Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cobhan
12. jún 2014

@aaaaandrea takemu malemu dietatu to ide extremne rychlo, 3-4 mesiace kym zacne komunikovat po anglicky. Tu ju mozete dat do Infant junior triedy, co je vlastne po predskole prva uz akoze skolska trieda, ucia sa citat, pisat, pocitat. Do Vianoc budete mat to najtazsie za sebou 🙂 Detom, ktore nehovoria po anglicky sa ucitelky venuju viac a pomahaju im dobehnut ostatnych.
Kam do Irska idete?

aaaaandrea
12. jún 2014

@cobhan dakujem za odpoved , mas pravdu deticky su ucenlive , no mam aj tak obavy , mala je trosku hambliva , a prave este ked nebude ani rozumiet , aby to nebolo pre nu tazke.
Chystáme sa do Longfordu tam mam kamosku tak ideme tam nech niesme same.
Vy ste tam ako dlho , a ako ste spokojny ?

cobhan
12. jún 2014

@aaaaandrea ja 5 rokov, manzel 10...nedaleko Longfordu mame znamych, ale osobne by som tam nesla..tu na juhu je aspon obcas pekne, ale tam hore nic moc. Este mas 2 mesiace a pokial hovoris anglicky, tak ju pomaly zacni ucit, pripadne pozerajte spolu Barney-ho, tam sa aj hovori, ale hlavne sa spieva a ked sa nauci zopar pesniciek a slov, tak aspon nieco bude pre nu zname na zaciatok. K tomu nejake cisla a slova a to pojde...u nasej 2rocnej momentalne najviac fici Ring a ring of roses, co je vlastne nase Kolo, kolo mlynske...ked zisti, ze je to nieco, co vlastne pozna, len v inom jazyku, tak jej to bude lahsie sa naucit a nepride jej, ze ide do niecoho uplne neznameho

172344
30. jún 2014

baby neviete mi poradit ako mam ziskat papier zo socialky z irska od kedy do kedy mam vyplacane rodinne pridavky ? moj manzel uz tam nerobi a potrebujem v irsku zrusit pridavky a chcem vybavit na slovensku . manzel nic nezrusil a bojim sa aby ma potom neziadali späť peniaze.

cobhan
30. jún 2014

@172344 to nerobi socialka, ale Child benefit section v Letterkenny. Skus im napisat, ze uz ste odisli a vyziadat si papier, ze odkedy dokedy vam vyplacali pridavky. Myslim, ze sa to da spravit aj cez SMS, ale to moc nefunguje..najlepsie je poslat im dopis a kopiu si odlozit

172344
30. jún 2014

@cobhan
myslela som si ze to tak bude a myslis ze mi to poslu na slovensko a nevies ako dlho to bude trvat ?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
172344
30. jún 2014

@fidka79 no tak to sa na to velmi tesim to bude asi zdlhave . zatial dakujem ze rady.

cobhan
1. júl 2014

@172344 netusim, pokial to nenahanas, tak to moze byt na dost dlho, ako pise fidka, este mozu ziadat nejake doklady ako dokaz. Mne sa osvedcilo tam volat, ale na to treba pevne nervy 🙂

1307radka
1. júl 2014

Dobry den mamicky. Chcela by som sa opytat, ako ste to riesili po skonceni materskej dovolenky v Irsku? Sli ste spat do prace? Ak nie, na co mam narok? Okrem tych 16 tyzdnov neplateneho volna. A este jedna otazka ohladom maternity benefit - kolko tyzdnov musim mat odvedene PRSI? Dakujem za vsetky odpovede. 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabka1124
10. júl 2014

babenky prosim suuurne1Ako je to s parental leave???Moze my zamesnavatel zamietnut parental leave z dovodu, ze v tom case ide niekto iny??TA ista area, le on na dennej a ja na vecernej!!!Mooc dakujem!!!

mamartinka
10. júl 2014

@zabka1124 Skus sa na facbook spitat.Tam ti skor baby poradia 😉

kim_rossi_stuard
1. aug 2014

baby ked som na karier break mozem poziadat o maternity benefit z irska???? 😕 😕 😕 😕 dakujem za odpoved

mamartinka
2. aug 2014

@kim_rossi_stuard skus sa aj na facbooku spitat.

172344
11. aug 2014

@fidka79
ahoj chcem sa este opytat posielala som tam ziadost aby mi zastavili pridavky zatial mi nic neprislo a uz su to 3 mesiace za ktore som nic nemala dostat a dostala som asi ma budu ziadat peniaze naspet , no momentalne som v takej situacii ze si to asi nebudem moct dovolit nevies nahodou co sa moze stat ak im to nevratim?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
172344
11. aug 2014

@cobhan
chcem sa ta opytat ak by som nevratila preplatok za pridavky v irsku co by sa mohlo stat.?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
172344
11. aug 2014

@fidka79 dakujem za odpoved asi to tiez nebudem riskovat .

nika19918
11. aug 2014

úplne od rozkecanej temy 🙂) ale tu mame pocasicko v Clare ! To ani nestihnem ist von s dcerkou za cely den ☹

mamartinka
12. aug 2014

@nika19918 My hovor.Des a hruza.

kim_rossi_stuard
25. sep 2014

baby mate skusenost s tym ze vasa rodina- manzel a dieta/deti ostanu doma a vy ked pracujete v irsku, poziadate o child benefit, co treba dokladovat??? postaci list od slov, dr a slov, skolky???? 😕 😕 😕

mamartinka
25. sep 2014

@kim_rossi_stuard jeeeeeeeej budete mat 3 babenko?Gratulujem a nech vsetko dobre dopadne.Budes v Irsku rodit?

kim_rossi_stuard
25. sep 2014

@mamartinka dakujem 😵 😵 😵 ano v marci 😉

faidra1
27. sep 2014

Ahojte, chcela by som poradit, sestra pracovala cca. 8 rokov v Nemecku, v januári 2014 s priateľom, ktorý je Ír odišla do Írska, nasla si prácu od februára, medzitým otehotnela - termín pôrodu február, marec. Povedali jej, že nemá nárok na materské, lebo nemá odpracované 2 roky v Írsku. Na aké príspevky by mala nárok. Zatial neplánuje svadbu, chcela by ostat v Irsku. Ďakujem za kazdu dobru radu.

orchi_dea
7. okt 2014

@faidra1 Ahoj, mozno by mala narok si poziadat o matersku z Nemecka, ked tam predtym pracovala, ale neviem ake zakony maju v Nemecku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
faidra1
14. okt 2014

@fidka79 ďakujem urcite sa budeme informovat.

katarina1989
15. okt 2014

ahojte baby, mam otazocku. Ako to riesite s vodenim deti do skoly, ked zacinate pracovat o 8 a skola zacina o pol 9? Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre