Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

stanka128
21. okt 2011

@cobhan ...hm...dakujem velmi pekne za vysvetlenie...docitala som sa na nete ze je ok mat podvojne obcianstvo..ale tri? no vsak uvidime.kazdopadne dakujem za radu 🙂

misiatko999
21. okt 2011

@kacka27 dakujem 🙂 idem to pozriet

cobhan
21. okt 2011

@stanka128 kamoskina mala ma tiez 3 obcianstva...slovenske po nej, nemecke po manzelovi a irske, pretoze sa tu narodila. Akurat Nemci to maju spravene tak, ze v 18tich rokoch sa musi rozhodnut ci chce nemecke obcianstvo alebo nie.

mishka711
22. okt 2011

ahojte baby ak nechodi na facebook pisem sem mam nejake veci na predaj chicco nositko dobry stav pouzite asi 3krat a to vazne 🙂) dalej puzzle farebne cisla na zem ako podlozka pre deti na hranie ,dalej traciky ked sa deti ucia chodit a vam utekaju dalej playmatt taktiez ak by ste mali o nieco zaujem rada poslem foto vsetko je dobry stav a nam to netreba uz pekny den ps potom este nejake chlapcenske oblecenie a topanky,taktiez nieco dievcenske 😉 malo sem chodim tak poprosim textnut ak sa da na 0862153562 dikes pekny vikend 😎

jezkomanka
22. okt 2011

@misiatko999 ahoj ja som rodila na zac. marca, pricom este vo februari bolo snehu a zima, ale porodnice su tu strasne prekurene, dcerka bola max v poldupkach a body s dlhym rukavom, ale najcastejsie bola iba v pyzamku, co sa aj najlahsie obliekalo + dierkovana deka. na cestu domov bola len v pyzamku a mackovom overale+deka. ja sa ju snazim otuzovat, neobliekat prilis vela a aj vdaka irskej klime bola chora za 7mes iba raz, co sa o mojom rocnom synovcovi co zije na SR neda povedat. co tyzden to chory.
mne zistili streptokoka nahodne pri 1.vysetreni a odvtedy mi robili 3x testy brala som aj ATB ale nezbavila som sa toho. Skus na najblizsej poradni povedat, ze si v minulosti mala Strept. a sa bojis a mali by ti spravit vysetrenie bezplatne.

jezkomanka
22. okt 2011

ahojte! my sme sa vcera vratili zo SR, boli sme bez tatina ale s kamaratku ale poviem vam tak strasny let som este nezazila. Cesta tam vsetko OK, malinka sa cely cas rehotala, ani raz nezaplakala no cesta naspat hroza. preplakala 2 hodiny z 2.5 hod letu 😒 nemohla som ju utisit, ani mliecko nechcela, dudu nic. cisty rev. lutovala som vsetkych v lietadle. nastastie doma sa ukludnila a uz mame naspat aky taky rezim. no ci sa este odvazim s nou letiet bez tatina neviem neviem. 😉

cmulinko
23. okt 2011

@darksky kludne otravuj kedykolvek

nikki713
23. okt 2011

@darksky mala princezna sa ma velmi dobre.. rasstieme priberame.. sak mame 5 a pol kila a ani nie 7 tyzdnov je to taky velky papac 🙂

marhulka77
23. okt 2011

@cmulinko Dakujem za radu! Uz som si kupila latkove plienky v Tescu. Asi je dobre ich najskor vyprat, ze?

marhulka77
23. okt 2011

@darksky Ahoj. Ako ste dopadli na vysetreni? Videli ste, co ste chceli? 🙂

marhulka77
23. okt 2011

@jezkomanka Ahoj. Vasa princezna si teda poplaklala....Sice este nemame babo, ale uz teraz rozmyslam, kedy by sme s nim leteli na SVK. Kedy si s malinkou letela prvykrat, myslim, kolko mala mesiacov? Dakujem!

jezkomanka
23. okt 2011

@marhulka77 ahoj no 1.krat mala 5.5 mesiaca, 2.krat 7mes

nikki713
23. okt 2011

ahojte mamicky.. neviete poradit kde sa da ziskat splnomocnenie............?? 😖 asi len u nejakeho notara, ze..? 😅

darksky
23. okt 2011

@marhulka77 Ahooj, cele vysetrenie dopadlo velmi dobre...Malinke je v uplnom poriadku. A tak ako som si myslela cely cas,ze to bude baba,tak to bude chlapcek...Velmi sa tesime.Mame uz aj meno'' Oskar '' a co by si ty chcela?

darksky
23. okt 2011

@nikki713 Lepsie je viac papat ako ju nutit, nie? A dokrmujes ju umelym mliekom? My budeme mat fesaka Oskara.Uz o 3 mesiace, strasne ten cas leti 🙂

darksky
23. okt 2011

@cmulinko Dakujem. A Su tie plienky,ktore si kupila aj marhulka naozaj take kvalitne ako boli niekedy? Moja mamina mi moze nejake poslat zo Slovenska,oplati sa mi to?

nikki713
23. okt 2011

@darksky no nedokrmovala som, kedze mam dost mliecka, ale u som zacala, davam jej 1 flasku pred spanim a lepsie mi bubaa potom a vidim kkolko vypije, bo ona tak pred spanim len pocicka ked koji a zaspi a o pol hodku je hore potom zas sa dotankovat, tak to riesim f;askou pred spanim, ale v noci kojim aj cez den

nikki713
23. okt 2011

@darksky ja mam tiez latkove plienky z asdy a tesca a su super..dobraa kvalita lepsie ako tie co mi kamoska s polska doniesla 😅

cmulinko
24. okt 2011

@nikki713 splnomocnenie si napises vlastnorucne ci na pocitaci a podpises to osobne na ambasade slov.republiky....ambasada totiz zastupuje aj funkciu notarskeho uradu.

nikki713
24. okt 2011

@cmulinko fuuuuuuuuuu a neda sa ist niekam k notarovi..?? lebo ambasada je v Dubline nie..?? dakujem.. no asi budem musela ist... 😠

cmulinko
25. okt 2011

@nikki713 ak chces splnomocnit osobu,ktora zije na slovensku,tak to ti jedine zabezpeci slovenska ambasada...ziadne irske notarske rozhodnutie ti na ziadnom slovenskom urade neuznaju...takze zial asi budes musiet ist do toho dublinu....lebo podpisat to tam musis osobne.

nikki713
25. okt 2011

@cmulinko dakujem.. tak budem musiet ist do DUblinu..lebo mamka mi vybavuje porodne doma.. a uz mam vsetky papiere vybavene podpisane.. aj apostile ci ako sa to pise uz mam s5 na rodnom lliste... ale mamka povedala, ze potrebuje splnomocnenie 😒

marcela1992
25. okt 2011

baby neviete nejakú írsku stránku,z ktorej by sa dala objednať detská zavinovačka?

mitchelstown
25. okt 2011

@marcela1992 nepojdete este na SR kym sa male narodi? Kupis si tam, hm?

marcela1992
25. okt 2011

@mitchelstown No my nepôjdeme,ale svokrovci áno,takže ak nenájdem tu tak oni donesú 🙂

mitchelstown
25. okt 2011

@marcela1992 uplne klasicku na zavezovanie tu nekupis, ta z ebay je pekna, mam podobnu, je to na suchy zips. Ale po niekolkych vyprati strati tvar a ten suchy zips uz tak dobre nedrzi.

misiatko999
25. okt 2011

@jezkomanka dakujem za odpoved 🙂 v podstate som to tak tiez myslela, ze body s dlhymrukavom,pyzamkom a na cestu overal, len som nevedela ako je to s teplotou v nemocnici. My sa tiez snazime malu otuzovat, co vsak nechapu na Sk, stale pocuvam ako jej mam dat ponozky, svetrik, deku...
A to ti robili vysetrenie pri prvej navsteve v nemocnici? Lebo mna zospodu nikto nepozeral ani ziadne stery nikto nerobil, ty si ich na to upozornila ze si prajes to vysetrenie?

jezkomanka
25. okt 2011

@misiatko999 ahoj na 1.vysetreni sa im nezdal moc, tak ma zavolali este raz na odber mocu, a poslali na speci vysetrenie. Stery ani vysetrovanie zo spodu mi az do porodu nerobili. pri porode mi dali antibiotika a dcerku 5 dni sledovali, nastastie to nedostala 😉

cmulinko
26. okt 2011

@marcela1992 no mala si sa ozvat skor...ja som tu len nedavno ponukala moje klasicke zavinovacky...ale uz som na slovensku a priniesla som ich domov,lebo sa nikto neozval.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre