Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka234
8. feb 2011

@kacka27 Dakujeme Katka, dufam ze maly bude v pohode. Ked v marci pridem, konecne sa dufam stretneme 🙂
Tiez si uzite dovolenku, papa.. 😎

misakika
8. feb 2011

@mishka234 Ahoj bezproblemovy let prajem a prijemnu dovolenku 🙂 potom napis ako bolo 😉

catalin
8. feb 2011

@mima66 tazko radit v takej situacii, nieje to lahke rozhodnutie, hlavne ked v irsku je situacia biedna..ine by bolo keby si si nasla aj tu dobre platenu pracu, a podmienkou je samozrejme jazyk..alebo ak manzel zaraba dostatocne na to aby uzivil celu domacnost., tak potom pohoda...ak sa chcete snazit o babo, najlepsi je osobny kontakt veru 😀 skype na to nestaci..
najdolezitejsie je aby ste boli spolu, to je to najvacsie pozitivum..

nikki713
9. feb 2011

@jezkomanka ahoj... pomohla si mi a velmi.. dakujem.. som v tomto novacik... sice tu mam jednu slovenku pri sebe ktora tu rodila, ale rodila na north nie na south a tam je to o trosku inom a nebola tak dlho zamestnana atd..
ja som na full time uz takmer 4 rok.. takze dufam, ze pravo budem mat na vsetko 🙂 a mam suiper sefa .. tak s tym by nemali byt hadam starosti.. treba ist niekam tie papiere vybavit... alebo...??
Je tu aj nejake porodne...?? pocula som ze ak mam stale trvale bydlisko doma tak si mozem zaziadat o porodne doma co je kolem 860 eur 🙂
dakujem za radu 🙂

jezkomanka
9. feb 2011

@nikki713 ahojky, mala by si mat narok na vsetko, tu si mozes stiahnut tlacivo na maternity benefit http://www.citizensinformation.ie/en/social_wel..., musis to dat potvrdit lekarovi (myslim ze az po 24tt) a takisto v praci a poslat to minimalne 6t predtym ako chces nastupit na matersku. ja som mala viacero terminov porodu, 1.mi dali na 6.2., potom aj 3.3.,15.2. teraz sme ostali pri 28.2. 😠 kedze je materska len 26tyzdnov, je najlepsie nastupit na MD 2 tyzdne pred porodom, aby si potom mohla byt s babatkom co najdlhsie,ja nepracujem od konca decembra a riesila som to radsej cez dovolenku a teraz mam 4tyzdne illness benefit co je e188/t.
porodne tu nie je, aj ja si budem ziadat o to zo SR, len neviem ci to vybavim, je to treba do 6mesiacov od porodu a neviem kedy sa dostanem na SR 😒

kacenkalm
9. feb 2011

ahojte maminy.....dlllllho som tu nebola,nebol cas ani...nestiham citat a reagovat 😉
chcem sa spytat,ktore ste krstili deticky tu v Irsku,dostali ste certifikat o krste?lebo my sme malu dali krstit minuly rok v juni a do dnesneho dna nemam zoadny doklad o tom....a neviem,koho kontaktovat,lebo toho farara,co ju krstil uz asi nikdy nezastihnem,pretoze som sa odstahovala.....ak viete,prosim poradte....dakujem 😉

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misakika
9. feb 2011

@jezkomanka je to tak ako pisala kacka27 a nemusis si to ani ty osobne vybavovat na slovensku, moyes niekoho splnomocnit. Ja to idem vybavovat teraz ked pojdeme next week domov. Inak mozem ti na email poslat tlaciva ktore na to potrebujes a jedno tlacivo musi byt aj potvrdene aj tvojim GP. Ak ich chces posli mi do IP tvoj email.

jezkomanka
9. feb 2011

@misakika ahoj, poslala som ti IP budem velmi rada ak mi to posles 😉 ja uz som si aj zhanala nejake info o tom, ale este sa mi to nechcelo moc studovat, teraz skorej stresujem pred porodom 😀

alpiinka
9. feb 2011

@misakika ak ti to nevadi, poslala by si to aj mne??? ja uz som tiez zhanala info, zacina sa nam to kratit...co to uz viem, ale rada si to overim a zistim cosi nove...

sveta4
10. feb 2011

ahojte, prave som objavila tuto temu. Zijeme v Dubline a zaciatkom augusta cakame babatko. Tak som rada, ze som vas tu objavila. 🙂

jezkomanka
10. feb 2011

@sveta4 ahoj a vitaj! gratulujem k tehu 😉 a kde v Dubline byvas??

cmulinko
10. feb 2011

@kacenkalm my sme krstili oboch chlapcov tu v Irsku.este v ten den nam dali pamatnu listinu o krste v anglictine,kde je meno dietata rodicov a krstnych rodicov.Oficialny krstny list ti nikto neda po krste.Krstny list sa vydava len do platnosti 6 mesiacov a mozes si to vyziadat vo farnosti,kde ste dietatko krstili.Kedykolvek ti daju vypis z krstnej knihy,ktora je platna tych 6 mesiacov.Ja som sa uz pytala,ze ako to bude s nami,ked sa spakujeme domov a po x rokoch budeme riesit na Slovensku prve prijmanie,birmovku ci svadbu mojich deti......nemusim sa vraj nicoho obavat,lebo kedykolvek ti staci vyziadat si ten vypis aj cez e-mail a oni ti to poslu postou hoci aj na Slovensko.

sveta4
10. feb 2011

@jezkomanka ahoj, dakujem 🙂 Byvame v Blanchardstowne

jezkomanka
10. feb 2011

@sveta4 ja som tam byvala 5 rokov, dost mi to tam chyba 😒 teraz byvame pri Howthe

sveta4
10. feb 2011

@jezkomanka No my sme tu uz tiez vyse 5tich rokov 🙂 A nehodlam sa odtialto stahovat, nam to tu velmi vyhovuje. A Howth zboznujem 🙂

misakika
10. feb 2011

@alpiinka jasne len mi posli do IP tvoj email 🙂

alpiinka
10. feb 2011

@misakika posielam a mooooc dakujem 😵

kacenkalm
10. feb 2011

@cmulinko dakujem za odpoved..... 😉

misakika
11. feb 2011

Dufam ze sa Erika(gumimacko) nenahneva ked vam oznamim ze vcera porodila malinkeho Miska 🙂

ssonusa
11. feb 2011

Caute maminky miminiek a cakatelky 😀

zdielam z facebook-u aj pre vas ak si pri tych vsetkych povinnostiach najdete cas :

od Maros Karabinos na facebook:
Hladam ludi, co maju chut pisat - je perspektiva spustenia noveho SK/CZ medialneho projektu v Irsku. Nemusia to byt ziadni profici, staci chut a uspech sa dostavi Posunte dalej a dajte spravu, ak mate zaujem

a este toto:

Knižný Klub Dublin - na facebooku... na toto sa velmi tesim...

zuzi_3
11. feb 2011

Ahojte dievcence, znova som tu dlho nebola kedze sme sa stahovali, nemali sme net a s malym to bolo tiez pri tom stahovani o drzku.... 😒 ale chvalabohu uz je vsetko na svojom mieste, tak som rada. Vidim, ze sa to tu rozbehlo, to je dobre 🙂
@jezkomanka @alpiinka tak ako pisali dievcata, prispevok si viete vybavit aj odtialto. Ja som splnomocnila mamu, potvrdila papiere, dala doklad totoznosti a peniazky boli na ucte 😉
@sveta4 ja tiez byvam v D15, kde konkretne byvas ty? niekde pri shoppingu?

ssonusa
11. feb 2011

Este raz vam sem vpadnem ja - dufam, ze nevadi
Vyzera to, ze ten Knizny klub sa rozbieha... kto chcete blizsie info poslite mi mailik do ip.... ja sa tak tesim.... 😉 majte sa 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ssonusa
12. feb 2011

@fidka79 - ano, slovenske knizky 😀

mishka234
13. feb 2011

@kacenkalm Ahoj, no veru, dobre, ze si mi to pripomenula 🙂 My sme maleho krstili tiez v Irsku v novembri u slovenskeho farara a tiez povedal, ze nam to poslu domov a vlastne dodnes nic neprislo, aj som na to zabudla, ale hovoril, ze aj do buducna, keby sme potrebovali maleho krstny list, tak treba kontakovat kostol alebo farnost, kde sa krst robil. Takze je dobre mat ich adresu alebo telefonne cislo...

mishka234
13. feb 2011

@sveta4 Ahoj, my sme tiez byvali v Blanchi, 4 roky a tiez mi to totalne chyba, mam to tam rada.. Howth ale tiez.. teraz sme na juhu, D12, ale do Blanchu stale vela chodime, ci na nakupy alebo pozriet znamych, ktori tam vsetci zostali...

misakika
14. feb 2011

Ahojte, ja trochu nestiham..posledne nakupy pred odletom na slovensko a uz aj zacinam trochu balit. Dnes som robila rozpis co vsetko nam doma treba vybavit a zas si bohvieco neodpocinieme 😕 Clovek si povie ze ide domov na dofcu, ale nikdy to tak nie je..
Este musim skocit do tesca drahemu nieco chutne kupit na valentina. Ako ste to vyriesili vy? Dajte nejake rady 😉

alpiinka
14. feb 2011

@misakika u mna to je presne to iste, ja uz to ani nevolam dovolenka, ked idem na slovensko, vzdy pridem znicena, ako kon a uz sa celkom tesim naspat, ked clovek zapadne do toho svojho stereotypu 😉 ale uzite si to a prajem krasnu "dovolenku"
ja valetina neriesim, nikdy som ho nemala rada, v piatok sme mali vyrocie prveho rande (boli sme na veceru v nasej oblubenej restike), v maji mame vyrocie svadby a to mi celkom staci...inac, max. som tiez kupila nieco male sladke na valentina, ale ked ja tento sviatok taaaak nemusim 😒

alpiinka
14. feb 2011

@zuzi_3 zuzi, este sa spytam k tomu splnomocneniu, musi byt notarsky overene, alebo staci, ked to iba napisem a podpisem, ze splnomocnujem tu a tu osobu na taky a taky vykon....????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre