Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

chelsee
15. feb 2009

ahojte kocky tak uz sme konecne spat v irsku....nakoniec sme skoncili s malou co mala to zvracanie a teploty v nemocnici na detskom infekcnom, stravili sme tam tyzden mala dostavala 4 dni infuzky a furt mala vysoke teploty uz bola zahadou ze co jej je....strasny kasel dostala uz mysleli ze je to zapal pluc ale nakoniec nebol....vsetko zrazu zmizlo a zistili ze to bol len nejaky virus tak nas v piatok pustili a vcera v noci sme prileteli....no supis dovca na slovensku, uz tak skoro nejdem...aspon urcite nie v zime pochytat vsetky bacile co tam su 😝

idem si vas docitat co je nove v irsku akurat som si vsimla noveho prirastku

xeni gratulujem k princeznej, je krasna 😉 len nech ste obe zdrave

lenka este k tomu co som pisala ze mam to teliesko, v auguste to budu dva roky a menzes fakt nemavam, niekedy mozno len male spinenie ale max tak 2dni....teliesko sa vola mirena keby si chcela nastudovat tak na nete je podrobny popis o tom, videla som ju inak aj tu v lekarni 😉

lenka1108
15. feb 2009

ahoj marcelka tak vitaj "doma"... 😉

to ma mrzi ze mala erin take problemy...
a co budete teraz robit?hlasia vraj pekne pocasie tak by sme mohli skocit na salthil.ak teda budes mat auto...od stredy nebudem mat deti bo maju prazdniny tak mozme niekam skocit a konecne pokecat... 🙂

daj vediet budem rada....

lenka1108
15. feb 2009

mamamartinka talcit kupis len na sk neviem ci stal 70 korun ale je to super vec ja som ich doslova zrala denodenne...najprv to chuti ako ked si v puse rozpustis paralen ale potom je to fajn...ach ta ulava po nom...

gaviscon chuti hnustne ale tiez hned zabera tak by som odporucila asi ten...

neviem ci som uz pisala, konecne mame letenky na sk odlietame 9.jula na moje narodky tak sa tesim ako male decko...konecne si uzit teplucko a mala sa uz nevie dockat pieskoviska...ideme sice iba na 20 dni ale dufam ze si to uzijeme mama bude mat 50tku a manzel meniny a to je vzdy velka party...

marcelka a ako to je u nas stym eurom?je to horsie?

ladywitch26
16. feb 2009

mamartinka, ten gaviscon maju v dvoch prichutiach, mne viac chuti lemon, lebo ja matu fakt nemusim a ten druhy je pepermint prichut. a moze sa brat aj v tehu, tak nebude nejako skodlivy,ked ho budes jest aj castejsie. inak mne ten talcid skor pripomina kriedu, nielen vyzorom ale aj chutou 😝 ale ma takmer sekundovy ucinok. vsak popros rodicov, nech ti poslu v obalke, mne nasi bezne posielaju lieky v bublinkovej obalke.

leni, ja dufam, ze toto leto bude krasne na slovensku, my ideme v auguste,tiez na 20dni, tak sa vytesujem. len dufam,ze nedopadneme ako minuly rok. to sme boli v lete prvykrat po dvoch rokoch, inak sme chodievali len na vianoce domov a raz v aprili, lebo mal otec 50ku. no a teraz sme sa feeest vytesovali, ze konecne sa vyhrejeme, 40stupnove horucavy atd,no a ako na potvoru, v den, ked sme dosli sa spustila riadna burka a lialo celucicke dva tyzdne. teploty tak 16stupnov, no pomaly horsie jak v irsku. a ako sme odisli, tak hned na druhy den sa zasa vycasilo. no islo nas porazit. 😠 😠 😠 som si do kufru nabalila len same tricka na ramienka a kratasy a nakoniec som chodila v segrinych mikinach a dlhych rifloch. o plavkach ani nevravim,tie som z kufra ani nevytiahla za celu dobu.

krasulka
16. feb 2009

Ahojte kocky, co nove v irsku? Nam zajtra vecer prileti tatinko na svk tak mozme ist rodit 😀 😀 😀 Len dufam e bude lepsie pocko lebo su dost kalamity...sneh a vichrica..

mishka711
16. feb 2009

krasulka no tak nech uz to mate asebou a malinku pri sebe mojmu bratrancovi sa dnes narodil syn a to mali termin v marci sa poponahlal von 🙂 Leni aj nasi svokrovci budu mat 5tku v juni ideme na oslavu a v juli asi na 2tyz na svk plus este niekam uvidime

chelsee
16. feb 2009

ahoj leni no mozme sa stretnut ale teraz nemam auto....to slovenske sme odviezli na sk a teraz ideme kupit nejake tu takze uvidime kedy sa podari 😝 inak bez auta som jak bez ruky takze dufam ze to bude coskoro 😵

euro na sk je fajn....super ze netreba menit....je tam podstatne drahsie, vsetko islo strasne hore ale ako vsade inde si na to zvykli a prisposobili sa aj my to zvladneme....

krasulka takze ty si dalsia na rade vidim...drzim palce nech mas co najlepsie zazitky z porodu...
este tu boli nejake kocky co by mali uz mat bejby...neviete ako sa maju?

ladywitch26
16. feb 2009

tak vidis krasuli, najskor sa mala ponahlala a teraz hadam este aj prenasat budes 😀 ale drzim palceky, nech ide presne podla casoveho planu a nech vsetko hladko prebehne 😉

teraz som si spomenula, ked rodila sesterka. najskor ju jej priatel doviezol v 30tt,to sa zacala otvarat,tak ju zasivali, potom ju doviezol v 36tt s vysokymi horuckami, chytila chripku, tak si tam polezala tyzden a pustili ju domov, ze vsetko ok, len jej uz vytiahli stehy, ze uz ked porodi, tak to bude ok. no a potom ju doviezol tri dni po termine a prosil, nech si ju uz tam nechaju, lebo ak ju znovu poslu domov, tak sa z toho uz zblazni. nakoniec prenasala skoro dva tyzdne, tak sa lekari rozhodli vyvolavat, dali jej injekciu v utorok, 18hodin v bolestiach a nic. mala sa zatala,ze nepojde a hotovo. tak nakoniec ju v stvrtok viezli na salu a sla cisarskym. 😀

lenka1108
16. feb 2009

ahojte no uz nam zase zacal novy tyzden...ten cas tu tak leti...ladywitch nestras aby nam prsalo na sk zrovna ked tam budeme...no to by ma asi slahlo...ja sa tak tesim...idem rychlo varit...

baby skusali ste niekedy toto?

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=19426

je to pre deti na hranie tak zajtra kupim fabivo a hor sa do toho...

xena22
17. feb 2009

Ahojte decka maju prazdniny,tak akosi nestiham 😅 ale precitam si kazdy den co noveho... co mate zas na pretrase porody??? 😉

Hodila som nejake nove foto a idem tusim este nachvilu zalomit... pocas dna nemam sancu sa sem dostat,ale hodlam si urobit nejake oficialne "okno" na konika,lebo inak by som sa tu uz nemusela ukazat vobec 😀 hrozne mi leti cas,dni len tak utekaju,rano vstanem a hned je vecer...

Krasul drz sa potom,uz sa ti to krati,,,,ja som rada,ze uz to mam za sebou a ze sme doma zive a zdrave 😉

Lenka tu modelinu som raz skusala,chcela som si z toho vyrobit ozdoby na stromcek,ale uz nepamatam ako to dopadlo,ale asi nijak vabne,lebo tie ozdoby vlastne nemam 😀 Ako plastelina to tusim fungovalo,ale nezatvrdlo mi to ani v rure 😖

janinka55
17. feb 2009

Ahoj, jmenuji se Jana a ziju uz temer tri roky v Irsku. Bohuzel mi ale temer vsechny kamaradky odjely domu a me je tu ted smutno. Neni tu nejaka holcina, ktere by rada obcas zasla na kafe, za nakupy nebo jen tak proste na prochazku. Ja bydlim v Dublinu 6, rada sportuji, tancim salsu a rada se pridam k cemukoliv. Tel kontakt na me je 086 164 11 73. Budu se tesit. Papa Jana

lenka1108
17. feb 2009

jej xeni je uzastna...na fotkach vyzera taka gulka.joooj take krasne licka,cmuk cmuk cmuk.
a co mliecko,ide?

mishka711
17. feb 2009

xeni jeee aky su zlaty vsetci a malinka nejak rande prespala xixi a janinka 55 ja byvam v churchtown je to luasom wwindy arbour zastavka poznas?d6 je raitmines alebo ranelag?

zdenkami
17. feb 2009

NADINA,

sorry, danove riaditelstvo to trvdilo ako Ty, len ja som si to spatne pamatala, citala som doma list.

Vsetkym sorry za chybnu info, ale zbytok sedel. a uz to je asi zbytocne riesit. Napokon to vsetci urobia ako sami chcu.

zdenkami
17. feb 2009

Babenky a ktora poistovna je najlepsia na poistenie comprehensive a 3 roky jazdy bez points? Auto je 00 Volvo. Netusite? Ci musim robit prieskum individualne u poistovni.
Quin Direct uvadzaju pri prieskumoch ako najdrahsie. Financne zaujimave je Zurrich poistovna a 123.ie on line poistovna. Mate nejake skusenosti

Ak viete nieco, dik za radu.

A co Xeni, ako mliecko? Pri prvych porodoch tiez nebolo? Ja som mala cisarak, ale mlieko frcalo uplne hned. Ale zevraj je to pri cisaraku narocnejsie. Ale ked to nepojde, nevadi. Len nech mala papa.

zdenkami
17. feb 2009

Ladysparky,

tie najmy vo Wat ide fakt dole. Mam kamosku, ta byva v 3bedroom house a teraz sa dohodli s landlordom o 100 mesacne menej, takze tam plati 700. A byvanie to je pekne aj so zahradkou v predu a vzadu.

Tak skus pritlacit na agentury, ale asi by bolo lepsie cez landlorda.

bemba
17. feb 2009

ahojte babulky...ja som sem prisla len dnes na tuto temu nakolko zijem v Irsku a cakame babetko...sme len v prvo trimestri a na vysetrenie pojdem do nemocnice Rotunda v Dubline. ma niekto skusenosti? dakujem, Alebo ake mate skusenosti so zdravotnou strarostlivostou tehotnych v irsku?

misakika
18. feb 2009

Ahojte,
Zdenka skus si pytat quotaciu u AA insurance company
My sme sa poistili tam lebo tam nas vysla poistka najlacnejsie. Vzdy ked ti niekde daju quotaciu tak si zapis cislo a sumu aby si to mohla pouzit zas ked tam budes volat, lebo ak si zas budes pytat urobit novu mozu ti dat inu sumu ( vacsinou vyssiu ). No prajem prijemnu zabavu, ja som bola po 5 dnoch vyvolavania kade tade pomaly zrela na prasky 🙂

Babule, ideme na tyzden domof 🙂 Kedze sme z oravy tak nas caka asi meter snehu a -15 stupnove mrazy. Vcera som si kupila riadne zimusne hi-tech topanky a viac som nic nezohnala, lebo samozrejme v irsku sa uz predavu kratasy 😀 Kristinka sa strasne tesi ze bude robit v snehu anieliky..dufam ze ju nejak potom z toho snehu vykopeme 😉 Potom hodime nejake fotky do albumu.
Takze sa tu pekne majte a potom si vas pocitam. Inak fajne nas tu pribuda. Tak papa 🙂

mishka711
18. feb 2009

Misi pekne si uzite snehu a zimy kedze tu uz asi zacina jar 😀 Bemba ja som rodila v holles street a neboj vsetko bude oka staraju sa oka dokonca fidka79 tam pracuje ako midwife ale je domka s malym Adamkom kde presne v dubline si??

cipsinka
18. feb 2009

misakika,tak peknu dovolenku domka,inak aj ja som z Oravy 😉 😉 😉 😉 😉

andrearu
18. feb 2009

Ahojte dievcata,

Miska a Martinka dakujem 😉

Tento vikend sme prvy krat boli v Severnom Irsku v Co. Antrim, uplne hore na severe. Boli sme na Giant´s Causeway, Carrick -a -rede, Torr Head, Bushmills Distillery no a v Belfaste. Bolo tam nádherne 🙂 , ak ste
tam boli urcite mi date za pravdu a ak nie tak sa tam urcite vyberte na vylet. No proste nadhera. Bude sa
Vam tam pacit. Vrelo odporucam.
Inac ja sa celkom tesim ze sa otepluje, uz je tu dlho zima, mam rada jar, a ked zacnu kvitnut vsetky narcisy na ostrove tak to tu vyzera krasne. 🙂 Som taka unesena este z toho vikendu . 🙂

Zdenkami skus pozriet FBD.ie

Pekny den 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misakika
18. feb 2009

baby dik za priania, dufam ze za tyzden sme tu celi a zdravi 🙂 Drahy ma ide ucit lyzovat 😕
cipsinka a odkial presnejsie si z Oravy ?

catalin
18. feb 2009

andrearu , bola som v severnom irsku a je tam fakt naaaaadherne..aj na tom lanovom moste ste boli? ja som skoro zivot vypustila 😀 ale stalo to za to..

zdenkami, skus brokerov nie priamo poistovne, tie to zbytocne predrazia, skus pozriet v zlatych strankach, oplati sa obvolat. ja som napr. bola osobne v AXA dat si urobit quotation a chceli odo mna 1200!!! eur a to uz tu mam 4 roky auto a potom som isla naspat ku mojmu brokerovi a ten mi dal poistku na 380 eur a som poistena cez AXA. ja neviem ako brokeri robia nejaky profit...ale hlavne ze mam lacnu poistku..

xena, vitaj spat, mala babula je naaaaaaaaaaaadherna a tie licka ake ma fajne baculate 🙂

susanne.k
18. feb 2009

Ahoj Fidka 79

aj nasa mala ma suchu pokozku, Nieco je od narodenia a nieco od tej ich irskej chlorovej vody. V nemocnici my povedali aby som pouzivala iba olej pre deti ziadne telove lotion. A co sa tyka E 45 je to neparfumovany krem na sensitivnu pokozku. Ale neskusala som ho.

susanne.k
18. feb 2009

baby daju sa nejak upravit fotky, aby sa zmestili do albumu? Ja by som chcela pridat dalsie fotky, ale nieje to mozne lebo maju viac KB, alebo Mb.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cipsinka
18. feb 2009

miskakika Tvrdosin 😉 😉 😉

andrearu
19. feb 2009

Catalin, na moste som nebola 😠 bol zavrety, robia tam rekonstrukciu parkoviska a okolia a tak nechapem preco, ale ten most je zavrety. Dostali sme sa az k nemu, no mreze nepustili dalej. Boli tam aj taky co to preliezali, ale len particka mladych chalanov, bolo to fakt dost o drzku. Urcite tam vsak este pojdeme, lebo mam rada takyto adrenalin 😉 ,poprechadzat sa po tom moste stoji urcite zato, no aj tak tam bolo krasne 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre