Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

helka31
10. nov 2007

Ahoj Dianka,jej pekné bruško to bude ale valibuk.Pekne to máš pripravené,ozaj.Až si ma navnadila. 🙂 Ale to čakanie.Neboj zajtra príde Martin na bielom koni 😉 ?to vidno,že to bude chlap,nechce sa mu už teraz 😀 .Držím palce.Čo všetky robkáte?Tu v Limericku je o ničom počasie pod mrakom a fúka tak máme lazy day.

diant
10. nov 2007

no vsak vidim ze len ja na nete sedim. vsak co sa da so mnou robyt?! robila som buchty na pare. 4 som musela vyhodit. taka som bola rozculena, vsetko ma nahnevalo, rozrevala som sa na hodku ze preco prave ja.. potom u nas bol buduci dedko na navsteve a mi zahlasil ze ci mam tento stvrtok termin 🙄 vidno ze starne.. hovorim mu termin som mala pred dvoma dnami..dobre rano...
Helka ak to babo nebude velke a tucnucke tam ma asi... bo tucne babanko chceme, ked ho uz tak prevlacam..

diant
10. nov 2007

jeeezis ja si nepamatam ake i je v slove robit ale tvrde hadam nie... 😅

helka31
10. nov 2007

Neboj to babo bude chutnučké.Pusti si nejaký pekný film na ukľudnenie a spapaj niečo dobré 🙂 .Ja keď som išla rodiť Samko už nemal skoro vobec plodovú vodu a tak aj vyzeral,keď mi ho doniesli.Vysušený ako sušienka.Musela som ho len krémovať ale neskor to bolo ok.Neviem kde sa tá voda stráca asi sa už netvorí alebo čo.A kontrakcie nič?

diant
10. nov 2007

vsak nic v telke nedavaju. a do extra vision sa mi nechce. manzel pozera na sky futbal, mne ostala hore tv3.. jupii.. asi idem umyt kupelku. to kontrakcie nic. a ked si uz myslim ze by nieco tak to len vetry.. 😝 akurat ma picha pri srdci. dufam ze pred porodom nezinfartkujem 😲

helka31
10. nov 2007

Tak to dúfam,že nie 😨Tak to je super program.No možno pri umývaní kúpelky Ťa to chytí 😉 .Nevieš či si tu nejaký Slováci priniesli to DIGI,digit.televíziu a či to tu funguje.My tu tiež máme až 3.programy tak to budem radšej kukať z okna ako do telky samí šport 😀 .

diant
10. nov 2007

no o tom ni neviem. my mame sky uz rok, nieje to az take zle bo je tam kopec programov. bitka nastava ked muz chce kukat sport a ja daco normalne. mam doma aj dva boxy no niektore stanice mam zakodovane ked muz pozera dole ten uzastny sport. a uz nemam tolko trpezlivosti sa pretukavat cez neviem kolko programov 😖 , no idem na tu sprchu, vsak ja sa vraaaaaaaaaaaatim 😀

helka31
10. nov 2007

A keď budete traja a malý bude chcieť pozerať rozprávky , manžel šport tak To len vtedy bude 😠 .Dnes je tu nejak ticho.Asi to bol veľmi náročný týždeň pre všetky baby. 🙄

helka31
10. nov 2007

Dianka ideme si aj my s manželíkom oddýchnuť,Samko už spinká 😉 tak máme kľud.Tak pekný večer a dúfam,že sa z tej kúpelky vrátiš 😀 celá.Pozor na veľké predklony 😀 pa

diant
10. nov 2007

no a som spat. sprcha vylestena, ja osprchovana a babo nikde. ja to male nikdy neporodim 😠

nadina
10. nov 2007

Ahojte,
mna dnes straaasne bli hlava,
tak len na skok,
Helka, Digi zo SK tu v pohode chytis,
teda prijem zo satelitu,
len treba mat vacsiu parabolu,
maju to znami a v pohode...
vyjde to lacno, ale ja som to nechcela koli detom,
nech sa ucia...
Dianka, drz sa, neboj,
uz to moze byt kazdu chvilku... 😉
Pekny vecer 😉

maryloou77
10. nov 2007

ahoj baby
helka my tu mame uz rok apol UPC a chytame vsetko asi 100kanalov vsetky slovenske a ceske, tiez cez satelit a to mame len mali 50cm parabolu, a mame aspon styk s domovinou 😀
len odporucat mozem, a maju teraz akciu za 330sk na 2 roky,oplati sa ved je to len 10eur mesacne a mas to pohodlne doma 😎

etuska
10. nov 2007

Ahojte,
Som sa dlhsie neozvala,lebo moje dva pokladiky prisli vo stvrtok domov. No a v piatok hned do prace a o 6p.m sme boli na stuzkovej stvrtakom, ktorych ucim 3 roky.Mam tam 5 hodin tyzdenne,cize si uzijeme svoje 🙂
Bolo ozaj super,s manzelom sme odchadzali rano o 4a.m,kedy uz v podstate stuzkova koncila. Studenti boli zlati, pripravili si milý program a príhovory ma normálne rozplakali 🙂 -ozaj citáky. A ruzicku mi priniesla nakoniec ta Monika, kt. som spominala, ze dostala uz 4 pätorky 😉
Hmmm, bude mi za nimi smutno, normalne mi prirastli k srdcu 🙂
Celu sobotu som samozrejme dospavala.Rano "vstavacka" cca o 7mej, nastastie mamka vzala Misku k sebe a mohli sme spat asi do 10-tej. Vážne už nie som zvyknutá na ponocovanie, bola som celý den ako mátoha. Ešteže som si okolo obeda zdriemla s Miškou.Práve sme hodili do rúry pizzu-mnam.Je sice pol jedenastej,ale raz za cas si treba dopriat, no nie?
Chcela som nieco pozehlit, no taaak sa mi nechce 🙄
Nadi,ako Slavko po chorobe, dobieha zameskane, alebo ma este dietku?
Kočky-u nás snežííííí 😀 Už máme asi 5cm,ale do rána bude asi fuč.Miška pozerala z okna v nemom úžase.

helka31
11. nov 2007

Dobré ránko kočky,dík za informácie.Ja viem Nadi,že je lepšie mať len anglické programy,ale keď mne tak chýbajú tie naše 😒 .Aspoň trošku domoviny. 😵 Ahoj Maryloou a ty si z kadiaľ?Pridaj sa. 🙂 Nadi už Ti je lepšie? 🙂 Etuška tak Ty si žúrovala?Všetky stužkové sú také citové ☹ .Takže Martin na bielom koni predsa len prišiel?Tak si to užite lebo tu sneh neuvidíte tak skoro 😀 ☹ .Neviem či to je smutné alebo aj veselé?Pekný deň.

nadina
11. nov 2007

Ahoj Helka,
vitaj Meryloou, odkial si?
Helka...asi je to take....smutno/krasne, ze ? 😉
Uz mi je lepsie, straaasne ma vcera hlava bolela.
Slavko je uz zdravucky, ale Vladka to chytilo,
tak ho prehana a zajtra ma 5 rockov, poobede chceme ist
do cirkusu, tak neviem, ci to zvladne/me.
Pekny dnicek.. 🙂
Dianka, ohlas sa 😉

diant
11. nov 2007

na, tu ma mate... 😒

catrin23
11. nov 2007

ahojte..
maryloou ty si zo zamkov? aj ja. kde byvate v irl?

catrin23
11. nov 2007

diant... este nic nie je stratene... do vecera dlha chvila 😉

diant
11. nov 2007

zjem si nohu ak sa dnes narodi. taka som zdepkovana...

helka31
11. nov 2007

😀 Dianka daj si 3 kolečka okolo domu a možno to zaberie 😀 .Všetci to s tebou prežívajú neboj.Sme s tebou 🙂 Nadi som rada,že Ti je lepšie. 🙂 A teraz Vladko hnačkuje?Ta čo to je za pliagu,ejaká infekcia? 😒 A čierne uhlie si neskúšala,malý kúsičok?Dúfam,že Vám ten cirkus vyjde a to nie je ten Las Vegas čo bol aj tu?Ak je tak to bolo super.Ale trošku drahé. 😒

maryloou77
11. nov 2007

cauko baby
ja som z NZ, a v irsku byvam v Dubline 😀 😀 😀
zatial, lebo ak manzelika poslu inam, tak pojdeme inam 😒
som vydata certsvo, len 4mesiace, a deti sa snazime robit 😀 😀 😀
preto som aj tu 😉 hladam inspiraciu 😎
a rada spoznavam vase nazory ako sa tu mat lepsie, aj s detmi aj bez nich🙂

helka31
11. nov 2007

Ahojky,takže ešte nie ste zabývaní.Manžela stále presúvajú?A kde si sa vydávala tu v Írsku?

diant
11. nov 2007

urobila som 15 hore-dole po schodoch.zatial nic ☹

maryloou77
11. nov 2007

diant --- a ty mas uz po termine, vsak? a nedari sa, a co sex skusit 😉
to mam z priatelov 😎
helka --- nie my sme tu uz 1,5roka a manzel robi na stavbe, lenze tam koncia a teraz mozno pojdu robit mimo dublinu tak pojdeme prec, aj by som bola rada v neakej dedinke 😎
tak som upratala ako diva,navarene mam a pozeram poistovnu stastia a nevie co inac robit! 😖

maryloou77
11. nov 2007

no diant teraz som si pozrela tvoje albumy....kraaaasaaa 😀 😀 😀
..ta detska izba je zariadena s vkusom a citom...pekna praca, sama by som to neurobila lepsie🙂
a vidim ze ty mas Ira za manzela ak sa nemylim 😉
dufam ze si spokojna a ze nam siris dobre meno medzi nimi, inacna tej asi svadobnej s tymi bielimi satami si krasna 😀 😀 😀

diant
11. nov 2007

no dakujeme maryloou. boli u nas buduci stary rodicia z muzovej strany. svokra mi povedala ze som ta naj buduca mamina aku ona videla. tak hadam dobre meno robim 😀 mame 3 dni po termine no ja sa dako do sexu nemusim. odkedy som presla osmy mesiac ma na to nikdo nenahovori bo ma to viac boli ako .... okrem toho mame povolenu len psaciu polohu kvoli mojej chrbtici 🙄
aj ja som uz poupratovala dnes, ozehlila, a ten prcek nie a nie von... ked sa narodi bude stat za to. detska izba by vyzerala lepsie keby ma v nej uz kto kricat...

helka31
11. nov 2007

Dianka jemu je tak dobre v tvojom brušku. 😉 Tak už asi nič nepomáha,možno fakt už len sex 😀 ?Maryloou to ako sa vlastne voláš?Marika? 😉 No trebalo by Ti nejaké babo aby si sa nenudila,lebo tie deti to fakt dajú zabrať. 🙂 Na dedinke lepšie ako v meste?Máte tam rušno?

helka31
11. nov 2007

Kočky mali by sme asi začať stávkovať kedy Dianka porodí 😀 .Svokra Ťa určite má rada Dianka 🙂 .Rozumiete si?

diant
11. nov 2007

hela ja tu nasu dedinku milujem. do mesta by som uz nesla byvat ani keby mi platili. helka mi sme si babo urobili ale co z toho ked von nechce? taka som ziarliva na kazdu mamicku ktora deti ma..

helka31
11. nov 2007

Najhoršie je to čakanie. 😒 .A keď už máš po termíne.Snáď ke´d pojdeš k lekárke tak Ťa tam už musia nechať už len z toho,že musíš dochádzať,či nie?Je to pre teba bezpečnejšie. 🙂 Tak máš ešte možno poslednú voľnú nedeľu 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre