Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
30. nov 2009

pripajam sa ku gratulacii Catalin...prajem veeela zdravicka obidvom.... 🙂

kacenkalm
30. nov 2009

Tinkadublin,no to ste teda kupili fakt krasny kocik a sikovny....my sme kupovali na SK tiez 3kombinaciu,ale bez auto sedacky,a mam iba ostaru s nim...tazky je ten kocik,vela miesta zaberie v aute,aj to ho nosim nie v kufri ale na prednej sedacke v aute...no katastrofa....ked ho skladam a rozkladam,tak sa pekne zapotim.... 😝

tinkadublin
30. nov 2009

kacenka no veru sme chceli lahky, a dokonca takto tehotnej mi nie je tazky, takze by to malo byt v pohode.. nastastie Nurse a Jane kociky su velmi lahunke.. rozmyslali sme kvoli tej autosedacke, ze sa da dat iba dopredu.. ale tak ja autom tak ci tak nechodim, drahy ma jeden den volna v tyzdni, takze v ten jeden den vacsinou oddychujeme, nemyslim si ze ta autosedacka bude tak nenormalne kazdy den vyuzivana.. ked sa 2x do mesiaca pouzije tak budem rada 😀 a potom planujem aj tak ist na sr na nejaky mesiac, takze naco kupovat inu autosedacku ktoru by sme mohli dat riadne na zadne sedadlo.. To radsej investujeme potom do tej vacsej, a ktovie mozno bude syncek vacsi a vyrastie skoro tu autosedacku tak ci tak.. a ja do obchodov a hore dole s nim pojdem jedine tak ze bude v hlbokom.. tak sme to nakoniec vzali 😉

a vy ako, kriza zazehnana? dufam ze hej 😉 malej sa ako dari? inak som tiez na fb 😎

zdenkam
30. nov 2009

BAby, musim sa pochvalit, z maleho nam rastie velky cloviecik. Zacal ma posielat prec zo zachodu, ked tam tlaci. 🙂
Vravi mi mama close door a ja som zavrela a on: No mama go there ukazal smerom and then close door.
A viac ako to, ze u toho chce sukromie, ma soklo, ze zacal pouzivat tu prislovku casu ze then.

Tak su tie deticky ale sikulky, vsak? 🙂

fredika
30. nov 2009

ahojte, Catalin, super, gratulujem a prajem najma vela zdravia a nech ti Mia prinasa samu radost! 🙂

tixi
30. nov 2009

zdenka tak Patrick je fakt sikovny, no co uz deti sa ucia ovela rychlejsie ako dospeli 🙂
zienky ja som si kupila od jednej baby od nas z prace to nositko kengura(to mam pre manzela, ked bude s babom chodit na prechadzky lesom 😉 ) a potom este ten taky vak alebo ako to nazvat co sa dava do toho babatko, je to vlastne vpredu krizom cez prsia a brucho, zdalo sa mi to sikovnejsie ako ta baby satka, za obe veci dokopy len 20eur! ona to vyuzivala len minimalne pri jednom dietatku tak sa toho chcela zbavit
chcela by som si to aj vsak dat vycistit, ale nemozem to dat prat, lebo niektore casti, hlavne tie nosne ktore su cez plecia su niecim vyplnene a neviem cim, ja len sa bojim aby tam dnu nebol tvrdeny papier alebo co a potom by som uz z toho nemala nic, nemate skusenost ako to prat???

tinkadublin
30. nov 2009

juj dievcence dnes bolo krasne ze? Normalne som uz potrebovala to slniecko 😎

Zdenka tak to teda hej .) ani nevies kedy a bude z neho teenager 😝

Tixi tak preco si to nedas vycistit v cistiarni? predsa len sa na to pozru odbornici, ja by som to asi tak riesila.. alebo neda sa to nejak rozobrat, vziat potah dole? No neviem, snad baby budu vediet 😉 inak super nakup, sikulka!

Ja akurat robim veceru a potom k nam ma prist navsteva.. uz treti parik s ktorymi mame skvele vztahy, s babou som ja pracovala a s chalanom drahy robil 😀 predtym byvali iba o dva domy dalej od nas, no pozname sa odkedy su v irsku.. a idu tiez domov, nechcu tu ostat v irsku.. taaaaak je nam luto, ale tak co narobis.. 😒 kazdy s kym sa tak lepsie spozname a uz su tam ake take vztahy hlbsie, tak potom odchadza naspat na sr.. asi nemam stastie na ludi.. Esteze vas tu mam na koniku, kam mozem vzdy dojst 😝

palesandra
1. dec 2009

ahojte dievcata.. chcem sa vas opytat a taktiez poprosit o rady:
na buduci rok na jar planujem prist za buducim manzelom do Irska.totiz budeme sa brat a po svadbe by som chcela odist. Tu pracujem ale v Irsku si len budem hladat zamestnanie, no hlavne chceme byt spolu. A chceme planovat babo. Co je hlavne, malo co viem o irskom zdravotnictve..a dokonca aj co som tu precitala,tak mam nejaky chaos. Ak by som predpokladala ze nebudem mat zatial pracu a otehotnela by som. je mozne si platit nejake dobrovolne zdravotne? ako je to s lekarmi? musim si vsetko platit sama? za akym lekarom mam ist (priamo do nemocnice)? zaujima ma hlavne to zdravotne poistenie.. a taktiez ak by som mala moznost, chcela by som skocit na slovensko na zdravotnu prehliadku, mate s tym skusenosti? je potrebne si tu platit nejake dobrovolne zdravotne poistenie alebo ist priamo do ambulancie a zaplatit si v hotovosti za prehliadku,testy? dakujem vam pekne za nazory.

tixi
1. dec 2009

ahojte, tak mam za sebou prvu irsku vizitu v National Maternity Hospital...som vsak velmi sklamana, neviem ako moze byt slovenske zdravotnictvo na chvoste z europskych a irske daleko v popredi, fakt nechapem 😕 , az dnes som si uvedomila, ako mozu byt slovaci radi ako su na tom nase polikliniky, nemocnice a vsetko okolo toho
bola som objednana na 1.3 p.m., nastastie som tam prisla hodinu vopred, lebo potom sa tam nahrnulo asi 20 zien...najprv ma poslali do takej kabinky za lekarom, ktory sa mi venoval tak dve minuty!!!zmeral mi totiz tlak, opytal sa na tri otazky a bolo, dokonca mi nerurobil ani scan, vraj mi ho uz robil moj GP tak naco, kym som sa stihla spamatat a povedat mu, ze by som chcela vediet pohlavie tak uz bol prec, pretoze kazdy lekar mal na starosti dve kabinky kam chodili pacientky, takze behal z jednej do druhej
potom mi sestricka isla zobrat krv do piatich skumaviek, bolo to v takej chodbicke kam na mna pozerali vsetky pacientky ktore este na to iba cakali, ziadna ambulancia a uz vobec nie dvere 😖 mam dost zle zily ale vpichla sa raz dva, no ked vytiahla ihlu zistila, ze zabudla naplnit piatu skumavku!!!na druhej ruke nemam takmer ziadne zily, takze sa tam vrtala a hoci nie som ziadna padavka, mala som co robit aby som tam neodkvecla
potom ma poslali vonku do cakarne, vraj ma lekar zavola, dost som sa cudovala aky lekar, kedze som uz pri jednom bola ale aspon som sa potesila, ze predsa uvidim babatko na obrazovke, no o par minut uz pribehla dalsia sestricka, ze este zabudli na moc, takze som putovala opat do tej chodbicky co bola vlastne ako ambulancia no a po vysetreni mocu, ze vraj uz mam ist domov, ze nemusim cakat v ziadnej cakarni na doktora
niektore z nas aj zvazili, niektore nie, takze nemaju ani moju vahu...
vobec som nemala pocit, ze som v nemocnici, ale v nejakej vyrobnej hale, kde vladol chaos
no nic, nestracam nadej a snad 26.1 kedy mam druhy termin to bude lepsie 😅

zdenkam
1. dec 2009

Tixi a to mas odkial ze je na chvoste?
Lebo co ja viem, a co som pocula v telke, nasa pediatricka starostlivost patri medzi jednu poprednych na svete. Viem,ze je pred nami hadam Japonsko a este ktosi. TAk to bolo asi pred 2 rokmi, takze sa mi nezda, aby to bolo na chvoste.

Tixi a vitaj v Irskej realite. Ja uz len mavam usmev na tvari, nie skodoradostny, ked zistim, ako sa nad tym este buduce maminy cuduju. No co, my skusenejsie uz to rozcarovanie mame za sebou, vsak Mishka?
Jo a nikdy za cele tehu ma nevyzili len merali dlzku bruska a brali moc v nemocnici. 'Ale so scanom v '23 tt som to mala uspesnejsie ako ty. Krasna midwifka, mila, dlho to robila a aj sa nas opytala ci chceme vediet, kto to bude.

Tixi ked mi po potrate robili na '3 den opat krvne testy. '3x ma jedna sestricka nemohla napichnut alebo jej netiekla krv tak musela zavolat druhu. Takze 4 vpich bol uspesny ale to som tam uz aj lezala, lebo uz som mala dost. Ale zas zena co ma scenovala aj sondou vo vnutri bola mila krasna a velmi citliva.

A este dobra kupa Tixi, ja som mala aj babyvak aj klokanku aj turisticky nosic. Ten bol uplne paradne vyuzity aj tu v kopcoch aj na slovensku v horach a aj obycajne v meste, ked sa nam nechcelo brat buggy a maly mal vyhlad napr. na sprievodoch na Patricka alebo ked sme boli na Santu. 'Apropo ten u nas minuly rok prisiel na quad biku ci ako sa to vola 😀 'Sranda, doma chodi s konmi.

zdenkam
1. dec 2009

Polesandra, po prichode do Irl si poziadas o PPS number a ak budes tehotna lekarska starostlivost pre tehotne je v Irl zadarmo.
To je dobra sprava. Ta zla, ak poznas pribehy o lekarskej starostlivosti v sr pre tehotne, radsej na ne zabudni. Stadardne po otehu ta caka navsteva u lekara, ktory ti povie, pridte ked vam ukonci 12 tt. TAkze kym v sr standardne robia prvy scan pri potvrdeni tehu, tu sa robi najskor v 16 tt a aj to ak mas stastie, na mna dosiel az v 23 tt. No a dalej to by bolo daleko rozpisovat este.
Ale ak mas chut na extra prehliadky u gynekologa, stale su tu polske kliniky, kde vela sloveniek chodi. Co ja viem, tu v susednom meste sa za to plati 12O. Co ja dam prednost za tu cenu si urobit vylet do sr a spojit to s vysetreniami.
A este, vlastna skusenosti, ak je tehu problemove alebo su bolesti, lekar ta posle aj skor na scan na early pregnancy clinic. Ta sa zaobera tehu do 12tt.

Ak si chces hladat pracu, je to snad najhorsie obdobie teraz, vzhladom na silnu recesiu. Ale ak je hlavny dovod byt pri manzelovi, co chapem, potom je to dobre rozhodnutie prijst.

Kazdopadne vela zdaru po prichodu do Irl.

tixi
1. dec 2009

zdenka no ved aj ja s muzom som sa cudovala, ked som asi pred pol rokom citala o zdravotnictve v europe a irsko bolo v prvej tretine a my slovaci az v tretej.Uz si presne nepamaram co sa tam presne zohladnovalo ale viem, ze islo hlavne o starostlivost o pacienta...
no co mam za sebou dalsiu skusenost, priznam sa, ze som bola nervna ale uz to preslo 😉 o tri tyzdne idem k GP, tak sa snad uz dozviem pohlavie, aj ked je to pri prvom babatku vlastne jedno

zdenkam
1. dec 2009

hmmm tak to je fakt divne. To Irske je isto horsie ako nase.
A to mas dobre, ze ti GP urobi scan. Tu u nas to ziadny gp v lekarskom stredisku nema.
Ja by som si v buducom tehu chcela nechat urobit 3D scan ale len kvoli vyvojovym chybam. To by som chcela letiet do Sr. To vies, ja som uz rodicka po 3Otke. V marci uz po '33
🙂. Ale uvidime, to je este hudba buducnosti. 🙂

Pri prvom dietati su niektore veci jednoduchsie, lebo ak uz zena ma 1 dieta musi si veci zladovat s jeho rezimom a taaaaak.
😉

Babenky, dufajme, ze zajtra sa nam to pocasie zas umudri. Viete si predstavit, ze takyto hnusny den ako bol dnes by bol na Vianoce. NO boze zavaruj. Minuly rok sme si na prvy vianocny sviatok este aj urobili vystup na miestny kopec, krasne svietilo slniecko a bola krasne kosa. Tak uvidime, co nam irske pocasicko nadeli tento rok. 🙂

palesandra
2. dec 2009

Zdenka, dakujem ti za info. Chcem este o tom precitat viacej, no aspon na zaciatok aby som mohla lepsie spavat. A vzdy je lepsie mat info vopred, ako na poslednu chvilu. A kde byvas zdenka? My budeme v Carlowe, ale casto budeme chodit do Dublinu, lebo mame tam znamych, aby sme boli v kontake so slovakmi.
Teda ak budem tehotna tak pojdem do nemocnice na vysetrenie, tam sa neplati nic. A ak chcem extra okrem toho,tak k sukromnemu gynekologovi. Ak by som predsa nemala ziadnu pracu na zaciatku, tak nie je tam take nieco ako dobrovolne poistenie? ci mi to vobec nepomoze ked budem mat take?
Ja by som tiez rada sla na slovensko. No ako to potom prebieha? Tu na SR si treba platit asi nejake dobrovolne zdravotne alebo je to vsetko za hotovost? a Tiez ktovie do ktoreho tyzdna tehotenstva mozem lietat na SR. Ake mate skusenosti? Priatel, co je v irsku,tak sa boji toho..ze pojdem k lekarovi a nebudeme rozumiet co vlastne chce, ze vycalujeme vela penazi a podobne..ja radsej na to nemyslim, ked sa uz rozhodol ist na zarobky do Irska.

kacenkalm
2. dec 2009

Tinkadublin,snad je kriza zazehnana....dufajme ze to tak aj ostane.... 🙂 mala sa drzi,zdrava,rasti rychlo,za 2 tyzdne ma 3 mesiace uz....toto leti...a ako si ta mam najst na fb?

arian
2. dec 2009

Ahojte!

Kacenka tak to je na dobrej ceste, to je dolezite! Drzim palce.

Zdenka tak malinky je sikovny.. nas este moc nehovori anglicky, ale slovnu zasobu ma dobru, len tvorenie viet mu robi problem.

Palesandra, tak ako ti zdenka radila, ked prides vybav si PPS a potom sa zahlas na urade, zaeviduju ta a pokusia sa ti pomoct najst pracu, aspon u nas na dedine to tak funguje. Ked manzel nezaraba vela, mozete si hned poziadat o medical card. Ak by ste nemali narok tak o doctor card. Potom sa nemusis bat platenia u lekara a tak... ked sa dietatko narodi, vybavis aj jemu. Ja som nezamestnana, manzel pracuje a MC nam schvalili.

Baby pytam sa este raz, neviete mi s tym council house poradit? Neviem ako to je vo velkych mestach, ale tu su tie domy priamo v centre dediny, su velmi pekne 3-4 izbove s malymi zahradkami. Byvaju tam mlade rodiny s detmi a dochodcovia. Len neviem co musime splnat aby nam ho pridelili, plati sa okolo 200 E na mesiac. Co je velmi super. Tak ak viete poradte.

Tinkadublin, nehodis link na ten kocarik? My zrovna s mratom vyberame pre nich, tak pre inspiraciu, a poradte, je lepsi ten klasicky ako je tako a take, co sa to len prerobi na sportovu cast, alebo su lepsie tie zvlast vanicka, zvlast sportova a da sa nakliknut aj autosedacka.

Ahojte a pekny den.

zdenkam
2. dec 2009

Arian, co ja poznam ludi, co maju coucil house, tak to si ich kupili, ze hej, ze je na to poradovnik.
Takze fakt netusim ci to je aj akoze na prenajom. Ci vy si chcete teraz kupit. Sak chod si po info priamo na town coucil.

A neboj, vas sa tiez chyti na anglictinu. Urcite. Chce to len cas.
Vies, ja s nasim od uplneho narodenia hovorim vonku len anglicky. Aby potom nemal problem s chytanim sa v skole, ale vidi sa mi, ze ten problem uz mat nebude.
Aj som hovorila so znamnou co ma skolku a vravela, ze to je strasne tazke ked jej tam pridu deti, co vobec nevedia anglicky. Ze teraz ma tak Poliaka a Africana nejakeho a ze proste minule jej ten poliak plakala a netusila preco, tak ze musela vytocit mamu, chlapcek jej to povedal a mama im to prelozila a ze to bola uplne trivialna vec, kvoli ktorej plakal.

Myslim, ze vo vacsom veku je to pre tie deti lahsie, nie naucit sa anglcky, ale ze si uvedomuju ten rozdiel, ze tam je ina rec. Ale co take male 2 rocne, ked mu tam potom nikto nerozumie. Nas zacal v skolku v 1,5 roku a to uz tam neboli problemy, chvalabohu.

tixi
2. dec 2009

palesandra, na Slovensku si urcite nerus zdravotne poistenie,teda ak neplanujes ostat v zahranici dalsich 10 rokov 😅 len poziadaj o zmenu na samoplatcu, je to medzi 20-25 eur mesacne, mozes to platit mesacne sekom, alebo aj raz za tri mesiace, tym padom mas vsetko zadarmo ako doteraz.Ja vzdy, ked pridem na Slovensko absolvujem zubara a doplacam len bezne ciastky, alebo aj teraz ked cakam babo tak som si dala spravit kompletne vysetrenia a nic som neplatila 😉
tak dnes som prisla do prace a ten moj akoze irsky sef zuril ako najaty...nasa manazerka nam totiz predsa zmenila cely roster, takze bude mat poobedne aj on!nadaval cely den, stale si nieco nasiel, hlavne si to odniesla moja kolegynka na ktoru si dost dovoluje,stale ju buzeruje 😠 vyzeral dnes fakt smiesne, on je totiz homosexual a dost sa sprava afektovane, takze ked k tomu nadaval ja som sa len popod nos usmievala 😀

palesandra
3. dec 2009

Dakujem vam velmi pekne za rady, ma to ukludnuje ked mam aspon nejake info. mam toho skutocne dost a nestiham zistovat vsetky info. Po novom roku sa chcem do toho naplno pustit, lebo cas letiii.

Arian, je pre pridelenie medical card nejaky limit pre prijem? priatel ma celkom dobru pracu ako programator, tak neviem ako je to na ich irske pomery..no uvidime

Tixi, ako to planujes riesit ty pocas tehotenstva? budes chodit castejsie na Slovensko na prehliadky? resp. kolko krat by som mala pocitat ze treba ist, ak bude vsetko dobre prebiehat? Teda asi ked si bola na prehliadku na SK, tak uz asi nechodis k inemu gynekologovi v IRL, len na tie prehliadky do nemocnice. dobre to chapem?
FAkt dakujem za radu, budem si teda musiet ponechat toho samoplatcu.

Dnes ideme na regeneracny vylet z prace, do soboty.Tesim sa na tie masazne a podobne procedury,kedze nemam ich bezne 🙂 prajem aj vam prijemne a pokojne dni..!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
3. dec 2009

ahojte baby hlasime sa z domu 🙂 🙂

vcera nas pustili takze mame prvu noc za sebou, aj ked Mia je krasne kludnucke babatko cely den, ale vecer od 10 do 2 je stale hore, vobec nezaspi, mrnci, je hladna, takze to mame otocene...chudak tatko,ten chodi do prace...bude vyzerat ako matoha..

no, porod nebol vobec hrozny, aj ked trval 22 hodin..Mia mala zle ulozenu hlavku a preto nepostupovala do porodnych ciest..preto sa po tolkych hodinach rozhodli pre cisarak..ten cas sme v podstate stravili na porodnej izbe, ale ja som mala epidural, takze ma zbavili bolesti..najhorsie bolo to cakanie, lebo kazde dve hodiny kontrolovali a konzultovali moj stav a kedze sa nevyvijal ako sme chceli tak to ukoncili sekciou. takze uz ju tu konecne mame 🙂 neskor pridam fotky do albumu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annaola
3. dec 2009

catalin gratulujem!!!
O tych council house by som sa aj ja rada viac dozvedela, ked som si hodila do Googla council house dublin podarilo sa mi nieco najst, ale s tou mojou biednou anglinou to celkom dobre nechapem. Musim manzela niekam na Council poslat, nech sa povypytuje ako to vlastne funguje.
Ako s Vianocami, chystate sa uz? Darceky nakupene? Pochvalte sa co pre drobcov a manzelov mate, aj pre inspiraciu sa to hodi 😉 My mame pred sebou este maleho narodky buduci tyzden , okruhlych 5 rokov! 😀 A po party zacnu uz konecne Vianocne pripravy- pecenie medovnikov a kolacikov, lebo tento rok sa mi nechce vymyslat nic ine pre zamestanavatelov ako to ,ze urobim handmade traditional Slovak christmas cookies bag 😀 .
Njaradsej by som aj mapu Slovenska prilozila, kedze niektori doteraz netusia kde to Slovensko je..
Tixi, kde pracujes? Lebo tvoj opis sefa sa uplne hodi na sefa nasej spolubyvajucej Zuzany, bola by haluz keby ste boli spolupracovnicky 🙂
K zdravotnemu poisteniu- ja mam na Slovensku vybavenu matersku- predlzenu do 6 rokov dietata , takze poistenie mne aj malemu dovtedy plati stat. Manzel si ho plati sam. Myslim si, ze sa radsej oplati si to poistenie platit , ako mat potom problemy.

bambulka123
3. dec 2009

Ahojte
Catalin gratulujem.Drzte sa. 🙂
Veru Vianoce sa nam blizia,nase prve v Irsku.A budeme samy ale sa aj tesim aj mi je smutno.Aspon teraz tu mam 2 tyzdne brata aj ked uz v nedelu odchadza, len keby nam netrebalo ist do Dublinu 4 hodiny.Baby kde sa oplati ist do Dublinu na nakup este sme tam nikdy neboli akurat na letisku.No ked uz tam budeme tak by sme nieco pozreli.
Inak Tinka aj ja mam prvy termin 28 januara ale podla prveho utz az 6 februar tak uvidime.Vcera znama strazila dcere 7 tyzdnove babo tak som si ho troska podrzala v naruci.Bolo to uzasne jaj uz keby som drzala to nase.Ale to rychlo zbehne.Uz len par tyzdnov.
Baby co ste tu rodili nemate niektora krvnu skupinu negativ?.Potrebovala by som poradit.
K tomu zdravotnemu poisteniu ja si platim odkedy som odisla zo Slovenska.No moj manzel urobil hlupost lebo ked odchadzal do Irska si pozastavil a oni chceli od neho kopiu pracovnej zmluvy a teraz ked si chcel platit sam tak zas chceli od neho vypoved ako dokaz ze uz tu nepracuje.No nastastie za tie roky nemal ziadne zdravotne problemy.
Kacenkalm tak to je fajn ze uz kriza pominula.Nech ste uz len stastna rodinka.
Inak aj ja som na fb.

zdenkam
3. dec 2009

Baby, ja tak 2x do roka idem do sr a absolvujem zubara a teda, tych 3OO sk ma nikdy nezruinovalo alebo navsteva gynekologa na testy na rakovinu krcka maternice, ale tie robia aj tu. V podstate som maximlalne 2OOO sk zaplatila v sr za 5 rokov pobytu v Irl, lebo poistenie nemam.Ale viem, ze to ide ako tu ktorasi z vas pisala, ze ak ste na materskej za vas platit stat. A este som absolvovala nejaku prehliadku u pediatra v sr ked mal maly 6 mesiacov, ale za toho plati poistne stat.

Ja Vianocne darceky uz mam dobre 3 tyzdne malemu. A s manzelom darceky nechceme, takze tak jedna mala vec. ,lebo ........... a vianocny darcek uz porieseny. 🙂

A navyse sme si povedali, ze tohto roku urobime zavazok pre dobro inych a ideme obaja priniest trochu financnej pomoci, tam kde to potrebuju. Ja som sa rozhodla pre system Dobry anjel na Slovensku a manzel chce prispievat kdesi do Afriky. Predsa len mame dost ako mnohe zo smutnych pribehom co sa tam odohravaju. ☹ Predsa len Vianoce su o davani, tak ideme viac davat. Mame jedno krasne zdrave dieta a obaja sme zdravi a mame pracu co uz viac nam treba.

Jeeeeej a nech nezabudnem, Ladysparky sa prestahovala uz a ze ma blby pristup na net zatial, tak Vas vsetke zdravi. 🙂

Pekne sa majte a pomalicky opraste koledy. 😀

tixi
3. dec 2009

annaola robim v Jurys Inn Custom House, mame jednu Zuzku, ale ta je polka
catalin, tak nech sa vam obom dari, uz sa tesim na fotecky 😉

zdenkam
3. dec 2009

Jo a Catalin,neboj spanok bude. Vsetko chces cas.
Teraz hlavne nech spinkate a papate. A je jedno kedy. A manzel nech si na par dni vezme seprate bedroom aspon cez tyzden ked potrebuje do prace. Cez vikend nech si uziva tiez strasti cerstveho ocina.

tinkadublin
4. dec 2009

Ahojte baby .)

Catalin vsetko naaaaj prajeme, vyspis sa neskor ako pise zdenka, teraz hlavne papat a spat kedy sa da.. nemusi to byt v noci 😝 prajeme vela mliecka a zdravia! Tesim sa na fotockyyyyyyy

Arian tak ten link z UK je:

http://www.johnstonprams.co.uk/dynamic/viewitem...

a obchod v dubline asi poznas, je to Eurocycle/Eurobaby, ale na stranke maju iba 4kolku, nie 3kolku:

http://www.eurobaby.ie/Nurse_Run-4_Package_Capp...

Fidka tak to je blbe s tymi health nurse.. este ze tu hodila nadina link na pediatricku, tak ja si planujem poziadat o medical card ked bude maly na svete, kedze som nezamestnana a chodit k nej keby nieco vaznejsie..

Annaola drzim palce s tym council house, to by ste mali fakt super.. ale v tejto krize tam bude asi riadne dlhy poradovnik 😕

Bambulka tak ja som mala prvy termin 24.januara a potom ze 28.januar tak uvidime tiez.. ale stale sa neviem zbavit pocitu ze to bude az februar.. tak isto ako som citila od zaciatku ze bude chlapec 😀 ktovie mozno sa tak zladime ze budeme naraz rodit 😉

Zdenka tak ju pozdrav a nech si cim skor vybavia ten net 😉 hej a nech sa im dari v novom domceku.. my sa uz konecne zabyvavame pomalicky..

Inak baby vy ste isli na nejake kurzy.. mne v pondelok zacina ten Antenatal course v nemocke, tak tam planujem pekne poctivo chodit.. ale co sa tyka nejakeho Early parenting course, to je len taky jednodnovy, abo Breastfeeding course a taketo.. chodili ste niektora?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre