Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zilka
29. feb 2008

ja poznam len jeden a ktory je ten druhy?mas s tzm dobre skusenosti?

nadina
1. mar 2008

Dagi,
ano, mam dobre skusenosti s obomi
www.irsko-obchod.sk
www.shop.czechoslovakshop.eu

co viem, tak oba rozvazaju po irskych mestach
v kazdom som si nasla nieco ine dobre.

Ked budes mat cas, skus sa prosim Ta, pohrabat v historii
tejto diskusie, bo sa stale opakuju otazky
/ako obchody a materska a pod./ a tam sa vseeeeeetko
docitas...

nadina
1. mar 2008

😉

zilka
1. mar 2008

si fakt fajn.takehoto cloviecika ako si ty som potrebovala. 😀

nadina
1. mar 2008

😀 😀

nadina
1. mar 2008

dobru nocku

zilka
1. mar 2008

ok pa pa a este raz dik

lenka1108
1. mar 2008

nadi ja sa nehnevam som rada ked pomozes ale ja tomu stale nerozumiem.mama sa bola pytat v unione a tam jej povedala zenska nech jej da tyzden ze to vyzisti.tak potom neviem aky tam majun poriadok.ja idem v aprili domou tak si to pojdem pobehat.je to na mna zlozite...

nadina
1. mar 2008

Lenka,

to mas na mysli sluzby od Unionu - komercne pre poistenie do zahranicia,
alebo zdravotne poistenie od Unionu pre SK, podobne ako VSZP?

question
1. mar 2008

ahojte..tak este k tej poistovni...moja mamca bola piamo za riaditelkou VSZP ale samozrejme ze nevedela vsetko,tak sa bola pytat priamo za clovekom co to ma na starosti a ten jej odporucil,aby som sa pokusila ziskat tu 106,ze potom dostanem normalny preukaz na SK s tym,ze tam bude EU ale neplatila by som nic a mozem ist akemukolvek doktorivi...je o tom vela clankov na nete ak si das do google E106 . bo ten manik jej poradil,ze ved niektorym sa to podarilo doniest aj z Irska...( a len tak ...ak ta zamestnavatel poziada o pracu v inej krajine,aj ked len na isty cas,tak ti vydaju tu E 106,tak potom nemas problem,co mne ale asi nikto neda...ale pojdem si to pre istotu zistit na urad,kde mi dali EHIC karticku.a uvidim...
a kedze o tyzden idem domov urcite to pojdem vybehat na SK a pytat sa vsetko co a ako...tak snad budem mudrejsia... uz som tam sice raz bola minuly rok,ale neboltam clovek co sa tomu venuje... /ň9 bo som bola zvedava,ako je mozneze svagrina bola rodit dom a anic neplatila0 uz som o tom tusim pisala...
tak snad budem mudrejsia..teraz je to pre mna priorita cislo jedna co sa tyka onfosiek..tak snad sa k niecomu dopatram... a dam vediet..a
leni naozaj si poistena protipravne,len som to nechcela tak natvrdo povedat 😅 a ako vravi nadina....sice este ten system na SK nie je popreletany...casom moze byt a moze byt z toho naozaj pruser..... 😅

question
1. mar 2008

vidis nadi, to je dobra otazka..inak neviem ako vy..ale my mame pripoistenie od unionu, a tak som zatial v pohode doma dostala preplatene co som zaplatila u GP a dokonca aj zubara,bo mi trhal zub 🙂 aj ked manzelovi jedneho GP nepreplatili,bo vyzadovali kopu dalsich papierov a nic dalsie sme uz nemali...tak sme sa na to 😀 ale myslim,ze si to dam znova na tento rok... uvidime
inak platite si tu nejake pripoistenie? moj manzel tu ma urazove poistenie,ale ak tu zostaneme,tak sa dam pipostit aj ja..ale prejdeme na normalne pripoistenie a nie len urazove..ste vedeli,ze ak mame VIVAS,tak vam dokonca preplatia operaciu doma? teda ak sa rozhodnete,ze chcete byt radsej operovany doma ako tu? ale len do ciastky,co by ste zaplatili tu? to nie je zle,nie? 🙂

question
1. mar 2008

viete co idem sa na to vsetko okupat..bo nejako som sa rozsafnila 😀 😀
ake mate plany na vikend? my pojdme za chvilu na nakupy....sa trochu odreagovat 😀
a zajtra chcem ist do greckej restiky do malahide 🙂

lucxy
1. mar 2008

ahojte baby,ako sa mate?Lenka malej uz presiel kasel? teraz som nebola dlho na nete tak neviem ze co sa deje. No manzel mi je uz v Limericku, byva v Raheen so Slovakmi takze mi je teraz smutno, ked stale pisete ako tam fuci tak to neviete co sa dialo tu na Sk dneska 🙂 fucalo prsalo krupy padali a este aj svietilo slniecko 🙂

xena22
1. mar 2008

Baby caute,len tak zbezne som precitala co ste pisali a zarazilo ma co tu pisete o tom poisteni...takze u nas to funguje tak,ze my mame este stale trvale bydlisko na slovenksu a ja som bola poistena v Dovere a mne a muzovi karticku vzali a detom ju nechali...ale aj tak mame European Health Insurance Card(tie klasicke tmavomodre) a zatial sme s tym na Sk nemali problem,bola som aj u ocneho,manzel u zubara...kamoska s tym chodi normalne k zenskemu,lebo je tehotna a na prehliadky lieta domov(platilla si len amniocentezu a 3d urltrazvuk a to platia aj tak vsetci),tak isto s tym mozes ist hociktoremu lekarovi...a nie je to len v nutnych priipadoch,skratka normalne,ked treba tak ju pouzijes.A co platia aj ostatni ,to si musis zaplatit aj ty,ale co poistovne preplacaju,to musis mat zadara aj ty...sice este stale v tom maju gulas,ale peniaze pytat nemozu....odkial si to oni potom narokuju,to neviem,ale peniaze mozu pytat len v tych pripadoch,kedy ich pytaju aj od ludi poistenych na slovenksu...

No snad sa chapeme 😀
U nas bolo dneska krasne,slnecno a teplucko,chalani sa boli korculovat..ale vecer bol taky vetrisko,ze nam az zavesy lietali,,,,hlavne ze mame plastove okna 😀

Nadina a ty teraz ked ti skonci Md na slovensku a nejdes hned do prace,ako si to budes dokladovat potom do dochodku???Ja teraz riesim tuto dilemu,ze doma mi je sice krasne 😀 ,ale aby som potom nemusela makat az do 80ky 😀
Banujem,ze som si na Sk nepodala o predlzenie MD do 6 rokov...mala by som vystarane aspon odvody vsetky...ale kto vedel,ze zostanem bez prace...

xena22
2. mar 2008

Dobre ranko...co ste vsetky vcera flamovali????? 😀 😀 😀 Kde ste kto?

etka
2. mar 2008

ahojte dievcata, tak som sa dostala doma k netu, vcera som bola u dokiho, drobcek ma 13mm a videla som aj srdiecko krasne bije, je to nadherny pocit, som bola vytesena, mam aj CD. 😉 tak na to cumim 😀
Bola som aj po poistovniach a kade tade vsetko vyzistit, to bude asi Ivku zaujimat...ale len tak pre zaujimavost...myslim, ze to je dobre poriesene. Takze na matersku mame narok v Irsku, kedze tu na SK nemame odpracovanych poslednych 270dni, na ostatne prispevky ci pridavky mame tiez narok, zalezi, kde sme my alebo partner, ale vzdy to matka dostane od jedneho alebo druheho statu...napr. v irsku nie je ten jednorazovy prispevok pri narodeni prveho babatenka, tak ho budeme mat na SK, nezalezi, kde zena rodi...len si o to vsetko treba poziadat, oni to uz potom posudia na urade. Co sa tyka zdravotneho poistenia, hned ako ukoncim pracovny pomer v Irsku, nahlasim sa do poistovne na SK a vsade ma osetria bezplatne...proste to hned plati.
Rozhodla som sa, ze tu budem chodit pravidelne na kontroly a pravdepodobne sa vratim na Sk koncom jula uz na stalo, bude to velka zmena, ale mam pocit, ze co sa tyka starostlivosti, SK je na vyssej urovni, co sa materstva tyka...o inom neviem. 😉
V 12tt musim prist na krv, tam robia vela vysetreni a v 16tt na genetiku...A to v Irsku ma na vobec prve objednali az na maj...to bude nejaky 20tt 😅 😒 Aj doktor sa tu cudoval, hm 😖
Co sa tyka dochodkoveho a zdravotneho, plati to za zenu stat kym je doma s dietatom.
Nadi, u dokiho super, je velmi prijemny a veru tam ma aj novu sestricku, je to tam pekne, fajn atmosfera, citila som sa tam velmi dobre. A je to v tej novostavbe, hned na prizemi, mam to asi 10min z domu, co je super.
Ivka, ty ides o tyzden domkov? to je fajn, tak si davaj pozor a uzi si to! 😉
Inac, ja mam tiez komercne od Unionu...a dam si ho znova...in case...V Irsku nemam ziadne specialne... 😒

fiha, ale som popisala toho, hadam pomozem aspon Ivke tymito infoskami. 😉
inac, tu je hnusne, vcera vichrica, dazd, vietor...a dnes to iste...sneh veskery zadny 😒

mishka711
2. mar 2008

ahojte takze happy mothers day 🙂 dnes som prisla do supervalue a vyskocila na mna irska ze hapymothers day a dala mi hrebicek a bombonik mileeee a samoska ze aj moj manzel mi zagratuloval aj za SEBASTIANA tak aj vam vsetkym enjoy 🙂 aj ked mi na slovensku mame iny den vsak?

annaola
2. mar 2008

ahojky, ja som z okolia Dublinu, konkretne Lucan(40 min busom z centra).Mam 3 rocneho Tomaska, a byvame tu cca 1,5 roka.

mishka711
2. mar 2008

annaola no fajn a aako sa vam paci v lucan pracujes ci si este doma s malym

etuska
2. mar 2008

Vitaj Annaola 🙂

etuska
2. mar 2008

Zienky,ako ste sa dnes mali? u nas bolo skaredo,no aspon na pol hodky sme vybehli s Miskou vonku.

maryloou77
2. mar 2008

ahoj baby 😀
my sme si uzili kino a mame novu spolutrpitelku v dome 😀 😀 😀

etuska
2. mar 2008

Kolko Vas tam teda je? a co zaujimave bolo v kine?Pani,som tam nebola ani nepamatam 🙂

nadina
2. mar 2008

Ahojte zienky,

Vitaj Anna, v Lucane mam kamosku, stahovali sa tam asi pred mesiacom z inej svrte Dublinu,
je doma so syncekom.
Peti, super sa to cita, aj medzi riadkami je jasne, aka si stastna 😉
Xeni, to je fajn, ze mas taku skusenost, dobre vediet.
My sme dnes boli na plavarni doobeda a poobede v Blanchi rabovat,
ako hovori moj manzel, ked chodim na nakupy 😀
Ale nic moc, akurat par kniziek sme kupili v Borders,
super obchodik 😉
A zhanala som plavaciu vestu pre mladsieho syna,
no v Mothercare mali len na 6-7.rokov,
nevideli ste niekde take ? Zhanam s plavakmi v textilnej veste,
co sa nenafukuju.
Mary, veru, co davali? Porad, chystame sa s manzelom do kina,
cez tyzden, vecer niekedy, kym tu mam maminu este.

etuska
2. mar 2008

No ,ja zhanam film "Nora" o zene Jamesa Joyca.Hra tam Ewan Mc Gregor,asi dam DVD kupit svagrinej kym je v Dubline.1.4 odchadza ☹

maryloou77
3. mar 2008

cau baby 🙂
boli sme na Asterixovi bol dobry 😀 😀 😀
a lahko pochopitelny text aj v Aj, tak nic extra zlozite 😎
Anna --- aj my byvame v Lucane, ked mas chut napis mi IP 😉

question
3. mar 2008

ahoj Nadi..videla som nejaku plavaciu vesticku v meste v Jervise na poschodi..ale ked ma teraz zabijes..neviem ako sa ten obchod volal....mozno to bola taka ista vesticka ako si videla....ja neviem....(((
inak ja viem ze je to skoro..ale baby ja som si uz kupila 3 vecicky na malinke 🙂 🙂 🙂 a mam to zavesene na skrini,aby som to videla...ale som si povedala,ze uz nic dalsie nemozem taaaaks kosro kupovat 😒
a vitaj annaola 🙂 sa to tu pomaly rozrasta 🙂
iank nadi ak mi lekar doma odporuci plavaren..tak budem chodit aj ja plavat..sa mozno k vam pridam 😀

question
3. mar 2008

Peti..kedy sa vracias sem do irska? mozno sa stihneme stretnut predtym ako ja pojdem na sk..odchadzame 12..aby som si tie vsetky infosky co si napisala ozrejmila.... a nenahanala to znova 🙂
p.s.baby nepotrebujete nejake lieky z SK? bo ja nemam problem zohnat cokolvek potrebujete..(kamoska vlastni lekaren)
tak len dajte vediet,ok?teda lepsie povedane napiste mi IP 🙂

xena22
3. mar 2008

Caute...dobre rano...dnes som absolvovala 4 rocne obdobia 😀 rano mrholilo,potom padla hmla,naraz slnko jak svina,do toho zacalo prsat a nakoniec sa zatiahlo a normalne padal sneh..teraz je uz znova slniecko...
tento vikend mi zletel ako voda...co noveho u vas?
Question....s tymi vecickami si zlata,ja som si tiez kupovala hned od zaciatku,vzdy ked som cosi pekne videla,tak mi to nedalo,ale moja kamoska urobila iny extrem,hned ako isla od Dr s potvrdenym tehotenstvom,tak si v meste kupila kocik 😀 ,vsetci sme jej za to nadavali,ze to je skoro,ci sa neboji a tak...(predsa len som trosku poverciva),ale ona povedala,ze veri tomu,ze vsetko dobre dopadne a ze bude mat dievcatko(kocik bol cerveny 😀 ) a aj tak bolo,takze kludne nakupuj...
Ked uz sme pri teme kociky,mam tehotnu kamosku,tak sme surfovali po nete a hladali kociky,no asi som staromodna,ale mne tento styl kocikov co teraz leti velmi nesedi,take super hyper moderne,ako sucast vesmirnej stanice 😀 ,uz len priputat dieta a odletiet 😀 a ked vidim ako daju do golfacu trojtyzdnove decko s holymi nohami,tak nestiham zatvorit usta 😖

lenka1108
3. mar 2008

ahoj nadi a baby.som poistena v unione ako slovenska poistovna,ako vseobecna.do zahranicia mam kooperativu spolu so setrenim.neviem manzel tvrdi ze on co ma poistku v praci ze to ma iba pokial je v praci ako napr o pol6 konci tak potom uz poisteny neni.no neviem .musim zavolat k nim do kanclosky a opytat sa ci teda mozem byt poistena u nich.a to potom musim doniest nejaky papier do unionu na slovensku ci staci odoslat karticku? ja tam mam este nejaky dlh lebo sak ani som nevedela ze si ju musim platit az mi raz prisiel papier ze mam cezv 4000 nedoplatok a vtedy som zistila ze ma neeviduju ako na materskej.a ked som sa bola pytat tak mi povedali ze teraz nech si ju platim a od mlej 3 rokou sa mam dat na predlzenu matersku a vtedy budu za mna platit oni.ja som stoho kok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre