Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mitchelstown
18. jún 2011

pozrela som starsie prispevky a nasla som to tam

cmulinko
18. jún 2011

@mitchelstown ja som nikdy neziadala o tento prispevok....a nebudem ani teraz.

zuzi_33
19. jún 2011

@mitchelstown ahoj, ja som ziadala a vsetko sme vybavili. Ale vidim, ze si si uz nasla prispevky tak ak by si mala nejake nejasnosti, tak sa kludne pytaj 😉

nikki713
19. jún 2011

@zuzi_33 ake prispevky..?? aj ked zijem v IRL mam narok na nejake prispevky zo SVK...??? 😒

mitchelstown
19. jún 2011

@zuzi_33 dakujem zuzi,10 stran dozadu som to nasla 😉

mitchelstown
19. jún 2011

@nikki713 mas narok na jednorazovy prispevok pri narodeni dietata (musi sa dozit najmenej 28 dni) a priplatok k prispevku.http://www.upsvar-ba.sk/index.php/soc...

nikki713
19. jún 2011

@mitchelstown dakujem 🙂

jezkomanka
21. jún 2011

baby kolko sa plati u GP ked pojdem mimo ockovania, je to 50e tak ako u dospelych? alebo menej?

mamartinka
21. jún 2011

Caute Baby.Chcem sa len spitat ktore ste z Dublinu ako riesite na sebe kozmetiku.Obocko a tak.Neviete o neakej tu dobrej kozmeticke aj Polka ak by bola.Vdaka.Kadernicek tu je ale kozmeticka akosi niet.A zisla by sa obcas.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
22. jún 2011

@fidka79 z velmi jednoducheho dovodu...mozno nie moc pochopitelneho,ale jednorazovy poplatok pre dieta je umozneny vdaka danovym poplatnikom na Slovensku.Cize kazdy pracujuci obcan na Slovensku prispieva na to,aby tieto peniaze mohli byt rozdane.Ja na Slovensku uz nie som 7 rokov...neplatim ziadne dane na Slovensku cize z mojho hladiska a svedomia si nebudem ziadat nieco na co sama neprispievam....i ked na to pravo mam.

sveta4
22. jún 2011

@lenulik209 Ahoj Lenka, prepac sa neskoru odpoved, ale dlho som tu nebola. Ja byvam v Blanchi

mamartinka
22. jún 2011

@fidka79 Viem ze v az v Tallagh je Polsky obchod na prizemi a hore maju kadernictvo a kozmetiku.Ale nechce sa mi trepat niekedy az tam.Zisla by sa pobliz neaka.

halasky
22. jún 2011

Ahojte, najde sa tu nejaka maminka, ktora rodila po cisarskom reze prirodzene?

nikusav
23. jún 2011
nikki713
23. jún 2011

Ahojte zienky.. mam malicku otazocku, co okrem zubara pomaha na bolest zubov... niekto mi poradil clove oil... ale chystam sa aj k zubarovi, ale myslim, ze to do vtedy neprezijem 😢

cmulinko
24. jún 2011

@halasky ano najde sa...ja. 🙂

cmulinko
24. jún 2011

maminky,ktore mate dcerky....davali ste prestrelovat uska tu v Irsku?

happysmile
25. jún 2011

@cmulinko Magdi ja som davala obom babam prepichovat usi na Svk na pediatrii. mozno keby boli vacsie, tak by som to riskla s prestrelovanim tu v jewelry shop-och (ale nezda sa mi to dostatocne hygienicke) ja som im davala uska pripichovat hned po krste a to mali len zopar tyzdnov (Lucka 4t a Emmka 6t)

catalin
25. jún 2011

@cmulinko ja som dala prepichnut na sk u pediatricky, lebo v irsku mi to urobit odmietli, jewellery shopy to robia od cca 5 rokov, skor nie..skusala som ich vela, v corku, to je moja skusenost..poslali ma do piercingovych studii, ale dakujem neprosim..nakoniec na sk pediatricka to urobila za chvilu. Mia mala 4.5 mesiaca..v pohode, sice s placom ale rychlo zabudla, a pekne rychlo sa to zhojilo.. 😉

cmulinko
25. jún 2011

@happysmile
@catalin ideme na SK az v oktobri a rozmyslal som,ze jej to dam spravit mozno aj tu,ale vidim,ze asi to nechame na doma.dakujem babenky za odpovede.

nikki713
25. jún 2011

ahojte zienky, dnes rano som vstala a pri mojej rannej potrebe som zistila, ze slabo krvacam ( musim povedat, ze to bolo po stravenej noci s mojim priatelom ) nemam ziadne bolesti... neskor som isla na toaletu opat stopy po krvi uz neboli.... Kamaratky povedali, ze to moze byt infekcia...ale ze nic vazne... ma niktora skusenosti s krvacanim v 7 mesiaci....??

nikki713
25. jún 2011

No po obvolani par lekarov a sestriciek sa rozhodli po telefone, ze vsetko je ok.. ze ziadna panika 🙂 Irsky pristup 🙂 ale tak zijeme 🙂

halasky
25. jún 2011

@cmulinko ahoj, no parada 🙂. Ja mam totiz obavy, ze ako to bude...vraj je 80%sanca rodit normalne po cisarskom reze, takze ideme skusit tak, to je jasne...len by ma zaujimalo, ako to prebieha, asi je nutne pouzit epidural, ci? Ja sa bojim, ze ked to nahodou nepojde normalne a bude sa musiet opat rezat, ci mi potom v priebehu porodu mozu dat spinal...mne sa dceruska narodila normalne, Hugo sa zabudol otocit, vsak chlap🙂, tak snad by sa dalo ist normalne do tretice🙂

halasky
25. jún 2011

@nikki713 a uz si ok? ...no veru irsky system :D

nikki713
25. jún 2011

@halasky uz sme ok 🙂 trvalo to len rano... a po par telefonatoch do nemocnice sa zhodli lekari a sestricky na tom , ze sa nemam coho obavat, ze to bude fajn....... uvidime v stredu idem na kontrolu 🙂 nemam a ani som nemala bolesti, tak malo by byt vsetko v poriadku 😀

mamartinka
25. jún 2011

@halasky dalsia z corku.Uz si tu tusim 3.

halasky
25. jún 2011

@mamartinka 🙂 ja uz budem o par mesiacov za 3 mamy 😀

cmulinko
26. jún 2011

@halasky Ja som prveho syna rodila tiez akutnym cisarskym rezom,lebo sa tiez zabudol otocit a este k tomu sa ponahlal a narodil sa o mesiac skor.Potom sme planovali surodenca a bolo mi povedane,ze staci pockat rok od CR a mozem mat druhe....tehotenstvo normal ale ku koncu uz bolo podla lekarov babo moc velke a bolo mi povedane,ze ak to na mna nepride,tak mam ist 23.jula do nemocnice na planovany cisarsky rez.no a 22 jula to na mna rano prislo,tak som isla,ze mi spravia teda o den skor cisarsky....nespravili.supli ma na postel a rodila som normalne.....ale mala som poporodne komplikacie.vdaka tym komplikaciam mi pri tretom tehotenstve uz bolo povedane,ze musim rodit CR,takze moje tretie dieta sa uz narodilo znova cisarskym rezom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre