Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
4. feb 2010

A rodny list som vybavila na health board office na pockanie, dali udaje do compika a hned to bolo. Radim si hned vypitat aj kopiu, mysli, ze sa za nu plati 7 eur, teda sa platilo pred 3 rokmi asi.
Ale tu jednu co som mala som kdesi dala, origos tiez /v tom neni rozdiel/ a tak teraz nemam ziadne irsky rodny list, tak az budeme vybavovat dalsiemu babu, tak si hned popytam,nech mam ako pamiatku aj irsky rodny list.

Mate v Thomastowne Health board office?

cetrojka
4. feb 2010

Ahojte maminy a buduce maminy.
Ja vas uz dlhsie citam a citam a vzdy je co sa nove dozvediet. 🙂
Popravde nepoznam tu ziadnu slovenku osobne,tak sa rada pridam k vam a aspon sa nebudem citit taka sama v tych novych mamickovskych povinnostiach, ktore ma coskoro cakaju. 😉 A myslim ze kazda rada a skusenost inej maminy sa mi zide 🙂
Inak byvam v Dubline, zopar vas tu je.

... tak som tu... 🙂

zdenkam
4. feb 2010

vitaj Cetrojka, teda ziadnu maminu slovenku nepoznas? Uff to si tu ako dlho?
Sak nas je tu habadej. 😀 2/3 len z §Dublinu mam taky pocit

🙂 a zbytok co Cork. A sem tam nejaky exot z okolia.

😉
A pozeram ze si dalsia do klubu rodiacich vo februari.
Pre miminko? Ozaj baby okrem Misky, Ladywitch a mna su tu este nejake dvojnasobne maminky, alebo dvojnasobne buduce maminky aktivne?

cetrojka
4. feb 2010

Dakujem za privitanie 🙂
No ja som tu 2,5 roka a akosi som nikde na nikoho nenatrafila, okrem predavačky v Slovak Shope 😀
No miminko veru prve, snad nie posledne. V rodine prve vnuca 🙂 . Cela rodina ma odhovarala rodit tu, nech sa vratim, no ale s manzelom sme sa rozhodli ze ostaneme tu, chce byt pri tom. Tak som zistovala co sa kde da, citala konika a sama seba uistovala ze to bude ok, ze to nejako zvladneme. Je tu iny system ako u nas, a kedze som prvorodicka tak je to nove pre mna vlastne vsetko. A ja som ten priklad ze ani zo zdravotnictva u nas nie som moc nadsena (sestricka u gyn mi az na 4x zobrala krv, nemohla trafit zilu - muz si myslel ze tie ihly do mna hadzala ako sipky ze ci trafi 😀 😀 a o doktorke nehovoriac, neochota). A tu mi take male filipinske chlapca zobralo 4 ampulky ani som sa nestacila bat a bolo potom. Ihly nemusim totizto... takze ono vsade su i profici i babraci. Cele tehu mam viac menej paraaadne, tak dufam ze to i dotiahnem do konca v pohode. Uf.

Mame tu inak zopar priatelov, ale slovac ziadna ☹ spociatku sme sa orientovali viac na pracu a pracu a tak dufam ze teraz pride s babatkom viac toho casu rodinneho, ze sa tom pieskovicku viacere postretame 🙂

ladysparky
4. feb 2010

v thomastown-e som ho nenasla, najblizsie kilkenny (to vobec netusim kde), alebo opat waterford. ale zistujem, ze to je jedno, kde to spravime..
a nasla som fajn stranku o tom
http://www.hse.ie/eng/services/Find_a_Service/b...
je na to cas 3mes.od narodenia.. sranda, som si myslela ze to treba okamzite. bohvie ako to funguje na slovensku
no idem preluskat tu stranku, aby som tu nemusela furt otravovat otazkami 😔

cetrojka vitaj medzi nami 🙂 vidim ze aj tebe sa to krati.. drzim palce 🙂
tasku mas uz zbalenu? ja som prave prisla z poschodia, kde som sa do toho opat pustila, ale som z toho jelen, najradsej by som zobrala vsetko, pre istotu aby mi nic nechybalo, ale nemozem sa tam dovalit s tolkymi vecami 😝 😝 este to nejako vykoumám 😉

inak tiez sledujem, ze sa hrozne vela deti rodi v januari, februari.. to sa tie deti plodili v maji, mesiaci lasky 😅 😅 😅 pekne

ladywitch26
4. feb 2010

ladysparky, ja som tiez co. waterford a rodila som v corku. vlastne tvoja GP alebo nemocnica informuje public health nurse v mieste tvojho bydliska, ze uz sa babo narodilo a ona by ta mala navstivit v 4-5 den po porode. dovtedy sa totizto musi spravit tzv. "patickovy test" to pichnu babo do paty a vytlaci par kvapiek krvi na taky specialny papier. robi sa to kvoli metabolizmu. na sr to robia este v nemocke. inak moja nurse je uplne super. vyplni s tebou dotaznik, popyta sa na problemy, ci mas nejake otazky atd. odvazi male, pozapisuje vsetko atd. v prvy mesiac chodi kazdy tyzden k tebe domov, potom myslim kazde dva tyzdne, od tretieho mesiaca raz do mesiaca a my uz teraz chodime stvrtrocne ku nej. vzdy posleduje vyvoj, napr. malej podavala hracky a sledovala, ci ich chyta, ci uz skusa stvornozkovat atd. myslim,ze na sr to tiez kedysi byvalo, teda aspon mojej mame chodila domov, ked som sa ja narodila, ale teraz to uz nie je. teraz sa mamicky musia trepat k doktorovi.

inak co sa tyka tasky, tak si ju kludne nabal aku velku chces, miesta budes mat dost a dookola postele zaves, tak nikto nebude vidiet, ze tam mas aj dva kufre 😀

cetrojka, vitaj, nasa stanka je tiez prve vnuca v rodine, nasi boli tiez hotovi, ze sa nechceme vratit a rodit tam, ale potom uznali, ze tu to bude asi lepsie. osobne by som na sr rodit nesla, aj keby mi za to platili.

zdenkam
4. feb 2010

Ladysparky, tak nam ten Patickovy test ako pise Ladywitch, robili v nemocnice a brutal.
Maly ma do dnesneho dna jazvu na paticke, odrezai mu velky kus koze do hlbky. Ziadne pichnutie. ONi to tak akoby naskrabli asi im usiel noz. Nechapem. Lebo aj na druhej to mal, ale malinkate normalka. Ale ma sralo, ze som si to vsimla, ked sme dosli domov, robili to tak na 5 den ako nas pustali domov. Som mala take nervy, by som im daco povedala. Proste to tam je do dnesneho dna vidiet.

Cetrojka, nas je prve a jedine vnuca z celej strany mojej, ziadna mamina sestra - ma 2, t. j. 2 brantranci a 2 sesternice ziadne deticky a to je namladsia 32 rocna a najstarsi 38 rocny. DAvaju si na ca. TAkze Patrick jediny a som sa musela zas len ja postarat o druhe vnuca. 😀

A health nurse k nam domov asi 2x ci 3 dosla ale ja to mam 15 minutovu prechadzku na health boar office, takze sme chodili pekne krasne kazdy tyzden ma breastfeeding support group a to je to iste ako babys progress. Len pre kojacie matky. 'Tam vazia a meraju babo a sleduju jeho motoricky vyvoj. To si pochvalujem, to budem zas chodit, ziadne cakacky, kedze minimalne sa tu koji, kym na tom druhom vazeni a kojeni trebalo aj hodinu cakat. Brrrr.

Do sr tiez rodit nehrozi, ak chces dobry pristup, treba mat uplateneho lekara. To pocujem tak casto ze konec sveta. Normalne by som sa bala. Ak nie uplatene tak vybaveneho.
Nasi to brala normalne, hold chceli vnuca ale uvidia ho malo, ako mama zahlasila ze dobre dobre, ale co z takeho vncuata co uvidim 2x do roka? A teraz je jej cely svet, este aj cokolady mu zo sr posiela, akoby tu neboli. 😀

Boze, nesmie sa z toho robit taka tragedia, kamoska Peruanka ide domov po 2 rokoch, kamoska z BAli to iste, vnucatka vidia raz za 2 roky a to musia 12 hodin letiet. To my to mame za rohom takto let 2,5 hodky. Treba sa na veci divat pozitivne.

Inak v irl je normalne, ze vakciny aj o 3 mesaice neskor, ak zrovna nie su. Kamoske Australcanke tak tu prvu dali ked malej bolo 6 mesiacov. My sme s Patrickom mali vsetke ukazkovo podla prirucky. TAk dufam, ze tento rok je zasoba dobra.

cetrojka
4. feb 2010

Dakujem za privitanie, ste fakt zlate 🙂
No tasku zbalenu nemam, ale mam uz veci poukladane na kopke, ze len hodim do kufra... ono je to tak, ze ja to odkladam, lebo sa tvarim, ze mam cas, ze mna sa to tak skoro netyka, lebo trosku sa toho i bojim, neviem si to ani predstavit co ma caka... ja stale pracujem, ale len 4 hodky denne od 18-22, sedkam si pri PC,takze sa da a na matersku idem az od pondelka 15-teho. Tak som chcela, lebo by som sa doma asi zblaznila sama... Polovicka pracuje dvanastky, par dni, potom ma dake volno potom zas, vselijako na striedacku a tak som rada ze aspon do tej prace mozem na 4 hodky vypadnut a nemysliet na to ci to zvladnem, ako a ci bude vsetko ok, ci ma nenechaju napospas 🙂 no veru vselico ma napada, ja som taky sem tam moc pesimista 😒 ale to si u mna zvyknete 😀
I ked vsetky co to maju uz za sebou srsia stastim ze ono sa to da zvladnut a to malinkate babatko za to vsetko stoji... ja sa sem tam preventivne bojim 🙂

A je to aj dobre, ze sme tu, lebo moja mamina je detska zdravotna sestra, manzelova je zenska sestra a mam dve sestry, co sa nesmierne tesia na bavenie... nooo a keby som bola doma tak hento rob takto pockaj toto tuto ti ukazem a uz si to viem predstavit... do mesiaca s malym len doma, a proste oni su taka ina skola 🙂 tak som i rada ze budeme sami, hoci segra pride pomoct. Uvidime ako to zvladneme, ci nebudem mat hlavu plnu kalerabov od starsej sestry 🙂)) ja si myslim ze si asi kazda tym musi prejst sama a zistit vlastne ake to babatko je a co potrebuje. No snad to zvladneme. Ked bude treba, pridem s placom sem k vam a tu je rad kopec a hlavne povzbudivych slov. Ved maminy, vy ste toho uz preskakali, prebdenych noci, krmeni, kolik... vsak?

Hadam bude fajn.
No Ladysparky, mozno na seba pockame 🙂 ktovie 🙂

zdenkam
4. feb 2010

Ja si chcem dat malemu velku 3 rocnu prehliadku urobit ze zrak a vsetko. To musim povedat, ze tu nejako zanedbali. Jedie ak mate podozrenie na nieco, tak po vasom upozorneni sa na to nurska mrkne. To ma teraz jedna znama, chlapcek 3,5 roka sa jej zdalo ze mu ubieha ocko, isla za health nurse a ozaj, teraz nosi taky kryt na ocku aby to druhe sa viac cibrilo a este aj brejle dostal. Ale ze to skoro podchytili. NO hold, keby mama neupozornila.......to je to ze tu chybaju tie pediatricke prehliadky.

Treba sa vela spoliehat na materinsky instinkt. Mna este nikdy nesklamal. Dufam, ze to vydrzi. A aj novopecenym mamickam to zelam, nech si ho pekne cibria, lebo zvlast z pociatku je to tazke, rozoznat prehnane obavy a odovodnene obavy.

ladysparky
4. feb 2010

ladywitch, o tom patickovom teste mi hovorila kamoska zijuca aj rodiaca vo waterforde, ze na 4ty den po porode isli domov a na 5ty sa museli trepat naspat (no, teraz neviem, ci do nemocky, alebo k nurse). a pokial viem, ona na tie pohybove a vyvojove kontroly chodi k nurse. tak mozno preto, ze to ma v mieste bydliska a nie ako ty a ja, mimo.. tak som opat o kustik mudrejsia a viac pripravena, vdaka 🙂

u nas bude toto stvrte vnuca, z toho druhe dievcatko.. tak neviem ci kvoli tomu, alebo niecomu inemu (mozno veku?), nas nikto nebombardoval otazkami preco, alebo nas nutil, aby som tu nezostavala rodit. vlastne doteraz sa k tomu nikto nejako extra natlakovo nevyjadroval, ze sme sa zle rozhodli. a vlastne sa 1 osoba vyjadrila, ale aj tak sme si spravili po svojom. pre mna bolo prvorade, aby bol priatel so mnou, lebo prave jeho chcem mat pri porode (ak teda pan bozko da a chyti ma to, ked bude doma), a tiez v prvych niekolko mesiacov, lebo babatko hrozne rychlo rastie. a keby som mala po porode cakat niekolko mesiacov a potom prist za nim, bolo by mi to velmi luto, ze ho nevidel od zaciatku.
ine to bolo v case, ked sme sa rozhodovali kvoli zdr.stavu babatka.. ak by vysledky vysli velmi zle, rodit by som sla na slovensko.
no, v kazdom pripade je to velmi individualne a vec nazoru 🙂

tixi
4. feb 2010

zdenka dik za link, ja som na toho fotografa zabudla a spomenula som si az ked si mi na neho poslala stranku, poznam jeho pracu, sice len svadobne foto, ale je super 😉
mas pravdu, stale som bola zamestana na full time, takze preto mi odsuhlasili taku vysoku matersku, no a moj posledny den v praci bude na dalsi piatok, takze to uz mam za par 🙂
co ste tu pisali o cestovani s babatkom, tak aspon ja som sa v skole ucila, ze urcite prve tri mesiace by sa s novorodencom nemalo lietat, na niektorej stranke som dokonca citala, ze najlepsie je pockat az pol roka, ono asi v tom nieco pravdy bude, radsej nech prileti rodina tu a neriskovat 😒 babatku ta zmena tlaku urcite nerobi dobre
cetrojka vitaj medzi nami, pozeram, ze o chvilku uz aj rodis 🙂 a neboj v irsku porodilo kopec zien a boli spokojne, a ako pises, su tu skusene maminky, ktore ti urcite poradia ak by bolo treba.Uz mas vybrane meno, lebo u nas to este stale nie je jasne... 😀

tixi
4. feb 2010

zdenka este som sa chcela opytat, ked ti pri malom od piateho mesiaca tt tieklo kolostrum ako dlho si ho potom kojila, nemala si ziaden problem?Mna asi prve 4-5 mesiace pobolievali prsia aj sa mi zvacsili, ale teraz to nejako prestalo a mam pocit, ze sa opat troska zmensili...
a este k tym fotkam, ja chcem tiez nejaku jemne odhalenu, ale na stranke co som natrafila(fotograf z HE ) tak sa hlavne zameriaval na prsia, ako keby ani neslo o fotenie tehotnej zeny, mozno to tak chcela ta mamicka, no neviem, ale boli to zvlastne fotky, a uz aj na pohlad podla fotky na profile sa mi ten pan nepozdaval, takze urcite by som mala pred nim strach sa obnazit 😕
u nas to bude z obidvoch stran prve vnuca, takze o to vacsia radost pre mojich rodicov a svokrovcov, nastastie ma nebombarduju volanim, alebo podobne, volame si raz do tyzdna takze pohodicka, ale moj muz ma taku malu sesternicu, myslim, ze ma 9 rokov, ktora je nadmieru ukecana.Ja som osobne v zivote nestretla cloveka, ktory dokaze tak vela neustale rozpravat...rodicov uz asi tiez z nej boli hlava, tak ju naucili ako sa pouziva skype, takze od minuleho tyzdna v momente ked sa prihlasime uz vola alebo pise.Napisala som jej, ze nemame kameru, takze s nou nemozeme volat, lebo inac by sme sa jej asi ani nevedeli zbavit, milosrdna loz, ale inac sa nedalo...Ja sa len obavam toho, ze v lete sa jej nezbavim, kym sa nam postavi dom tak budeme byvat u svokrovcov no a mojno muza babka, teda aj ten malej byva hned vedla, takze vacsinou casu, ked je tam travi vlastne u svokrovcov.Cez leto tam zvykne byt aj cely mesiac, kedze pochadza z Tatier.Zenusky mna uz teraz boli hlava, ked si to len predstavim...budem mat co robit s babatkom, este aj ju cely den pocuvat.Ked sme boli teraz cez sviatky doma, tak tam bola aj ona, teda u babky, ale kazde rano, my este v posteli a ona uz kvakala dole v kuchyni a cakala kedy sa zobudime 😠

ladysparky
4. feb 2010

dnes mi prisla mini obalocka od pampers - vocher book 🙂
staci registracia na ich stranke www.pampers.ie a do par tyzdnov vam pride.. konkretne v nej je 4x kupon na pampers plienky tri druhy v hodnote 1,50 eur, 1x kupon na pampers wipes 1,00 eur a 1x kupon na pampers change mats 1,00 eur, platne su do konca tohto roka.
zaregistrovala som sa aj na stranke www.cowandgate.ie, odkial by som mala dostat tiez vouchers v hodnote 100 eur.

tak skuste aj vy, nic za to nedate 😉

ladywitch26
4. feb 2010

ladysparky, tak neviem, s tou public nurse je to asi v kazdom meste ine. lebo ja to mam sice ku nej do officu len par minut, ale aj tak chodila ona ku nam a co viem, tak do pol roka chodi po domoch, az s polrocnym dietatom sa uz chodi ku nej.

zdeni, to co preboha robili malemu s patickou, ked tam ma jazvu? nasej len pichla tou vystrelovacou ihlou, ako ked mi v nemocke zelezo kontrolovali. a mala ani neplakala.

fredika
4. feb 2010

ahojte,

zase ste sa trosku rozpisali 😉
tak ja som dnes bola na nakupe v blanchardstown, konecne mame kocik. tak sa tesim. ten co som chcela mamas and papas HERBIE, dokonca zlacnel este o 90euro oproti minulym dvom tyzdnom, takze stal 280, 50 stal raincover a 30 changing bag. spolu 360. tak som stastna. bol posledny. a aj najlacnejsi vlastne ked som to pozerala. a tie nove teraz co som videla sa mi vobec nepacili. takze aspon dalsia starost z krku.

kupila som si tam v mothercare aj podprsenky, ale nemali tam kabinku, teda ja som ju nenasla, tak som si zobrala take cislo ake nosim, teda kosiky vacsie, ale objem taky isty a su male......mna porazi. je to taky tvrdy material, akasi tvrda guma, tak skusim tu blizko co mame mothercare zabehnut a spytat sa ci mi to nevymenia, ved blocik mam, poprosim ich, ze nepojdem do dublinu len kvoli 2podprsenkam, no uvidime. za pokus to stoji.

este mi teda chybaju nocne kosele, ale to uz doriesim.

zdenka, to je pravda, v penneyse sa dobre nakupuje a hlavne ked to mame niekomu darovat tak to este viacej laka kupit este to a este hento... 🙂

a cetrojka, vitaj na fore. uz sa ti to tiez nebezpecne blizi..

inak, dnes ma moja jedina sestra 11 rokov. to je kontrast, ja budem mat za chvilku 30 😉 akurat manzel spominal ked prisiel k nam domov randit a ona mala 4roky, otvorila dvere a hned sa spytala- ja mam dnes narodeniny, 4 roky, co si mi kupil? sranda... 😀

tixi, ty uz iba tyzden v praci. super. a kedy odchadzate domov?

tixi
4. feb 2010

fredika tak sa na teba usmialo stastie s tym kocikom, super 😉 to je iba hlboky, alebo 2v1 cize aj so sportovou castou?skoda, ze si sa neopytala na tie kabinky, lebo urcite ich maju, ale snad ti to vymenia, domov letime 20.2
sranda mat taky rozdiel medzi surodencom, ja mam mladsieho brata, toho roku bude mat 22, cize medzi nami je takmer 8 rocny rozdiel, kedze ja toho roku budem mat 30 😕 ale stale ho beriem za pubertiaka...

ladywitch26
4. feb 2010

fredika, s tou sestrou som sa nasmiala, moja segra mala tiez 4roky, ked som muza prvykrat dotrepala k nam domov. akurat ze ona jacalaaaa,co sa ho tak bala.ani len v miestnosti s nim nechcela byt.a na druhy den sme ju oklamali, ze co sa ho boji, ze ved s nim v noci spala v posteli. trochu sa zacudovala, ale nabehla do izby, posadila sa vedla neho a uz pohodicka :D a teraz ma sopliak uz sama frajera 😀

zdenkam
4. feb 2010

Tixi ja som citala ze prve 2 tyzdne,
Ale co uz letela som s malym asi 1O t a aha , zdravy krasny. Myslim, ze davat dieta co sa nestava samo prehnane dlho do choditka je ovela horsi prehresok, ako raz letiet 2,5 hodky tam a 2,5 alebo zacat priskoro prikrmovat, vies ze v 3 mesiacoch ci tak.
To je predsa len dlhodoba zalezitost. TAkze toho letu sa vobec nebojim.

To je ako s tym ze lietat idealne sa nema v prvom trimestri ahold letela som v 8 tam a 9 spat tyzdni a nic sa nestalo. Ja si myslim, ze jednorazovky tak neublizia.

Tixi, ziadny problem a kojila som 2 roky a to som dobrovolne kvoli svadbe odstavila, lebo by ma tam vyzliekol zo svadobnych siat. Inak kojim este pol roka hadam. 🙂
To kolostrum som najprv nachapala co to je, lebo som mala take mokre par kvapky na tielku a potom cim dalej tych kvapiek bolo viac a aj ma tak chladili na bradavkach a neboli ako cira voda. TAkze dufam, ze mam na to predospozicie kojit aj dalej tak dlho.

Tixi a si ma potesila s tym fotografom ze poznas jeho prace a svadobne fotky, tak sa tesim.

Ladysparky cow and gate je na nic ak idete kojit, nie ved to je hlavne mlieko a tak okolo toho. Asi aj par prikrmov, ale my radsej organix, len ty to maju len v anglicku ze vouchers. Ale ak kojenie nevyjde, sa to isto maminkam zide, tak si poznacte.

zdenkam
4. feb 2010

Tix, no u mna neni dovod letiet do sr ukazat babo, to nie, to by mohli kludne prijst aj sem.
Ide o vacsie dovody:
1. materska 6 mesiacov a potom s5 do prace, takze to treba vyuzit
2. Az sa vratim do prace, uz nedostanem v kuse 3 tyzdne volna /teda ak sa vratim na povodne hodiny co nerada/
3. a toto je velky dovod, malemu zacina v septembri free preschool, t. j. 5 dni v skolke. To si musi zvyknut. Je nezmysel nechat ho vytvorit si rutinu a potom letiet na 3 tyzdne do sr, a zas zacinat znova
4. chcem, aby si uzil teplo a nie horucavy, preto ten september, to sme aj teraz boli a sa kupal na zahrade.

Proste ak su 2 deti, zvlast ak maju nejake povinnost, uz to je o tom nerobit dietatu v zivote chaos.

Ako ak by som chcela len ukazat babo, tak to mozu kludne nasi sem. Len ja viac kvoli Patrickovi tam chcem, nech si to poriadne uzije. Takto chodievame len na 8 dni.

Inak som dnes citala clanok, ze aky je idelany odstup medzi surodencami, takze mame ten idealny, ze 3 roky je najlepsi. Aj sa spolu budu hrat, ale aj to ten starsi chape uz a ma ochranny vplyv na babo. Tak uvidime, teoria s anie vzdy zhoduje s praxou.
Medzi mnou a bratom je 1 rok rozdiel a dlhe roky sme boli jedna ruka jedna noha. Medzi mnou a sestrou je 1O rokov rozdiel a stale sme si dokonale rozumeli, aj ked sme totalne odlisne povahy a nadalej sa jedna druhej zverujeme. Aj sme spolu plakali ked som potratila. TAkze podla mna ani na to tabulky nesedia stale.

zdenkam
4. feb 2010

Ladywitch, sak to neviiem co mu robili, balili sme domov a oni mi ho vzali ze este mu to musia urobit, ze mi ho prinesu a priniesli spat a davala som mu extra ponozky na dupacky a strasne plakal a doma vyzlekam a to bola hruza co som tam videla, kus masa. Normalne odrezane z nozky. ☹ 😠

Mrchy este ho aj obliekli poriadne aby som si nevsimla. Myslim ze mal aj krv na dupackach.
STale ma to boli, ked si na to spomeniem. 'To je ale chvalabohu moj jeidny negativny zazitok z nemocnicou doposial, Klopy klop.

Ked ste spominali randenie, sa mi vybavala jedna srandovna prihoda. Mala som frajera volall sa Rasto a on tak zo zartu volal a sa pytal, ze doma taaato. .....a isiel si spomenut na meno. A moja sestra Adelka, polozila sluchadlo vedla a krici tato (tak volamo tatina/ niekto ta chce k telefonu. 😀

ladywitch26
4. feb 2010

k tomu cow and gate, dobre ze ste to sem hodili, hned sa idem prihlasit. stanku som kojila do 7.mesiaca, teraz jej davam uz len umele. ale tiez maju vyzivy, hlavne tie ovocne jej kupujem, to jej strasne chuti. zo zaciatku mi napr. domace ovocie vobec nechcela, len tieto vyzivy, tak sa tie kupony aj celkom zidu. aj na to mlieko, ved ta krabica jej staci na 5dni. a nikto nevie, ako dlho bude kojit, takze sa to tak ci tak zide. ja som bola rozhodnuta kojit aspon rok, ale zasa som tehu a stanke to moje mlieko uz proste nechuti, tak vsetky plany mi pekne naburala.

zdenka, ja by som to asi otocila do nemocnice a riadne ich tam sfukla 😠

inak dnes sla stanka na najnizsie "podlazie" v postielke. potvorka mala, uz sa vie postavit aj ked je vo vaku. a silou mocou sa uz chce stavat, vacsinou uz len klaci a pridrziava sa a skusa sa dvihat hore. len si zatial vybera same nestabilne veci, ako hracky a pod, tak na nu musime davat bacha, aby si neublizila. ale myslim, ze to ma na svedomi to MT group. prvy krat ked prisla odtial, tak zacala stvornozkovat a vcera ked sme tam boli, tak tam bola uz jedina, lebo aj ten chlapcek sa tam akurat vcera prvykrat postavil a zacal chodit. tak sa zrejme zasa inspirovala, ze co ona bude po kolenach, ked to uz vsetko dookola beha po dvoch 😀

kacenkalm
4. feb 2010

ladysparky,a co si napisala na ten screen name na pampers.ie?
zdenkam,ja som nakoniec tie atb vysadila,a mala papa v pohode nastastie 🙂
cetrojka,welcome 🙂

zdenkam
4. feb 2010

kacenka, tak supeeeeeeeeeeeeer, vidis mala som pravdu, bolo to atb
Dobre si urobila. Som rada, mohlo sa to mozno pokazit cele.

hej o tom pampers viem, skusi aj ja. Ja som uz tak mala kupony pri malom. Ladysparky, je zlata, ze si to nenecha len pre seba.

😉

Inak, baby som sondovala tie kompostovatelne nappy, tak to vyzera ze tu maju MOLTEX a tie stoja take novorodenecke balenie 45 ks 16 eur sa mi to zda v kombinacii s tymi latkovymi co chystam, take rozumne, lebo latkovena noc sa mi nechce. tak plan je moltex a latkove. Poznate este nejake ine a kde sa tu daju zohnat?

A musim napisat aj Wastepalu, co nam vynasa smeni, nie ze smetiari otvoria kompostak bin a uvidia tam plienky tak nevyprazdnia. Ale to ma casu, len si to musim s nimi checknut skor nez budem kupovat Moltex.
Do nemocky kazdopadne pampersky beriem, sak to konci v jednom smetiaku

zdenkam
5. feb 2010

baby takze ten organix sa polepsil, uz robia ten welcome balicek aj do Irska.
Tak sa tiez registrujte www.organix.com

Je to organicka strava pre deti, ako detske vyzivy, keksiky. Ja mam rada ich crisps, lebo su len prirodne ochucovane, takze maly moze lupienky a ziadna sol, len ochutne kukuricne, ci ryzove ochutne keksiky ako babo. Fakt dobre. Aj vam to zachuti. Skuste v Tescu

zdenkam
5. feb 2010

baby zase raz nespim 🙂 tak surfujem, viete ze si mozete objednat johnson baby naturalis cream a free?
Chcete link.
My co sme sa zbavili ekzemov a minul sa nam krem od Weledy, tak pouzivame tento a som spokojna.
Ak chcete link, hodim ho sem.

cetrojka
5. feb 2010

No ako tak pozeram, nie som jedina co nespi, ze zdenkam? 🙂

No takze vyzera to tak, ze v praci skoncim rovnako ako tixi, buduci piatok. Inak uz to zacina v praci sa ma kazdy jeden vypytuje kedy a kde a meno a vybavicka a vsetko a ja mam hlavu ako dvere autobusu 🙂 ostavaju mi sice tri tyzdne do terminu - no ja si hovorim ze mam cas bo sa toho asi bojim. Asi hej, no.
Ono ja moc neovladam ani tu terminologiu tak sa obavam ci im budem rozumiet ze o co ide. Predsa je to iny kraj. Neviem si to zienky moje ani predstavit. Uz aby to bolo za mnou. Fakt.

Inak meno nevieme, hladame, diskutujeme a nevieme... snad to pride ked to drobciatko uvidime. Ak nie, tak neviem. Fakt neviem. Vela sa nam mien paci, ale nemoze byt v mene ani S ani R,lebo by sa to tazko vyslovovalo kedze v priezvisku ktore je kratke su obe tieto tazke hlasky. Tak hladame... Mne sa pacil napriklad Timotej, ale neviem si predstavit 20rocneho urasteneho chlapa Timoteja... e e e.. neviem... ale ked to male uvidim, moooozno 🙂 potom napr. Michal, to sa paci muzovi, Misko zevraj. 🙂
No ja neviem. neviem. Snad mu nieco bude pasovat ked ho zhliadneme 😀

Obdivujem tych, ktori maju vybrate meno a presne vedia co chcu.

Inak kupene mame asi vsetko co na zaciatok treba zvysok sa dokupi ked bude treba. Niektore z vas maju tie obchody veru inak zmapovane 🙂 ja som si dost veci doniesla zo SR, teda hlavne dupacky, lebo mne sa veeelmi pacia take obrazky na obleceni, ze slonik, macko, take pekne farebne obrazky a nie take abstraktne. Tak som neodolala a este v novembri ked sme boli tak sme sa zasobili - nie vela, bo to male ani nevynosi, ale tak zopar... i kocar sme trepali zo SR, stal 330 a preprava lietadlom - dve ooobrovske krabice nas vysli na 100 eur, comu sme sa tesili ako male deti, lebo sme ratali ze nas to vyjde minimalne raz tolko. No a nejaku decku, ciapocku a papucky. A zvysok tu. Akurat cez vikend ideme montovat crib- kamarati nam pozicali, ja by som to nekupovala, ja hned postielku, ale oni ze to maju, ze pozicaju, tak do pol roka bude male v tom a potom kupime daco.

Inak planujem kojit, takze nad umelou stravou zatial neuvazujem, dufam ze bude vela vela mliecka a vela vela trpezlivosti a male bude riadny hlados 🙂

Inak vam poviem ze je to pre mna asi taky velky zazrak,ktory mi este nedochadza riadne, kym to male asi fakt nebudem mat pri sebe. Asi vtedy mi zapne co sa vlastne deje... Tesim sa na to velmi. Len to tesenie trosku tlmi strach z porodu ci bude vsetko ok a ci natrafim na dobry personal ktory mi bude maximalne pomahat v com sa bude dat... Ja viem ze tu sa rodi ako na beziacom pase takze skusenosti maju habadej, no isto viete o com hovorim.

No len aby sa mi to nakoniec tak nezapacilo ze budem rodit kazdy rok 😀 😀

cetrojka
5. feb 2010

Kym sa mi este nedrieme, idem sa ja zaregistrovat na tie vouchery 🙂
Ked sa da, preco nie.

fredika
5. feb 2010

tixi, ten kocik je 2v1. mala byt k nemu aj pumpa, ale ta predavacka bola nejaka vymleta, vobec nic nevedela, esteze som si nastudovala na nete co tam vsetko ma byt a tak som sa jej hned spytala na pumpu. ona ze-niekde tam musi byt. a pumpy nikde. tak nakoniec mi ju vraj poslu postou, jasne, ze na ich naklady. je to banalita, nejako by sa tie kolieska nafukali, ale ked to k tomu ma byt tak preco nie? 😉 takze 20. idete uz natrvalo domov? nebude ti smutno? ja som si tu uz strasne zvykla, ked prideme domov tak po dvoch dnoch uz by som najradsej sla naspat. hlavne ti ludia ma vytacaju lebo sa stale vypytuju a kolko zarabate a hocijake otazky, ktore ja by som sa druheho nedokazala opytat, no co uz, tak to v malych mestach byva, kazdy pozna kazdeho ☹

ladywitch, moja sestra je praveze take sidlo, ziadna hanblivka. ona vzdy poslusne uz cakala kedy pride moj nastavajuci manzel a co jej zase donesie. 😀 to skor on bol v strese pred nou.. 😀

baby, co je s tinkou? neviete niekto? asi nestiha sa ozvat.

idem sa teda aj ja skusit zaregistrovat na tie stranky co ste tu dali.

pekny den vsetkym...

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladywitch26
5. feb 2010

fredika, vsak moja segra je tiez drza ako opica, ona sa hanbila len ten jediny den z nejakych nepochopitelnych pricin. potom sa uz vzdy po nom liepala. a on sa vzdy bal, lebo ked sa k nemu rozbehla, hlavou bola vtedy vo vyske jeho najcitlivejsieho miesta a ako sa rozbehla, tak ho vzdy sklatilo na zem, lebo sa trafila presne. 😀

cetrojka, neboj, personal je tu uplne super. pozri na mna, mne sa to ozaj tak zapacilo, ze idem rodit kazdy rok 😀 😀 😀

inak k tym pampers, tak na zaciatku poslu tu knizku s kuponami a potom raz za tri mesiace posielaju taky casopis a vzdy k tomu dalsie kupony, vacsinou na 2€. a teraz mi poslali aj vzorku plienky, ale male, lebo zrejme nevedia, ze stanka sa narodila trosku vacsia, tak uz pouzivame 4+ 😀 ale bude pre druhe. inak mi to posielaju dvojmo, lebo cosi bola nejaka porucha na tej stranke, tak som sa sla registrovat druhykrat pre istotu a zobralo to obidvoje, tak mi chodi vsetko dvojmo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre