Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

diant
2. nov 2007

nadi ono to zacalo dost dobre vonat ( ta nasa obedovecera). nemam tusenia co to je, nehce ma pustit do kuchyne. dotrepal sa z nakupu s portskym vinom a kucharskou knizkou a neviem cim este... 😲

nadina
2. nov 2007

fiiiha, Dianka, to sa tomu mojmu stat nemoze 😖

diant
2. nov 2007

vsak aj toho mojho to iste prejde... dufam ale ze to uz budem stara a usomrana babka 😎
teraz som mlada a usomrana

etuska
2. nov 2007

No, ozaj je tu zabava - ta podprda 🙂 super, aj na cizmach som sa zasmiala 🙂
My sa este liecime, nastastie Mimi už odkasliava. Dnes sme mali brokolicovu polievku,mnam.Miska je vsak ako kojenec, hoci uz ma 3 roky prec, polievky jej musim mixovat,lebo ju zo zeleniny natahuje na vracanie-no nie je rozmaznana? 😒
Ale aspon potom viem, ze tu polievku do nej dostanem.
Na cintorine bola super atmoska, vsade sviecky, aj som si poplakala a pospominala na kamosku Katku, ktorej sa narodilo babo vtedy ked nam Miska, no po 20-tich minutach zomrelo...tak mi prislo clivo,ešteže drahy ma vodeodolnu vetrovku 🙂
Ako ste sa dnes mali? Co ste robili? Chystate sa niekam cez vikend?
Dianka, vazne by sme mali uzatvorit stavky, ci to do konca tyzdna stihnes.
Etka: nevadi, aj som sa potesila, ze konecne niekto s tou istou prezyvkou. Vy este babo nemate, ze??
Lienus,vystudovala si ucitelstvo 1-4??
Nadi, som tu, len nam nejako haproval net...
Ked mala zaspi, som tu ako "na modrom konikovi" 🙂 ale asi nie na dlho, lebo mangel sa uz zlosti, ze som sa vydala za Internet 😀

diant
2. nov 2007

vyhlasujem ze veceru som prezila v zdravy. musim pochvalit, ja by som si na take daco netrufla. ze sweet potato and caramelized onion bake with tomato chutney.mnam bolo, asi aj malo 😀
chudacik taky unaveny ostal z toho varenia ze mi zachrapal na gauci. kuchynu som po nom musela upratat, ako po vybuchu to vyzeralo.
inak by som si nevedela predstavit ze by mi maly po porode umrel. dost sme toho spolu uz preskakali ☹

nadina
2. nov 2007

Ahote,
super, ked je co citat ako sa mate...
Erika, to bola lenka 78 /pedagog,
to ja som doplietla.. 😉
Lienus je druha Lenka.
Lienus, boli ste dnes von? Ja som cakala,
ze prides aj s Ali, ale zase nam to nevyslo,
tak nabuduce...Slavko stale hnackuje, tak aspon ste nic nechytili.
Moj drahy isiel dnes na nejaku akciu z prace,
v tomto su Iri strasne vynaliezavi, teraz maju nejaku
akciu "tri mesiace dublinskych krciem" a kazdy tyzden
sa stretavaju niekde inde. Tak uz isiel mrknut aj moj drahy,
zobral si kreditku a pride asi az zajtra... 😀
Dianka, co tam este robis, ha?
Sup, sup do porodnice a naspat len s malym batoztekom stastia
a potom nam posles kraaasne fotecky 😉 😉 😉

diant
2. nov 2007

kriste, viete ako kope? az ma hadze o steny ☹

diant
3. nov 2007

dobre rano

etuska
3. nov 2007

Ahojte,tak vcera som to uz nestihla, manzel ma prehovoril, ze sa mam venovat jemu 🙂 -ach ti chlapi.
Dianka, male si chce asi na poslednu chvilu zahrat futbal 🙂
Mame navstevu, tak sa ozvem neskor.Pekny dnicek

nadina
3. nov 2007

Ahojte babule,
my sme boli so Slavkom rano u lekarky,
vcera mal len hnacku...
no a dnes rano sa zobudil a vracal a vracal
a v momente bol dehydrovany, tak sme bezali ku lekarke,
dostali sme cipky proti vracaniu a teraz mu musim
davat kazdych 10 minut aspon lyzicku cajiku,
tak asi sa tu chvilku neukazem,
majte sa zatial krasne,
N.

helka31
3. nov 2007

Ahojky.Chdáčik Slavko dúfam,že bude ok. A nepovedala lekárka z čoho to má? ☹ My sme boli na kolotoči a aj v hracom centre tak Samko už je hotový.Toľko zábavy na jeden deň.Až teraz si idem oddýchnuť.Zatiaľ pa a pekný večer.

etuska
3. nov 2007

Nadi,dúfam, ze Slavkovi to rýchlo prejde 😖 .Ja som Miske davala rehydratacny roztok, myslim, ze je to prevarit 8 lyziciek cukru a lyzicku soli v litri vody. Miske to velmi nechutilo, tak som jej to davala v malej striekacke.Hrali sme akoze taku hru 😉 tie decka sa niekedy daju tak lahko obalamutit.
Helka, kde bývate?pozrela som si foto-peeekne 🙂

helka31
3. nov 2007

My bývame V Limericku časť Raheen.Celkom pekná štvrť.No len tu nevidím žiadnych Slovákov. 😒 Je tu kĺud iba občas sa tu schádza mládež a potom to aj tak vyzerá.Ale inač pohoda.A Vy prídete do Dublinu?

etuska
3. nov 2007

Chceli by sme v lete.Zalezi najma od toho, ci si tu manzel najde pracu,lebo vacsina prac. ponuk v jeho odbore je z Anglicka ☹ A mne sa Dublin tak paci ☹ Dufam, ze nam to výjde.

helka31
3. nov 2007

Ale určite.Keď viete dobre po anglicky.Tak by to nemal byť problém. Takže aj Vy do Dublinu?Asi sa tam presťahujeme 🙂 keďže tu nikto nechce prísť.Veď aj Limerick je pekný.Ale je pravda,že viacej príležitostí na prácu je v Dubline.A To by si už dala Mišku do školy?Kedy bude mať 4.roky?Nadi ako už je lepšie?

diant
3. nov 2007

helka vies ako ludia tu dole volaju limerick? stab city 😀 😀 😀
preto ma tam muz nechce zobrat.
😀 ale som ho prehovorila ze ked sa maly narodi tak pojdeme christmas shoping tam. tak to sa musime stretnut. vsak to nemame daleko. hodku, hodku a pol maximalne

helka31
3. nov 2007

A prečo ho volajú stab city?To som ešte nepočula 😒 .My tu na vianoce nebudeme 13.decembra odchádzame domov do Košíc.Tak sa tešíme.Babky sa už nevedia dočkať.A ostaneme na SR 5.týždňov tak dúfam,že sa posánkujeme 🙂 .Lyžovanie mi nič nehovorí. 😒 Ale , že vraj aj tu sa dá korčuľovať v zime.A u Vás sa dá?A ešte tu aj stíhame deda mráza príde 25.novem.do Adare.Tak som zvedavá na toho Írskeho 😎 😀 .Bude rozhadzovať cukríky. 🙂

helka31
3. nov 2007

Mohol by aj nejaké eura 😀

diant
3. nov 2007

lebo tam u vas kazdy tyzden dakoho prebodnu 😀 aj svokra do na minule hucala ze ci som crazy v mojom stave do stab city na nakup ist 😀
u nas sa korculovat tiez da. vsak ale ja to asi tutu zimu nestihnem bo najprv musim schudnut aby sa lad neprelomil.
mikulas sa tu deciek len pyta co by chceli na vianove. ziadne cukriky a uz vobec nie eura. vacsinou je tam nehorazny rad a dieta posadia nejakemu chlapovy na kolena a ten sa ich pyta ze co chcu a ci boli dobry. niekde davaju aj fotky so santom. 😖

catrin23
3. nov 2007

ahojte baby... tak uz aj mne sa to krati... vo stvrtok uz prilietam do dublinu 😝
nadina ako sa ma samko???diant este si cela??
vo sworde zvykne byt santa v domceku a tam k nemu chodia deticky.musia zaplatit a on im da darcek. cim viac zaplatis, tym vacsi darcek 😉

diant
3. nov 2007

to mi je ze platit za santu. my sme minuly rok brali malu Niamh, este ani lozit nevedela tak som ju tam len posadila, spustila rev tak sme ju len odfotili a vzali domov.
pche , ze ci som cela... asi ano. no dnes mi bolo tak vselijako, aj som mala velku depku. 3 hodky som revala. bolo mi samej seba luto. muz sa so mnou zahral monopoly a nakopala som ho a od vtedy je zivot o trochu krajsi.
(mam podozrenie ze ma vyhrat nechal naschval) 😲

helka31
3. nov 2007

Neboj tak rýchlo schudneš,že ani sa nenazdáš. 😉 Malé sa o to určite postará.A tie neprespaté noci Ti dajú určite zabrať.Aspoň mne dali.Vyzerala som ako mŕtvola.Pod očami kruhy 🙄 Otras.Ale neskor to bolo ok .Ale stojí to za to 🙂 .A to fakt v Limericku sa vraždí? 😒 Ja som večer doma tak je to v pohode . A Catrinka ja mám Samka a Nadinka Slavka.Všetko na S.A nejako sa dlho neozýva ,dúfam,že sú ok,myslím Slavko. 🙂

helka31
3. nov 2007

Ešte sa ozvem idem si dať sprchu.Jak Ti dobre Dianka,že nemáš period. 🙂 Tak zatiaľ.

catrin23
3. nov 2007

no myslela som slavka, su to take podobne mena a pozerala som si tvoje fotky tak som sa pomylila 😝 😝 😝 😝
prepac nadi.... ale dufam ze je slavko uz v poriadku.. a tie fotky z halloweenu nemaju chybu

diant
3. nov 2007

no vsak len dufam ze schudnem. bo mam rifle ktore som kupila predtym ako som otehotnela a vysli ma vela. nechcem ich vyhodit. dnes som sa rozrevala bo som sa do teplakov nevopchala. nemam uz co na seba 😢
Nadi asi ma co umyvat. vsak viem ked mna trapi brusko, treba sa o mna starat. a ja som dospela 😔

etuska
3. nov 2007

Helka,nasa Miska bude mat 4.rocky 6.augusta,tu skolu stale zvazujeme,kedze ako Nada pisala je dost tazke dostat dieta do skoly, najma ked tam prideme najskor asi v juli,we will see 😉
Mne je aj v podstate jedno,ci budeme priamo v Dubline,alebo v inom meste,ale celkovo rada by som bola prave v Irsku.
A Samko bude mat kedy 4 rocky? Pracujes,alebo si s nim doma?
Nadi,dufam, ze cipky zabrali. Dianka,ako sa dnes mas?

etuska
3. nov 2007

Jeej Helka,vy ste z východu? My bývame v Levoči,ale často chodíme do KE ku svokre 🙂 Hmmm,tak možno sa na Vianoce stretneme 😉

helka31
3. nov 2007

Samko bude mať 4 v marci.Už je zapísaný v 3.školách.Tak dúfam,že ho niekde prijmu.Chodí do školky aj keď som sa najprv obávala ako to bude,či si zvykne hlavne tá anglina ale postupne sa aj naučil po anglicky.Nastúpil od mája a už tam má aj kamarátov.Tak som rada. 🙂A on má rad kolektív aj ke´d na začiatku každého mlátil 😀 ☹ .Raz som aj plakala lebo mi povedali,že keď to bude trvať tak ho vylúčia.Ale myslím,že on im nerozumel a preto bo taký zlý.Ale už je dobre 😉 Ja robím v takej rodinnej firme v kancli a dá sa.Zatiaľ na začiatok je to ok keďže moja anglina nie až taká super.Prišla som len konc.marca .A Ty by si išla hneď do roboty?

etuska
3. nov 2007

Good question 🙂 Vsetko zalezi od mnohych okolnosti:ako dlho bude pracovat mangel, ci bude chodit Mimi do skoly/skolky a podla toho sa zariadim.
Pozeram si uz teraz prac. ponuky na gumtree, irishjobs...Tu na SVK učím anglinu na SŠ a rada by som v tomto pokracovala, hoci radšej v nejakej "language school",alebo sukromne/ved je tam tolko Poliakov, aj Slovakov.../ 🙂 príp.som premýšlala učiť aj cez web-cameru. No uvidíme...

etuska
3. nov 2007

Ako si zvykol Samko na anglinu? Speakovala si predtym s nim doma,alebo si ho hodila a on sa teraz uci plavat. Deticky sa cudzi jazyk ucia prirodzene rychlo, pozor, nech ta nepredbehne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre