Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
21. júl 2010

@dianocka no skor indoor ihriska. Kdekade sa inak volaju. U nas playbarn, inde kidz zone, kdesi piratecave. Su vsade mam pocit. Taxa je tak cca 7 eur na 2 hodiny hrania. Su celkom handy ked prsi, len vtedy zvyknu byt preplenene. My ich navstevujeme raz za 2 mesiace asi. NO a u nas funguje mother and toddler group co je free ale to len mimo prazdnin. Pozeram ze dcera zacne od septembra free preschool? Ci este nie?

@catalin vsetko krasne k narodeninam, hlavne vela materskych radosti a pevne zdravie.

STALE CELA. Ufff, ale Kati, asi mas pravdu, mala som oddychovat, to babo nepozna vidis a ja tava som sa dala na rychlu chodzu, ze reku pohnem veci.
@mishka711 dufam, ze nijaka pliaga sa na Teba neprilepila. Hes hes.

dianocka
21. júl 2010

zdenkam,hladam inspiracie pre detsky kutik,ktory si chcem otvorit na Slovensku.Takze v podstate kazdy tip je dobry.

catalin
21. júl 2010

@zdenkam
@mishka711 dakujem. 🙂

ja si pri druhom uz nedam povedat pohlavie, pri prvom som chcela ale pri druhom urcite nie. presne kvoli tomu prekvapeniu 🙂 joj tesim sa na to ze este aspon raz budem tehotna..uzasny pocit 😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
21. júl 2010

@dianocka jaaaj super, ja som tiez kedysi mala podobny napad, ale len v hlave a navyse som potom zo sr zbalila svestky.Vtedy existoval len jeden v Ba. TAkze pekne si par tych indoor centier obehaj a inspiruj sa. Drzim prsty. V sr je takych miest stale pomenej. Aj ked napr. u nas v MI uz funguje materske centrum /viem ze to je ine a tam maju za 2 hodiny poplatok 1 euro a maminy pokecaju prvu hodku deti sa hraju a druhu hodku maju v telocvicni cvicenie. Ja som sa bola kuknut ked som bola v aprili doma a sa mi to fakt pacilo.

zdenkam
21. júl 2010

@fidka79
@catalin tak presne aj j som nechcela nechat si povedat, ale muz ma nakazil - teda on nechcel tak vediet, ale desne chcel dievcatko a ja som chcela vediet, ci sa mu splni tuzba. Keby tak netuzil, nedala by som si povedat. Ako nelutujem to tak moc, ale ozaj je krajsie to nevediet. To cakanie na konci co teraz mam je potom o inom, viac to motivuje.

dianocka
21. júl 2010

zdenkam,no ja sa o to snazim uz nieco viac ako rok,len este cakam na priestor a verim,ze to vyjde.Tak ako pises,na Slovensku je takychto kutikov pre deti zalostne malo a vobec aktivity pre deti predskolskeho veku,tu takmer ziadne nie su.Dakujem pekne.Pozeram,ze cakas babo.Tak drzim palce nech ti to dopadne vyborne.

zdenkam
21. júl 2010

@dianocka a kde by to malo byt? Kosice? Ja som z MIchaloviec a tak ma fakt potesilo ze tam urobili to materske centrum, lebo na takom konci sveta by som to necakala.
Ano je ich zalostne malo a tak je super vidiet takuto aktivitu. Navyse v sr je stale este dieta chapane ako prekazka /neznasam to s kocikom vstup zakazany - vrazdila by som za to/, nevraviac o cestovani v autobuse. Vrrrr.
Tak uz len vytrvat a maminky sa isto potesia.
A dakujem za to prianie. |Hej sme v ockavani, babo malo prijst na svet dnes, ale asi sa mu moc nechce. 😉

zdenkam
21. júl 2010

@dianocka a mozes to trebars sklbit s detskymi babkovymi predstaveniami tu a tam. V Mi bolo obcianske zdruzenia a to ich robievalo - tie babkove hry prave pre skolkarov -ale uz sa viac sustredili inam. ¨Skoda. SAma som na par ich predstavenia bola. Boli uzasne.
U nas v tom indoor centre je napr v ramci 2 hodin hrania aj 3O minut ked sa cita rozpravka a potom sa spievaju detske pesnicky aj s tancovanim. Patrick to ma velmi rad. Oni to robia, tak ze pustia hudobnu znelku a natiahnu deku a deti uz vedia ze bude story time a posadaju na deku cakaju. A aspon sa pri tom divoseni ukludnia pred tym ako idu domov

dianocka
21. júl 2010

zdenkam ano bude to v Kosiciach.Tak to mas absolutnu pravdu s tym spravanim sa k mamickam s kocikmi.Mna to tiez strasne mrzi,ze tu s detmi nie je poriadne kde ist.Mam 3rocnu dcerku a poviem ti,ze mam co robit aby som jej kazdy den urobila dobry program.Ja by som to chcela mat pre deticky od 6 mesiacov do 12 rokov.Myslim,ze nase deticky a aj my mamicky si zasluzime mat priestor len pre seba.Ked to uz bude aktualne,tak dam vediet a ked budes na Slovensku urcite sa zastav.

dianocka
21. júl 2010

zdenkam,ano presne nieco take chcem aj ja.citanie rozpravok pre deticky v urcitom case,tvorive dielne,detske diskoteky ako su animacne programy na dovolenkach.....no je toho vela,uz len to zrealizovat.

miracle
21. júl 2010

@boba82
Ahoj,
lietat sa da urcite do zacaitku 36 tyzdna. Samozrejme s papierom od doktora a za predpokladu, ze si zdravotne v poriadku. Ja som letela 35+6 dni ,nech je veselo.

zdenkam
21. júl 2010

@dianocka rada, velmi. V septembri sa chystame na cely mesiac.

Ja mam tiez doma pocit, ze je tazko cosi vymysiet, esteze mame zahradu. Ale inak ihriska chatrne, ziadne aktivity v knizniciach pre deti, tam musi byt ticho. Tu sa robi aj v kniznici take ze 3O minut a cita pribeh a deti potom maluju na temu pribehu a je to hlavne pre deti od 2 do 5 ci 6 rokov /tam tiez chodime uz od 1,5 roka/
Proste fakt sa stale cosi da.

Ale Sr ma zas ine vyhody, a to babkove divadlo to isto, lebo tu kde nic tu nic tohto druhu. To sa mi fakt nepaci. Doma staci zajst do Ke a su tam detske predstavenia.

dianocka
21. júl 2010

zdenkam,juuuj,tak vtedy este kutik mat nebudem.nevadi,potom neskor.to musi byt super s tymi kniznicami.takze vsade je nieco ine.

zdenkam
21. júl 2010

@miracle wau tak to si fakt odvazna, klobuk dole. Ja som robila horoskolu a skocila na Strbskom plese bungee jumping ale na toto by som si fakt netrufala.
To bol len jeden smer alebo 2?

Babenky, tak ak ze by som tu zajtra nezabludila, tak viete, kde som. Lebo mozno sa veci aj pohnu, nejako mam tusak.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miracle
21. júl 2010

@tinkadublin

Jeeej, gril party by bodla, my nemame zahradu, takze nam strasne chyba niekde grilovat

miracle
21. júl 2010

@zdenkam

Ja som skoncila v stredu robotu a stvrtok som letela na Slovensko. Listok jednosmerny, lebo na spiatocny bolo treba uviest meno dietata a to este nebolo jasne 😀.

Drzim palce, nech to mas rychlo za sebou a sme v poriadku.

Babkove divadla tu su, na jednom sme boli, najznamejsie je http://www.lambertpuppettheatre.ie/

janec79
23. júl 2010

Dobre ranko baby,
Oznamujem krasnu novinu: zdenka vcera vecer porodila prirodzene Jakubka, su zdravucki, maju sa fajnovucko, zdenka vsetkych pozdravuje a odkazuje catalin, ze aj po prvom sicarskom a 3 rocnych prognozach, ze dalsie bude tiez cisarskym, sa to predsa len prirodzene da a je to veru iny zazitok!!!!!
Nuz Zdeni, nech Jakubko rychlo z mliecka rastie, nech ste cela velka 4clenna rodinka stastnucki, posielame velku prevelku pusu drobcekovi a objatia vsetkym. Rychlo sa zotav a ked ti vyjde cas, popis co a ako.. 🙂

Nam nefungoval net, no zili sme jak v stredoveku, dokonca aj kona som mala v praci zablokovaneho.. Ale kolega mi dnes rano pomohol, tak mozem sem aj pocas dna nakuknut.
Dublin baby - min. vikend sme boli v Airfield pet farme v Dundrume a bolo superovsky. Mala sa nenormalne vytesovala z ponika, koziciek, sliepok - ti ju najviac zaujali. Maju aj husy, ovecky...da sa tam popicknikovat...proste ak bude pocasie a chut, odporucam tam ist mrknut. Dokonca tam bola aj privatna party nejakeho dietata v stane-celkom zaujimavy napad. No a v nedelu, kedze pocasie nebolo najprivetivejsie, sme konecne zasli do tallaght adventure world - pre takych malych drobcov, ako je nasa, tam sice velky priestor na hranie nie je, ale stacilo aj to, bola akoby prilepena k smykalke a furt hore, dole.....Ako zmena to bolo urcite fajn, dokonca aj pre nas s robinom. Povodne sme chceli ist do hurly burly - ale je to zavrete - kvoli krize, takze ktovie, kedy a ci vobec to otvoria. Poznate este nejake indoor ihrisko v dubline - kde je aj nejaka toddler cast??
A baby chodievate niektora na story time do kniznic? Chcela by som aj ja s nasou ist pozriet, len sa obavam, ze to pre nu este nie je. Ona po tichucky nevydrzi pocuvat rozpravky...
zatial sa majte vsetky krasne.. 🙂

ladywitch26
23. júl 2010

@zdenkam jeej, tak super, ze to nakoniec tak dopadlo, gratulujeme.
teraz uz som hadam aj ja na rade 😀

kacenkalm
23. júl 2010

Zdeni,moooooc gratulujeme a vela zdravicka 😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miracle
23. júl 2010

@janec79
Ahoj,

nase kniznica ma toddler time, su tam hracky, farbicky. Chodia tam deticky takmer od narodenia. Niekedy sa citaju rozpravky, spieva sa a pod. Teraz cez leto sme v nasej kniznici mame nejaky hudobny program. Prisla mlada kocka (co to asi robi profesionalne) a deti sa oboznamuju s hudobnymi nastrojmi, rytmom... Potom spievali pesnicky...velmi sa nam pacilo

fredika
23. júl 2010

zdenka, tak srdecne gratulujem a prajem vela vela zdravia vam obom a nech ti Jakubko prinasa len samu radost.. 🙂

ladysparky
23. júl 2010

ahojte kocky 🙂 zdravim vas z horceho slovenska.. dufam ze to co sa prave v dialke bliska je naozaj nejaka burka, alebo aspon nejaky dazdik, lebo je to uz moooooc 😀 let sme zvladli v pohode, pristavanie bolo uplakane, ale potom pohodicka. a mala a slovensko? ako keby tu zila cely zivot 😀 spava jak dudek, na to mnozstvo ruk si krasne zvykla, no naozaj je vsetko uplne super, lepsie dieta som si ani nemohla vysnivat 🙂

@zdenkam jeeeeeeeeeeeeeeej zdeni, gratulujem k Jakubkovi, prajem vela vela zdravicka, mliecka, pohodicky a usmiatych dni 🙂 uz sa tesim na spravicky 🙂
@catalin vsetko najlepsie k narodeninkam 🙂
@janec79 vitaj v realite 😀

vsetky vas pozdravujem

catalin
24. júl 2010

jeeeeeeeeeej zdenka!!!!! ja som to vedela 🙂 🙂 😵 😵 gratulujem, takze mam dvojnasobny darcek od teba na narodeniny..ze ich budeme s Jakubkom slavit spolocne a ze mam aj ja nadej na prirodzeny porod..gratulujem. nech ste zdravucki, a rychlo doma

annaola
24. júl 2010

@zdenkam gratulujem k Jakubkovi, Vela zdravicka obom zelam - drobcekovi aj maminke.! A dufam,ze coskoro pridas aj photos,aby sme sa aj my mohli vytesovat 😉

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cetrojka
25. júl 2010

Ahojte maminky, posielam krasny pozdrav z nasej uz viac ako 5tyzdnovej dovolenky zo Slovenska. 🙂 🙂 🙂 😉 😉

Dnes nam prsi a prsi tak ostal cas nakuknut i sem.
Takze @zdenkam GRATULUJEM! k syncekovi. Prajem veeela zdravicka, mliecka a krasne chvile 4-clennej rodinky 🙂 🙂 uzijvajte si to! Gratulujeeeeeem
kacka27 - mala je naaadhernaaa, kraaasne babatenko! 🙂 🙂 GRATULACIA velka, drzkajte sa uzivajte!

Ten cas tak rychlo bezi ze ja ani neverim ze to nase mimco ma uz takmer 5 mesiacov.
Krasnu nedelu prajem vsetkym maminkam i nemaminkam 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre