Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

maryloou77
30. nov 2007

skor rozmyslam kde si sa k tym salonkam v pbchode dostala 😉

diant
30. nov 2007

kedze ja drzim dietu 😲 tak o salonkach nic neviem. vazili ma pred porom 83 kg! a teraz mam nadhernych sadlovych ochabnutych 70kg. nadhera 🙄

nadina
30. nov 2007

Dianka,
vazis menej ako ja 😉
...
Mary, salonky som objavila v novom, uz tretom
slovenskom obchode tu v Dubline,
mozes si ich objednat tu
http://www.irsko-obchod.sk
krabicka za 5 eur, maju celkom dobre ceny, zatial...
ja som si zobrala tie rumove,
ale do Vianoc mi asi nevydrziaaaaa 😀

xena22
30. nov 2007

Babulky nestiham ani citat,nieto pisat 😀 ,mame doma predvianocny osial,trosku skoro,ale snazim sa vsetko absolvovat pocas dni volna,lebo ked som v robote,to su zabite dni.Dianka zavidim ti malinkeho,to su take pekne veci,my s muzom stale radi spominame ako sme v noci vzdy vyskocili,jeden zarabal flasu,druhy prebaloval a treti reval na raty 😀 ,ako keby slo o zivot.Pri druhom som uz tolko nestresovala,takze asi sa to da naucit,alebo skor si na to zvyknut xixi,mimochodom ja som na odgrgavanie niekedy,hlavne uprostred noci vyslovene kaslala,nechcelo sa mi ich tolko drzat,ked neodgrgli do 2 minut,tak isli spat aj ked ich brucho ominalo,ale tvoje babenko je este malilinke,asi by hodil kosa,tak ho len pekne tlapkaj po zadocku a nech sa mu ulavi 😀
WOW - salonky,to som uz tri roky nejedla...ale neni mi treba,Dianka nahodou celkom ti tych 70kg zavidim,ja mam cosi nad,ale ja zas nie som po porode 😀 😀 😀 ,ja som sa tu v irsku tak velmi pekne rozrastla,teraz neviem najst cestu spet 😖 A zas su tu vianoce a ja som neschudla este svoje minulorocne vianocne kila.Cochvilu k nam pride moja 50kilova svokra,neviete o nejakej superrychlej ucinnej diete 😀 😀 😀 ,nech zas nehadze poznamky 😖

diant
30. nov 2007

no maly dnes grcia ako na maratone. zobrala som ho klekarke a ta mi dala gaviscon infant na reflux ci co to je. cudujte sa svete po tej grcacke ho netreba odgrgavat. len ho otocim a on sam grga 😲
no ja doma nariekam ze sa dicoho nevpracem bo som nabrala aj na bokoch, stehnach a tie moje dzinsy z brown thomasu sa na mna nevpracu. kedze su cislo 8. prezivam traumu 😲 ja dietujem poctivo, nezerem, nic sladke, jedno jedlo denne. stastie mam ze mi ani nechuti bo som stale zdepkovana. muz na mna ale ruci ze ak nezacnej jest daco sa mi stane.tak sme sa kvoli tomu aj dnes pochytili. bo aj som nervozna, kazda prkotina ma vytoci, neviem sa ovladnut ani na verejnosti ☹
a to nase drobciatko.. chudatko. aj ja aj mazel sme vystaveni zo vstavania, behania okolo. ani neviem kedy sme si naposledy vydychli...smutne je to ze uz ani jeden z nas nechce v noci k malemu vstavat, no ja ho plakat nenecham, je mi ho luto tak ked ho vytiahnem z postielky len revem, maly to citi a reveme spolu....

nadina
1. dec 2007

Dianka moja,
Tvoj manzelik ma pravdu,
ked nebudes poriadne jest, tak Ti to na nalade neprida...
Ved vsetko to najlepsie z Teba islo teraz na malickeho,
takze potrebujes doplnit vela vitaminov a drastickym dietovanim
sa Ti ich nedostane. Kup si v lekarni aspon magnezium,
to Ti pomoze na ukludnenie nervoveho systemu.
Nie je to nic nenormalne, magnezium uzivam obcas aj ja 😉
Mozno by bolo dobre si dat postielku ku posteli,
ja som mala bocnu stenu na postielke spustenu,
prisunutu ku posteli, takze nebolo treba ani vstavat.
Mliecko si mozes nachystat vecer do flasky a ohriat
v ohrievacke aj pri posteli a netreba vstavat...
Skus spravit vsetko pre pohodlie Vas 3,
nic ine sa poradit neda, tym cim prechadzas presla kazda mamina,
aj Tvoja 😉 Drz sa...a napis, niekedy pomoze aj to...

etuska
1. dec 2007

Dianka,no vyzera to teda na poporodnu depku,ja som mala tiez a veeelku jak svina 😀 ,diety nikam nevedu, a kasli na to, ze sa nezmestis do veci, ono sa to casom upravi.Ja som schudla cca 1 rok po porode na svoju takmer povodnu hmotnost,hlavne je sa kvoli tomu nestresovat...striedmo papkat,hoci len nejaku ryzu so zeleninkou a pod.
Nam dnes skoro 1/2 dna nesla elektrina-nieco opravovali,takze aj obed som uvarila neskor.
Uz musim koncit-manzelik musi vela pracovat,blizia sa mu "mini-obhajoby" tak trosku stresuje 🙂
Miska bola ut.+str. s mojou babkou a stv./pia. s manzelom,kedze bola trochu nachladena a v skolke su take teraz vsetky decka, tak sme ju radsej nechali doma.
Známa ruší detský obchodík, tak som bola včera urobiť vian. nákupy 🙂 Miške tepláky za 200,-Sk,body za 129,- a krsniatku Evičke také isté body + krasne zelené tričenko.
Veľa vecí jej nekupujem, kedže v Irsku je veeela krásneho a aj lacnejšieho oblečenia, tak len také nutné vecičky.Švagrinka by mala prísť z Dublinu na Vianoce, tak ju ešte poprosím pre Michelle thermovest z Penny´s-u.
Pre maminu mám zatiaľ nejakú kozmetiku z Avonu + krásne bavlnené bordové punčošky, mužská časť osadenstva si nájde pod stromčekom aj termoponožky 😀 😀 😀 -aké by to boli Vianoce bez nich,no nie?A tu u nás pod Tatrami je zima občas dosť krutá.

diant
1. dec 2007

nadi maleho posrielku mam pri posteli odkedy sme prisli z nemocnici. a mam aj ohrievacku flias aj minichladnicku aby som sa v noci nemusela trepat dole po flase. no aj tak sme obaja umlateni. uz ani neviem co mam vymysliet pre vacsie pohodlie v noci...a muz musi maleho krmit okolo tej jednj , druhej, bo ja spim ako mrtva, ani budik ma nebudi, ani to ze maly skrieka a ani svetlo. takze ja potom krmim nad ranom... no okolo siedmej sa mi uz oci zatvaraju,poobede skusame spavat no ani za toho certa zaspat 🙄 tak len lezim v posteli s otvorenymi ocami, po pol hodke vstanem bo treba upratat, zehlit, prat.. tolko prachu mam usadeneho na schodisku 😲 no vzdy daco ine urobim akoby som mala 🙂

maryloou77
1. dec 2007

ahoj baby 🙂
ako vas tu citam chvilkami vam az zavidim ze mate taketo starosti 😵
aj mna to chyti ze by som sa uz tulkala s takym babatkom a ukazovat mu krasy sveta 😀 ale si myslim ze vsetko na svete ma svoj vyznam a tak aj to keby budeme mat dieta je neaky ciel 😀
dianka uzivaj si svojho maleho, rychlo ti vyrastie a ostanu len spomienky, ale ako to opisujes zda sa mi ze to je ta realita 😎
no co uz? 😉

etka
1. dec 2007

ahojte diefcence, tak uz zase spat z dovolenky v krutej realite 😒 a v praci...boli sme aj v Tatrach pozriet, juj, sniezik bielucky, som si isla oci vyocit 🙂
co tu noveho? Dianka si uziva radosti aj starosti pozeram, maly je strasne zlatucky a netrap sa kvoli vahe, to pojde postupne dole 😉 ved maly ti da zabrat, 😉
uz sa pripravujete na vianoce? mesto je krasne vyzdobene, vysvietene, oplati sa ist na vecernu prechadzku, naozaj romantika...samozrejme vtedy, ked uz su obchody zavrete, lebo inak je vsade plno darcekovych ludi 😀

nadina
2. dec 2007

Ahoj Peti,
vitaj spat, uz som myslela na Teba,
ze co sa neukazes... 😉
Teeeda, Tatry museli byt super,
mne je luto, ze nase decka tento rok
sneh neuvidia, ale nabuduci rok
asi pojdeme v zime na SK len koli snehu 🙂
...bru nocku

etuska
2. dec 2007

Vitaj Peťka!V Tatrách snežik je ,no a u nás sa roztopil,už je ho máličko,tak dúfam,že do Vianoc napadne,lebo chceme učiť Mišku lyžovať, kedže budúce Vianoce budeme už asi v Írsku.
Ja som sĺúbila babke, že tento rok pečieme suché pečivo my s maminou 😀 Babka je síce bývalá cukrárka, no už tiež nevládze toľko vypekať ako kedysi.Aj sme si povedali, že nebudeme robit kvoli kolacom ziadne halo a upecieme len zopár druhov.Hlavne si chceme oddychnut a užiť si najma Mišku.
Dúfam, že už bude zdrava,lebo by som rada skocila do PP do Aquacity zaplávat si 🙂 uz mse neboli ozaj dlho.
Ako je to s plavarnami v Dubline????
Máte už predvianočnú náladu?-lebo ja vobec ☹ -asi to chce este cas.Mna to chyti asi az 22.1ľ.ked v praci "padne" a budem mat ozaj pocit ,ze teraz mozem "oddychovat". Pre mna je uz oddych aj to pecenie pernikov 😀 -vsetko mozne len nie opravovat pisomky a testy 🙂
Adnes som vytiahla zo skrine rozstrikovany pulovrik pre Mimi,ktorý tam leží už ozaj dlho 😀 😀 Snáď ho do dalsej zimy dostrikujem.

etka
2. dec 2007

dakujem za privitanie 🙂 veru musim povedat, tazko sa mi islo spat 😒
ale aspon pocasie ma tu pekne privitalo, lebo je aspon slniecko, aj ked fuci.
a ten sneh nam tu naozaj chyba, my sme obaja take zimne tipky, hory a tak, takze nam je za tym vzdy velmi smutno
etus, chodime tu do gymu aj s drahym, kde je vsetko aj plavaren, mame to hned tu cez cestu, co je vyhoda. ale su tu plavarne aj osve, ked budete chciet chodit, urcite nejaku najdete.
nadik, vy fsio ok, vsetci ste zdravi? veru, nasim slovenskym deckam by nemali ujst spomienky na sneh a dobru lyzovacku, budu urcite nadsene, ked ich vezmete sak? a aj vy dvaja sa vysantite 😀

nadina
2. dec 2007

Dobre ranko,
bez toho snieziku je to veru ine,
vsimla som si, ze na SK som mala rocne obdobia
podla pocasia akosi v sebe, ale tu stale musim
rozmyslat, ze aky je vlastne mesiac...a kolko je do Vianoc.
...
Erika, plavarne tu su, my sme zatial neboli,
ale tiez sa chystame este do Vianoc zajst do www.nac.ie
Pozerala som na ich stranke a tie umele vlny vyzeraju fajn
a hlavne ta piratska lod pre chalanov,
celkom sa tesim, len pockame na moju maminu,
aby sme isli vsetci.
Pride ku nam 14.12 a bude do 11.1. tak tento x jej chcem
konecne aj nejaky program nachystat, bo bola u nas uz 3 x,
ale dva x som bola chora ja a raz ona...
Teraz som kupila uz aj listky na http://www.thespiritofchristmas.ie/
nech ma nejaky zazitok, pojde s Miskou.
No a dufam, ze s Miskou pojdeme aj na korculko,
zistila som, ze su tu asi 3 ladove plochy,
jedna pri Leffey http://www.7upchristmasonice.ie, druha niekde v Bray www.rds.ie a ta tretia
na Smitfielde tusim tento rok bude zatvorena...mozno su aj dalsie?
Vcera sme boli v Tyrreli za Mikulasom,
oproti tomu v Blanchi je tento zdarma, aj cokoladku dal,
ale meskal veru, asi preto, ze bola sobota...no a piatky,
ako vieme, su v Irsku velmi velni narocne 😀
Takze Mikulas asi dospaval... 😀
Idem pridat fotecku do albumu.
Peknu nedelu vsetkym 😉

nadina
2. dec 2007

...ako pozeram, tak to druhe klzisko nie je pri Bray,
ako som si myslela, ale v Dubline 4,
takze mala oprava...

maryloou77
2. dec 2007

ahoj Nadina 🙂
a kde to tu v Leffey je? ze ja som to este nevidela, to bude nikde schovane, vsak? 😎
pozerala som vase fotky, krasne su, a tie tvoje deticky 😀
obcas mam problem rozoznat ktory je vladko a ktory slavko, tak sa podobaju 🙂tak a ake bolo ZOO? odporucas nam navstevu? alebo oproti takym bojniciam nic moc? 😉 ja by som tam tiez rada sla 😎
vsak uvidime ale teraz v zime asi nie, nech si to uzijeme 😉
ani ja akosi nestiham vnimat advent,neako sa to oneskoruje u mna, ale ked pojdem domov 21.12.ma to chyti az-az 🙂

nadina
2. dec 2007

Ahoj Mary,
no niekde to tam je, ale tiez neviem presne kde...
http://www.7upchristmasonice.ie/7up-tv-advert/
este sme tam neboli.
Zoo je celkom pekna, myslim, ze kazda je pekna
a tazko to porovnavat, v Bojniciach som uz davno nebola,
naposledy sme boli v ostravskej ZOO, tak oproti nej
je dublinska mensia, ale zase sa mi paci, ze sa da vidiet
vela veci pokope, nie su tam take hluche miesta,
ze nic nevidiet...je tam aj dobra restika 😉
V dublinskej sme boli
naposledy asi pred mesiacom a pol. Tiez uz bolo chladnjesie,
ale vysiel nam pekny den.
...
🙂 Veru, nasi chalani su dost podobni a bola sranda,
ked sme sa nastahovali, tak ma susedia videli raz s jednym,
raz s druhym...a asi az po 2 mesiacoch s obomi naraz,
tak sa velmi cudovali, ze su dvaja 😀 😀

etuska
2. dec 2007

No veru sú fesaci 😀 Ja som pridala vcera 2 fotecky+fotili sme sa na vianočné pohladnice-aspon bola sranda.Miska ani nechcela dat dole saty,tak som ju potom naobliekala a paradila sa v nich 😀 -no tu fotecku pridam naozaj az na Vianoce 😀

maryloou77
2. dec 2007

baby 🙂
kamaratka z EN mi prave napisala ze je tehotna - 15tyzden 😎
tak som veru prekvapena 😉 zazraky sa deju!!!! a este som srandovala ze otehotnie na nasej svadbe/07.07/ tak neako na prvy pohlad ma to napadlo 😀
ale hlavne nech je v pohode 😎

etuska
3. dec 2007

Maryloou,na zazraky treba verit neustále,no nie? inac by bol nas zivot smutný 🙂 Aj moja kamoska je tehu-myslim, ze tiez 15.tyzd. a ona sa aj vydavala 7.7 🙂
A ja som dnes taka vystavena z tej mojej Mimi....da nam zabrat.Teraz som sa zobudila a musim este nieco pripravit do prace 😒 -vyrábali sme figurky zo slaneho cesta na vian. stromcek 🙂 musíme ich este vymalovat,no to si asi nechame na zajtrajsie popoludnie, ked pride Miska zo skolky.Bru nocku,ci skor Bre ranko 🙂

lenka1108
3. dec 2007

ahoj niekto v limericku?

diant
3. dec 2007

ahojte dievcata. s radostou oznamujem ze som si asi zvykla 😎 maly zacina aj cez noc spavat (klop, klop) manzel mi velmi pomaha s krmenim a ja som sa dnes pustila do upratovania (konecne) a vcera som ozehlila pradlo z 3 tyzdnov. takze zacinam sa dostavat do normalu. vcera som revala len raz a dnes som este nie 😀 nas malicky milacik poslucha a pekne papa...

maryloou77
3. dec 2007

gratulujem Dianka 😀
sice som to este sama nezazila, ale su to pokroky ako pises 🙂
drzim palce/ aj na nohach/ ked sa podarilo inym aj tebe sa podari 🙂

diant
3. dec 2007

dakujem mary 🙂 nikdy by som neverila ze byt nova mamicka je take tazke, fakt kym tym neprejdes sam tak nemas ani sajnu...vsak ked budeme o pat rokou robyt dalsie skvrna budem uz vyplieskana mamicka 😀
ozik dievcata kedy to mam akoze prestat krvacat? bo mi to uz lezie na nervy ako decko s plienkou medzi nohami 😀 sa citim

nadina
3. dec 2007

Ahojte,
vitaj Lenka 1108,
z Limericku tu mame Helku31,
preluskaj par stranok do zadu a najdes ju,
isto sa potesi, pretoze tiez tu hladala niekoho z Limericku.
...
Dianka, no vidis,neboj, bude len lepsie,
ako bude malicky rast.
Krvacat mozes aj 6 tyzdnov, preto sa to aj vola sestonedelie.
Drz sa.
Pekny dnicek vsetkym,
tu nam dnes vykuklo slniecko.
...
Ozaj, Lienus, Ashley, zajtra idem na stretko mamiciek...

ashley
3. dec 2007

Ahojte baby.
Nadi..Lenka je na Slovensku, tusim zajtra by mala prist. Ja by som rada isla, ale nestiham. Pridu mi svokrovci tak sa snazim upratat.. Kazdy den nieco. Po krste to budem mat volnejsie.
Zatial papa

etuska
3. dec 2007

Ashley,máte krst?-paráda 🙂 v ktorom kostole? My sme boli pred 2-ma tyzdnami na krste a to nie hocijakom-ako krstní rodičia 🙂 -krásny zážitok.
Dianka,vy dávate Anthonyho pokrstit ked bude vacsi?
Vidis, ze uz je lepsie,len tak dalej.Pomaly,ale isto si nachádzate s malým systém.
Trosku idem mrknut do kníh,no jedným očkom som tu
🙂
Aké máte skúsenosti s obdobím vzdoru u detičiek?Lebo naša Miška má asi teraz najbúrlivejšiu etapu, i ked som si myslela,ze je to za nami 😒
Už som aj uvažovala o návšteve det. psychológa,lebo niekedy je s nou ozaj na nevydrzanie. Viem, ze si tým presadzuje svoje "ja" a to je na jednej strane dobre,lenze kde je ta spravna miera,aby z nej nebol "maly rozmaznaný tyran"??-skúšam už aj "terapiu pevným objatím" - ak ste o tom počuli,no stojí to kóoooopec nervov.Takže tak....Teray sladko spinká a je taká krásna,no ked sa zobudí-malý čertík 😝

diant
3. dec 2007

etuska mi chceme dat maleho pokrstit 24.12. no musim ist za fararom skor. tuto nedelu. ked som bola tehotna bol nam posvatit dom 😲 tak dufam ze to pre nas urobi, no bude zalezat na tom kolko bude mat roboty...

etuska
3. dec 2007

No to je krásny a symbolický dátum 🙂

xena22
3. dec 2007

Ahojte,etuska ako si robila tie slane figurky???Odfot hotovy vyrobok a hod to do albumu,velmi ma to zaujima,kedze zdobim stromcek len typickym slovenskym "haraburdim" ako to nazval moj muz.S tym obdobim vzdoru ti velmi nepomozem,Starsi syn ma obdobie vzdoru uz 7 rokov,ale to uz bude mat navzdy,tam som uz rezignovala a druhy syn bude mat 4 a obdobie vzdoru ma dost oneskorene 😀 😀 😀 ,dufam,ze aj puberta pride teda neskor 😉 Tam nepomaha nic ine len ignorovat,ignorovat,ignorovat...necham ho vyburit tak 5 minut a potom sa s kludom anglicana opytam,ci uz skoncil a ci uz bude zasa maminkin dobry chlapcek a on povie "ano"...to je taky nas ritual,blbe je ze ked ma zly den,tak sa to opakuje aj 5krat denne a mne nervy tecu a minule som mu chudakovi aj natiahla ☹ ale tak aj ja som len clovek 😒
Dianka vidis bude s teba super mama...krvacat by si nemala viac nez tych 6 tyzdnov,ale kedze nekojis asi sa ti to rovno spoji aj s prvym menzesom 😀 este vydrz tyzden dva.Planujes byt s malinkym doma na MD?Viem ze sa tu zvyknu zeny hrnut do prace hned po 12tich tyzdnoch,teda ja osobne ked mali moje decka 12 tyzdnov,tak som konecne zacala tusit kde je vobec sever a dostala som sa aj dalej ako na ulicu 😀 😀 😀 pre mna absolutne nepredstavitelna vec!!!Ak by som mala nahodou tretie dieta,tak snad by som bola doma az kym by nesiel do skoly...cim som starsia,tym viacej to materstvo prezivam...alebo ze by sa mi znova ozyvali biologicke hodiny???? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre