Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nadina
10. okt 2007

Ashley,
tak vidis, v pohode...
Preco bol Sky lepsi ako Ryan?
Ja neviem, lietala som vzdy len Ryanom,
tak som zvedava... 🙂
Tak snad su teraz niekedy stretneme...
...bruu nocku

nadina
11. okt 2007

😖 halo...?

kristina011
11. okt 2007

Čaute babenky.
Prosím vás, mohli by ste mi poslať pre sestru na anglinu POČASIE V ANGLIČTINE? Prosím, treba mi to do rána. Jednoducho jednoduché počasie na jeden deň alebo víkend ... Myslím to napísať v angličtine. Díky krásne. Pošlite IP. 😀

etka
11. okt 2007

Nadik, to snad nie, ved zato by mu mali naparit dobru pokutu... 😝
zitra sa teda stretneme, idem s drahym a este so spolubyvajucou, zacina to o osmej a robim len do piatej tak skocim este domov, mam to kusok...
budeme tam pred osmou
vy ako idete? co deticky?

etka
11. okt 2007

kristina, pocasie kukni na http://www.met.ie/ a potom uz len copy a paste 😀

benabianca
11. okt 2007

babulky,vonku je teraz tak pekne,ze doma ani nie sme.Dnes sme pichli koleso na kociku,tak to zrovna velmi fun nebolo,obiehali sme cyklisticke obchody,aby mi dusu vymenili a nahanat pritom Benjamina sranda zrovna nebola.Ked mi sedel v kociku,tak sa mi ani nedal tlacits tym pichnutym kolesom-to je jedina nevyhoda tychto terennych kolies,a hlavne ked je takmer vsade na chodnikoch sklo tu u nas.Ale stale preferujem terenne kolesa,ten kocik ide potom sam 🙂 .

My lietame so sky alebo ryanair,ale velmi rozdiel v nich tiez nevidim.Aerlingus som mala asi najrasej9len nelieta priamo na Slovensko,ale do Viedne,zdal sa mi tam ochotnejsi personal a etse mi aj autosedacku povolili do lietadla.A dokonca s aerlingusom ma aj dieta do 2rokov narok na 10kg batozinu!!!

No idem haji,ak bude zajtra skaredo,ozvem sa.

Nadi-vyzdrav sa konecne!!!

A uzite si koncert(etka,nadi)

nadina
12. okt 2007

Breee ranko vsetkym,

tak ked som sa uz trosku zdravotne pozbierala,
tak mi ochorela moja mamina, v utorok odlieta
a od vcera ma ATB a lezi, ach jo...
Peti, tesim sa na vecer, ako sa spozname?
Ja mam foto na blogu, tak mkrni 🙂
aby sme sa neobisli. Poslem Ti cez IP aj cislo na mobil.
Majka, smola, ale este ze sa horsie nestalo.
Ja som mala tiez tie terenne velke kolesa a boli super
v snehu na SK a dalo sa s nimi aj do hory zajst, to bolo fajn.
Teraz mam Quinny Zapp, ale hlavne koli lietaniu,
je malicky a spratny, prehodim bag cez plece a je to.
Ale pre take mensie deticky by bol neprakticky,
neda sa v nom spinkat. No zase ma vyhodu, ze je neskutocne dobre
ovladatelny, jednou rukou, lahucky...
Letim do kniznice, prisla upomienka 😖
pocas tych chorob som celkom zabudla na knihy...
Majte sa kraaasne, krajsie, najkrajsie...

diant
12. okt 2007

Ahojte dievcata. ak ste si mysleli ze som sa neozvala bo som sla do porodnice tak ste neuhadli. prosim pekne blbol mi net. uz je to ok manzel mi to vyhadal no cakala som na to 2 tyzdne. prave som v 36tt a uz sa neviem dockat. doktory hovoria za vsetko vyzera ok, ze maly by sa mal narodit zdravy a za by som ho nemala mat problem vytlacit. 😀 boli sme v utorok v nemocnici a ten ma teda velku hlavu 😲
Nadinka ja som ti napisala ze ak by sa daco udialo ze ti na mob. napisem. nic zvlastne sa nedeje. len maly bol minuly tyzden ticho tak sme boli na pozorovani ci zabudol kopcovat ci co. ozaj bola som kocikovat prazdny kocik. teda nie upne prazdny, dala som dnu plysoveho macka a prikryla ho dekou. taka hanba. manzel otocil kocik plysak vyletel von aj s dekou. ja len dufam ze nas nikdo nevidel. uz to neurobim. take stresy som mala ze nas niekto nacape ze co to kocikujeme. 😅

nadina
12. okt 2007

Ahoj Dianka,
no teda? A my sme si vsetky mysleli,
ze malicky je uz na svete...
takto Ta to stale este len caka,
tak si vychutnaj este dnicky,
kym je babatenko v brusku,
je to naaadherny cas.
.. a s tym kocikovanim Vasim /
som sa nasmiala, ale tak v dobrom,
ste podareni 😉
Vidno, ze sa babatka uz neviete dockat 😀
A tych stresov si este uzijes, neboj,
aj bez plysoveho macka... 😉
Ale musim povedat, ze uz som sa normalne bala,
co s Tebou je...
Tak sa drz 😉

diant
12. okt 2007

Nadi volali mi z nemocnici ze mam daco v moci. sestricka mi nechcela povedat co. tak som bola u lekara a ten povedal ze ak mam zapal obliciek pravdepodobne pojdem rodit skor. tak zajtra idem do nemocnice odovzdat skumavku. a to som si myslela ze maleho donosim 😢 tak len dufam ze ten zapal nemam, bo ked som teraz cikala u doktora vysledky boli ok.

nadina
13. okt 2007

Ahoj Dianka,
tak to teda nie je nic moc,
ale neboj, dobre to dopadne...
Ja sa tiez trapim s bakteriou v moci,
vlastne aj preto som tak dlho chora.
Dianka, posli mi cislo na Tvoj mobil cez IP,
ked sa tu nahodou neobjavis, tak Ti zavolam, ak mozem,
bude to lepsie, ako zase cakat, co s Vami je...Drz sa,
drziiiiim palceeeee,
Nadina

benabianca
13. okt 2007

ahojte baby,myslela som,ze sami troskupodari dnes pisat,ale asi nie.Bianca sa stavia,kde sa da a samozrejme vzdy po kratkom case padne,tak ju musim mat stale na ociach

benabianca
13. okt 2007

dianka-aj ja som si myslela,ze uz to mas za sebou.Takze este nemas,drzim palceky teda vopred!!

A pekny zvysok vikendu prajem,aj ked u nas je to nic moc,pod mrakom.

diant
13. okt 2007

ahojte , varim segedinsky gulas s knedlou. nepamatam kedy som bola taka unavena naposledy.
Majka , Nadinka dakujem za to drzanie, budem to potrebovat. mam z toho nocne mory, z toho porodu. a maly ma dnes tak kope ze ked stojim pri sporaku musim si brucho zospodu drzat bo tak tlaci ze myslim ze aj von vypadne 😲
rano som bola v nemocnici a midwife povedala ze ak sa mi do 4 dnoch neozvu tak je vsetko ok. tak som nervozna. a manzel ide v pondelok rano na sud kvoli tej mrche ( nadina vsak vies, tej irskej) tak aj z toho sa stresujem. len pri spomienke ze od nas bude stat 5metrov sa mi dviha zaludok.a pocuvat tie jej vyplody bez zmyslu a konca 😠 ak raz pojdem do basy tak to koli vrazde 🙄 bo jedneho dna mi prasknu nervy a ju fakt zabijem. skaredu ohavu slapku alkoholicku irsku. 🙄 no vidite co to so mnou robi?

nadina
13. okt 2007

Ahojte zienky,

Dianka, neber si to tak, aj ked verim, ze to nie je lahke...
No nedaj sa, teraz potrebujes silu na dolezitejsie veci
a malicky Ta potrebuje v poriadku... 😉

Majka, u nas podobne, pod mrakom, ale snad aj dva tyzdne
nam poriadne neprsalo, takze celkom pekna jesen,
len nech to vydrzi. Co pamatam, tak minulu zimu bolo strasne pocasie,
od novembra do januara, vetrisko a dazd.
Ozaj, nechyba Vam tu sneh? Mne teda nechybaju clapkanice, ani odhrabavanie
auta, ale taky ten pocit, ako vrzga sneh pod nohami...ten ano.
Alebo ked clovek pozrie z okna pri svetle vecernych lamp
a vseeetko sa vonku ligoce...Tusim pojdem na zimnu dovolenku 😖

Peti, som rada, ze sme sa vcera stretli na koncerte, musim povedat este raz,
ze podla tej malilinkej fotky co tu mas som si Ta predstavovala inak 😀
Poslem Ti fotky z koncertu, len mi posli mailovu adresu na IP.
Mne ten koncert inak vcera moc neprospel, teda hudba lieci, to ano,
ale este to asi bolo moc skoro na mna. Bolo mi dost zle, ked sme prisli domov...
a ak vydrzim do pondelka a nepojdem do vtedy na pohotovst,
tak v pondelok rano letim za ku svojmu GP...ach jo...
Tak pekny vikend vsetkym

nadina
13. okt 2007

Dianka,
robis domacu knedlu?
Ja teda nie som velka kucharka, ale knedla mi tu dost chyba.
Ak mas nejaky dorby receptik, tak Ta poprosiiiim.
😉 Vdaka

helka31
13. okt 2007

Ahoj Nadik,som rada,že sa máš lepšie.A čo Tvoja mamka ☹? No teraz sa musíš o ňu starať Ty.A ako bolo na koncerte?Bolo tam veľa ľudí?Tu dnes fúka strašný vietor ale bolo pekne.Bože mne ten sneh už tiež chýba veľmi.Ale na druhej strane po omrzlinách tiež netúžim 😀 .No uvidíme ako bude keď prídeme na SR.Ešte stále si v posteli?

diant
13. okt 2007

nadi jasne ze domacu. knedlu som sa naucila robit tu. sama od seba. a to tak ze do misky vysypem cream flour okolo500g, jedno susene drozdie,(na pol kila samozrejme), cukor krystalovy (tak za lyzicku velku), mlieko. neviem kolko mlieka bo ja vzdy vsetko varim od oka. cesto sa ti prestane lepit na misku tak je dobre. necham ho na teplom mieste vykysnut asi 30min. potom urobim knedliky ktore necham kysnut dalej a potom ich naparim. akurat sme dojedli. zjedla som 4 kusy knedle a plny tanier gulasu. ja sa fakt tesim ked sa maly narodi. budem behat s kocikom okolo dediny ako sialena aby som to zhodila. 😀
no a sneh mi chyba .bo ja lubim stavat snehuliaka (inak som ok, to len ze mam 22 a spravam sa ako decko). a manzel chce ist na buducu zimu pozriet na svk urcite bo on chudak si snehu este neuzil.
Nadina a to sa nehambis a natriasat na koncerte ked si chora? 😲 take nesmies

nadina
13. okt 2007

Ahojte zienky,
Helka, moja mamina lezi, lieci sa...
No a ja zase tiez..
Na koncerte, no co ja viem, nic moc.
Ta krcma / by som sa aj niekomu hanbila povedat, ze je
to cesko/slovenska krcma, ak nie priamo len slovenska...
To prostredie strasne. Nedvedovci fajn, ale predstavovala
som si trosku dlhsi koncert a nie hodinku.
Na druhej strane sa im ani necudujem, kedze koncert bol v krcme,
ludia sa stale dost bavili medzisebou a koncert zacal neskor,
takze uz mali podaktori aj par piv za sebou.Bol tam velky hluk,
za mnou sedela jedna pani, odhadujem ju na 40 a viac...a piskala a piskala, pocas pesniciek na 4 prstoch, no hruuuza. Zakazdym som sa na nu skardo pozrela
a zapchavala si usi...Chcela som si mysliet, ze je Ceska, ci Irka, ale bola to Slovenka... ☹
Ja radsej komornejsie prostredie...co Ty na to, Peti?
No a Nedvedovci maju dnes koncert v Londyne,
tak isli zase dalej...

Dianka, neboj, ja som sa tam nenatriasala, vystupila som z auta,
sadla si na stolicku a pekne som si to tam odsedela...
a ked som tam isla, bola som este relativne zdrava.. ☹
No vidis, ale tak mi treba...Myslim, ze ta moja bakteria je super rezistentna...a bezne ATB ju len na chvilu utlmia.
Dik za recept, ked budem vladat, isto vyskusam, bo ja knedliky rada, so segedinom, ale aj s plnenou paprikou...
No a s tym spravanim sa ako deti, myslim, ze kazdy rodic sa tak trosku potesi,
ked ma deti a moze sa vratit do pieskoviska a robit si opat kolaciky s detmi 😀 😀 alebo sa prejst po hrackarstve a kupovat nieco pre deti a zaroven tak trosku aj pre seba... 😉 😉
Co Vy na to?

diant
13. okt 2007

no na to sa tesim. kupovat lego a plastelinu, farbicky...... 😎 tento tyzden sme s muzom robili sarkana. pre maleho samozrejme 😀 . este ho treba vymalovat a nalepit mu nalepky na chbat. dufam ze bude lietat

etka
13. okt 2007

ahojte dievcence, ale ste tu v plnom prude, skoro som napisala, ze v plnom prde 😀
Nadi, aj ja som moc rada, ze sme sa stretli, predsa len som to mala lahsie ta najst podla tvojich fotiek, moja je asi moc malinka 😉
absolutne suhlasim, krcma hruuuuza, plastove pohare na pivo...to sa moze stat len v ceskej alebo slovenskej krcme, zejooo?! A potom tu paru, co tam vypustali....
ale Nedvedovcom mam rada, ich som si uzila a pospievala, zlati boli, aj ked nehrali veru dlho...ale spoteni boli chudaci jak mysi...bol tam riadny hic musim povedat.
potvrdzujem, ze Nadi netrsala ani sa nenatriasala, poctivo fotila...samozrejme etka si zabudla aj kameru aj fotak...a mobil mam z roku 3, takze budem rada ak mi posles zopar kuskov Nadi, dakujem

etka
13. okt 2007

dianka, kucharocka, mnam segedin, aj ja ho varim rada...len tie knedle su uz na horsej urovni 😀
pozeram, ze to mate obe aj s Majkou nesmierne vzrusujuce, ty v ocakavani a Majka v strehu 😀
v kazdom pripade drzim palcoke!!!

diant
13. okt 2007

baby a ta dnesna knedla bola spickova. musim sa pochvalit. vyzerala ako maly okruhly chleba no ked som ju rozkrojila radost pozriet. same bublinky. lepsia ako od mojej starej mamy.

nadina
14. okt 2007

Ahojte zienky,

Dianka, este sa gulas?
Peti, dik za adresku, fotecky poslem,
hned ako ich naladujem do notebooku.
Majka, uz ste doma fit?
Helka, Lenky, Ashley, halo?
Pekny vecer....
😉

ashley
15. okt 2007

Ahojte babenky.
TAk konecne som tu. mala som problem s notebokom. A vcera sa mi nedalo dostat na konika, tak neviem kde bola chyba. Rozdiel medzi Sky a Ryan nebol velky, ale v Sky mi dovolili mat autosedacku vedla seba a maly v nej mohol pocas cesty sediet.. tak som si mohla aj odbehnut na wc, a v Ryane mi ju zobrali a musela som mat maleho na rukach, a to je dost zaberacka. Ale nastastie som sedela sama na 3 sedadlach, tak som ho polozila na deku. Ale ochota letusiek bola super v oboch.
Nadina to ste boli v Living roome? Lebo ked som tam bola 1x tak som bola sokovana.. vyzeralo to tam ako v nejakom kulturaku.
TAk maly si uz zvykol a spava lepsie. Inak nove nic.
Kedy sa teda stretneme?
Dobre ranko.

lienus
15. okt 2007

Cau Ashley 🙂
No, som rada, ze zijes, vcera si nevysla von, co si robila? Snazila si sa dostat na konika? Pojdete dnes von? Zapajam sa aj ja, tak sa niekto ozvite. Lebo vzdy, ked sa zapojim do nejakej temy, nikto na to nereaguje tak ma to odradza. Aj tato tema viazla, ale za tie dva mesiace, co som bola na SK sa to pekne rozbehlo, to som rada.

nadina
15. okt 2007

Ahojte zienky,
Lienus vitaj, Ty si tiez tu z Tyrrelstownu?
Tak by sme niekedy mohli stretnut vsetky tri,
trebars vo French Parku na velkom ihrisku...?
Kedy?
Ashley, ano v Living roome, ale fakt hruuuza,
sa cudujem Nedvedovcom, asi tam tiez boli prvy x a asi aj naposledy.
Stolicky asi 4/5 druhov, ako odniekial pozbierane...
No nic, s manzelom sme sa zhodli, ze nabuduce
si radsej takyto "kulturny zazitok" nechame ujst
a vytiahnem doma gitaru...aj ked mi v posledne tyzdne
moc do spevu nie je... 😖
Tak kedy? 🙂
N.

cicka193
15. okt 2007

ahoj baby, mozem sa k vam pridat? ja som tiez v Irsku, a coskoro sa stanem mamickou 🙂 budem rada ak my napisete svoje skusenosti a tak...dakujem

nadina
16. okt 2007

Bre ranko zienky,
vitaj...ako sa volas? 🙂

Ja len tak na rychlo dnes, idem so Slavkom na 10.30 do Blanchardstown Library,
je tam kazdy pondelok aj utorok stretko rodicov s detmi,
vzadu za recepciou posledne presklenne dvere / rovno.
Chodili sme aj minuly rok a bolo super. Vedie to pracovnicka
kniznice, cita knizku, hrame sa...tak ak bude niekto chciet,
pridajte sa hoc aj dnes, ak stihnete...
Konci to cosi pred dnanastou.
Pekny dnicek,
Nadina

ashley
16. okt 2007

Ahojte babenky.
Lienus vcera sme boli vonku, isli sme busom do shopingu. Mala som nejaku depku, tak som isla nakupovat. Dnes pojdeme von. zavolam ti ked sa mali zobudi po obednajsom spanku.

Nadina mne je to jedno kedy, ja som na materskej 🙂 casu mam dost. Mozeme aj dnes. Poslem ti moje cislo do IP,ok?

Cicka 193 vitaj. Cokolvek budes potrebovat pytaj sa. Ja som rodila v IE, tak ti mozem poradit. Bola som tu spokojna. Jeej ved ty to mas uz za par. Kde budes rodit? Uz musim ist maly place.
papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre