Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

jezkomanka
10. okt 2012

@iweett myslim ze bude stacit aj OP 🙂
@mandarinka34 z pasoveho ti nevratili??? nam ho vratili (teda zsa sa mi mali sme 2kopie, jednu na irsky pas, druhu na slovensky RL a vratili nam 1 z pasu, na ambsasade si nechavaju tusim)

jezkomanka
10. okt 2012

@zabka1124 Ahoj, mne zistili streptokoka nahodne okolo 16tt, normalne sa robia testy okolo 35tt (na SR povinne kazdej mamicke) ale v irsku ich nerobia, iba ak si mala predtym nalez alebo o to poziadas. ja som brala 3x ATB pocas tehu a stale mi to sledovali. ked som prisla do porodnice, uz som bola na 2prsty otvorena,ale kebyze nemam tuto diagnozu tak ma poslu este domov, nakoniec som porodila 28 hodin po prijati. Dcerka dostavala ATB prve 3dni dalsie 2 dni sme cakali na vysledky, ci je vsetko v poriadku, potom nas pustili. Nemusis sa bat, hlavne je ze o tebe vedia, lebo je vela pripadov kedy to ani netusia a babatko chudatko to dostane :/ a hrozi sepsia. Drz sa!

zabka1124
10. okt 2012

@jezkomanka ahojkaj!moooc dakujem!!!fuu, ale som si odfukla, ze ste boli v poriadku🙂, ja zacinam brat amtibiotika vecer a za tyzden kontrola!!Inak ja som ako magnet asi na zenske infekcie a ine problemy!!!!Dobre , ze to zistili teraz, fakt aspon budem sledovana ako ty a babatenko bude ok!Juuuj ale hned som kludnejsia!
Krasny vecer🙂

moniccca
10. okt 2012

Mamicky, mam dilemu-ockovat, ci neockovat malu? zatial sme ju nemohli ockovat,lebo bola chora, no cim dalej, tym viac zacinam byt presvedcena, ze ju nechcem ockovat, no sa bojim, ze nam ju potom nezoberu do skolky. Ake mate vy skusenosti?

lenka_b
11. okt 2012

@moniccca Ja osobne som zaockovat dala a (chvala Bohu) je vseko ok. Neviem, ci ti ju do skolky nezoberu, ale odo mna pytali do skolky potvrdenie, ze je zaockovana. Ja som musela prefotit celu knihu s historiou ockovania.
Ja by som sa skor bala toho nezaockovania 😒 Ale ani sama neviem, ci sa bojim kvoli tomu, ze nas strasia lekari.... 😖
V kazdom pripade je to na tebe, ako sa rozhodnes. tu v Irsku ockovanie povinne nie je.

nikki713
11. okt 2012

ahojte mamicky, pobera tu niektora z vas rent supplement..?? kedze som stratila pracu.. no vlastne vzdy som zamestnana ale nemam hodiny kedze nikto nevie co sa deje u nas na benzinke len cakame uz 5 tyzden... dostavam ako one parent.. 215 eur na malu tyzdenne no neviem ci mam narok aj na nejaku pomoc pri plateny najmu, lebo teraz v zime ked si mam predstavit tie ucty za gas elektriku atd.. tak neviem neviem ako vyjdem s uctammi sama :( dakujem

nikki713
11. okt 2012

@moniccca moja mala ma vsetky povinne ockovania za sebou.. vcera sme bolli na poslednom 13mes. ockovani.. a nemala som s tym nikdy ziaden problem.. a tiez ked nastupvala do skolky pred par mesiacmi tak ma pytali prefotit ten ockovaci preukaz... 😉

mandarinka34
11. okt 2012

@jezkomanka dnes mi poslali spat rodny list asi ho zabudli vlozit

mandarinka34
11. okt 2012

chcem sa opytat na let s babatkom mozem mat normalne prirucnu batozinu 10kg plus jeho tasku kde budem mat jedlo pitie pampersky ci vsetko musim mat v jednej taske.dakujem

zuzi_33
11. okt 2012

@mandarinka34 No, v Ryanair musis napchat babatkovske do tvojej prirucnej batoziny, urcite ta nepustia s dvoma taskami. Mozno v Aerlinguse by sa dalo, ale ja osobne som isla vzdy len s jednou batozinou. Mozno ine mamicky budu mat ine postrehy, ale viem, ze Ryanair velmi vymysla....tak radsej si vezmi len jednu, ako by si to mala potom prekladat na letisku 😉

nikki713
12. okt 2012

@mandarinka34 ja som uz letela 3 krat s mojou malou a vzdy som mala jednu prirucnu.. ako viem viac neni povolennych kedze babatka maju let zadara cize nemaju narok ani na ziadne extra prirucne batoziny - tasky s plienkami ;))
ale vsetko zalezi od toho na ake letusky narazite a tak...ale ja by som to neriskovala ;) vela stastia

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikajaco
13. okt 2012

@moniccca u nas aj v skolke aj v skole chceli vidiet knizku ... a musim ti povedat ze nieje to tu povinne ale budes mat s tym problem ... mam kamosku tiez slovenka a poviem ti ze odmietla ockovanie a tak ju aj jej GP odmietla viac osetrovat (dieta) a musela si najst ineho lekara ktory tiez vobec nieje nadseny ... nevzali jej ju do skolky a tak si plati opatrovatelku doma aby mohla chodit do prace .... takze z jednej strany je to nepovinne a z druhej strany ti daju pocitit svoj nesuhlas s tym ze si sa rozhodla inak ako ostatni ...takze pouvazuj a rozhodni sa tak ako ti to vyhovuje ....

darksky
14. okt 2012

Je tu nejaká mamina z Navan?

mamartinka
14. okt 2012

@darksky Ahojik.Sem nechodi ale poznam Renatu Molnarovu z Navan.Ak si na facbooku tak si ju tam pod tymto menom najdes.Molnarova Renata 😉

iweett
14. okt 2012

@nikki713
Ja osobne nepoberam ale mam kamaratku co je tiez one parent a schvalili jej aj rent sup. treba ist na soc.welfare a pytat si formu no myslim ze by si nemala problem si to vybavit a este by sa ti malo dat vybavit aj 20eur prispevok na plyn a elektriku to sa vola fuel alowance platia to len cez zimne obdobie ale pomoze aj to🙂)) drzim palce

nikki713
15. okt 2012

@iweett dakujem 🙂 no ja som bola na tom social welfare asi pred 3 mesiacmi a povedali mi ze mam dostatok financii ze nebudu mi preplacat rent ale to som vtedy este par dni robila ;) tak idem skusit znovu 🙂

nikki713
15. okt 2012

ahojte neviete ako dlho vas sef nemoze vyhodit po materskej.. viem ze v north ireland to je 7 rokov.. a co my na south,..??

darksky
15. okt 2012

@mamartinka ďakujem martinka ;)

jezkomanka
15. okt 2012

@nikki713 to som este nepocula, nemoze ta vyhodit pocas materskej ale ak ti materska skonci a napr. nenastupis tak ta vyhodit moze hned

nikki713
15. okt 2012

@jezkomanka no ja uz niesom na materskej.. ja som hned po materskej nastupila.. uz vyse pol roka pracujem, ale uz asi 5 tyzdnov mi nedava ziadne hodiny.. cize som stale zamestnana ale bez hodin.. cize ziaden prijem :(

jezkomanka
16. okt 2012

@nikki713 aha zle som to pochopila, myslela som ze sa bojis aby ta nevyhodil. teraz ti socialka nedoplaca nic? neviem ci to nerobi naschval, lebo ak by ta mal prepusit, asi aj na odstupne mas narok. takto len caka kedy das sama vypoved 😒

kamilka56
18. okt 2012

Pekný večer prajem všetkým 😉 , chcela by som sa opýtať mamičiek žijúcich v Írsku, aké majú skúsenosti s hľadaním dlhodobejšieho ubytovania. Spolu s priateľom sme už dlhšie v Írsku, presnejšie v meste Galway, a chceli by sme si nájsť samostatné ubytovanie, kedže doteraz sme sa o priestory vždy s niekým delili. 😒 Nemáme záujem o zatuhnuté byty so starým nábytkom a plesňami, tí, ktorí poznajú Írsko, vedia, o čom hovorím 😀 .Problém nastáva v tom, že lepšie byty sú prenajímané vačšinou cez realitky. No boli sme už na nespočetne veľa obhliadok, veľa bytov sa nám aj páčilo, dodali sme všetky požadované referencie,obaja pracujeme, no úspech žiadny. ☹ Aj keď sme sa mnohokrát ozvali ako prví. Vychádza mi z toho, že cudzincom asi byty moc prenajať nechcú, kedže vždy má posledné slovo majiteľ. Aj dnes sme boli na obhliadke jedného pekného bytu, síce dosť ďaleko centra, ale čert to ber. 😉 Čo Vám poviem, o byt mali záujem dvaja starší američania, jeden írsky pár a dvaja taliani. Takže vychádza mi z toho, že asi zase nič. 😖 Začínam si myslieť, že sú dosť veľké predsudky voči Slovákom zo strany Írov, ja neviem. Takže milé mamičky, aké máte s týmto skúsenosti v Írsku ? Všetkým za príspevok vopred pekne ďakujem 🙂

mandarinka34
18. okt 2012

@kamilka56 ahoj my sme sa uz niekolkokrat stahovali ale nikdy sme nemali problem.Stalo sa nam parkrat ze nam aj podrzali apartmany.raz sme sa museli stahovat nikde nebolo nic sa cenu ktora by nam vyhovola to som volala jednej irke ktorej som chodila upratovat to som jej povedala aky mame problem to si ona svoju dceru nastahovala k sebe a jej apartman sme dostali na rok do prenajmu vysla nam v ustrety zo vsetkym.priatel si zlomin na slovensku nohu to zostal tam asi Dva meiace to sme nemuseli platit za neho najom.takze ja mam len dobre skusenosti.klop klop.kamarat volal jednej pani ohladom bytu na prenajom ta tak nanho nakricala dobre ze nanho neposlala gardu za to ze je Slovak ze ona uz cudzincom byt neprenajme nikdy chudak bol v soku.

kamilka56
18. okt 2012

@mandarinka34
Ďakujem za príspevok 🙂 Tak to je super, že ste mali doteraz len dobré skúsenosti. 🙂 Klop-klop 🙂 Určite budeme skúšať ďalej, ale asi sa skor zameriame na súkromných prenajímateľov, než na realitky 🙂 Predvčerom sme prišli o šancu prenajať si jeden pekný byt v centre len preto, že sme boli druhý v poradí a baba pred nami to vzala, a kedže bola prvá, ktorá sa ozvala, čakali tri dni, ako sa rozhodne, aj keď my sme boli ochotní zaplatiť zálohu už pri obhliadke 🙂 Včera sme boli síce prví v poradí na iný byt, ale povedali nám, že na poradí nezáleží, nakoľko sa majiteľ rozhodne podľa toho, kto mu je vhodnejší ...Samí paradox 🙂 Momentálne bývame síce v centre, ale so študentským párom, ktorí zvyknú ponocovať a ja som už niekedy na prášky z toho, pretože sa poriadne nevyspím do práce 😒 Tak ale som večný optimista a verím, že sa nám podarí niečo nájsť. 😉 Hádam... 😉

lucia2015
20. okt 2012

@ivana133 ja som tam rodila obe deticky preco sa pytas?

1kwietocek1
22. okt 2012

Ahojte babenky..strasne dlho som tu nebola..tolko sa toho udialo..no ale v prvom rade som sa prestahovala..a preto si hladam nejaku mamičku v okoli Sligo...najde sa tu nejaka??????

mamartinka
22. okt 2012

@1kwietocek1 Facbook si neskusala?

nikki713
23. okt 2012

@1kwietocek1 my my my , nie sme zo sliga priamo..ale chodievame tam sem tam.. mame to 40 minut autom 🙂 byvate priamo v sligu???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre