Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ashley
8. jún 2009

Ludmila dakujem za ten link. Mozno sa tam pojdem pozriet. Podla toho ako budem vladat.
Jedli ste niektora homeopatika na urychlenie porodu??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
9. jún 2009

kati ti nejak ponocujes to ja o takom case co ti pises sa uz na druhy bok obracam 😀 no stretko dajte vedet aspon 4dni dopredu rada pridem teda prideme niekam kde sa mozu aj decka zahrat by bolo idealne ok? 😀

ladywitch26
9. jún 2009

baby, co kojite alebo ste kojili, ako je to tu s vitaminom D? vsetky kamosky na slovensku davaju kvapky, ale tu ani zmienka o tom, ze by to bolo potrebne. v umelej vyzive to je pridane, ale ak iba kojim, tak co?

ashley
9. jún 2009

Ahojte.
Lady ja som si vit. D (vigantol) dala doniest zo slovenska. Tominovi ho davam doteraz, tak raz za tyzden, alebo ked si spomeniem, predsa je tu malo slniecka, tak nech vitaminik ma. Je to len na predpis, nastastie mam dobru DR. na slovensku, tak mi predpisuje.
Fidka aj ja som pouzivala vyrobky HIPP a bola som spokojna ale kasicky mu viac chutili Milupa.. vyskusala som vsetky, a nakoniec nam ostali 3 druhy, ktore velmi lubil. Teraz ma rad presnidavky znacky Frutapora.
Na stretko by som aj ja prisla... len ako pise MIshka dajte vediet skor..
Zatial pekny dnik

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
9. jún 2009

ja som daval d3 to sa kupuje tu v lekarni taka zirafka je na tom a stretko asley uz nestihame teda ty asi tiez moc nie uz sa maju stretnut dnes no blisie info ti da fidka a ludmila my kupujem rozne vyzivy a papa vsetky teda mame stastie 🙂 aj teraz papame uz rozne ine veci nastastie klop klop klop

tinkadublin
9. jún 2009

ahojteee baby .)) no ako vidim zmeskala som stretko co?? 😉 no neva, tak na buduce .) baby ja som takaa unavena este stale.. neviem co so mnou je.. idem dnes do mesta kupit si konecne knizocku o tehu.. tak sa teskam.. no prajem vam vsetkym krasny dnik.. a nech sa stretko vydari 😀

ladywitch26
9. jún 2009

fidka, dakujem. ja som poslala mamu do lekarne na slovensku, nech mi kupi ten vitamin AD, len jej tvrdili, ze vsak to sa uz rok nevyraba a ani jej nevedeli odporucit nic ine. a tu mi ani v nemocnici ani doktorka ani len pol slova o tom nepovedali. no a odkial to ja mam vediet, ze aj tu v lekarni take nieco dostat. slnka mimo minuleho tyzdna si vela neuzije, a zas v materskom mlieku asi vela toho vitaminu nebude. 😖

catalin
9. jún 2009

ahojte baby, uuuuuuha chvilu som tu nebola a ste toho popisali 🙂 aspon mam co robit. ja som bola dnes v nemocnici na scane a tak to vyzera ze budeme mat dievcatko!!!som sa opytala a doktorka povedala ze tam NIC nevidi. a ja ze preto ze tam ani nema byt co vidiet? a ona sa len tak potmehudsky usmiala a povedala ze to necha na mna ako si to vylozim.. 😀 tak uvidime o 6 tyzdnov mam dalsi scan tak snad sa to potvrdi...hlavne nech je zdrave, vysledky z krvi su v pohode, doktorka vravela ze babo ma vsetko ako ma mat a to je podstatne..a ja zatial v obchodoch vyberam neutralne farby.. 😀

mamartinka
9. jún 2009

ladywitch26 Stanke k dnesnemu sviatku zelam vsetko najlepsie a nech je zdravucka a nech vam robi radost.

ashley
9. jún 2009

No tak mozno nabuduce sa nam podari stretnut sa. Teraz by som aj tak nesla.. citim sa nejak divne.
To som nevedela, ze aj tu je ten vitamin... asi preto,ze som ho nikdy nehladala. Vitamin AD sa uz nevyraba. Uz je to Vigantol a je len na predpis.
Mamartinka ten clanok bol dobry.
Zajtra idem s malym na 2 rocnu kontrolu a aj do nemocnice na tehotensku kontrolu. Snad to zvladneme..

bambulka123
9. jún 2009

Ahojte dievcence tak ja sa vam chcem pochvalit ze sa pripajam k tehulkam.Straaaaaaaaaaasne sme stastny aj trochu nervozny.Ako ste zvladli to cakanie na prvy scan?Mne sa to zda strasne neskoro az v 12 tyzdni,co ak by bolo mimomaternicove?

zdenkam
9. jún 2009

Ladywitch,

ja som kojila a ten vitamin som davala si len tyzden, ale podla vsetkeho uz bolo neskoro. Lebo to sa dava hned od malicka tak cca do 6 tyzdnov, ale ja som mala cestu do sr az ked mal maly 8 tyzdnov, takze som to potom chvilocku davala.

Ale z niektorych veci v sk by vam sanka padala. Napriklad ked sme tam boli, malemu merali hlavicku a ze ju ma moc velku, tak ze to moze byt aj porucha. Tot moje dieta ma velku hlavku, vsetke trika mu nastrihujem

🙂 ale je to primerane k jeho telu. Je veliky. Ale aby ste boli v obraze. Sama lekarka priznala, ze je to sice velka hlavicka ale zas ju nema s cim porovnat ako sa vyvija, ale ze by mi doporucavala navstevu neurologa. No prd. Hovorila som s kamoskami v nasom meste a tie 2 maju deti a obe chodia k neurologicke. Jedna je z nej uz zufala, ze na zdravom dievcatku stale cosi najde a druha radsej po case dochadzala z Mi do Ke, lebo tu jedinu neurologicku detsku tam uz nemohla. Ona vam napriklad povedala, z Vasho dietata nic nebude. 🙂

to uz radsej irski lekari ako toto. Proste. V niecom je to v SR fakt prehanane. Nutne dodat, ze nase dieta, nikdy ziadnu vadu nemalo a vyvija sa paradne a vsetko co ma robit robi a aj krasne kombinuje 3 jazyky. Takze na neurologa to zdaleka nevyzera.

A babenky co mate nocnikove trampoty. Tak si predstavte, za tyzden sme zmakli prechod z nappy na toilet. My sme nocnik nepouzivali. Ale teraz co bolo tak krasne teplo. Proste parada. Z0 100 percent toilet sa tak 40 vypyta, 50 pripomeniem a 10 pocika. Max. 1-2na den. Ja to povazujem za desny uspech v priebehu tyzdna. Proste uz sme tyzden off nappy len na afternoon nap a noc dostavame ale vcera sa mi prvykrat zobudil aj v noci na ciki ciki.
A co u Vas nejake zmeny s nappy?

mamartinka
9. jún 2009

bambulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa velikanske gratuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulujem ti leti.mas aj ip.

zdenkam
9. jún 2009

babulka

gratulllujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem. Aj ja chcem. My sa pokusame 9 mesiacov o druhe a nic. ☹
Tot som si uz aj poplakala ked som to tohto tyzdna dostala. Ja chcem uz dalsieho Veseleho clena rodinky.

Ako sme zvladli cakanie. Nesmies sa na to sustredovat, lebo ti to pride nekonecne. A nemysliet na nic take ako mimomaternicove tehot. Negativa prec. A vsetko bude fajn

ladywitch26
9. jún 2009

mamartinka dakujeme, asi aj stanka si uvedomuje, ze ma sviatok, lebo dnes je straaasne dobrucka.

bambulka gratulujem. a nie je nahodou wolf z exilu tvoj drahy?

zdenka, ked citam,ze ste uz nappy off, tak ja by som moju najradsej uz teraz zacala ucit na nocnik. dnes sme boli zasa kupovat plienky a ked som to zratala,kolko plienok sme uz minuli a to mala nie je na svete ani len mesiac, tak sa az chytam za hlavu 😨 ale s tymi doktormi na sr mas pravdu. tu to proste vsetko posudzuju individualne.

inak co sa tyka toho vitaminu D,tak najskor vybehla magistra zozadu, ze naco ho preboha chcem, ze to kde som videla davat len tak, ak mi to vyslovene nepredpisal lekar a ked som jej povedala, ze na slovensku to beru vsetci automaticky, tak na mna pozerala ako puk. a ze ak nebudem mat odporucenie od GP, tak mi ho neda, lebo je lepsie ho nedavat.

ludmmila
9. jún 2009

Ahojte 🙂

Jeeej Bambulka to je super, pripajam sa ku gratulacii a tesim sa s tebou. No ja som sa tiez nemohla dockat scanu, a to som prvy v nemocnici dostala okolo 20 tyzdna, tak pre pokoj mojej duse som sla ku polskemu gynekologovi. Tak neboj 12 tyzdnov ti zbehne ani sa nenazdas, ved to je skoro polovicka z toho mojho cakania, tak to mas super. Hlavne stresy nabok a uzivaj si tehotenstvo 🙂

Stretko bolo dnes tak na rychlo zbuchane, no bolo super. Len skoda,ze Viktorko dnes nemal svoj den a vkuse poplakaval, no uz asi pol hodiny spinka, tak som rada. Nabuduce by sme sa mohli stretnut viacere, my mozeme kedykolvek, kedze som na materskej, tak ak by ste sa chceli stretnut, tak navrhnite kedy a kde...

Inac o tom vitamine D som ja ani netusila, tak som si ho poriadila aspon teraz, ved ked u nas doma na SK ho davaju do roka, tak mu ho budem davat do roka aj ja. Ved ublizit by mu to nemalo...

ludmmila
9. jún 2009

Nasla som clanok co sa tyka podavania Vitaminu D, tak si ho precitajte
http://zena.atlas.sk/vitamin-d-naco-ho-babatka-...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
9. jún 2009

Mne ten vitamin bez problemov predali v lekarni a vobec sa ma ta farmaceutka nepytala naco ho potrebujem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmmila
9. jún 2009

Katka cesta bola v pohode, Jaydi zaspal hned no a Viki... ten vyspevoval arie az domov, esteze cesta nebola az taka dlha a nebol ani trafik. No a ked sme dosli domov, tak bolo po placi a ked videl tatika, tak sa nanho vyskeroval akoby nic. Nechapala som. ??? Ale vidis aky bol Adamko zlatunky, vobec neplakal ... ze, aj ja vravim, ze nase babatulka su nase krasnucke pokladiky na spapkanie 🙂

ludmmila
9. jún 2009

Hej Katka poriadnu akciu, kym ja nepojdem na dovolenku na SK...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre