Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

maurova
24. mar 2010

ahojte maminky. k tej skolke no ja neviem. ja by som asi radsej mala babysitterku, lebo deti v skolke nachytaju kadeco vselico ja mam voci tomu averziu.... ale neviem kolko maju tie vase deticky tak mozno uz su aj vacsie a ready na skolku...

to bolo zlate co zdenkam pise ako syn mixuje sk s angl. som sa smiala. uz sa tesim ked victorka zacne rozpravat... bude mat v tom dobry gulas - slovencina anglictina taliancina... to ani neviem ci vobec zacne rozpravat. ale i ked nevie ziadnu rec stale nieco rozprava a brble si...

a hned by som sla domov. vsade dobre doma najlepsie....

uz ani pisat nevladzem ale je to super si vecer precitat spravicky.

zdenkam ani ja si nepotrpim len na sk kulturu tiez mam rozne kamosky a z roznych krajin, ale v dubline nemam nikoho a som myslela ze toto bude dobry zaciatok, spoznat nejake slovenske mamicky... a som rada ze mi kamosky z corku odorucili tuto web. str. aspon viem ze tu nie som sama chi

😀

cmulinko
24. mar 2010

maurova...ja osobne by som babysitterku v zivote do domu nepustila...skolka je od 3 rokov zadarmo,tak patricne to chcem aj vyuzit....raz sa musi zacat kolotoc kolektivu a kolotoc nachytania roznych druhov bakterii a chorob.Myslim si,ze je to jedno ci je to irska ci slovenska skolka...vsade sa da chytit aj nemozne.To by museli vsetky deti ostat doma zavrete s opatrovatelkami 😵

ladywitch26
24. mar 2010

tinka, naramky uz nezaberaju, oni len tak chvilkovo, potom ti uz nervy na tom mieste otupeju a nepomaha. ale kolega masiar z deli mi poradil jeden homeopaticky obchod, ze jeho zena tam kupila tabletky a zaberaju jej. a ked som tam zasla, tak predo mnou bol chlapik, ktory zhanal to iste, takze asi idu na dracku 😀 mali by sa brat 3x denne, ze len v akutnych pripadoch kazde dve hodiny, no a ja som asi akutny pripad, lebo mne nestaci 3x denne. musim si dat kazde 2-3hodky jednu, niekedy aj dve, aby mi prestalo byt zle. rano sa samozrejme vytyckujem, lebo to ani len tu tabletku nestiham pozuvat, ale potom si ju hned dam a da sa prezit. esteze ich je v tom baleni 120, lebo takymto cinom ich zozeriem za chvilu. ale aspon sa uz zvladam viac venovat malej, lebo predtym som len prisla z roboty, hned ku umyvadlu a zvysok dna som presedela v kresle, kde ma v kuse natahovalo. teraz s nou uz zvladam aj na hodinovu prechadzku vonku a sama, ked je takto pekne. dnes sme boli v mt group, muz ju tam hodinu vozil na bicykliku a ona bola taka stastna na nom. normalne sa tak hrdo tvarila, pekne sedela a kazdu chvilu mi kyvala, ze "papa mama". a potom zasa behala za autickom po celej telocvicni hadam aj 10x. tak ju to zmohlo, ze mi potom doma prespala dve hodky v kuse, co ona poobede zvykne tak pol hodky, maximalne hodinku.

inak dnes som dostala nenormalnu chut ta chicken burger, tak muz normalne bezal do chipperu. no ked musis, tak musis 😀 ani sa uz radsej nejdem postavit na vahu, lebo si len zbytocne adrenalin zdvihnem.

co sa tyka babysitterky, tak radsej uprednostnim tu, ako keby som mala dat pol rocne dieta do skolky. predsa len, ked mam stale tu istu osobu, aj sa dietatu viac venuje. no co sa uz len v skolke mozu povenovat tomu dietatu, ked ich tam maju viac. a teda stanka je strasne zive dieta, stale potrebuje nove podnety, takze skolka u nej zatial nehrozi. a ked sa narodi aj toto druhe, tak urcite planujem au pair. dve deti v skolke by sme neutiahli, ani keby sme s muzom obidvaja boli na full time. znama ma jednu nanny cez brazilsku agenturu, je to zlata baba a normalne ju obdivujem, ako sa stara o tie deti. lebo ja by som si na tych troch malych diablov netrufla. maju dvoch synov, 10 a 6 rokov a dievcatko 3roky. no a to dievcatko hadam kazdy den bojuje o zivot. ti dvaja si z nej robia pokusneho kralika. muz u nich pomahal robit omietku na dome, tak mi kazdy den rozpraval zazitky. raz cez nu polozili jej braskovia dosku a chystali sa cez nu prechadzat na bicykloch. esteze ich moj muz zbadal, inak neviem. potom jej raz ten prostredny plesol po tvari doskou, no dievcatko usta rozbite, cela krvava, potom isli ku kamaratom na bicykloch, ich otec im prikazal, ze nech davaju na sestricku pozor a oni sa o par minut vratili bez nej, ze asi zaostala niekde po ceste. potom nasli nejaku farbu v garazi, tak jej novy bicykel pomalovali nabielo, no esteze farba nestihla zaschnut, tak sa to dalo zmyt. ich otec chyta infarktove stavy pri nich. a ta ich nanny sa denne stara o nich, uz skoro dva roky a este vyzera byt psychicky v poriadku 😀

cmulinko
25. mar 2010

baby...zle ste ma pochi..pol rocne dieta by som nedala ani ja do skolky...ja som pisala o mojom prvom synovi.s tym mensim som ostala doma a berem si vsetok volna co sa len da...som uz na neplatenej dodatocnej materskej,potom parental leave a este vsetky holiday...spravim pre to maximum s nim ostat doma co najviac.potom sa budeme s manzelom striedat.Ak by som nemala moznost striedacky s manzelom,tak automaticky davam vypoved a ostavam doma s dietatom.premna nema zmysel ist do roboty a babysitterke platit 10 eur na hodinu ked sama viac nezarobim.to jej mozem kludne posielat moju vyplatu na jej ucet.

mishka711
25. mar 2010

cmulinko neboj on do toho padne rychlo aj ja xcem dat maleho az ked bude mat 3 roky lebo zbytocne by teraz nosil vsetky virisy domov aj ked mala mi chytila soplik od maleho tak parada uz 4 ta noc poriadne nevyspana a to uz zachvilu do prace bola som vcera na soc,lebo som si v robote poziadala o partime a myslela ze budem brat aj soc.ale zevraj nemam narok ak som si sama vyziadala partime takze tak no uvidim aspon 3 mes vydrzim a potom sa mozno vratim na full time a=cmulinko nemate tam nejake mamas and toddler groups?my to mame tu v kniznici kazdy piatok tam chodim s malym spievaju pesnicky zahra sa s detmi ale pitaky mam robit tak pojdem vyskusat iny co je vo stvrtok a maly mele aj aj nieco povie po slovensky nieco po anglicky ale viac po slovensky keca inak dnes rano som mu nasla tak male 2 hrcky na krku na boku a dole pod krkom neboli ho to ale bojim sa asi su to uzlinky nejake no uz ma brucho boli co to bude musim stym ku gp ale myslim pozitivne aj ked sa teda bojim vam poviem 😖

mamartinka
25. mar 2010

mishka711 snad to nebude nic vazne.Drzim palce nech su len dobre spravy. 😉 Inak zdenkam vsetko najsamlepsie k narodeninam dnesnym.Zdravicko a nech sa ti splni vsetko po com tuzis.Vsetko naj,naj najsamlepsie a gratulujem.

mamartinka
25. mar 2010

Som povedla ze uz sem prispievat nebudem sama snazilka,ale stale mi to neda.Som len predsa v Irsku nie? 😵

ladywitch26
25. mar 2010

mishka, asi to budu uzliny, ja som s tym mavala problemy dost, ked som bola mala. mala som ich ako vlasske orechy, mama mi ich natierala octanovou mastou a ja som to neznaaaasala 😠 nakoniec sa prislo na to, ze mam stale zapal na mandliach, tak ked som mala 7r. isli von. takze neboj, pises, ze mala chytila soplik od neho, tak to bude asi tym. je prechladnuty, tak aj uzliny ma zvacsene.
martinka, kludne prispievaj dalej, neboj, po zakroku budes aj ty menit pas 😉

mamartinka
25. mar 2010

ladywitch26 no dufam.Ale snad sa dockame.Len to chce cas a trpezlivost 😉

mishka711
25. mar 2010

martinka je pekne ze sa pripajas aj ked si snz raz to pride uvidis 😉 lady no snad je to tym boze on ma soplik jak opraty 😀 idu mu zuby zadne posledne tak vies...a keby aj malej bola by sranda ale zatial nic nevidim a samoska ze to ma od neho ked ju bozkava a neviem co ale tomu sa zabranit neda ked ju tal lubi 😀

mamartinka
25. mar 2010

mishka711 no drzi vas teda choroba zas.Drzim palce nech sa s toho Sebko aj Mellisa coskoro dostanu. 😉

mamartinka
25. mar 2010

Co hovorite natoto...http://www.topky.sk/cl/11/697376/Otec-mal-ubit-... Nemam slov co sa uz robi.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annaola
25. mar 2010

ahojte zo Slovenska, je tu nadherne pocasie, teplucko, Tomi chce uz na plaz utekat,.co mu pripada tak teplo v porovnani s irskom :D Vcera sme prileteli a dnes cely den iba po lekaroch behame, hlavne drobec si uz uzil - 5 rocna prehliadka s ockovanim., zubarka, logopedicka. U tej poslednej sme sa dozvedeli ze vela jeho problemov suvisi s kratkou uzdickou pod jazykom. Tak sa ide na prestrihovanie. Je to neuveritelne, ale vsetky deti narodene v Partizanskej porodnici za cias sefovania isteho pana primara maju taketo problemy. Normalne v inych nemocniciach vsetkym novorodencom ju prestrihnu po narodeni.. Tak az teraz viem, ze preco som ho tak dlho musela kojit - vzdy okolo 30 az 60 min ´= on chudatko nevladal poriadne sat. A stale ma problemy s jedenim, dlho mu to trva, atd. Vraj potom maju aj rozne choroby spojene s crevnym traktom, rakovinu criev a pod, lebo sa mi neda dobre pozut potrava. Zajtra alebo buduci tyden ideme na to a varj po zakroku moze aj same naskocit spravne R a L , aj ostatne sa mu budu lahsie vyslovovat. Mozno sa vam tato informacia zide, keby sme to boli tusili uz davno ju ma prestrihnutu.

maruk29
25. mar 2010

Ahojte dievcata!
Maurova byvam v Greystones je to na juh od Dublinu.A asi 30km mozno viacej neviem.Auto mame,ale ja moc nejazdim.Ale mala by som,ked chcem aj niekam na nakupy musim cakat na mojho chlapa.Len sa neviem odhodlat.
Tiez mam dobca,s ktorym sa velmi malo rozpravame po anglicky a ani sa s nikym nestretavam.Je malo s detickami,budem tiez musiet pokukat po nejakom groupe.A co sa tam robi s tymi detickami?
Chcela by som sa este opytat na to stretko co budete mat niekde v Dubline?Bolo by sa mozne k vam pridat?Asi to bude pre mna ale narocnejsie,ale rada by som prisla,ak by to neprekazalo. 🙂

mamartinka
25. mar 2010

maruk29 ip.

maruk29
25. mar 2010

mamartinka ip

whitelily
25. mar 2010

ahojte 😵
prepacte ak idem trochu mimo temy , aleje normale tu v irsku ,ze na prve vysetrnie ma objednali az na 14 tt ? neni to moc neskoro ? 😨 pokial viem na slovensku by som to mala uz davno za sebou a tu mi este ani len nezobrali krv....zda sa mi to cele dost cudne 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
25. mar 2010

Ja som absolvovala v Irsku pocas 9 mesiacov tolko vysetreni,co moja kamoska doma na Slovensku za tyzden.Naozaj neporovnavaj to,lebo irsky system nema logiku....ale zas na druhej strane slovensky system sa mi zda byt niekedy zbytocne zatazujuci pre zenu....nieco medzi by bolo asi najidealnejsie.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maruk29
25. mar 2010

Tak to je super,tiez by som sa rada stretla,ale je pravda,ze je to dost tazke,ked ja byvam daleko a vy ste tu po vacsine pracujuce maminy.
whitelily ja som chodila na sukromnu polsku kliniku a bola som maximalne spokojna,akurat si to celovek musel vsetko hradit,ale aspon som mala istotu ze je vsetko OK.Ten irsky system,je naozaj divny,ale oni to podla mna ani nemaju nic normalne.Vsetkos a mi tu zda postavene na hlavu.Keby trosku premyslali,co ini nerobia tak by to bolo fajn.
Ja mam velmi zle skusenosti zo zdravotnictvom,ale nie kokretne s gynekologiou,ide o nieco uplne ine.Rodila som na SR,takze nemozem sudit porodnictvo tu.Len z pocutia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whitelily
25. mar 2010

hmm tak mi ostava si asi len zvyknut ,toto je moje prve tehotenstvo tak sa len obavam co je mimino ok

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
25. mar 2010

ahojte baby,
tak sa hlasim opat z dublinu!! Dovca na slovensku bola super, ale hrozitansky to rychlo ubehlo ☹ Pocko bolo ukazkove, krasne jarne pocasie (okolo 17 stupnov) ani krajsie nemohlo byt. Samozrejme, veci, co som si naplanovala, som ani z polovice nestihla. Ale ludi, ktorych sme chceli stretnut, sme stretli, takze super. Mala som malu dusicku, ci si elenka bude pamatat na babky, dedka, ujov, tety....prvy moment posobil, ze skor nie, ale za minutku uz bola najvacsia kamoska s maminou. Vcera sme v predvecer prisli, v posteli som bola uz o 9pm, tak citam konika az dnes. Neviem, cim to bolo, ale nasa princezna vstavala na slovensku s pravidelnostou na minutu o 5.30!!!!!! Slak ma triafal a pritom vecer sla spat o takom istom case, ako chodieva. Asi si to chcela uzit co najviac 🙂 Boli sme aj u lekarky na kontrolu a tam sa potvrdilo, ze si ludi pamata, lebo v cakarni bola vesela, pobehovala od cloveka k cloveku a akonahle sme vkrocili do ambulancie a zbadala dr a sestricku, spustila plaaaaaaac. Inak neuveritelne, ako sa mala za posledne asi 2 tyzdne rozchodila, predtym to bolo len tak zopar metrov a doma brazdila zahradku a normalne chcela utekat za athosom (psom).

fidka: Dodatocne ja, enci aj robino prajeme vsetko len to najsamlepsie k tvojim narodeninam, dufam, ze si si narodeninovy dnik uzila. A co pekneho si dostala?

ladysparky: veeeeeelka gratulacia!!!!!!!!!!!!!!!! Paulinka je teda riadna baba, ale ako ladyw spominala, aspon sa ti s nou bude lepsie manipulovat. Uz sa tesim na fotecky, rychlo sa zotav a uzivajte si rodinkovanie v trojici, posielame velku pusinku princeznej
Inak k paternity leave-no veru, podla zakona zalezi na zamestnavatelovi, ci ju da, alebo nie a ci ju zaplati, alebo nie. Robino dostal tyzden-neplateny ako paternity leave. On bol na slovensku cca mesiac po narodeni a tie zvysne tyzdne si cerpal ako parental leave.

janec79
25. mar 2010

ladysparky: veru je paulinka krasna, prave som si pozrela foto na fb, baculka velika, opatrujte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre