Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
28. máj 2008

ze v krasnom.no da sa len to pocasie by mohlo byt lepsie.ale hlavne sa mi pacia tady hori.my sme tak pod nimi.obcas tam vyjedeme sa pozret.

nikusaf
28. máj 2008

Ahoj xena22...Aha no tieto deti maju 3 a 5 rokov, pridu zajtra na 3 hodiny...takze ako to vidis???

maryloou77
28. máj 2008

ja som tiez opatrovala deti za 5 eur minuly rok, je to tazke urcit...skus sa spytat ake maju ony predstavy🙂

nadina
28. máj 2008

Martinka,

no vidis, aj avetko mas, tak kedy to prides na navstevu? 😉
citala si vtedy moju odpoved?

mamartinka
28. máj 2008

cau nadi.citala ale ja som z tych hnilych clovekov.co je to avetko.

mamartinka
28. máj 2008

uz som pochopila.malo to byt auto.ale ja nemam soferak mam osobneho sofera.mangel.

annaola
29. máj 2008

jej, mamartinka, ty mas nove foto v pase, co dobreho mas v tej miske?zeby pagaciky? 😉

etka
29. máj 2008

Ahojte diefcence, sa ospravedlnujem hlboko, ze som sa daaaaaaavno pradaaaaaaaaavno neozvala 😒 bola som doma na sk na marodke ale zase som v Irsku, tam semtam pisnem. Kukam, ze diskusia sa rozprudila, ze strana 108, fuuuha, tak to uz naozaj nemam prehlad, hm 😅
Aj nejake tehulky??? 😉
Ja som bola v Rotunde na check up a scan, som tam stravila 4 hodiny, no hruza...a zase idem koncom juna...ale predtym este domkov k dr. na prehliadku, lietam ako besna... 🙄 uz ma to nebavi, ale hlavne, ze sme s mimcom v poriadku.
Dnes je krasny dnik, tak to snad vydrzi...som bola trochen nakupovat, hm... 😉 take krasne vecicky maju, ze na zjedenie...
nejake plany na vikendik? ma byt pekne! 😉

etuska
29. máj 2008

Petka-konecneeeee 🙂 -sme sa normalne o teba bali.
A pozeram ,ty si uz 23tt 😕 😕 😕 -ale ten cas leti

etka
29. máj 2008

juuuj, ste zlate, ze ste na mna mysleli...vdaka 😉
nuo, veru uteka a teraz som taka zmetena, co robit...ze ci ist aj k GP alebo to tu nechat len na nemocnicu...hm...a chcela by som ist na matersku v 30tt a lekar ten papier na maternity benefit potvrdi az v 24tt a je to potrebne poslat aspon 6 tyzdnov predtym...no tak uz stresujem... 😅

xena22
30. máj 2008

Etka fakt to rychle uteka 🙂 AJ vies co budete mat?Mate vymyslene meno? Hod nejake foto do albumu ako nam rasties 😉

A naco mas ist k GP?

mishka711
30. máj 2008

ahojte tak sme uspesne spet v dubline aj to mal moj manzel ist do nemocky ale sme tu zdravy a zzivy 😀 nemam zatila cas precitat domeskane mam co robit este doupratovat atak a dnes frcime este na ockovanie takze to bude .....etka vitaj spet no a rodit pojdes ale domou vsak?

nadina
31. máj 2008

Ahojte zienky,

Peti, vitaj naspat 😉 No co, bude to dievcatko?

Nechystate sa niekto na Bloom?
http://www.dublinblog.ie/2007/05/28/bloom-in-th...

Mate nejake tipy na vylet, kedze mame dalsi bank holiday?

Ja by som aj isla na bloom, ale ked je tak kraaasne, taha ma to aj k moru,
takze uvidime...
😉

mamartinka
31. máj 2008

ahoj nadi.a to kde je?to je nieco pre deti?ako sa inak mas?ja ale da sa.mame opet teplucko.my sa zajtra chystame do hout ci tak nieco.neviem ako sa to pise.

nadina
31. máj 2008

Martinka,

poslala som link na to ... mrkni si,
je to zahradna vystava, vo Phoenxi Parku,
tu sa Bloom berie dost vazne, je to nieco
ako narodna vystava...

No Howthe je pekne, ale byva veterno...
Prajem pekny vylet

Ozaj, baby, co mate deticky, vcera sme boli v Circuse -
je v Blanchi pri shoppingoch. Predstavenie stalo za to,
fakt pekne... Platili sme 10 e. na osobu.
Ako zaverecne cislo priviezli obrovsku gulu,
do ktorej postupne napochodovali styria clapici na motorkach
a vozili sa v tej guli naraz hore dole ...super. To som videla prvy x, fakt parada...

nadina
31. máj 2008

...ale, nejako sa nam mraci vonku...

mamartinka
31. máj 2008

mi tu mame pekne.zajtra bude urcite prsat lebo mi ked sa z muzikom nekde vyberieme vecinou prsi.

mamartinka
31. máj 2008

nadi aj mi sme v tom cirkuse boli.aj ked deti nemame ale do cirkusou chodime.mne sa tento pacil lebo bol o samych zvieratach a tie ja milujem.mam rada.neviem ci ste nahodou vy neboli v inom.toto je tusim americky.

etka
31. máj 2008

Achojte zienky,
veru bude to dievcatko, aspon tam nic ine nevytrcalo, povedal doktor... 😉 A meno mame Ela, take kratke a strucne.
K GP nejdem, v rotunde povedali, ze to nie je potrebne a domkov idem koncom jula, ale rada by som sa vratila v januari, udivime...
Mishka, ake doklady su potrebne k maternity leave, ak si pamatas, lebo ja viem len o jednom...maternity benefit form, ktory treba poslat aspon 6 tyzdnov pred. 😒 vdaka
dnes je tak krasne a ja som trcala v praci...bue ale taka som vystastnena, budem robit uz len 4 dni v tyzdni, ono na nohach cely den, to nie je terazky sranda... 😅
Nadi, pocula som o tej vystave, my to mame kusok, tak uvidim ako sa budem zitra citit, lebo v pondelok idem zase do prace... 😒

nadina
1. jún 2008

Ahojte,

tak mame opat krasny dnicek 🙂
Petka, pekne meno a zrozumitelne...
Mne sa pacia mena mojich chalanov, ale tu maju s nimi veru problem...

Tak snad nam vyjde dnes MDD, my sa chystame, ale manzelik mi tu zatial
chrape do uska.
Dnesny vylet chceme spojit aj s navstevou Maritime festivalu v dokoch.
Priplavalo kopec lodi, ktore sa daju prezriet, je tam farmer market, street show...
http://www.dublindocklands.ie/maritimefestival/
Peknu nedelu vsetkym 😎

annaola
1. jún 2008

jej, nadina, tiez som chcela spomenut ten dockland festival, rada by som tam isla.dnes sa snad spozname na tom dni deti, idem si ta este obkuknut do galerie 😀 alebo - ,moje cislo tusim mas, ze? tak ked tam budete, ozvi sa.
Vcera sme boli na skvelom bicyklovom vylete, objavili sme uplne nadherne zakutia blizko nas, pri Adamstowne, je tam riecka a vela malych jazierok, kravy a dalej aj pristav ktory navstivime nabuduce.niekedy iba staci sa poriadne poobzerat po svojom okoli a clovek sa nestaci cudovat co objavi🙂

lenka1108
1. jún 2008

ahojte babulky tak mala je uz v poriadku aj ked este trosku zasoplikovana.dnes je uzastne na baby monitore mi ukazuje 26 ked ho vystrcim z okna.boli sme doobeda na plazi no som specena mla furt behala do vody aj ked na zaciatku plakala bo bola trosku studena ale inak super.ale radsej sme sli cez to najsilnejsie slniecko domkou.a teraz spinka tak mam chvilu cas.uz iba tyzden aj cosi a idem domkou tak sa tesim na svoj bytik ako si tam upracem a neuverite tak sa tesim ako si umyjem okna.no to sa pred tym tak casto nestavalo.... 🙂 🙂 🙂 😉 ok kocky tak si uzite krasne dnicky a ozaj etka tesim sa stebou ze cakate dievcatko.baby su super...hlavne na vyciesanie vlaskou. 😉 tak papap

mamartinka
1. jún 2008

ahojte baby.tak mi sme pred chvilou prisli utahany z howt.bolo tam pekne aj ked fucalo a ludi tam bolo.zajtra chceme ist na ten festival mrknut.uvidime podla pocasia.tak sa majte. 😉

mishka711
2. jún 2008

Ahojte vospolok my sme dnes boli zase v portmarocku na plazi bolo straasne vela ludi ale zmestili dme sa malemu sa dobre splao dokonca ja nejaku tu farbu chytil deturence sa kupali a mne sa chlpy jezili aj na deke 😀 teraz cakame navstevu tak musim trochu upratat aj ked sa mi vobec nic nece 😠 🙂

etka
2. jún 2008

ahojte babulky, mam na vas otazku, s drahym dumame aky kocik mame kupit, pojdem do zimy, tak rozmyslam nad travel system, fsio v jednom...hm? poradte mamicky, vdaka 🙂
tiez sme boli fceraj na festivale, taka unavena som prisla, som hned zachrapala na hodku 😉 ale bolo fajn, aj sausage iin the bun bol fajny... 😉

mishka711
2. jún 2008

etka my mame travel system s mothercare a sme spokojny teraz pouzivame teda vyuzivame kocik na buggynu ale je vela typou kocikou na slovensku som si vsimla ze vela maju chicco sadu trio tour4 no ale ked budes tam tak asi kupit tam najlepsie nieco pekkny je aj zn cam MBXtris ale nemam stym skusenosti zatilal mame len jedno dieta a mozno potom neskor vyskuseme aj iny typ kociku 😀

lenka1108
2. jún 2008

ahoj etka.ja som za malej necele 2 roky mala 6 kocikou.hold niekto je maniak na kabelky a ja na kociky.mala som 2 trojkolky potom chicco buginu potom 2 sportove jeden zo sk a nakoniec mam cam buginku a stou som teraz spokojna.
sestra mi je tehotna v 8 mes a tiez zije tu v irelande a ked sme boli v aprili doma na tyzden pozerali sme kociky.tiez chcela 3 kombinaciu ale akonahle sme videli kolko je stym roboty tak povedala ze urcite nie.ukazovali nam mnoho typou kocikou aj tie co spomina mishka.tak predstavsi kostru a chces mat babo vo vanicke tak len vanicka cca 8 kg,strasne ze sa nosi v ruke.potom sportova cast-taka ista vaha.a autosedacka no ta je ako kazda ina.ale si zober ze ked pojdes niekam auto musis davat vsetko zvlast kostru,vanicku alebo tu sportovu cast.a keby si chcela letiet a zobrat ho trebars cely sem tak to nehrozi.predstav si ze pred lietadlo polozis kostru a ostatne 3 casti.sak by to ani nemali kam nalozit.je to dobre tak pre ludi co nelietaju alebo casto nikam nechodia.a kazdy jeden sa pohyboval cez 20 000 sk.
tak segra si nakoniec kupila kocar v mothercare tu v irl za 360e alebo tak nejako a ked som ho videla tak som povedala klobuk dole vyrobcom.je cely cierny ,trojkolesovy s nafuk kolesami s vysuvacou nastavytelnou ruckou,a najlepsia vec ze z vanicky {velmi velka priestranna} urobis troma pohybmi klik klak krasnu sportovu cast a vypada to ako keby si tam nasadila novu.ma na spodku aj tasku aj kosik a ma nanoznik.je knej aj autosedacka tiez na klik a aj ta ma nanoznik.a este ked ho sestra kupovala dostala ako darcek deku do autosedacky.peknu modru.a cely kocar keasne zlozis a nieje tazky.a ak chces tak tam mozes nechat zalohu a ked sa babo narodi mozes si ist pon aj segra to tak urobila lebo veri na povery ze kocik by nemal byt doma skor ako babo.no hlavne nech su deticky zdrave. 😉

xena22
3. jún 2008

Ahojte babenky,trosku vas zanedbavam,ale ako sa zlepsilo pocasie,tak sa mi tusim zlepsil aj socialny zivot 😀 tento vikend sme tiez co to pochodili a aj nejake navstevy odbili,uz aby bol koniec skolskeho roka,nikdy som nechapala,ked sa starsie segry tesili na prazdniny,ved sa ich to netykalo,tak teraz uz viem preco,deckam sa nic nechce,najradsej by boli doma a lietali po ulici a chodili po vyletoch,v skole a skolke uz idu len tak na pol plynu a stale nakukaju do kalendara,kedy to uz skonci 😀 a ja tusim tiez,by bolo fajn,spat rano do kedy chceme a vyzliect pyzama az na obed 😀 No utekam do skolky,,,,piste 😉

kravata
3. jún 2008

cafte dievky,
ma zaujima ci ste sa stretli na dd v dubline, {anicka a nadina}ste? a ako sa mali?
etka mi mame trojkombinaciu,stala 15 000 na slovensku (nurse),paulusa ma 4 mesiace a do vanicky sa skoro nezmesti,a sediet este tak skoro nebude ,ale zacnem ju davat na lezato bo buginy 😒 ,este ze ide leto..a celkom sa obavam o kolecka. keby som znova kupovala kocik, tak neviem ci by som znovu kupila nieco taketo.

mishka711
3. jún 2008

Ahojky Leni tak ty si ina maniacka tolko kocikou pri jednon 😀 ale co uz ja som inak vytocena na slov som ziadala prispevok pri narodeny a tam ma odbili ze potrebujem slov rodny list inak smola ale kamoska to vybavila aj s prelozenym irskym tak potom neviem budem muset zase letet domou koncom juna sakra dnes som bola v centre s kamoskou je tehotna tak sa bola registrovat v holles street aspon som si pripomenula moje zaciatky a vy ako ziadne nove teda nastavajuce maminy???maly sa mi uz pretaca taak som musela kupit tu vec na zem aby sa mohol hrat a prehadzovat lebo som ho uz nikde nemohla nechat takto mam istotu ze nepadne a ked sa pretoci nebuchne sa a k tomu sa stoho uplne vytesuje tak snad mu to vydrzi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre