Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

catalin
7. júl 2010

@zdenkam ja som dala dvacku rovno do obalky, poslala registered post a poslali mi naspat pekne aj blocek 😅

catalin
7. júl 2010

@zdenkam ja nakupujem u nas v dedine mame farm shop ale cakam na jablcka, chceme varit jablkovu vyzivu, mnam 😵 a este nazbierame cernice, ale este nebudu, naskor koncom jula, lebo este len kvitnu..

zdenkam
7. júl 2010

@catalin ano ano s tymi cernicami koncom jula zaciatok augusta, treba to vymaknut, hlavne nech nam neprsi, lebo zas vsetke zhniju skor nez dozru. My mame zamrazeny box z minuleho roku a davam do crumble rubarbh ked robim.
Vyzivu mnaaaaaam. Ja mam 2 recepty este som ich neskusala. Mas taky co tam ide aj pudingovy prasok ci bez? Moja mama varieva taky bez pudingoveho prasku, ale to je tak na priami konzum, nejako dlhsie ako 1 t to nikdy nebolo. Robilo sa to ked sme mali vela jablk. Doma aj susime.dost aj slivky, hrusky, jablka aj paradajky. TAkto mi to potom na jesen rozdava.
Nasla som ten farm shop, tak skusime kuknut cez vikend

catalin
7. júl 2010

@zdenkam nemam recept, ked mas nejaky tak mi posli, mam taku slovensku kucharku, taku komunisticku este tak pozriem tam, ci nieje 😉

zdenkam
7. júl 2010

babenky tak dnes dobru noc a nech vam deticky pekne spia.
Mna zajtra caka GP. Patrick zas bude rad a bude kukat na blood pressure a gp ho necha pohombat sa na hojdacom konikovi drevenom co tam ma. Inak taka mila pikoska, mali by ste ho vidiet. On to tam pozoruje a potom mi doma kontroluje brusko ako doktori a aj ho tak hmatka. 😀 .
Sladke snicky Vasim anjelickom. 😉

zdenkam
7. júl 2010

@catalin poslem v IP. Momento. Idem vyhrabat. Mam taky mudry zosit, kam slepim vsetke uzitocne rady a typy v duchu citatel radi citatelovi. 😀

catalin
7. júl 2010

@zdenkam daj ho verejne nech si baby opisu, mozno ich inspirujeme 😉

zdenkam
7. júl 2010

baby tak ak budete chciet kuchtit a mat trosku babickinej kuchyne spod vlastnych ruk, ja vam to rada poslem. 😉

ladysparky
7. júl 2010

@zdenkam samozrejme budeme radi aj my ostatne 🙂 🙂
konecne opat sedim za pc, cosi tu posnorim a pojdem aj ja do hajan, dnes som nejaka rozbita.. 😔

jaja868
8. júl 2010

@ladysparky ano apostillu potrebujem...ved prave,tych adries som nasla viac a neviem kam ist...

jaja868
8. júl 2010

@zdenkam potrebujem len tu apostilu, musim konecne doma vybavit slovensky rodny list....

jaja868
8. júl 2010

@catalin ani nevies ako si mi pomohla!!! tak poslem manzela na postu, nech tam nemusime ist... fuuuha,ale mi odlahlo... neviem preco mi ho chcu zase ockovat, vtedy reagoval dobre. Min tyzden sme boli na ockovani a sestricka nam povedala, ze zase pojdeme az ked bude mat maly rok. a vcera nam prslo predvolanie na skin test a zaroven na to BCG... aj ja som z toho v soku a nepaci sa mi to,ked mi o tom nikto nevravel!

catalin
8. júl 2010

@jaja868 rado sa stalo 🙂
inak to ockovanie...mne sa to nezda ze by cakali s BCG do 6 mesiacov...to bude to asi PCV, pneumokokova vakcina. kolko injekcii dostal minuly tyzden?

jaja868
8. júl 2010

Neviete mi este niektora poradit, co mam potom urobit na slovensku? Mam maleho prihlasit na trvaly pobyt a potom ist na matriku, alebo...? Dakujem

jaja868
8. júl 2010

@catalin minuly tyzden dostal 3... ale ved na tom predvolani je BCG a to ho uz ockovali, neviem preco ho chcu zase ockovat, ked mi jasne povedali, ze az ked bude mat rok...

ladysparky
8. júl 2010

@catalin kiez by sa dali aj veci cez slov.ambasadu riesit na dialku 😒 som tam volala min.tyzden, ci ten jednorazovy listok neviem vybavit postou (ved auto mame nepojazdne) a teta ze nie a ze mozem dufat, ze mi ho vobec daju, lebo ze sa to sprisnilo.. som to tu tusim uz pisala..

@jaja868 tak v tomto ti viem velmi presne poradit 🙂 🙂 nakolko nam min.tyzden prisiel slov.rodny list na slovensko a kedze ma moja sestra splnomocnenie, tak mi vsetko ochotne vybavuje a ja pridem len na hotove 😅 zlata moja sestra 😅 takze so slov.RL pojdes na matriku, tam nahlasis trvaly pobyt a potom do zdr.poistovne (teraz neviem ci treba hlasit dieta, aj ked si ty sama neplatis - alebo platis?)

jaja868
8. júl 2010

prave som chytila do ruk tu knizku o ockovani a zostala som asi takto 😲 . Vsetky ockovania ma vypisane a to co je v knizke ako prve BCG ma PRAZDNE. je mozne, ze by ho zabudli ockovat???? to snad nie!

jaja868
8. júl 2010

@ladysparky ale myslim este s IRL rodnym listom... co nasleduje na slovensku. poistenie si neplatim, ale asi si budem musiet platit, kedze nic nedostavam tu... neviete ako zdokladovat obdobie, ked som bola tehotna...naco by som to platila ked tu som mala starostlivost vtedy zadarmo... ale je to nahlavu, nikde nic nedostanem, ale platit musim...

catalin
8. júl 2010

@jaja868 ak chces vybavovat prispevok pri narodeni, tak na ten uz je neskoro, len do 6.mesiacov veku dietata, potom narok zanika.
neviem ako je to s prihasovanim na trvaly pobyt, ja som uz mala obe rodne listy, takzesom predkladala len slovensky RL...ale toto som nasla na nete:
Kedy má cudzinec nárok na trvalý pobyt v SR
- ak je manželom alebo maloletým dieťaťom občana SR s trvalým pobytom na území SR...
takze by nemal byt problem, ani ked Denisko nema slovensky RL...na obecnom alebo mestskom urade sa to robi...

catalin
8. júl 2010

@jaja868 to vazne???ani v nemocke ho neockovali? nema tu ranku na ramienku?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catalin
8. júl 2010

@fidka79 tak to potesi take vrtanie 😖 😖
ja uz nekojim, davno, kojila som cca 6 tyzdnov, ale cele to bol boj, mala sa nevedela prisat, takze bola aj prikrmovana, potom odmietala prsnik uplne, ja som mala rozbite bradavky tak som chvilu aj odsavala ale nakoniec nebol ani na to cas, lebo Miuska stale plakala, takze som ju cely den nosila, a to som nevedela, aj odsavat, aj ju nosit..tak som rezignovala 😖 snad pri druhom sa mi podari 😉
uz prikrmujem,papa pekne, zeleninku, ovocie, masko, ryzu, zltko, chlebik po stipkach, lebo inak ju to nebavi drzat a zuzlat a cela sa zaprasit 😀 ...ona stoluje sposobne 😀 pekne pusu otvara ako take vtacatko 🙂

ladysparky
8. júl 2010

@jaja868 s irskym neviem ako to funguje, mozno ho budes potrebovat uradne prelozit. ale to len tipujem
veru, BCG sme my dostali na 4ty den.. do knizky zapisali vsetko co bolo treba, zato pri prvej davke 6in1 nasa GP uplne odflakla vypisanie, tak som si aspon ceruzkou dopisala co chybalo - datum, jej meno a podobne

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
8. júl 2010

@fidka79 zdravotne poistenie sa pokial viem nerata do dochodku. to by sme si museli platit davky do socialnej poistovne, pokial sa prsi neodvadza tu.. a niekto tu uz pisal, ze dobrovolne zdr.poistenie sa ma rusit, tak neviem co je na tom pravdy a ako to bude fungovat, co bude platit pre tych, co su v zahranici a nepracuju..
@catalin neboj , pri druhom to bude omnoho lepsie, uz budes vediet co a ako.. neviem, ci to vsetky cerstve prvorodicky zvladaju uplne perfektne, ale ja som tiez mala problem.. dlho som si musela zvykat na malu, nevedela som co mozem, co nie, bola som uplne stratena, aj ked som tu tesne po porode mala zhruba mesiac rodinu.. teraz je to samozrejme uz super 🙂 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladysparky
8. júl 2010

@fidka79 pardon, zle som si to precitala 😝 som inak zvedava, co bude s nami nepracujucimi mamickami, ked pojdeme do dochodku, ci si nebudeme buchat hlavu o stenu, ze sme si neplatili dochodkove...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre