Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
10. nov 2011

@nikki713 nakolko ma tvoja dcerka irskeho otca,tak jej vybavis irsky pas,ktory ti pride domov za 10 pracovnych dni.na irsky pas potrebujeds formular,ktory ti daju zadarmo na poste Passport aplication form 🙂 a na tom formulari je uz napisane co vsetko musis dolozit.V opacnom pripade existuje takzvany jednosmerny pas...je to len papier na zaklade coho mozes vycestovat z irska na slovensko ale nazad uz nie...aby si mohla prist nazad s nou,tak si musis vybavit pas pre nu na slovensku...takyto jednorazovy doklad ti daju na ambasade v dubline len osobne...skus tam zavolat a poinformovat sa,ze co vsetko potrebuju k tomuto jednorazovemu dokladu...ja s tym nemam skusenosti,tak radsej sem nejdem pisat veci,ktore nemam overene ci odskusane.ak vybavujes normalny pas cez ambasadu,tak cakacia doba je 3 mesiace.

cmulinko
10. nov 2011

@marcela1992 a bude mat krasne meno.Mne sa Janko paci 🙂

bridget
10. nov 2011

@nikki713 Ahoj, este maly dodatok k tomu, co napisala @cmulinko - este existuje 1 moznost a to dat si zapisat dieta do svojho SK pasu. Da sa to do 5 rokov veku dietata, na ambasade. Inak mam pocit, ze boli nejake zmeny ohladom toho jednorazoveho cestovania na SK co spominala cmulinko, vydava sa tzv. nahradny cestovny doklad, ale to len v pripadoch straty, odcudzenia uz vydaneho pasu atd., tusim to pre deti narodene v zahranici uz nevydavaju, ale nie som si 100% ista... Predsa len, irsky pas alebo zapis v rodicovom pase to isti 🙂

cmulinko
10. nov 2011

@bridget ano s tym jednorazovym som to tiez uz zaregistrovala,ked som bola na ambasade,tak tam prave jedna romska mamicka sa zacala hadat s pani,lebo ziadala ten jednorazovy pas a nieco jej tam vysvetlovali,ale ja som moc nenacuvala,tak preto neviem ako to je teraz po novom....a na ten zapis som uplne zabudla...vsak ja moje deti mam vsetkych zapisanych v mojom pase 🙂 ...k tomu potrebujes @nikki713 slovensky rodny list dcerky a tvoj pas...opravte ma ak som nieco zabudla 🙂

marcela1992
10. nov 2011

@cmulinko bude po ockovi 🙂

jezkomanka
10. nov 2011

@mitchelstown Ahoj Alenka, len som ta chcela informovat ako som na tom so sockou, co sme sa tu davnejsie o tom bavili. Takze vypada to tak ze mi ju neschvalia, tahaju to uz 12 tyzdnov, chodim tam kazdy tyzden s dokladmi ze si hladam robotu a na podpis ale rozhodnutie stale nepadlo. Robia mi problem v byvalej robote, nikto z nich mi nechce pisomne potvrdit, ze som mala problemy s managerkou, zle pracovne podmienky. Na socke nechcu pohopit ze ked som raz dala staznost na svojho sefa, tak on mi nebude potvrdovat papiere aby som dostala nejake peniaze. Je to taky zacarovany kruh. ja uz nic neovplyvnim, ak mi ju zamietnu, poziadam aspon o Family Income Supplement a Medical kartu. 😕

mitchelstown
10. nov 2011

@jezkomanka jasne, pamatam, dokonca som na teba aj myslela. Musite to mat tazke ked nedostavas ziadne peniaze. Ja som teraz na 16 tyzdnovej neplatenej, a potom som ziadala o dovolenku. Mozno ti to este schvalia 😉

jezkomanka
10. nov 2011

@mitchelstown no nastastie nie sme na tom az tak zle, co to si privyrobim aj predajom cez net 😉 uz ti skoncila materska? ako rychlo to ubehlo, vsak? ja sa ani nestacim cudovat, ako mi dcerka rastie, ani sa nenazdam a uz bude mat rok 😀

ashley
10. nov 2011

Ahojte baby. Nevideli ste nahodou niekde v obchode zubnu pastu Elmes pre deti a Elmex gel? zubnu pastu som nasla, ze maju v Slovakpointe.. ale gel nie. Keby ste ich niekde videli, dajte mi prosim vediet. Dikes 🙂

mandarinka34
10. nov 2011

ahojte dievcata mohla by ste mi niektora z vas napisat aky ste mali porod tu v irsku a ci niektora z vas rodila v Rotunde?? dakujem

jezkomanka
11. nov 2011

@mitchelstown prislo mi dnes rozhodnutie, ze mi ju neschvaluju a ako dovod je uvedene, ze si nehladam pracu a nie som schopna pracovat full time 😲 tak uz neviem ake ine dokazy som im mala dat, ked im 50 poslanych CV nestaci.

Baby neboli ste v podobnej situacii?? Mam to apalovat alebo kaslat na to? Da sa poziadat este raz o JB?

jezkomanka
11. nov 2011

@mandarinka34 ahoj ja som rodila v rotunde, porod som mala strasne dlhy okolo 46 hodin ale na personal a celkovo rotundu mam len dobre spomienky. Kludne sa pytaj, ak ta nieco zaujima 😉

mitchelstown
11. nov 2011

@jezkomanka no to su ale ......ako ti mozu dokazat ze si aktivne nehladas pracu? Nemozes sa odvolat?

bridget
11. nov 2011

@jezkomanka Ahoj, tak to s tou socialkou je fakt blbe, ja som tiez planovala dat v praci vypoved, ale asi si to budem musiet este velmi dobre rozmysliet ☹ Ked ti neschvalili JB mala by si mat narok na jobseeker allowance, ci? Vyska tohto je ale vraj zavisla aj od prijmu manzela, neskusala si si zistit, ci by si ho dostala?
Sice pises, ze si vies privyrobit, tak to je fajn. Prevadzkujes nejaky online shop? Hod sem link,nieco nakupime 🙂

marhulka77
11. nov 2011

@mandarinka34 Fajn, ze si sa objednala. Kazdy GP je iny. Tvoj Ti mal povedat, ze si mas zavolat. Podstatne je, ze sa citis OK 🙂 Kedy mas 1.navstevu v nemocnici?

marhulka77
11. nov 2011

@marcela1992 Super, ze viete pohlavie a uz mate aj meno vybrate. Je pekne, klasicke 🙂

marcela1992
11. nov 2011

@marhulka77 No bude po ockovi 🙂 Priateľ je strašne šťastný,že sa bude volať po ňom 🙂

ashley
11. nov 2011

@mandarinka34 Ahoj. aj ja som rodila v Rotunde uz 2x a teraz sa chystam 3x. Personal super, vludny, mily.. ked sa pytas, tak vsetko vysvetlia. Nemala som tam ziaden problem. aj vybavenie nemocnice je na vysokej urovni. Celkovo mam velmi dobre spomienky.

jezkomanka
11. nov 2011

@bridget no na Jobseeker Allowance ma automaticky diskvalifikovali, tam musis tiez preukazat ze si hladas pracu. ja to nechapem, ak by uviedli hociaky iny dovod ale toto?? skusim sa odvolat ale to trva dalsie 2-3mesiace. online shop nemam, predavam hlavne cez ebay a donedeal svetla do aut 😀 headphones a hocico ine. Nieco som hodila aj na FB inzercia pre mamicky. Dost veci sa predava do zahranicia. Len sa budem musiet registrovat ako business. Chcela som skusit tu socialku, vela maminam to schvalili, dovody som na to mala preco som odisla a clovek si mysli ze po 6odrobenych rokoch tu bude mat na nieco narok ale akurat ta len odbiju. A este sa mi to ta pracovnicka na socke ani neodvazila povedat do oci. Vcera som sa bola podpisat a ze ci uz rozhodli a ona ze este nie. a dnes mi prisiel list s datumom poslania 9/11 😀

marcela1992
11. nov 2011

dnešný úlovok 🙂

mandarinka34
11. nov 2011

@marhulka objednana som na 21.11 tak sa tesim dufam ze nam doktor povie co cakame lebo sa uz neviem dockat

mandarinka34
11. nov 2011

@ashley @jezkomanka co vsetko su musim zobrat do nemocnice,a ako dlho budem po porode v nemocnici??

jezkomanka
11. nov 2011

@mandarinka34 ahoj coskoro dostanes zoznam priamo z nemocnice co bude treba, davali nam aj taku knizku o porode aj tam to bolo. Po porode zostanes tolko, ako sa budes citis a ako na tom bude tvoje babatko. Ak chces mozes ist domov 12hodin po porode, vtedy ide aj midwife s tebou a kazdy den ta este budu navstevovat a kontrolovat babatko. Vacsinou si po normalnom porode 2dni a po cisarkom 3-4. Ja som mala normalny ale museli sme ostat 5 dni, lebo dcerke hrozila sepsia a sobotu-nedelu nerobia nejake odbery co sme potrebovali, tak sme cakali az do pondelka vecera, ked nam z inej porodnice volali ze dcerka je OK. Priznam sa trosku som to psychicky nezvladla. Najprv nam dali vediet ze sobotu rano ideme domov, ja som nas pobalila,prisiel hlavny doktor ze kamze ideme, ze nemame vysledky, treba cakat do pondelku. A ja taka citlivka, hned mi to doslo luto a poplakala som si. cez vikend som bola sama na izbe, lebo vsetci sa pytali hned domov. ale staff bol extremne mily, keby take sestricky a doktory boli aj na SR 😉

mandarinka34
11. nov 2011

@jezkomanka ja som tiez dost citliva ja som bola pred dvoma rokmi operovana na slepak tu v irsku a plakala som furt uz len to ze sama som zostala v nemocnici.nikdy som nelezala a nikdy som nemala ziadnu operaciu.cestou na operacku som revala 😀 no stale jak dieta,ale mala som okolo seba super sestricky.kolko dievcat byva na izbe?? uvidime ako zvladnem porod zatial sa nebojim lebo neviem co ma cakaa a ta moja anglinctina to tiez bude dost komickee 😵 myslim ze sestricky a doktori si somnou uzijuuu 😀

jezkomanka
12. nov 2011

@mandarinka34 neboj sa oni su na cudzinky velmi zvyknute, inak pocula som ze tam robi aj 1 Slovenka midwife porody a dalsie sestricky su vraj tiez slovenky, ja som ziadnu vsak nestretla. Ja ked som rodila vo stvrtok bol taky naval, ze nemali pre mna miesto v public beds, ale dali ma do Lillies suite na najvyssom poschodi, tam su privatne a semiprivatne izby. Aj tak sme tam boli 4 na izbe. Na poslednu noc ma presunuli do Public izby ale na tom istom odeleni, a ta izba bola este vacsia a boli tam len 3 postele.len to vybavenie bolo horsie. Ale musim povedat ze strava mi chutila dost, a kazde rano som si vyberala z menicka co chcem. inak mali by ste mat aj prehliadku porodnice a izieb, my sme nemali lebo vtedy strasila vtacia chripka a bol zakazany vstup.

marhulka77
13. nov 2011

@mandarinka34 Ten cas do vysetrenia tak rychlo ubehne a Ty/vy uvidite vase babo uz coskoro. Prijemny zazitok Ti prajem! 🙂

gumimacko
13. nov 2011

@jezkomanka ja som na tom rovnako tiez mi to zamietli s tym zenie som schopna sa zamestnat full time pricom som uviedla ze ano ,no oni sa snazia teraz rusit vsetko co sa da,je velmi tazke nieco dostat,tiez som si troska privyrabala staranim sa o dalsie deti no teraz uz chcem hladat nieco normalne kde budem mat platene odvody riadne,nieco na poobedie aby som mohla byt s malym doma a poobede zasa priatel tak uvidime co sa pritrafi,tiez chceme poziadat o FIS

jezkomanka
14. nov 2011

@gumimacko no super :( a neskusila si sa odvolat? ja som si chcela tiez najst nieco na part time ale priatelovi sa to nepozdava, pracuje od rana do vecera, a nevie si predstavit ze by sa mal este potom starat o malu a ja by som zarobila len par eur. on si radsej vezme nadcasy ak maju v praci. Takto sme dopadli teda :(

gumimacko
14. nov 2011

@jezkomanka ano podala som odvolanie no zatial mi neprisla ziadna odpoved ale radsej si nerobim zbytocne nadeje,este sa tam pojdem opytat ci sa s tym nieco robi

mitchelstown
15. nov 2011

Tak babenky, dnes mi na ucet na SR pribudlo 829,86 eur prispevok pri narodeni dietata. Fuu, aspon nejaka peniaze, ked som teraz na neplatenej materskej 🙂 Veeelmi to potesi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre