Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tinaorchid
18. okt 2008

ahoj annaola,ja byvam na Arthur Griffith Park , takze sme blizko 😉 .

ladywitch26
19. okt 2008

chelsee,aj tak nechapem ten postup lekarky. ved aj keby dietatko malo nejake vady,tak sa donosi,lebo tu su potraty zakazane. ale medzi 9-12tt sa da najpresnejsie urcit termin porodu,hlavne ak ma zena nepravidelny menzes. neskor to uz nie je mozne,lebo potom uz rastie kazde babo inak.a na to sono by ta aj tak mali pozvat z nemocnice listom, s tym GPnema nic spolocne. iba ak ta v tej nemocnici nezahlasila schvalne.

chelsee
19. okt 2008

ladywitch ja tiez neviem, pred tym som nikoho nepoznala kto tu bol tehotny a hlavne som sa o to ani nezaujimala ako to tu chodi.....proste mi povedala ze som v 8tt od PM ze ci som happy ze som pregnant a ze mi pride z nemocnice pozvanka ked budem v 20tt to bolo v malej dedinke kenmare...neviem ci tto niektora potnate tak ten nasledujuci tyzden som letela domov a z letiska rovno na sono k mojmu gyndakovi...uz to neriesme mne to dobre dopadlo a vy kocky co ste tehotne sa opatrujte hlavne nech je vsetko ok s babatkom.....zo slovakov irov robite 😀 😉

jankando
19. okt 2008

Baby..ja sa len chcem informovat..ci v irsku niekto poberate workint tax..skusala som o tom nieco najst na nete..ale nejak sa mi nepodarilo.. 😠

ladywitch26
19. okt 2008

jankando, a si si ista ze sa to pobera? tax je dan,a ta sa zvycajne plati statu, poberaju sa benefity...

ashley
19. okt 2008

Ahojte.
Neviete si spomenut na tu www stranku na ktorej robia tricka s potlacou? Niekde som videla link, ale teraz to neviem najst.
Mohli by ste mi sem hodit ten link este raz, prosim.. 🙂

jankando
19. okt 2008

ladywitch26..no som si ista...presne takto sa to vola v anglciku, kde som a kde sice este nepoberam, petoze nepracujem, ale bratia moji poberali.. 😉
segra je v irsku a kvoli tomu to zistujem....
tu sa ti pocita danovy rok, od 5 aprila do 5 aprila a cely ten grosss a cim mas menej tym viac ti doplacaju...a neboj, ja viem, ze ze tax je dan...anglina mi vcelku ide.. 😉

jana_vargova
19. okt 2008

Jankando- no ani ja som veru o niecom takom este nepocula. Viem, ze si mozes poziadat o vrateni dani na danovom urade v marci, co robi cca 400 eur za cely rok. Potom este viem ze pri manzelskom pare moze dan odvadzat len jeden za oboch. Neviem ci aj v Anglicku sa odvadza dan pay as you earn. No ale o tom ze by niekto poberal tax teda neviem nic. moc som asi nepomohla.

jankando
20. okt 2008

jana,,,no tak ked nik o tom nevie tak asi nemate tento prispevok..tuna je..ja to zistujem kvoli segre ..lebo ona je v irsku....
no a sama si o to idem poziadat..ale prv sa musim zamestnat...zajtra idem za jednou pracou...tak snad vyjde a hned a zaraz si poziadam..
inak to moze oberat osoby nad 25 rokov..ale kedze mam dieta, tak mozem uz i ja...lebo ja nemam este 25.. 😠

mishka711
20. okt 2008

jankando no to uz xces ist tak skoro do prace wau ja pracujem ked mal maly 6ale urcite by som neisla tak skor no pozistuj nam a daj vedet budeme radi ak nam nejake to info zistis 😉 😀

chelsee
20. okt 2008

janka tiez si myslim ze workin tax nepoberas ale platis aspon v irsku je to tak....v uk to funguje trochu inak ako v irsku 😉
s taykm miminkom chces ist uz do prace? a to tam nedostanes skor nejake prispevky na dieta ako si teraz zhanat pracu koli nejakym tax ktore dostanes az za pol roka?

annaola
20. okt 2008

ahojte,
niekto hladal print na tricka, http://ie.foto.com/default.asp
tinaorchard, to sa mozeme niekedy stretnut ked tak blizko byvame.

tinaorchid
20. okt 2008

annaola rada sa s tebou stretnem,daj vediet kedy ti to vyhovuje 🙂

annaola
20. okt 2008

super, ako robis, ja mam cez tyzden cas v pondelok a v stredu, cez vikend vacsinou v nedelu.
Babulky, neviete kde by som zohnala kostym draka???? maly ma o 2 tyzdne v skolke karneval a tuzi byt dracik. dufam ze ho zozeniem...

tinaorchid
20. okt 2008

Ja momentalne pracujem od pondelka do piatku od 14 do 18 hod.Hladam si nieco full time.Mozme sa stretnut v stredu doobeda ak ti to vyhovuje.

annaola
20. okt 2008

doobeda to asi nepojde, to som zabudla napisat, ze az poobede mozem. naj bude asi nejaky pondelok,dohodnime sa cez ip.tesim sa .
ozaj, snazilky, viete o tom ze by ste mali mat zlte obliecky a plachtu( podla feng shui).??Rychlo na nakup!!! 😉

xena22
20. okt 2008

Annaola a vrbove prutiky pod postelou 😀 ... ale asi su to len placebo efekty....

jankando
20. okt 2008

chelsee...no musim...ist...lebo mi tu vela narokov nevznika a peniazky nam treba. 😠
o child tax a child benefit som si poziadala a cakam co odpisu..i tak vela nedostanem..a babka k nam pride tak na tu chvilu bude s malym a ja aspon na part time..a hned si poziadam i ten working tax..
a vazne baby, tu a to neplati , ale pobera...ved viem nie..moji dvaja bratia brali obaja... 😉
hodim vam potom linka tuna..ale na anglicky inland revenue.....neviem ako vam to funguje v irsku.. 😠

annaola
20. okt 2008

xi.. xeni..nerob si srandu z vaznych veci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamartinka
20. okt 2008

no mi zlte obliecky mame a nic.plachtu mame bielu.a to preco ma byt?baby potrebujem radu.manzelik bude mat narodky a ja nevie co mu spravit.chcela by som neaku tortu nepecenu a rychlu.a z niecoho co sa tu da zohnat nato.dakujem za kazdu radu.napiste mi ked tak radsej ip.

nadina
20. okt 2008

Ahojte,
ako sa mate?
Akosi nemam cas pisat, citat...
ale mrknem 😉

mamartinka
20. okt 2008

no ahoj nadi.ako sa mas a kdeze si?normal to tu neni ono bez teba.dlho si sa neozvala a nebola tuna.

nadina
20. okt 2008

Ahoj Martinka,
no nebola som, vsak sa to tu zmenilo na tehotensku poradnu,
tak som sa bala, aby sa nenalepilo 😀 😀 😀
a nebolo o com...

mamartinka
20. okt 2008

no to ja tu brazdim a nic sa akosi nelepi.a co mas nove?z ludmilou ste sa este niekedy nestretli?

nadina
20. okt 2008

Martinka, nic take, co by stalo za rec...
S Ludmilkou sme sa nestretli, ale dufam, ze sa tak stane coskoro...

...
Pozeram, ze diskuska sa dost rozrastla a poniektori odchadzaju,
hm, meni sa to, za taky kratky cas...

mamartinka
20. okt 2008

nadi ty nevies recept na neaku nepecenu dobru a rychlu tortu?uz som to vyssie pisala.a z niecoho co sa tuna da kupit.neviem co mangelovy k narodkam.ludmila sa stahuju.aj mi sme uz inde.blizko droghedy v laytowne.mame aj kusok more super sa mame.

nadina
20. okt 2008

Martinka,
ano, spominam si, ked som tu bola naposledy -
mali ste sa stahovat a zistovala si ochody v Droghede 😀
S tortou Ti neporadim, kupujem vzdy urobenu,
pre deti v Tesco, alebo pre dospelakov v DS.
Pripadne dozdobim a je to...

mamartinka
20. okt 2008

dakujem.zelam dobru noc a zasa niekedy sem nakukni.pa

nadina
20. okt 2008

Teraz citam uz niekde stranu 140,
ale ste toho popisali...
ku tej Fuerteventure :
nieco z webu :
Podľa množstva zrážok je ostrov Fuerteventura označovaný ako najsuchší z Kanárskych ostrovov, ale s najväčším počtom slnečných dní,
rocne ma okolo 326 slnecnych dni,
takze narazit tam na dazd - je ako vyhrat v sportke 😉
Boli sme tam 2 x a pacilo sa...aj ked nabuduce by som zvolila Lanzarote,
ostrov bohatsi na zelen, nie taky vyprahnuty,
a co sa tyka vyletov - podla skusenosti - viac moznosti...
pekne sopky, podzemne jaskyne s jazierkami...

nadina
20. okt 2008

Baby, neviete co je s Lenkou z Wexfordu?
Na skype ju nevidim a tu tiez nie...

Ali, dufam, ze sa stretneme, trebars niekedy svrtok,
do stredy mam vela roboty, potom sa ozvem,
mrzi ma, ze som nemala naposledy cas...

Anka, hodila som odpoved v IP,
ak - tak napis, ci to bolo to, co si myslela.

Lenka, drzim palce, nech sa mate "doma" dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre