Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

etka
20. sep 2007

mlada Miska bude mat stale mladu maminu 😉 verim, ze je to ohromna pomoc, hlavne tu, kde ti mamina urcite chyba, ale za par dni ste tu uz spolu! 🙂
Miska bude za chvilu profesionalna opatrovatelka, si ju rezervujem uz popredu, ked sa zadari, len aby male este nejake volne terminy 😀

nadina
20. sep 2007

Peti, poviem jej, neboj, mas rezervacku...

Babule, ja sa pomaly balim, v sobotu letim
a vratim sa o tyzden. Asi uz zajtra vela toho nepopisem,
este mi treba v kniznici vratit knihy a pod.,
ach jo.
Tak sa tu zatial drzte a piste... 😉
a napiste ak nieco viete aj ku tej problematike
rodic.prispevku, co som pisala vyssie.

Majte sa kraaasne, krajsie, najkrajsie.
😉 😉 😉
Nadina

etka
20. sep 2007

Nadik, nespominala si, ci to PPS-ko bolo nakoniec k niecomu, hm? 😅
Keby sme sa tu uz nestretli, stastny let a rychlo sa aj s maminou vratte, az rodinke nechybas! 🙂 a ani nam 😉

nadina
20. sep 2007

Peti,
poslali sme zatial este dalsi doklad zo skoly,
ze Miska navstevovala skolu tu uz od februara.
Problematicki mozu byt chalani, kedze tu vtedy
nechodili nikam, okrem lekara...
Takze pockame, co povedia na toto a uvidime.
Ak bude potrebne, tak isto pojdem pytat doklad,
kedy sme ziadali PPS.
Dik a pa vsetkym...
N.

andreab
20. sep 2007

Nadi,byvame v Tallaght
aj ja sa o 2t spytam na ten rodic prispevok v Trnave,potom dam vediet,
stastnu cestu,opatruj sa

nadina
20. sep 2007

Andrejka, prepac,

vidis, tolko x sme sa bavili o tom, kde byvate...
uz sa mi rozjasnilo. Opytaj sa, budem zvedava...
Pa a vdaka moc,
N.

cmulinko
20. sep 2007

Baby,cakala niektora z vas na rodny list pre babo z Ambasady?My uz cakame piaty tyzden a stale nic a to ked bude rodny list tak zas mozeme cakat na cestovny pas....

etka
20. sep 2007

teda dievcata, ved s tymi detmi su len same starosti 😀 take prispevky, onake prispevky, rodne listy, pasy, skoly, skolky, poistky... 😀

nadina
20. sep 2007

Magdi, teda, to je poriadna doba,
nas caka tiez vybavovat pas pre syna na ambasade,
bo bude mat v novembri 5. rokov a potrebuje vlastny pas,
tak sa mam na co tesit... este sme cez amb. nic neskusali
vybavit, tak Ti neviem povedat,
zial, ale drzim palce.

Etka, mas pravdu, ale staci, ked sa babatenko na Teba raz usmeje
a zabudnes na vsetko, aj na porod...

etka
20. sep 2007

uz aby sa aj na mna takto smialo 😀 😀 😀 😀 😀

diant
20. sep 2007

ahojte dievcata. tak som spat. doktorka mi povedala ze zle stojim, lezim, sedim, vstavam preto ma ten chrbat tak boli. no bez nej by som na to ani neprisla 🙄 dala mi taky tehotensky pas. mam ho na sebe mat kazdy den . ono sa to zacina pod zadkom a konci pod prsiami. potim sa v tom ako tela a cele brucho ma z toho svrbi. dufam ze zajtra dostanem vyrazku a pojdem jej to hodit o hlavu. skusala ma naucit ako mam spravne stat no bez uspechu. ja si to tak neviem panvu vcucnut dnu ako ona. tak doma s manzelom trenujeme. noa povedala mi ze mam oddychovat, prestat zehlit (asi si mysli ze zo socialky si mozem dovolit polsku sluzku), a nemontovat sa hore dole po schodoch. ohladne sexu mi povedala ze mame robyt tu polohu zo zadu. no a muzovy hned zaiskrilo v ociach. a ja tu nedavidim, tak som sa rozhodla ze asi koniec sexu bude.a viete co mi na to muz povedal? po slovensky - do p###. neviem kto ho take uci. musim mu zatrhnut debaty s mojim otcom.

Nadik moj tato teda bude letiet s tebou v lietadle 😲 . Drzim ti palce s tymi vybavovackami. tu hadam ak niesi rodeny ir nic ti nedaju.

bia
21. sep 2007

ahojte baby chcela by som sa poradit,
predvcerom som presla pohovorom a vcera som bola podpisat contract na robotu ale pred vcerom mi na pohovore povedala zena ze musim este prejist jednym testom a potom budem vediet co a ako, tak nechapem preco som uz podpisala 11mesacny contract.

ci to uz akoze mam pracu ale to bude len nejake skolenie?este ma mozu vyhodit ked som podpisala contract?

prosim vas napiste mi co je to za haluz

diant
21. sep 2007

ahoj bia. vacsinou je to tak ze mas 3 mesiace skusobnu lehotu. a asi ked tymi troma v poho prejdes mas zmluvu istu na tych 11.
Preistotu sa jej ale este raz opytaj.

Ked som ja robila dostala som kontract na 9 mesiacov z toho 3 boli skusobna lehota. tak len podla toho ti pisem...

lenka78
21. sep 2007

Ahojte,tak my zajtra letime.Cestovanie nam zacina o 2.30,tak ani spat nepojdem 😔 Som nervozna!

nadina
21. sep 2007

Ahojte zienky,
Lenka,
tak Vy letite sem a ja na SK, tak stastnu cestu.
ja uz mam zbalene,
vstavam o 3.30.
Majte sa tu zatial kraaaaasne,
Nadina

benabianca
22. sep 2007

ahojte babulky,ako sa mate?

trosku som bola busy,tak sa ospravedlnujem,ze som nestihala pisat.

Inak bude niekto volny na to stretnutie 2.10. v Dubline?Ja uz mojho muza pripravujem na to,ze sa do Dublinu zvezieme s nim 😅 .

diant
22. sep 2007

Ahoj Majka. bolo tu za tie posledne dni ticho. neviem kde su vsetci. Ja by som do toho dulinu aj sla ale asi budem tesne pred abo tesne po porode. 😕
Zajtra mame u nas opekacku (pride muzov brat aj s frajerkou) tak sa neviem dockat. Ona mi nikdy nepomoze, je to taky pravy irsky lemravy typ. Tak sa uz tesim ako sa okolo nej zas naskacem.

benabianca
22. sep 2007

no teda,dnes je to bieda,ste tohovela nepopisali.My sme boli skoro cele poobedie vonku,bolo krasne,zase teplucko.

Dianka-neskac,kasli na nu a oddychuj,teraz to potrebujes.Kedy mas termi presne?Si si to nevlozila do pasu,tak neviem. 😕

Lenka uz tu v Irsku asi je,vsak?Musim sa jej zajtra ozvat,ako prezila cestu.Tak dobru noc,aj tak tu nikto nie je.

diant
23. sep 2007

Majka co ty tak ponocujes? Mali nechcu spat?
Maly Anthony ma prist na svet 7.11. No ale neviem bo sa bojim ze pride keby sa mu zachce. Sice svokra mi hovorila ze v prvom tehotenstve pride v 40tt abo ho budem este aj prenasat. ako to bolo u teba? a sa ta chcem spytat.... ja mavam strasne krce v nohach a najnovsie aj v rukach pocas spanku. tak sa budim aj 4 krat za noc a vrieskam bo som velka tazko sa mi prevaluje a vstava to napravit. Co s tym mam robit? ☹ a este ze ked si tu rodila kolko si ostala v nemocnici po porode? bo ja tam netuzim ostavat velmi dlho... 😖

benabianca
23. sep 2007

uzdavno spali,bianca od osmej a ben od desiatej.takze az v noci sommala klud na pisanie,inak tu po mne stale skacu a demoluju pracovnu.Je to individualne s prvym porodom,ja som prenasala 4 dni prve dieta(druhe bolo o tyzdne skor).Mam kamaratku a ta prve dieta porodila v 35.tyzdni a nemala ani rizikove tehotenstvo.
Aj ja som mavala krce,vzdy ked citis tu bolest,rychlo nohou pohyb-ponatahuj spicku dopredu dozadu,ale rychlo,nech ti nezostane v krcoch a rozmasiruj lytko(ak tam dociahnes-ja som nemala velke brucho,tak som nemala problem.Alebo zobud muza,nech ti pomoze 😉 )
Do nemocnice som prisla v nedelu pred obedom,Ben sa narodil o stvrtej poobede a v steru ranu ma pustili domov,takze 3 noci si nechavaju pri prvom porode(hlavne ak planujes kojit,inak by ma pustili o den skor).S Biancou ma pustili uz 36hodin po porode,kedze to bol druhy porod.

diant
23. sep 2007

majka tak to sa uz neviem dockat toho nemocnicneho pobytu.
to s tymi krcami nieje sranda ,bo ja spim a manzel ties. kedze som obrovska tak sa neviem tak rychlo posadit a chytit si nohu. tak len vrestim ako male decko. manzel z toho dostava zachvaty bo si mysli ze rucim lebo idem rodit 😀
no a kojit sa chystam. vsetci to odporucaju a zevraj sa pri tom aj chudne. a to budem potrebovat. mam kupenu odsavacku ktoru planujem zacat pouzivat hned ako sa maly narodi aby ma nedohryzol. cize bude kojeny z flase ale mojim mlieckom.
idem pripravit veci na tu uzastnu opekacku. a prave nam zacalo prsat. tak neviem co mam urobyt bo som kupila steaky no take su velke ze sa mi nezmestia na panvicu. neviem kto v tom dazdi bude stat vonku 😲

benabianca
23. sep 2007

dia-preco sa bojis,ze ta dohryzie?babatka su citlive stvorenia,nehryzu hned od narodenia.Vies aky toje krasny pocit?A nemusis sterilizovat flasky,odsavacku a zabijat cas odsavanim.

diant
24. sep 2007

No ja sa do toho vela nevidim kedze som prvorodicka. to len co mi svokra hovorila a manzelova segra. odsavat chcem aj preto aby aj manzel mohol maleho krmit. ale ked hovoris ze krmit maleho z tyddy je pekne tak to urcite skusim. aspon prve dni v nemocnici. a uvidim ako sa to malemu paci. ak bude dobry cucak tak to budem kombinovat s flaskami. sterilizator aj flasky mam tiez uz kupene. vlastne mi chyba len novy matrac do postielky. no a zupan. Vidis ako je tu ticho neviem kde sa vsetky podeli.
idem k lekarovy na kontrolu, zatial pa

benabianca
24. sep 2007

aka bola kontrola?

mne sa Ben naucil na flasu v 2 mesiacoch a potom sommala problemykojit ho,lebo mal radsej flasku.Biance sme flasku nedali a je krasne kojena dodnes,aj ked cajik sa uz naucilapit konecne z flasky(inak pila lyzickou)

diant
25. sep 2007

no vsetko je ok. idem na kontrolu zas o tyzden. len som daku chripku dostala, aj muz je chory. len lezime doma v posteli. teda sme lezali vcera. dnes sme boli u svokrovcov bo moj manzel tam stavia mur okolo domu. sme tam prisli a ja som hned zaspala na gauci. unavena som. uz mam toho vlacenia babatka plne zuby. sme sa bavili o tom kojeni len sme sa zhodli ze predsa to skonbinujeme aj s tymi flaskami. chcem aby aj manzel mohol maleho krmit. my dvaja sme stale spolu kedze manzel nieje zamestnany na zmluvu a nema pevne hodiny v robote. a hlavne tie prve mesiace ked sa malycky narodi budeme viacej spolu ako od seba.

andreab
26. sep 2007

ahojte babenky,
ozaj to tu viazne
dnes sme boli s malou v city centre po 1.X LUAs a boli sme pozriet aj v Arnots,etku/Petku,ale nevideli sme ju.
no zima je uz vonku poriadna,
tak pekny vecer

etka
26. sep 2007

ajojte zienky, prepacte, ze som vas tu trochen zanedbavala 😒 akosi neskoro z tej prace chodim a potom ideme do kina alebo plavcit s drahym...no nestiham nist. 😖
Andrejka, ta co si sa na Etku neopytala 😀 to je skodaaaaaa, by som vas rada videla, hm ☹ lebo v praci som bola...inu, hadam nabuduce. 😉 Aj ste nieco pokupili?
Ako je to s tym nasim stretkom diefcence?
Dianka, kolko vysetreni ti robili pocas celeho tehu?

benabianca
27. sep 2007

ahojte,nikde nikto?

Dajte vediet,kto sa chce stretnut,ak sa chcete stretnut v dubline.Moj muz ma tam hodi(ale len 2.10.)

inak Bianca ma prvy zubok konecne,vcera v noci jej prerazil 😉

Andrejka-kedy ides najblizsie na Slovensko?

diant
28. sep 2007

Ahojte. tak som bola v nemocnici opat.. 😒 Maly sa dako prestaval hybat vnutry tak ma doktorka poslala. nevedia preco ostal tak menej aktivny. ze to mam sledovat a ak to bude robyt castejsie tak pojde na svet ci chce abo nie. tak sa asi naplasil a dnes kopcuje ako divy. zacinam nam balit kufor do nemocnici ze ak by daco...
etka neviem kolko sa robi normalnym mamickam. kedze mna beru za nenormalnu. ale tusim 3 scany, odber krvy 1x, glukozovy test a to je asi vsetko. opytaj sa majky ta ma za sebou 2 deticky tu odrodene.

etka
28. sep 2007

hmmm, to sa mi zda akosi malo testov, na Sk ich robia habadej, ale tu sa berie do uvahy aj ten ich eticky kodex 😖 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre