Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
5. apr 2010

mishka: a smiem sa spytat, ty pracujes v skolke, ci som to zle pochopila? Super, ze ti mamina pomaha, mas o starost menej.

tinka: veru, vela bude zalezat od pocasia, co sa tyka casu, nam by tiez vyhovovalo popoludnie, tak okolo 14.00, bude zavisiet od drobcov (hlavne tych vacsich) kedy sa zobudia, nasa ma dopoludnajsiu siestu a budi sa okolo 12-13.00, myslim, ze u vacsiny tych rocnych deticiek je to napodobne. Aj keby sa nam vsetkym nepodarilo naraz stretnut, mame na seba kontakty, po pripade si este cisla vymenime a lahko si dame vediet, kde sme, hodinka hore dole.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
responsibility
5. apr 2010

Krasne Velikonoce vsem holky.... 😉

tinkadublin
5. apr 2010

mishka ved to aj u nas je to dva mesiace co dostal tu bcg vakcinu a az teraz sa mu to zapalilo.. tak uvidime ako to bude znasat maly..

Janec a Fidka tak sme dohodnuti na sobotu, kedze asi vsetkym ostatnym to je jedno, lebo Cetrojka je tiez doma a vy co pracujete mate volno cely vikend tak dajme sobotu aby aj Ludka dosla 😉 a cas tak okolo 2 by bolo super.. mne maly spinka od 12.00 do 14.00 tak to sa aspon akurat dotrepeme do tallaght bo neviem ako presne mi pojde bus a nakupim svadobny dar, budu akurat dve hodinky, nakrmim maleho niekde a mozme stretkovat 😎 Tak dajte vediet ostatne baby ci vam to vyhovuje tak okolo tej druhej v sobotu 😉

A kto vlastne dojde? Janec, Fidka, Ludka, Cetrojka, Mishka, ja a tusim aj lily nie? Tak dublincanky este niektora sa prida?? my sa iba potesime 😉 a kludne aj tehulky pridte, nemusia to byt len maminy s deturencami 😉

tinkadublin
5. apr 2010

responsibility aj tebe 😉

tinkadublin
5. apr 2010

Este ma napadla Katka - aknecak.. len neviem ci akurat nie su na sr.. ale tak napisem jej sms ci sa prida 😉 ona rodila v tej istej nemocke ako ja len v inej izbe a o den skor ako ja 😀

janec79
5. apr 2010

tinka: takze suhlasim so sobotou okolo 14.00. Napadlo ma prave, nam dr po prvom ockovani povedala, ze zhruba 6 tyzdnov po, by sa mala objavit reakcia, nasa to mala tiez zapalene, po par dnoch to zmizlo.

katarinaf
5. apr 2010

AHOJ EMILY327.NA PRVY UTZ SME BOLI V 13.TT.DALEJ SOM DOSTALA DVE OBJEDNAVKY Z NEMOCNICE,ALE NIE JE TAM NIC O UTZ,JE TAM LEN NAPISANE-OBSTETRICK.KAMARATKA,KTORA JE TEHOTNA MI POVEDALA,ZE JEJ PRISIEL OSOBITNE OBJEDNAVACI PAPIER NA UTZ...?VIETE MI PORADIT?

emily327
5. apr 2010

katarinaf - pozri IP 😉

tinkadublin
5. apr 2010

katarinaf tak to mozes byt stastna ze si bola v 13tt na ultrazvuk 😎 ja som bola na prvej prehliadke v nemocke v 19tt, tam taky mini utz ci je vsetko ok.. a potom ten velky som mala az nejak okolo 22tt uz si presne nepamatam no a treti az okolo 36tt 😉 ale ak ti to nestaci kludne chod k poliakom ked si chces byt ista a tak 😉 jaj a inak mne zvlast papier neprisiel ze utz.. som si musela sama tam zavolat a objednat na ten velky v 22tt.. tak vela stastia!

dublingirl5
5. apr 2010

Katarinaf, ja som mala iba jeden v 25tt a povedali, ze je vsetko ok, takze dalsie uz nepotrebujem. Slovo dodrzali a dalsie ultrazvuky sa nekonali :D

mishka711
5. apr 2010

janec pracujem s deetmi je to after school care takze ako druzina by som to nazvala to stretko zatial plati hodina 14sta sobota ale dam vediet lebo mame ist na party ku misekike len nevedia este kedy bude takze poviem aj jej ked sa tu nepozre ze co a jak a snad to teda vyyyyyyyyyyyyyyyde 😀

mishka711
5. apr 2010

etste jedna otazka beriete niektora aj svoju polovicku???pytam sa preto lebo moja by ma tam odviezla len deti mam 2 viete akoze daju sa zvladnut ale tak ked xcem aj v klude pokecat no vieete ak by vam to nevadilo by sa venoval trochu aj malemu aby som nemusela zanim behat snad dovtedy bude ok lebo ma ten kasel 😀 😀 😀 😵

zdenkam
5. apr 2010

babenky, no par reakcii na prispevky:

TINKA, tak sa zda ze kampan na breastfeeding prinasa ovocie, lebo ked som ja chodila na b sup group tak tam bola len raz jedina Irka a potom som casom jednu stretla v kniznici - a to mala uz tretie dietatko a kojila ho a teraz mam jednu zakaznicku mladu babu a ta ma 3 mes dievcatko a tiez koji. Inak sme tam boli vsetko len cudzinky kojacie.

FREDIKA, ako mala Sophia. UZ ste sa spolu vzili?
Mne to prislo take divne, ze ked sa ten cloviecik narodi treba si nan zvykat napr. tomu ze sme ho nosili pod srdcom 9 mesiacov o nom malo vieme. Som to dlho nechapala. Myslim, ze asi preto je to take narocne prve tyzdne, ze sa musia rodicia a dieta spolu zrast.

CETROJKA, no neboj, kazda mamka je obetava. A ja som taka az niekedy moc na vlastny ukor. Teraz mi zacina treti trimester a dnes mi telo dalo jasne najavo ze spomal. Bolo mi mdlo, krutil sa so mnou svet a dokonca som si isla s malym na 2 hodiny pospat poobede. A ked som vstala, myslis, ze ma zabrdi? Ha, figu, isli sme plavat. 😉 Ale to je tym, ze proste ja viem, ze Patrickovi to obdobie, ked som bola len jeho cochvila skonci a mi to je dost luto. Ale zas ja viem, uzil si ho dost, ved bude mat 3,5 roka az sa maly bratcek narodi. Len mne to proste je luto a tak mavam teraz take hormon stavy, ze si k nemu chodim nad ranom lahnut a sme spolu jak dvaja milenci takmer 🙂

Ale si tiez myslim, ze ma dobehla unava posledny dni, proste zacalo to tou utorkovou nocnou cestou vlakom o 23 do Ba, cestovanie vlakom, cakanie na letisku, let, autobus, auto o 17 vecer stredu doma konecne. Stvrtok vecer v praci 3,5 hodky, piatok 5,5 hodky, domov piect zajaca velkonocneho /inak az 2 som mala vydarili sa uzasne 🙂 , sobota 8,5 hod v praci, nedela 7,5 hod v praci a pocas 4 hod pauzy sme este isli s Patrickom na detsku disco s disney postavickami. Proste telo dostalo zabrat vzhladom na to, ze uz je takmer treti trimester asi ozaj treba zlavit. Len mi povedzte ze kde. Do prace chodit musim a aj chcem, ja si tam od maleho oddychnem. 🙂 Patrickovi tiez nezapnem na cely den telku. Nastastie ma manzel odbremenil od povinnosti ako varenie a teraz viac menej varil on aj drhol zachody a kupelne. SA tesim ze Patrick sa uz vrati do skolky a ja dostanem tie 2 dopoludnia v tyzdni oddychovejsie.
Inak napocudovanie nastastzie stale spavam v noci dobre, na wecko chodim len 1x a napr lineu negru vobec nemam, kolostrum nevyteka /asi je telo na vsetke tie zmeny uz po prvom tehu zvyknute/ a ani jedinu striu nemam. Je sice pravda ze som pribrala o polovicu menej nez pri malom v rovnakom stadiu, teraz mam len 6 kg extra. TAkze Cetrojka, vidim to tiez na nejakych max 1O kg naviac.

JANEC mala je rozkosna 🙂 a si myslim ze tych 5,5 hodin bude pre vas vsetkych v praci take viac relaxed nez full week. Ja robim 24 hod tyzdenne a je to tak idealne len keby som to cele neodstala na nohach.
MIska a ty to mas este lepsie. Ja si po materskej vezmem 1 mesiac neplatenej a potom chcem ist spat ale uiz len na nejakych 18 hodin. Sobotu 8, 5 hod uz robit nechcem, lebo je nefer nechat muza s 2 detmi cely vikend a je to nefer byt ako rodina tak pomenej spolu.

Inak mi dnes maly na plavani zahlasil, ze uz nechce swimming board a ze chce sam, ze nemam drzat. My sme rukavniky a podobne nafukovacie veci nepouzivali, ale kedze sme prevazne vo velkom bazene, tak sa ho bojim nechat sameho. Ale som rada, ze pohyb vo vode povazuje za prirodzeny na bud rok chcem aby isiel na swimming lessons. Ja sa vody bojim, tak nechcem aby dopadol rovnako.

Inak, uz nas na mother and toddler group sme asi stale 8 clenky z toho 4 tehotne a z toho 3 mame termin v juli. Irka jedna 4. jula - caka chlapceka, ja 21 jula - tiez ze chlapcek a Anna /je z Bali/ caka svoje tretie dietatko /ma 4 rocne a 1,5 rocne/ a ta ma termin 7 dni po mne. A vsetke sme tenucke jak tintitka. Aj ta Irka. 😉

zdenkam
5. apr 2010

Katarina a ja som mala pri prvom tehu scan v 23 tt a potom kedze si neboli isty ci nevyteka plodova voda niekedy v 9 mesiaci. Teraz som mala v9tt, 13tt, 2Ott a uvidime. Najblizsiu navstevu v nemocnici mam 27 aprila. to asi budem v 27 tt. A termin navstevy v nemocnici mi davaju pri odchode z nemocnice.

'A ziadny objednavaci papier na scan mi nikdy neprisiel. Viac menej ten scan v 13 tt pre mna bol prekvapko, lebo som to fakt necakala, uz som bola pripravena na system z prveho tehu ze prvy scan v 2O tt presp po nom.

barique27
6. apr 2010

KATARINA...já jsem měla scan ve 4,, 7., a 10. týdnu, ale to jen díky polskému gynekologovi a za 100 euro pokaždé ☹ pak jsem šla s papírem do Rotundy a domů mi přišel dopis s termínem na 12+6 týdnu a na začátku mi midwife řekla, že scan nedělají, ale pak ho doktorka udělala i s 2 fotkami. Objednali mě znovu na velký scan říkali kolem 20.týdna,ale vychází to na 22.týden.

fredika
6. apr 2010

ahojte, ja len tak narychlo, nestiham vas ani citat... ☹
mala ma dnes 6 tyzdnov, strasne rychlo to uteka ten cas... vazi uz 5kg, ale s jedenim je to katastrofa, nezvladne vypit naraz to co by mala a takze pijde niekedy aj kazde dve hodiny, obcas aj po troske kazdu hodinu... no co uz spravim, hlavne, ze jej chuti.
chcem sa spytat, na vybavenie rodneho listu na slovensku potrebujem odtialto nejake doklady? staci mi irsky rodny list? kedysi ste tu pisali cosi o foreign?? nieco? neviem co to bolo a naco to bolo potrebne a ani ci som to spravne napisala?
tak zatial sa majte krasne. musim vas docitat a ozvem sa... papa

zdenkam
6. apr 2010

Fredika, no potrebujes opeciatkovany irsky rodny list s appostiou od foreign affairs ambassy. Staci to poslat postou - usetris si cestu a k tomu prilozit postal order asi na 2O eur, uz sa nepamatam presne, brkni im a oni ti to presne povedia. Ja som isla osobne, ale to iste som potrebovala aj na irsky sobasny list, tak to som uz poslala postou.
A osobne som to vzala s srodnym listom jednym vrzom aj to cudzinecke aj sk velvyslanectvo po jednorazovy cestovny doklad na cestu do sr a zaroven som tam podala ziadost aj o sk rodny list a akurat ked som bola doma v sr mi to doslo, presne o 3 mesiace.

Fredika nas Patrick bol hlados. od 6 tyzdna bolo do 6 mesiacov kojeny cez den kazde 2 hodky a to kojeny. TAkze pohoda, Sophia nie je jedina. 😉 co pije casto. Ale nas mal v 7 t 6100 g a 61 cm. Vazenie som si stale presne zazanamenavala. Rovnako ako priebeh po vakcinach. Ale dolezite je, ze malinka prospieva a tak je vsetko v poriadku. Len tak dalej. Drzim palecky.

zdenkam
6. apr 2010

k tym scanom, podla mna je to fakt zbytocne porovnavat, lebo je to casto stale ine. Vravim ja mam druhe tehu, resp. tretie ale scan uplne inak ako pri prvom.
Ja som mala aj 3D scan v sr sa hlboke sklamanie. Byt tehu znova /(co uz nebudem zrejme/ nedala by som si to zas robit. Dietatku sa to vobec nepacilo, Celu hodinu sa im podarilo zachytit tvaricku na 2 sekundy a hned bolo prec. Ale to som mohla tusit, lebo aj tu mi vraveli, ze je velmi aktivne babo a uteka im. 😀

Inak som vcera uplne bozsky citila a teraz by ma to zaujimalo ze co to bolo akoby prstek- teda taka palicka mi behala po brusku z vnutra, bolo to presne velkosti mojho vankusika na ukazovaku. 'TAk sme sa tak spolocne chytali. Potvora mala zacina byt moc aktivny, ked idem spat a tak cakam az sa ukludni aby som mohla zaspat. Ale je to super. Uz ho citim aj v podbrusku aj pod rebrtami naraz. Hold rastieme. Baby chapete ja budem takmer o 3 mesiace uz rodit? 😉Som dnes zavesila policku do skrine na baby veci a poukladala body a dupacky na prvu uz. Ostatne doniesu nasi zo sr, lebo vsetko je tam. Cosi sa mi podarilo doniest uz teraz. A aj si nechvam poslat tie latkove moderne plienky, 3 kg balik 21 eur, co nie je take zle.

maurova
6. apr 2010

AHOJTE MAMINKY A TEHOSKY,

no tak teraz vam pisem z roboty a konecne som si vklude poprecitovala vase spravicky. len na zdenku nestiham 😀 ale gratulujem k behajucemu prsteku v brusku. a zdenka asi mas este jedno dieta ze? kolko ma?

baby to stretko vam zavidim. hned by som isla. tak potom napiste ako dopadlo. a dufam po 18.4. sa zorganizuje dalsie. my sme teraz s victorkou v killorgline - kusok od killarney. robim tu vo western union v spanielskom odd., ale kedze firma sa stahuje niekam do grecka pomaly to tu balia. robila som tu aj s drahym, ale on nasiel job v dubline v ebay tak preto ideme odtialto tam.... teda mauro uz je tam ja len cakam kedy mi skonci kontrakt a novy uz nepodpisujem kedze nam je velmi smutno tu v narodnom parku bez ocina. tak dublin to bude zmena ako svina 😖 . bola som tam min. vikend a ked sme sa vratili do killorglinu, no ticho hrobove az sme mali v usiach zalahnute.... ale tesim sa do dublinu bude to zmena. predtym sme byvali v corku vyse roka a tam mame kopec sk. znamych a vsetky kamosky tam tehotneju a rodia hehehe. no chybaju mi.
ale verim ze najdem nove kamosky v dubline

cetrojka
6. apr 2010

ahojte 🙂

Catalin - ako dlho vam trvalo vybavenie irskeho pasu? Ja som zvedava kedy nam pride, kedze buduci piatok ideme domov a zatial nedosiel ☹ ☹ ale uz dostrajkovali,tak verim ze sa to pohne. Skusime zavolat a kedze mame letenky od novembra, mozno uspejeme, tak nam bolo poradene. Uvidime... tak ze ako dlho to tebe trvalo kym dosiel pas domov 😉

A nema niekto skusenost - my mame letenky uz ale maly nema, bo sme to zavcasu objednavali, a teraz ho len doobjednat, a neviem ci je lepsie ist osobne na letisko a kupit mu - online mi to nejde, alebo len zavolat... nezazil niekto? S ryanairom

Zdenka, no veru treba trochu spomalit a uzivat si to tak trosku korytnackovou rychlostou 🙂... Inak to cestovanie fakt klobuk dolu, ja som vzdy taka odvalenaaa ze az... a ty to mas este horsie, viac sa nacestujes. Si iny zivel, darmo 🙂 Ja mam uz teraz hrozu z buduceho piatku ako to zvladneme, bo nas cert je dost pajedny sem tam, tak hadam nebudeme moc koncertovat v lietadle... ojojooooj
baby, mne chyba to brusko... sibe mi? tak zavcasu ? 😀 😀 😀

Inak ohladom stretka... super, sobota moze byt, aky date cas, tak sa skusime dotrepat, 🙂 na kazdy vylet von sa chystame min. hodku,tak mozno budeme meskat, ak to zle vyratam 😀 😀 no ved uvidite toho naseho jedosa.
Ja tiez chcem i vo square kuknut dake obchodiky, tak sa mi to hodi 🙂

cetrojka
6. apr 2010

A inak nase drobatko je fakt cert. Velmi sa jeduje ked papa, tlaci puci sa, niekedy tak place ze nechapem... a my papame mliecko maminkine,ale nekojime... skusam, chytne, ale hrozne sa mrvi, vrti, chvilu taha, potom sa rozculi, nenapapa sa pekne. Z flase je to tiez niekedy boj, ale lepsie... takze odstriekavam a tak pijeme... inak nema problem chytit cicik, ale je pajedny. Minule flasu nechcel a cicik hej 🙂 sranda. Nezabudol. Mna boleli strasne tie bradavky, tak som davala len z flase a vzdy ked je na ciciku 2-3krat do dna tak su tie bradavky v takom istom zlom stave. Neviem, mozno som sa mala poradit niekde, ale bolelo to ako fras. Ja ich mam take ploche, zle sa mu to aj chyta, ale vie potiahnut, no nie tak lahko ako z flase..
mozno mala i niektora z vas podobnu skusenost a mozno som mala len viac vydrzat, neviem... niekedy mi to vyhovuje ze nekojim priamo a niekedy je mi pritazou to odstriekavanie... ako kedy...
Jaaa viem, hlavne ze pije moje mlieko, no i tak som z toho taka vselijaka a nemastna neslana...
A je hore kazde 2 hodky... vecer zaspi po papani na 3 hodky a potom sa pravidelne budi po 1,5 -2 h... no niekedy som ako mumia uz... a nutim ho zjest viac, ale cucne 60 a ma dost... nenaje sa dosyta...
i tuto noc sme slabo spali, kiez by som mu vedela pomoct nech pospi lepsie... inak fakt ved ma mesiac a ziadne dlhe spania.. vcera lezal v bounceri, kukal a normalne rukou buchal cielene do zirafy, sme ho i natocili, reku mesacny a takto? ved spi spi spi 🙂 nemalo by take babo len spinkat ? 😀 😀 😀

maurova
6. apr 2010

este k tym scanom, ja som mala malo scanov tu v irsku asi iba 4 (v corku) za cele tehotenstvo...ale chodila som domov na sk - na kontroly. lebo tu ta ani nesleduju znutra... na 3d scane som nebola ale tusim vysledok zalezi aj na tom ci je babatko dobre otocene....

inac aku ste mali velku noc? nas mauro vysibal varechou (musim mu korbac zohnat hehehe) a hodil nas do vane s vodou hahaha. som mu vysvetlila nasu slovensku tradiciu a tak si ju aj splnil chi! na buduci rok ho berem na slovensko nech zazije ozajstnu slovensku sibacku!

maurova
6. apr 2010

cetrojka aj mne chyba brusko aj ja chcem este babatko. to bol najsuper pocit ked som bola tehoska. som hadam nikdy taka stastna nebola!!!!

janec79
6. apr 2010

mishka: myslim, ze nikomu nebude prekazat, ak pride aj manzel...moj bude pracovat, takze urcite nepride, ale kludne sa mozu ocinovia pridat, nevidim v tom problem.

zdeni: uz si tu normalne chybala, veru spomal ako sa len da, viem, ze niekedy je to tazke zakazat, hlavne ked si naucena na taky styl zivota, ale tie posledne 3 mesiace je to viac nez potrebne.

cetrojka: nasu som kojila, flasu nechcela ani vidiet a prve 3 mesiace sme papavali pravidelne kazde 2 hodiny - noc, den.. Ono sa to trosku upravi, neviem, kolko vypila z prsnika, ale napr. aj teraz z flase nevypije naraz viac nez 120ml, sem-tam stiahla 150, ale to fakt len vynimocne. Nuz nic moc s tym nenarobis, misko je teraz panom 😉 Super, takze ratame s tebou v sobotu.

maurova: nezavidim to stahovanie, ja som mala vzdy dost, ked sme sa stahovali, a to bolo vzdy v ramci dublinu, vy to mate urcite narocnejsie. Kamosky sa vzdy najdu, rady sa s vami stretneme - urobime 'uvitacie' stretko specialne pre vas 😉
My sme moc neslavili velku noc, malicka soplila, tato pracoval...takze viac-menej vegetili sme doma, este aj pocasie nam neprialo, fucalo jak blaznive, ale kazdopadne dobre padlo oddychnut od prace. A ako poriesite malu, ide do skolky, ci mas niekoho, kto bude s nou?

maurova
6. apr 2010

janec - no my sme tiez na velku noc len doma sedeli. aspon som nachvilu otvorila okna aby sme mali cerstvy vzduch... ale aj tu fucalo mauro hovoril, ze ked letel do dublinu vcera vecer, ze bola taka turbulencia ze si myslel ze lietadlo nedoleti! ze tam asi 8 ludi vracalo a ked lietadlo pristalo jednu musela ambulancia odviest... velkonocne prievany hehehe.

no babysitterku nemam.... budem musiet hladat. ale najprv robotu musim najst. neviete kde babysit. najdem? resp. ako...???!!!

zdenkam
6. apr 2010

Janec 🙂
spomalujem, vcera a dnes som si s malym bola lahnut kym on spinkal. Asi si uz budem potrebovat davas slofika.

Wau Maurova, ze len 4 scany? Ja som mala doteraz vratane toho 3D 4 a to si myslim, ze je luxus. Do sr kvoli tomu nebudem chodit, nehrozi, uz sa ani neda a navyse nebudem robit malemu zo zivota hokej. Aj tak ho teraz ma dost, mlel lak divoch anglicky a doma v sr na moje potesenie uplne sa rozrecnil slovensky, no a teraz zas pre zmenu len slovensky a v maji ide do Cr s tatkom, takze to zas cesky bude po tom co si tu zvykne anglicky.

Maurova,Hej, ja mam uz jedneho synceka ma 3 roky. A je nasim najvacsiim stastim a najkrajsiou nehodou.
Vcera sme boli plavat a prezliekam sa, hladkal ma po brusku a vravi: Maminka ma břisko. Joooj, tak mi ho vyhladkava. 🙂

Ja si tehu pochvalujem,oboje, Ani jeden problem, klop klop, ale mat pri sebe malinke babo je krajsie vzhladom na to kojenie. Na to dopustit nedam, ako som si ho stale vonala a nos mala na jeho hlavicke. Lebo v tom brusku je take schovane a to mi vadi, ze neni tak realne. A ako si to taha a normalne to niekedxy citite ten podtlak. 😉
A pre vsetke maminky ktore sa chytaju na druhe miminko. ONo to druhe tehu uz nikdy nebude ako to prve. Mate totiz jedno dietatko, ktore vas potrebuje. Istym sposobom sa to neda akoby az tak vychutnat. Lebo nestlacite gombik a nepoviete svojmu dietatku, ze sorry, teraz mam pauzu, relaxujem. Ale napriek tomu som taka stasta, ze hned by som si dala repete, hoc este toto nie je na svete. Len byt realistka s 3 detmi by som to tu sama asi nezvladla, vzlast ak by najstarsie malo 5 rokov a ostatne dajme tomu 3 a 1. To uz je umenie. A trochu sa citim, ze by som im nemohla venovat tak kvalitny a bohaty program ako davam teraz jednemu dietatu. Ale to je len moj pocit.

Ja vam to vysvetlim, napr. dnes cele dopoludnie prsalo, ale nas ani to nezastavi. 🙂 Nastartovali sme buggy a isli do kniznice vyberat knizky. Stravili tak hodinu mimo domu a to za dazda potesi, lebo ja neznasam 4 steny. Ale uz je pekne, spievaju pod oknom vtaci, tak az vstane ideme vonku do parku.

My sme proste len zvyknuti na aktivnejsi zivot. Ja som aj preto take tintitko, lebo neposedim. 😀

KACENKA a ako u vas po navrate? Inak nerozumiem, co si sa stazovala ze nie si kocka. Podla mna na tych fotkach vyzeras riadna kocica. 😉

zdenkam
6. apr 2010

Maurova a tvoj partner/manzel je akej narodnosti? Ja mam kamosku co je z Bali a jej muz Francuz - maju super francuszku restiku tuna. Potom kamosku co je z Peru a muz Ir a kamosku co je z Philipin a muz Ir, Australcanku a muz Ir no a Slovenku a muz Ir. Inak viac zmiesanych irsko a ine manzelstviem nepoznam.

zdenkam
6. apr 2010

BAby a teraz tie co uz mate deticky, som rozhodnuta frcat eco, takze aka taka vybava moderrnych latkoviek uz je. klasika stvorce po Patrickovi mam, slusnu zasobu vrchnych gatiek tiez /lebo pri malom som na nich kombinovane frcala s jednorazovkami/ no a teraz by ma zaujimali vase skusenosti s kompostovatelnymi plienkami?
Najde sa tu niekto kto ich pouzival?
Este musim napisat nasmu waste collector ci mi ich v komposte vezme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre