi stane len vynimocne, ako vcera ten banan. vacsinou idu zo mna len tekutiny.obcas trochu kyseliny, obcas zlc, a hlavne sliny.to kazde rano, a az si nad tym lamem hlavu, kde som zobrala tolko slin.

susanne.k, ten kurz dojcenia ma len jeden den. na tri dni je kurz pripravy na porod. dokonca som citala v tom prospekte, ze ak sa poslednych dvoch dni zucastnuje aj buduci otecko, tak ma narok na volno v praci a plne preplatene od zamestnavatela.

xena22
26. nov 2008

Ladywitch colu si pokojne daj,ja si vzdy dam,ked mi je zle,ale len tak po duskoch nie liter...

Dnes som ten cukor dobre zvladla,dali mi vypit nieco fajne pomarancove bublinkove - mam pocit,ze to bola Lukozada alebo nieco takeho typu,takze som si pochutila...
Tak ked beru na zelezo krv z prsta,tak to mi uz robili a mala som to ok - takze ani chudokrvna nie som,baby mne v tomto tehu absolutne nic neni - nie ze by som si stazovala,ale na to,ako sa naprd citim,su tie vysledky podozrivo dobre 😀 Pri prvych dvoch tehu som bola chudokrvna,mala som extremne nizky tlak,bola som otvorena od 6.mesiaca,obidva porody sa mi zvrtli na cisarak a pritom som mala tehotenstvo z mojeho pohladu prechadzku ruzovou zahradou,teraz je vsetko ako ma byt a ja sa permanentne citim ako zbity pes 😒
A na tie lekcie nechodim tiez z toho dovodu,ze mam naplanovany cisarak,teraz uz definitivne,tak mi je zbytocne chodit niekam ucit sa dychat a tlacit a o tom kojeni - no tuna nie je bohvieaka podpora kojenia,tak ak to nezvladnem sama,tak mi aj tak nikto nepomoze,lebo uz viac info ako uz mam v hlave mi nikto neda a viem,ze ked to nepojde,tak mi ani 4 laktacne poradkyne nepomozu - uz som si to dva krat skusila,ze to nie je len tak,tak som pripravena aj na alternativu "flaska" ...

Chelsee ako si preboha schudla 30kg po porode??Aj ja to budem potrebovat,tak rad,hlavne mi nehovor,ze ti odisli same,lebo to urcite nebude moj pripad 😀

chelsee
26. nov 2008

ja by som colu pokojne nepila...ale to je len moj nazor 😉 😎

xena kto povedal ze som tie kila aj schudla? 😵 10 ostalo v porodnici a zvysnach 20 som mala na sebe este minule vianoce....jedine na schudnutie pomaha prestat zrat, staci normalne jest....ziadne hladovky lebo rychlo zhodis ale ked ta ta dieta prestane bavit si tam kde si bola este horsie.....takze len trpezlivost 😵 inak aj taky pobyt na infekcnom par dni na sucharoch a slatine a spravi to s clovekom divy....mne odisli take dobre 4kila 😀 pri poslednej navsteve slovenska a to som sa tesila na vsetky dobroty co tam mame miesto toho som dostala litre infuzky a bolo
inak mam este 8kil stale navyse co uz ani nedufam ze sa toho zbavim 😖 😉 ale neriesim vsetky nemozme byt modelky 😎 🙂

ladywitch26
26. nov 2008

xeni, v tom letaku ligy na podporu dojcenia je ako prvy bod preco radsej dojcit,ako krmit z flasky uvedene toto: dojcenie je najrychlejsi sposob ako bezbolestne schudnut nabrate kila po porode. 😀 😀 😀
inak ta teoria je fakt zaujimava. ked ja nad tym tak uvazujem,tak okrem toho,ze kazdy den grcam, boli ma chrbat atd atd, tak mam vsetky vysledky v pohode, dokonca sa az divim,ako mi klesol cholesterol. predtym som mavala bezne aj 6 a viac, teraz mam 4.9, co je skoro idealny. mimco sa hybe ako dive, prve pohyby som citila uz pred dvoma tyzdnami,co mi doktorka v nemocnici nechcela verit, ze to je este prilis skoro, no a GP bola sama prekvapena,ked mi skusila pocuvat srdiecko, ze ho pocuje tak silno. vtedy to len skusila,ze asi nebude nic pocut,lebo je velmi skoro a ked zacula ten buchot,tak bola hotova,ze to zenam v pokrocilejsom tehu ho tak silno nepocut ako mne. takze asi to bude tym, cim zdravsie mimco a bez problemovejsie tehu, tym horsie sa citis... 😀

chelsee
26. nov 2008

inak uplna tehotenska poradna tato tema 😀 snad to neni nakazlive 😅 😉

ladywitch26
26. nov 2008

chelsee, no a co, erin by nechcela braceka? 😀 😀 😀

krasulka
26. nov 2008

chelsee no co, este jedno nevynosis? 😀 😀 😀 😀

chelsee
26. nov 2008

jasne ze by chcela braceka a keby len erinka 🙂 aj my by sme chceli ale nie teraz, este som nezabudla na prvy porod a potom tu piplacku s miminkom sak sa vas opytam ja to iste o rok ake budete zhave na druhe dieta 😀 😉

xena22
26. nov 2008

Chelsee - moja rec,ja som tiez po roku-dvoch nemala pomyslenie na dalsie dieta,ale pockaj ked budete oslavovat tretie narodky ako sa budu hormony burit 😀 vraj je to aj vedecky dokazane,ze v prirode je zena nadstavena rodit kazde tri-styri roky,no mne tieto 4-5 rocne rozdiely vcelku vyhovuju - ale som si vedoma,ze deckam by bolo lepsie,keby mali mensie odstupy od seba,ale tak co uz,maju vypocitavu mater,co mysli na seba 😀

K tej cole - no viem,ze je to sajrajt prvej triedy,ale podla mna vzdy lepsie pocuckavat denne dve decky coly ako sa zgrcavat cele dni,alebo brat gaviscon,rennie a ine chemie,co aj tak nezaberaju -mne to fungovalo a radil mi to aj dr aj na sk aj tuna v irsku.A ked som mala v tehu nizky tlak,tak hned mi povedal,ze si mam davat kavu,radsej dve slabsie ako jednu silnu...ale tak ja nie som kavickarka,zvykla som si rano na ranajky urobit len taku oklamanu,aby sa mi hlava nemotala,pol lyzicky kavy,deci vody a dva deci mlieka 😉 lepsie ako brat lieky na tlak.Napr.na SK ti v tehu ziadne lieky na nizky tlak nechcu dat ale tuna normalne predpisuju tabletky na tlak aj v tehu...no mam ja stastie,ze vzdy z nervozity z lekarov to vysvihnem aj na 110 😀 a stale sa dusujem,ze mi je fajn a nemam problem....

No snad aj ja nejako schudnem,nemusim byt modelka,ale tak ja uz zacinam mat problem obist sa s niekym na schodoch 😀

Koniec tehotenskej poradne 😉 Nahodte inu temu - ale to je tazko,ked sme sa tu stretli tri tehule a dalsich 10 potencialnych je na rade 😝 ,alebo nie??? Urcite je to chytlave,ved inak by zivot na svete zanikol 🙂

mamartinka
26. nov 2008

xenuli moja na teba prave myslim.ako po tom cukre?ci este si nebola?vypila si to cele?dobre bolo,nie. 😀

xena22
26. nov 2008

Uplne super,bolo to dobre ako nejaky drink na plazi 😉 Ale este nemam vysledky,povedali,ze ak nezavolaju do par dni,tak je to ok,asi si vypnem telefon 😀 nech mam svaty pokoj...ale ved 17teho idem na poradnu tak ci tak...

mamartinka
26. nov 2008

bude to ok.neboj.drzim palecky.aj z prsta ti brali odber?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre