Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ladywitch26
6. apr 2009

bambulka a co ste kupili? teraz sa asi aj oplatilo,nie? ceny isli dost dolu

catalin
6. apr 2009

caute baby, vela sa tu toho popisalo... 😀

a my mame novinku, mame dve ciarky, uz sme aj tu fazulku videli, ma 0,77cm a srdiecko bije o106!!!!

mishka711
6. apr 2009

catalin no super gratulujeme konecne sa podarilo takze si po mne xixi 😀 vzdy bude dakto tak to ma byt 😀 a kao sa citis???nebyva ti zle nic???

catalin
6. apr 2009

hej, rodim mesiac po tebe 😀

citim sa uzasne, ziadne ranne nevolnosti, klop, klop, ale musim papat pravidelne, a aj ranajkovat, inak mam zaludok na vode. takze furt cosi chrustam, najviac ovocie, na varene jedlo sa musim nutit. cuch sa mi zbystril 😀 takze mi vsetko smrdi, ale inak sa nemozem stazovat..ak by mi bolo takto cele tehu tak som happy...
ja tvrdim ze vsetko zacina v hlave, a ked som si povedala ze si tehu uzijem a nic mi nebude, tak si ho holt idem uzit 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
7. apr 2009

no to bud rada ja tiez myslim pozitivne hlavne ked mi je na ble 😀 ale nepomaha teraz mam asi sennu nadchu hruza nos upachaty v noci nemozem spat dychat strasne cosi kedze ja neviem ustami dychat ale musim vydrzat co uz fidka noo vies ja o takom case som uz vposteli xixi

ladywitch26
7. apr 2009

mishka, ja som tiez tuto noc nespala. nos totalne upchaty a tiez neviem dychat ustami. tak som sa len prehadzovala ako kapor na susi no a rano take bolesti hrdla, lebo nakoniec som predsa len tymi ustami dychat musela. tak idem vyplachovat slanou vodou, aspon trosku to pomoze.

catalin, blahozelam, aj moj muz. termin mas rovno v den jeho 30.narodiek 😀

bambulka123
7. apr 2009

catalin blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂 Super tak vela stasticka.Zeby dalsi mesiac som sa pridala ja?
Ladywich kupili sme Toyotu avensis 2001 rocnik.Tmavo modru.Chceme ist na nej v lete domou tak uvidime.

ladywitch26
7. apr 2009

bambulka, dobre ste kupili, toyotu sme kupili minuly rok aj my, ale corollu verso, 7miestnu. to uz sme vtedy planovali rodinku 😀 inak v auguste ideme domov tiez na nej, aj s drobculkou a psom, tak bude sranda. boli sme na nej minule leto a uplne super, bez problemov. inak som niekde citala, ze toyoty maju najnizsiu kazivost zo vsetkych aut. kupili sme nastastie aj stresny box, teraz sa zide, lebo len autosedacka a klietka pre psa zaberie zadne sedacky a kocik zaberie cely kufor, takze nase kufre pojdu jedine do toho boxu.a nazad pojdeme zasa napakovani na prasknutie. sme minule leto isli nazad aj so segrami a brali sme same dobroty od mamy, klobasky, jaternice a bryndzu v chladnicke, plny kufor mineralok, horalky a ine dobrotky.sa niekedy aj oplati kupit velke auto 😀

catalin
7. apr 2009

caute baby, dakujem ze sa tesite s nami 😀
bambulka dufam ze sa o mesiac pridas nech tu pekne rozsirujeme slovensku komunitu 🙂 a gratulujem k auticku, vela stastnych kilometrov. toyota je dobre auto, spolahlive, best car ever made..

vsetko je super, ja len neviem co by som jedla, zavidim tehulkam tie teho chute, lebo ja citim hlad a aj sa najem, ale nemam z toho pozitok vobec. pred 2 tyzdnami som mohla sunku na kila jest a teraz ani citit, este ze ovocie mi chuti...sladke vobec beeee, tak snad to tak nebude cele tehu.. 🙂

a este keby som mohla tak spim prvu ligu.. 🙂 v robote mam take spoty kde ma nikto nenajde tam sa vzdy zamknem a davam 15minutovky 🙂 tak sa to da vydrzat, takze pohoda

mishka711
7. apr 2009

catalin hovori sa ze ked nemas chut na sladke to bude chlapec ja sladke zboznujem droga kazdodenna ale pri malo prve 3mes ani vidiet teraz ano ale uvidme aj tak kazde tehu je ine 😀 toyoty su dobre auticka aj ked my mame hondu hrv ale sluzi uz vyse roka bez ziadnych vad klopklopklop

ladywitch26
7. apr 2009

catalin, to ja som tie prve tyzdne tiez v praci ledva zvladala. by som spala hadam aj postojacky 😀 celu smenu som vyzivovala odusu. a sladke som nemohla ani citit, hoci pred tehu som jedla cokoladu na kila. a tie prve tyzdne som len slane do seba dlabala a maso, klobasky,slaninu, som sa nemohla dojest.

mamartinka
7. apr 2009

no caute.vydim ze zasa sa tu rozbieha tehu tema.ako sa inak mate vsetky?u nas teraz zacalo fujat a prsi.no len som zvedava kedy aj na mna pride uz ten rad.dnes nad ranom mi tak prislo na vracanie,prepacte normal ma to az zobudilo.neviem co to zasa bolo.isla som rychlo do kupelne ale som nastastie nevracala.inak este baby.nesli ste teraz niektora na Slovensko?my ideme sice 20 na 2 tyzdne ale chcem sa informovat ci neviete ako je to teraz na letisku.zevraj sa mali zrusit checkyny ci ako sa to pise.som zvedava co to bude za chaos.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chelsee
7. apr 2009

ahojte kocky som tu dlho nebola a zas dalsia tehulka gratulujem 😉

ladyw to ste teda ale odvazny 😕 ja som cestu autom na sk absolvovala prvykrat teraz v januari ale poviem ti ze by som si s takym malym miminom na nu netrufla, to je ciste blaznovstvo sediet s takym bejby tak dlho vkuse v aute ale drzim palce 😵netrufla som si na tu cestu ani s nasou a to mala cez dva roky, preto si ju dedko prevzal v dubline na letisku a radsej letela

mamartinka ja posledne pravidelne pendlujem horedole na sk uz ani neviem kde som na navsteve a kde byvam 🙄 ale s ryanom som letela minuly tyzden z ba a checkiny boli a co som pocula tak by sa mali rusit v septembri, som sa vyprdla na to urobit si online checkin pred odletom lebo sak to v ba nikdy nechceli a stalo ma to 20e na osobu akoze pokuta, zevraj dost sprisnili pravidla tak ma vytocili, som si povedala ze viac s nimi uz nejdem ani za svet, kedze to nebolo prvy krat co ma nasrali 😠 zlaty aerlingus do viedne

inak minuly tyzden a dalsie dva pred tym ako som bola doma tak najvacsia snehova fujavica bola, v tatrach mrte snehu napadlo, 4metre na chopku tak sme boli trochu polyzovat a bolo supis a teraz asi dva dni dozadu som skypovala so segrou ze ide akurat von a len v tielocku a suknicke ze teplo na nevydrzanie....aj sem by trosku toho slnka a hlavne tepla mohlo zaviat prosiiim 😀

bambulka123
7. apr 2009

Ahojte dakujeme za blahozelania. 🙂 Pre toyotu sme sa rozhodli prave preto ze nam ju odporucili, ze je malo kaziva.Este sme zvazovali Nissana Almeru ale ked som volala na inzerat ohladom tejto toyoty a nasledne som ju videla ,hned som sa do nej zalubila 🙂 Mame aj el.stresne okno.A prekvapilo ma aka bola cista,lebo pri Iroch som zvyknuta na bordel.
catalin to dufam aj ja ze uz tam budu dve // sak sa snazime 😀 😀 😀

mamartinka
7. apr 2009

no aj mi letime teraz aerlingusom do Viedne.chceli sme ist inak 19 do Ba tiez ryanarom ale manzel prisiel z prace ze chalani co s nim chceli letiet ryanarom tak ze im posielali maile ze nemaju plne lietadla ze si maju vybrat kam by chceli presmerovat.bud myslim tam bolo Brno a este dve na vyber si nepametam.tak povedal ze pojdeme radsej o den neskor a do Viedne.no hroza inak co s tymi letmi robia.zachvilku aby sme sa vobec domou dostali.

bambulka123
7. apr 2009

no ved to,ze uz nam skoro vsetko porusili.My mame aspon Polsko blizko a Poliakou je tu vela tak snad to nezrusia,ale tie ceny.

ladywitch26
7. apr 2009

chelsee, my chodime autom 2x do roka, teraz pojdeme uz 5x, tak mam cestu zmapovanu dopodrobna. 2x sme isli na slovenskej fiesticke, to sa nedalo vydrzat, hlavne teraz v oktobri, lebo som bola uz tehu a celou cestou som drzala pred sebou vedierko na tycky. bolo mi nenormalne zle, ani muza som nemohla za volantom prestriedat, tak chudak si dve hodky v cechach pospal na pumpe a sli sme dalej.ale potrebovali sme ist,lebo som to auto nechavala otcovi, jemu sa stare pokazilo a my sme tu kupili nove, tak sme ho aj tak uz tu nepotrebovali. na tomto novom je to uplna pohoda.inak sa nebojim o malu, kamoska tak tiez isla so 4mesacnou dcerkou, vraj im skoro celu cestu prespala. ja sa skor bojim o psa, toho bude treba vencit kazdych par hodin, tak si asi budeme musiet robit prestavky trochu dlhsie.
bambulka, u mna bola nasa toyota tiez laska na prvy pohlad. a brali sme ju cez bazar a tam ju tiez vyupratovali, vytepovali, takze skoro ako nova. no a nakoniec som este zistila, ze predchadzajucou majitelkou bola zena nasho landlorda, tak ho ani velmi neznicila.za 4 roky najazdila len 20000, tak to asi fakt len decka do skoly vozila a po meste na nakupy.
co sa tyka ryanaru, tak mi lezu krkom.zlaty aerlingus. len dufam, ze zasa cosi nevymyslia do konca aprila, lebo mi ma prist mama.ju som aerlingusom nemohla poslat, lebo leti prvykrat v zivote, nevie ani ceknut po anglicky a vo viedni by sa asi stratila na letisku. v blave sa ma aspon koho spytat po slovensky a hadam nezabludi.
mamartinka, my preto zas zaciname s tou tehu temou, aby sa aj na teba nieco nalepilo 😉

tinaorchid
7. apr 2009

Catalin aj ja sa pridavam ku gratulaciam 🙂 ,my uz doma jedno dieta, resp. teenagera mame, ale nasmu druhemu potomkovi sa medzi nas akosi nechce ☹ .Uvidime, co nam tento rok prinesie fingers cross 😉 .
My tiez patrime k pravidelnym cestovatelom autom na SK.Toto leto vsak pojdeme prvy krat aj s nasim psikom, jemu je v aute dost zle, tak som zvedava, ako to dopadne. 😵

alienka1
8. apr 2009

ahojte dievcata.
konecne som sa sem dostala. babka s dedkom zobrali Lucku na prechadzku a mne nakazali oddychovat. tak sa reku idem pozriet ze ako sa mate. a hlavne chcem vam vsetkym podakovat za gratulacie k malinkej a ze ste na nas mysleli.
bola to sice riadna fuska ale stalo to za to. uz sa na tu bolest ani nepamätam. len mi teraz tie porody v serialoch pripadaju strasne smiesne 😀
inak odporucam porodnicu v Corku. ja som mala stastie na skveli tim ludi ktori mi velmi pomohli kedze mala bola dost velka 🙂
horsie to bolo na oddeleni ale to zalezalo od sluzby ktora robila. ale boli sme tam len 3 dni tak sa to dalo vydrzat.
ale najdolezitejsie ze sme doma a sme zdravucki. a malinka nam robi velku radost je to taky maly-velky zazrak. teraz su na 2 tyzdne u nas moji rodicia takze aj pomoci mame dost. a este ked sa sem tam zastavi aj catalin tak mame full house 🙂 uz kvoli malej minimalne 2-krat meskala do prace 🙂 som rada ze mam okolo seba takych skvelych ludi.
inak k tomu cestovaniu mi sa chystame domov v maji. a tiez uvazujeme nad tym ze ryanairom nepoletime. uz je to strasne co si vymyslaju.
nejak sa mi zatvaraju oci idem si asi pospat kym je mala vonku lebo ked sa vrati urcite bude chciet papat. inak je to neuveritelny hlados 🙂
este raz vsetkym dakujeme a prajem krasny den.
pridam a nejake nove foto 🙂

zdenkam
9. apr 2009

Ahojte babenky maminky a buduce maminky,

tak ako ste nadsene z noveho rozpoctu. Cakalo sa trochu skrtenia a zadarilo sa.
Od buduceho roku nam stopnu uplne tych 1000 eur a od maja ich znizia na 41.50 mesacne namiesto terajsich 92.
Zaroven ten income levy co zaviedli minule zvysuju z 1 na 2 percenta a zdvojnasobi sa aj health levy. A ktory sa vas nedajboze tyka nezamestnanost, tak zrusia xmas bonus.
Esteze na tych 1000 eurach tak neskodujeme, lebo nam to doplacaju zo Slovenska. No a od buduceho roka zvazuju ze zdania child benefit, co sa mi zda na hlavu. Zdanovat statne peniaze, alebo to bude ako v Sr a bude child benefit mean tested.
No a na buduci rok pridu dalsie skrtiace opatrenia, Irsko ma totiz jednu z najvacsich nezamestnanosti v eurozone. Tak sa zda, teda nezda, je to iste ako facka, ze irsky tiger toho v nasledujucich rokoch moc nenavyvadza. 😒
No co, trosku priskrtime aj my a vydrzime. Hlavne nech sme zdravi.
Ja idem kupovat prave letenku do sr na september, lebo do horucav sa mi nechce. Ale co ma tesi moc o 3 tyzdne letime na dovolenku aj s krpcom na Malorku.

A prajeme vsetkych krasnu velknu noc.

zdenkam
9. apr 2009

Babenky,
viete pomoct. Robim on line booking a ten blby ryanair ma nepusta dalej, ak vyberiem malemu moznost na batozinu 0bags+online check in. Maly nebude mat ziadnu batozinu, kedze cestuje s nim sama. Ma nad 2 roky. A proste nemozem si dovolit dalsiu batozinu pre neho, lebo sa nezanesiem. Tak som z toho blba, ako to ze nuka taku moznost, ked nepusta, ak ju vyberiem.
Vravim, si ze ziadne on line check in neurobim, lebo nemam co chcecked in pre neho.

Co si o tom myslite<

Dik za pomoc.

mamartinka
9. apr 2009

na Velku noc v mojom vinsi,nemoze byt pozdrav insi:zenam vela vody,chlapom vela vinka,a detom nech vo vrecku zopar minci cinka.vsetkym krasnu Velku noc.

mishka711
9. apr 2009

zdenka ty beres nieco aj so svk na maleho?ja som si teraz stopla socialku lebo nic stoho nemam ale asi by som mala pravo teda narok dostavat nieco na maleho ked si ju napr platim dalej ??porad stym bookovanim ti neporadim ako sa to pomenilo vzdy bookoval manzel tak prepac 😒

ladywitch26
9. apr 2009

mishka, podla zakonov EU mas narok na poberanie prispevku v tej krajine, kde je vyssi. cize ak v irsku dostavas €92 mesacne, na slovensku je to okolo €160, mas narok,aby ti na slovensku doplacali ten zvysok do tych 160. je tam myslim podmienka, ze dieta musi mat trvaly pobyt na slovensku a nesmies uz poberat matersku, co nepoberas, lebo tu je materska len 26tyzdnov. tak o to poziadaj, myslim, ze sa to da ziadat aj spatne, maximalne rok dozadu. vybavis to na urade prace,soc.veci a rodiny a budes tam potrebovat potvrdenia, ze uz tu nepoberas matersku a ze dostavas ten prispevok len vo vyske €92. myslim, ze tam ale budes musiet osobne, rodicia to za teba nevybavia.

zdenka, mala som ten isty problem, ked sme leteli s muzom.mali sme len jeden kufor a vobec ma tam nechcelo pustit pri druhej osobe bez toho check inu.maju v tom bordel. 😠 alebo to robia naschval. tak ma tiez nastvali s tymi poplatkami za kartu. jeden smer jedna osoba €5. ked som segre a jej znamym bookovala let, 4osoby oboma smermi, tak to bolo €40 len tak za nic. jedina karta, ktora bola bez poplatku bola visa electron. no a tu ma v irsku minimum ludi. nastastie som este mala staru kartu z tatrabanky, tak som si previedla peniaze tam a cvakla to z tej karty.uz by im to mohol niekto zatrhnut, lebo toto je uz cista arogancia,co robia.

mishka711
9. apr 2009

lady with no ale musim si platit socialne vsak?ja som si prave poziadala o zrusenie takze tak a domou idem az v juli no a maly este nema trvaly pobyt ale bybavime teda skusime

etuska
9. apr 2009

cafte krajanky,
"Severne Irsko " vam vinsuje krasne velkonocne sviatky 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre