Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etuska
3. dec 2007

Xena,tu je recept na slané cesto:1hrnček soli,2 hrnčeky hl.múky a 1/2hrnčeka vody.Ja osobne som tam tej vody dala o dost viac a vyslo.
Ked budeme mat vsetko hotové odfotím a pošlem 🙂 Z minuloročnej "várky"mám už len 1 anjelíka-ten sa celkom podaril. Je to recept z časopisu "Dieťa".
Celkom zábavná aktivita aj pre decká 🙂

xena22
3. dec 2007

No dik za recept,akurat ze si neviem predstavit o co ide 😀 ,to su plasticke figurky alebo vykrajovacky???No pockam radsej na obrazok,cesto si opisem,dik... 😉 cooo jeden hrncek soli???? 😕

etuska
3. dec 2007

V podstate je to jedno aky velky hrncek pouzijes,dolezite je zachovat pomer "ingrediencií". Vznikne ti také elastické cesto, z kt. mozes aj vykrajovat aj modelovat figurky. Mozno vykrajovanie je pre zaciatok jednoduchsie,ale v pohode zvladnes aj to druhe.
Ja som použila bežný asi 2dcl hrnček.Bru nocku,zajtra skoro vstávam 🙂
PS: Ano jeden hrncek soli 🙂 ,preto je to "slané cesto"-skús ochutnať 😝

zsuzsu
3. dec 2007

dobry večer irsko. zdravi vas severné irsko.
Vidim že sa mate dobre, čo je o.k., a že sa už pripravujete na vianoce. Etuška, ten recept aj mna zaujal, keď nevadi, a hned mam jednu otázočku. Neviem či si už hore pisala alebo nie, to cesto potom keď vytvoriš figurky, daš aj piecť?

nadina
4. dec 2007

Ahoj Zsuzsu,
vidim, ze aj Ty citas nas, aj ja citam severne Irsko, obcas... 😉
Drzim palce s tou skolou.
To cesto aj mna zaujalo, dik Erika, asi to vyskusame s chalanmi,
radi tvorime.
Dnes nam akosi nefungovala stranka, vsak?
Pekny vecer vsetkym 🙂

etuska
4. dec 2007

Ano, má sa to dať potom ked už máte figurky aj vymalované vodov.farbami, do rúry-moment idem sa mrknúť do časáku na kolko 🙂
-hmota nesmie byt sucha,ani sa nesmie lepit na podlozku.Aby bola vlacna,dame ju do igelit. vrecuska/tu hmotu, s ktorou práve nerobíme/.
Ak chcete figurky vesat na stromcek, nezabudnite na hlave prepichnut velkou ihlou,príp., my sme dali malicke haciky,ktore si vyrobite z tenkeho drotika.
Namiesto oči možte použit sklene koraliky.

"Sušíme na papieri na pečenie v privretej rúre,pri 50 stupnoch 6 hodin."-tak sa pise v casopise,no ja som susila cca 1 hodku ,potom som ich dala asi na tyzden na kachlovu pec,ale myslim, ze aj teply radiator staci.To cesto sa casom vysusi tak ci tak...Ja som ich minulý rok vešala na stromček ešte trošku mákké,no figurky postupne vyschli.
Ako sa inač máte?Naša Mimi má zajtra v školke Mikuláša,budú sa aj fotit,tak som zvedava,ci sa ho nebude bat. Minuly rok to v jasliach zvladala hrdinsky 🙂

diant
4. dec 2007

ahojte! nadi ani mne to neslo otvorit 😠
dnes som fotila maleho tak dam dake obrazky do albumu. ta gcackamu este nepresla 🙄 dnes sa mi pekne napapal, celu flasu vsiakol za pol hodku ked sme boli s manzelom vo vani len pocujem cudny zvuk, tak manzel z vani vyskocil a maly vygcal celu flasku spat do svojho kresla ☹
Xena ja na materskej planujem ostat pokial maly nepolezie do skoly. ak budem robit tak len bez mluvy nech si stat za nas plati 😀 ale to je este daleko...

etuska
4. dec 2007

Dianka,Anthony je ozaj krásne veeelke babo 🙂 ako anjelicek. Mas byt na co hrda..a neboj to grckanie sa upravi,aj my sme tym presli..

nadina
4. dec 2007

Dianka moja,
ale ked Ti take 2 tyzdnove babo vypije celu flasku,
tak zial nic ine nemozes cakat len to,
ze obsah tej flasky uvidis este raz...
Vies, to je na take babatenko strasne vela naraz...
Po narodeni mu staci okolo 50/70 ml kazde 2/3/4 hodiny, ako kedy a ako ktore dieta...
a v obdobi jedneho mesiaca okolo 80/100 ml a taka flasa
ma 250 ml.
Tak sa drzte a ak cosi budes potrebovat,
tak napis IP.
Pekny vecer...

diant
4. dec 2007

nadi maly vypije 130ml kazde 4 hodky.

nadina
4. dec 2007

Dianka,
to je naozaj moc na take babatenko,
snad sa neurazis, ale sa necudujem, ze casto grcka...
vies, on mozno nevie, kedy ma dost,
ale netreba mu tolko, tak to vyvrati...je to prirodzene.

nadina
4. dec 2007

skus pomenej a potom mozno castejsie bude chciet,
ale nedavaj skor ako po 2 hodinach...

diant
4. dec 2007

tak mi doktorka povedala tak som mu tolko dala. nikedy vypije len 100 ale nikedy vycuca 130a pyta viac

nadina
4. dec 2007

No Dianka, vies...
nechcem v ziadnom pripade spochybnovat nazor Tvojej irskej lekarky,
no mozno by si mala vediet, ze sa lisi od nazorov
SK lekarov...tu mas len jeden z nich :
pri ťažkostiach so žalúdkom a vracani, sa odporúča podávať stravu v malých množstvách, avšak častejšie. Vyskúšajte ponúkať stravu v menších porciách, približne v 1,5 – 2 hodinových intervaloch. Ak dieťatko po jedle ukladáte spinkať, malo by ležať vo vyvýšenej polohe....
Dianka, skus mrknut na web, je vela stranok pre mamicky,
vies, precitas toho viac a urobis si vlastny nazor... 😉

etuska
4. dec 2007

Tak maminky,chatujte dalej, ja idem spinkat, bru nocku 🙂

nadina
4. dec 2007

...dobru nocku...

helea
4. dec 2007

Ahoj Dianka, nechcem Ti zase davat rady, ale naozaj ked ti maly tak casto grcka skus mu davat mensie mnozstva mliecka a radsej castejsie. Sa cudujem, ze este nemava bolesti bruska a nema problem s vetrami. Nam lekarka na Sk vravela, ze pri takychto problemoch treba apson jednu davku umeleho mlieka denne riedit cajom aspon 20 ml mnozstvo, myslim teraz detsky caj s fenikelom alebo doma urobeny cajik s kminom alebo feniklom. Nekojene deti potrebuju denne vypit aspon trocha cajiku.A ty sa v sestonedeli uz kupes 🙂 , ci som to zle pochopila, ked si bola vo vani? 😉 pekne snicky drobcekovi.. 🙂

zsuzsu
4. dec 2007

Ahojte. Ja len tak narychlo. Nadina, ahoj, čitam Vas, veď musim byť v "obraze". Niekedy tu dozviem vela doležitych veci, za čo som aj vďačna. 😵
Etuška, ďakujem. Už je cesto zarobené, ale vyrobu nechame na zajtra. Som zvedava, čo vytvorime.
Diant. Maly je tak krasnučky.
Tak prajem krasnu noc. 😵

diant
5. dec 2007

no ma tu ukamenujte 🙄 verim svojej doktorke a aj pediatrovy v nemocnici bo sa o mna starala ked som bola tehotna, stara sa aj o maleho. na slovenskych lekarov sa mozem zvysoka viete co... nebudem malemu flasku od ust trhat ked za nou place. ked nechce pit nepije ked chce tak pije. caj do neho strkat nebudem, ak tak len vodu prevarenu. a v sestonedeli sa kupem. odpurucili mi to v nemocnici a nekrvacam ako na zabijacke, pomaha to mojim stichom tak preco nie?!

diant
5. dec 2007

dakujem zsuzsu

helea
5. dec 2007

Sorry Dianka, si niaka hakliva 🙂 , nikto ta nechce ukamenovat, bola to len dobre mienena rada. A lekarov na Sk by som len tak neodstrkovala, vela irskych im nesiaha ani po clenky, pracujem v nemocnici tak to viem velmi dobre porovnat. O kupani v setonedeli som este nepocula a to som pracovala aj v Nemecku a Rakusku v nemocnici, iba tak vlhky obklad z rumanceku urobit, samotna voda stichom nepomoze iba skor zmaceruje pokozku, ale co uz iny kraj iny mrav... Ked to tebe neublizuje a citis ,ze malicky je ok, tak je vsetko v poriadku, len sa nabuduce nestazuj tu ale doktorke... 😉

etuska
5. dec 2007

S irskymi lekarmi zatial skusenosti nemám,no viac verím slovenským. Bratranec pracuje v Sev.Irsku ako lekar a sam potvril, ze sice mame v zdravotnictve menej penazi, no za to viac odbornikov...a to uz vie po asi 15 rocnej praxi posúdit lepsie...
A nech sa nikto neurazí,ale všeobecne mám pocit, že sme sice chudobný,no zato vzdelanejší národ....Hmmm,co vy na to?
...minule som čítala, že ked to takto pojde dalej, tak pristahovalci budu v Irsku vykonávat kvalifikovanejsie povolania ako samotní Íri, kt. sa vraj do štúdia príliž nehrnú...Aké máte s tým skúsenosti???

diant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helea
5. dec 2007

Dakujem 🙂 Prepac Dianka, preco sa tu rozdrapujes a takto sa spravas. Myslela som , ze tato stranka je o slusnej diskusii a nie len o jednostrannom primitivnom monologu 🙂Tvojej rodiny a ani teba sa tu nikto nechcel dotknut, tak nas prosim Ta neposielaj..Ja osobne mam Irsko velmi rada,necitala som , ze by tu niekto na Irsko alebo Irov nadaval, tak prosim Ta zbrzdi ten svoj paranoizmus 😉Z tvojej strany ide odsudenie..Vies Dianka, mozno nabuduce najskor uvazuj a az potom pis.

nadina
5. dec 2007

Dianka,
teda ma prekvapujes...
Nikto, ale vobec nikto nepovedal, ze sa mu tu nepaci...
a aj keby sa tu niekomu nepacilo,
to predsa neznamena, ze ho budem posielat balit kufre... 😀
Prosim, nechci aby som napisala, ze rozdiel mozno od niektorych sme sem prisli prispievat na irske dane...
A prepac, ze sme chceli s Helkou Tvojmu babatenku dobre,
uz sa tak nestane, radsej budem ticho a poradim tam,
kde si rady vazia, pretoze dobra rada je vzacnost 😢
Uz som ticho 🤐 🤐 🤐
Svoje nazory na lekarov a irskych odbornikov
si necham radsej na nejaky blog. A teraz ma ospravedlnte,
musim bezat za plomeberom, prisiel opravit radiatory,
ale strasne z neho tiahne...tak ho radsej checknem,
ale nepytajte sa ma prosim, akej je narodnosti... 😉 prave sa mu zlomil
kluc. 😒 a voda je vsade.... 😲 😅

diant
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
helea
5. dec 2007

.... dakujem , to hovori za vsetko 😉

helea
5. dec 2007

...a nehnevam sa na Teba, clovek sa obcas vytoci, ked je unaveny 😎

nadina
5. dec 2007

Dianka,
to je mi luto,
ze mas taky nazor,
vies, aj ja mam svoj, ale
niektore veci sa takto nepisu.
Nikto Irov neuraza a nikto sa na fore nevyjadril,
ze by sa mu v Irsku nepacilo...nehnevaj sa na mna,
ale prvy clovek, co nadaval na Irov, lekarov, si zial bola prave Ty.
Preto nechapem, co Ta vediet k nazoru, ze Irsko je pupkom sveta.
Mrzi ma, ze na Slovensku nemas nikoho, kto by za to stal,
ale to neznamena, ze SK je cele na hovno a vsetci, ktori
su zo Slovenska tiez...a nezabudaj prosim Ta, ze Ty si tiez Slovenka
a nech je na SK akakolvek ekonomicka situacia, tak by si mala byt hrda na to, ze si Slovenka....
Hela sa na Teba nehneva,
kludne pis na konika ako sa mas,
nevidim dovod, preco by si sa mala stiahnut len preto,
ze sa Ti nepaci nas nazor...
Nikto Ti nechcel zle,
prosim Ta, nezabudni na to.
Nadina

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre