Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

darksky
9. dec 2011

@nikki713 Ja si myslim,ze ten mak moze vplyvat na kazdu zenu inac...Vyskusaj najprv trosku zjest a pockaj na reakciu par dni 🙂

marcela1992
9. dec 2011

žienky,ktoré ste si platili nemocennske poistenie na slovensku..ako dlho vam platili?

marhulka77
9. dec 2011

@ladywitch26 Uz mi raz asistoval priatel, ale bali sme sa obaja 🙂 Tusim v slovenskych nemocniciach to robia rodickam. @nikki713 Ty si potom riadne ohybna, ked si to zvladla sama 😉 @darksky Super napad s tym zrkadielkom....vyskusam!

marhulka77
9. dec 2011

@darksky Ahoj! Pozerala som na mape, kde byvas. Nie je to az tak daleko od Dublinu. A Ty tusim aj dochadzas do prace do Dublinu alebo sa mylim? Bolo by fajn sa stretnut. Ja by som mohla ist niekde na polcesty od Teba, aby si nemusela tolko cestovat. Alebo, ked budes v Dubline a budes mat cas a chut sa stretnut, daj mi vediet. Dufam, ze zaludok uz mas v poriadku. Tiez sa mi obcas stane, ze pomixujem piate cez deviate a potom mam behacky. Mne pomaha Smecta (mam ju zo SVK). Mozu ju aj tehotne. Ano, bojim sa obcas. Ono sa to tak strieda, chvilu som plna nadsenia, radosti z prichodu babatka, potom zasa opacne, mam obavy, ci to zvladnem, ci bude babo zdrave, ako sa nam totalne zmeni zivot 😉 Myslim si, ze je to uplne normalne. Nechcem sa tvarit, ze urcite vsetko hravo zvladneme, ale verim, ze sa posnazime, aby sme vsetci traja boli ok, zdravi a co najviac veseli 🙂 Tiez si myslim, ze ked sa babo narodi, budem uplakana. Ja som taka emotivna osoba 🙂

nikki713
9. dec 2011

@marhulka77 ;)) NO dalo sa... 😉

mitchelstown
9. dec 2011

@marhulka77 a
@darksky toto iste som prezivala aj ja pred porodom. Zvladnem to? Ako strasne to bude boliet?....A kuk, uz tu s nami naziva 6 mesacna Sophia. Tak uz sme rodicia 🙂 Stale som si hovorila, ze ked to zvadli ine, zvladnem to aj ja, a ci s epi alebo bez (nakoniec to bolo s epi 🙂 ) Musim povedat, ze vsetko tak rychlo preslo, ani na tu bolest si uz nespominam. Tak sa pozitivne naladte, odpocivajte kolko sa da, a pripravte sa na najkrajsie obdobie v zivote, byt MAMA je uzasne. Lutujem, ze som neostala tehotna par rokov skor.

marhulka77
9. dec 2011

@mitchelstown Dakujem za pozitivne posmelenie 🙂 Pamatam si, ako som si tu citala nejake prispevky od Teba. Tvoja dcerka mala tusim 3mesiace. Ten cas fakt leti. Kamosky-mamicky mi hovoria, aby som si co najviac vychutnala babo, lebo rastie velmi rychlo. Uz sa tesim, ze sa budem starat o vlastne babo, lebo starostlivost o cudzie deti je o niecom inom, si myslim. Tiez by som prijala mat dieta skor. Teraz som rada, ze sa nam to podarilo 🙂

mitchelstown
10. dec 2011

@lucia2015 tak to je daleko. My byvame v Mitchelstowne, Co. Cork. Ja tu tiez nepoznam ziadnu maminu. Tiez nechodim s nikym kocikovat. Ale co uz narobime 🙂 Ale nasli sme si kamaratov z nedalekeho mesta a chodime sa navzajom navstevovat. Maju synceka o dva mesiace mladsieho. Skus ist na facebook, je tam stranka mamicky v irsku. Tam sa maminy hladaju navzajom.

mitchelstown
10. dec 2011

@marhulka77 ja si pamatam,aj fotky si pozerala. Veru, bezi to prirychlo. Najprv som bola velmi nahnevana, ze som mala stale malu na prsiach. Som si pripadala ze stale kojim, a ona mi tam aj spala 🙂 . A teraz, normalne mi to chyba. Napapa sa za 10 minut a uz chce pozerat dookola. A veruze aj spi s nami. Ked bola v postielke, nejako som sa nevyspala lebo som aj 5 - 6 krat ju isla skontrolovat ci dycha 🙂, tak je s nami a v noci iba otvorim oci, polozim jej ruku na brusko, pohladkam a som spokojna. Neriesim ci je to dobre alebo zle. A kazde rano ma budi tak, ze ma zacne chytat za nos a akoby hladkat a obdarima tym najkrajsim usmevom na svete 🙂

nikki713
10. dec 2011

zienky kolko vam cez den vyspali 3 mesacne babatka..?? 🙂 moja mala ked sa zobudi kolem 8.. tak potom okolo 10 este na hodku spi a poobede este 1 a pol... a k veceru tak 2 krat po pol hodke.. v noci sa mi budii 2 krat na kojenie... sem tam este s placom a kopajucimi nozickami 😠

cmulinko
10. dec 2011

@nikki713 ak zhodnotim vas celodenny spanok,tak si na tom velmi dobre...moja je este staria ako tvoja...mame skoro 7 mesiacov,ale sa budi okolo 5.30 rano a do 11 je hore....o tej 11 zaspi na 1 hodinku do tej 12 obeda a potom je hore az do vecera.....vecer zaspi okolo 19.30 a zobudi sa v dost castych intervaloch okolo 22, 24 ,3 rano a ako som uz pisala o 5.30 sme uz kompletne hore.je to moje ''najhorsie '' dieta 😀 takze vseobecne pravidlo,ze deti na UM spia lepsie potvrdit zial nemozem ☹

katarina1989
10. dec 2011

ahojte mamicky .... potrebovala by som poradit chceli by sme si najst v irsku novy podnajom ale neviem ci to samy s manzelom utiahneme tak by som chcela vediet ci by sme mohli ziskat nejaky priplatok na byvanie ..... vopred dakujem

darksky
10. dec 2011

@marhulka77 Nooo, Ashbourne nieje daleko,okolo 40 minut cesty busom. Ked nenapada sneh do nasho porodu,tak by som rada stretla 🙂 Moj zaludok je uz v poriadku,ale teraz ma zacali stvat moje kotniky,uz zacali poriadne puchnut a boliet,tak sa snazim co najviac vykladat nohy hore. No a nehovorim o mojom chrbte a krku a citim sa slabo..Ale prezijem to.Dnes som sa dala vypisat na tyzden marodky,tak uvidim ci pomoze...A mate este nejaky ultazvuk pred narodenim babatka?Alebo to bude super prekvapko?Ja som tiez taka citlivka,obcas ked vidim nieco o narodeni babatka v TV,tak si poplacem 🙂

darksky
10. dec 2011

Ahojte,
Nepozna tu nahodou niektora z vas gynekologicku Moniku A.(nechcem tu pisat cele jej meno)...Pracuje v MEDICUS v Dubline a je tam tusim len jedna gynekologicka. Dakujem

darksky
10. dec 2011

@mitchelstown Ja si stale hovorim,ze neviem co ma caka,tak budem myslit len pozitivne a urcite ked to vacsina zien zvladla,tak urcite aj ja...A uvidime ci s Epi alebo bez 🙂

marhulka77
10. dec 2011

@mitchelstown Podla toho, co pises, si materstvo uzivas 🙂 Urcite je to krasny pocit, zobudzat sa pri svojom dietati. Sestra, ktora ma dve male dcerky, mi hovorieva, ze su to prave ony a jej muz, co ju pohanaju dalej. Ja tomu hovorim "zivy pohon" 🙂 Je fajn, ze v blizkosti mate niekoho na stretavanie sa, kto ma dieta priblizne vo veku vasej dcerky. Verim, ze tiez sa budeme s niekym stretavat...mozno s @darksky 😉 a aj inymi.

marhulka77
10. dec 2011

@katarina1989 Ahoj. Na Tvojom mieste by som sa informovala v citizensinformation. Ak si nezamestnana alebo Tvoj manzel, urcite by som sa opytala na social welfare, popr. aj v health office. Vela stastia! 🙂

marhulka77
10. dec 2011

@darksky Jeeej, to by bolo super, keby sa nam podarilo stretnut este do mojho porodu. Termin mame 27.1. Ozaj, kedy mate termin vy? Je fajn, ze zostanes cely tyzden doma, ked sa citis slabo. To Ti aj malinkemu urcite prospeje. Ja sa citim ok. Snazim sa chodit na prechadzky, cvicit nejake cviky, co som nasla na youtube pre tehotne. Ked dlhsie kracam, bolia ma krize, ale da sa. Buduci utorok ideme na kontrolu do nemocnice, takze este by sme mohli zistit pohlavie 😉 Sme asi podobne na tom s tym placom. Ked vidim v TV nejake babatka, hned mi je do revu...
Co sa tyka tej gynekologicky Moniky A., raz som ju navstivila. Mala som mykozu. Posobila na mna dobrym dojmom. Kludne sa pytaj, ak Ta este nieco ohladom nej zaujima.

batina
10. dec 2011

Ahoj dievcata 🙂 ak mozem, rada by som sa aj ja pridala do vasej skupiny, nakolko cakam mimi a byvame v Irsku.. 🙂

katarina1989
11. dec 2011

@marhulka77 dakujem skusim tam nieco pozistovat 🙂

catalin
11. dec 2011

@batina no vitaj, ty to uz tiez mas za par 🙂 kde budes rodit?

kacka27
12. dec 2011

@marhulka77 Krasny datum terminu,prave na moje narodeniny 🙂

marhulka77
12. dec 2011

@batina Ahoj a vitaj! Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Vam pride Vase babo priamo pod stromcek 🙂 To bude asi najvacsi darcek, vsak?

marhulka77
12. dec 2011

@kacka27 To ma tesi, ze porod vychadza na Tvoje narodky 🙂 Uvidime, kedy sa babo vypyta. Ale, 27cka sa mi paci aj z toho dovodu, ze ja mam narodky 26, priatel 28 (ine mesiace) a babo by bolo medzi nami..27 🙂

nikki713
12. dec 2011

@batina vitaj medzi nami.. a kde presne v Irsku byvas-te..?? 😉

batina
12. dec 2011

.. byvame v Limericku a tu budem aj rodit 🙂 ..prave dnes sme boli na kontrole a robili mi aj sono, lebo ze mala je vacsia ko ma byt, zevraj ma 3.7 kg, omg, no som zvedava, kolko este naberie do porodu 🙂 .. jj, bude to ten najkrajsi darcek, aky sme mohli dostat, sak sa uz nevieme ani dockat 🙂 .. a odkial presne ste vy holky? kolko uz ste v Irsku?

cmulinko
12. dec 2011

@batina jej ahoj...ja som rodila 3 krat v Limericku inak byvam v Ennise...gratulujem k babatku.My sme tu uz 7,5 roka.

batina
12. dec 2011

@cmulinko .. juj, tak to nemame od seba az tak daleko 🙂 ..v ennise sme boli dva razy, sa mi paci to malicke centrum 🙂 .. a ako si bola spokojna? Fuu, tak to ste tu uz fakt pene dlho 🙂

cmulinko
12. dec 2011

@batina no ja som v Limericku dost casto...hlavne nakupovat a rodit chodim tam 😀 prvy porod som mala v roku 2007 akutny cisarsky rez v 36tt,ale bola som velmi spokojna...este ziadna kriza nebola.druhy porod som mala prirodzeny-2009,ale nastali komplikacie,tak som rodila pomocou vaakumextratora....tam to bolo troska horsie.....krizu som citila vsade...malo sestriciek a vela prace.treti porod bol pred 7 mesiacmi planovany cisarsky rez kvoli trvajucim nasledkom z druheho porodu.....bola som velmi spokojna.....sestricky stihali vsetko,boli mile a pozorne.

batina
12. dec 2011

@cmulinko .. no to hej, na nakupy 🙂 aspon ze ako take nakupne centra su tu, xi.. no ja mozem dnes povedat, ze vybava je perfektna v tej porodnici a myslim, ze asi so sestrickami teraz problem nie je, lebo je ich tam tolko, ze az.. ale mas pravdu, ze su nesmierne mile a pomozu ti uplne so vsetkym.. inak zatial kazda holka co tu rodila bola velmi spokojna, tak uvidiem.. trosicku sa bojim, nakolko je to moj prvy porod a neviem co ma caka.. viem len tolko, ze tu je vsetko uplne ine, ako u nas na Slovensku, od vysetreni az aj po porod 🙂 iky kraj-iny mrav 🙂 a preco si musela rodit pomocou toho vaakumextraktro ak smiem vediet, nebala si sa, ze sa nieco moze stat miminku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre