Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lucxy
20. feb 2008

ahoj Lenka dik za postu 🙂 vies nemam doma net tak ked som u nasich tak sa snazim aspon chvilku tu pobudnut
no moj manzel odlieta za 8 dni a pokusi si najst pracu, asi zatial bude byvat u jeho brata, no a potom ked si najde robotu co neviem za kolko to bude pojdeme tam aj my s malou 🙂
takze teraz som z toho smutna ze budeme bez seba, ale hadam to vynde
nevies ako je to spracou? je tam tolko tych poliakov, ze no neviem haha
neviem ci som to pisala ale s muzom sme byvali v limerichu pred 2 rokmi sme odisli lebo som bola tehotna 🙂 obidvaja sme robili v deli
a helka byva kde?
preco sa stahujete?

lucxy
20. feb 2008

ahoj Nadina, a ty byvas v dubline?

lucxy
20. feb 2008

ozik leni chcela som sa spytat, ze ci malej davas obycajne mlieko alebo tam tiez dostat take umele lebo ja jej davam France Lait,takze ak uz tu nebudem na nete neboj precitam si to

lucxy
20. feb 2008

Leni a Helka a ako to vychadza s peniazkami ked iba manzel robi 🙂

etuska
20. feb 2008

Vitaj Lucxy,
Kolko ma dcerka?A odkial ste?Mozes poslat aj IP,ak nechces pisat do fora.
Zienky ako ste sa mali?U nas dnes bolo ovela teplejsie,hadam aj k nam prichadza jar? 😀

nadina
20. feb 2008

Erika, Lucxy sme vitali uz pred 3 dnami, ale nevadi....... 😒
...
Lucxy, byvame v Tyrrelstowne, t.j. Dublin 15.

etuska
20. feb 2008

Nadi,lenze ja ked sadnem po celom dni unavena k PC,tak si vsetko hned nevsimnem,takze ju vitam osobne az teraz-a s o to vacsou "pompou" 😀

nadina
20. feb 2008

Erika,
pises sem kazdu chvilu,
tak by si clovek povedal, ze mas prehlad...
Teraz uz vies, tak si precitaj... 😉

etuska
20. feb 2008

O.K Nadi,mrknem 🙂

helka31
20. feb 2008

Pekný večer žienky.Tak dnes už bol Samko oveľa lepší tak išiel do školky.Lucxy my bývame v Raheene. Je to celkom dobrá štvrť.Aj školu bude mať Samko 5.min.od domu tak som rada.Myslím si , že čo sa týka platov tak tu si človek dovolí zaplatiť aj nájom,školku a ost. veci z jedného platu,samozrejme ak ten nájom nie je vysoký a človek nemá vysoké nároky tak sa to dá.Naozaj je tu dosť poliakov a myslím,že už sa aj ten trh práce nasycuje.Ja občas pozerám práce na webe a zdá sa mi,že už tu viacej hľadajú odborníkov,kvalifik.pracovníkov a samozrejme s dobrou anglinou.Tak asi tak. A vy ste v ktorej časti bývali Lucxy?Nadi ako ste sa mali bola si na rehabku aj dnes?

etuska
20. feb 2008

Aj dost ludi z nasho mest,kt. pracovali v Irsku sa vracaju domov,alebo idu do U.K.

nadina
20. feb 2008

Helka,
kdezeee, rehabka az o tyzden... 😒

etuska
20. feb 2008

hmm Nadi,tak dufam,ze dovtedy nejako vydrzis a pomozes si aj sama 😉

helka31
20. feb 2008

To fakt len raz za týždeň máš rehabko?ta to musíš fakt len sama cvičiť doma alebo tá plaváreň by ti určite pomohla.Erika ale Ty by si možno nemala problém s prácou Ty vieš dobre po anglicky a si učiteľka.ale aj v U.K je už dosť cudzincov nie?

nadina
20. feb 2008

Helka,
veru len raz do tyzdna...ale
neboj, robim, co mozem... 🙂

etuska
20. feb 2008

Mas pravdu Helka-vsade nas je vela 😀 😀
-ale my chceme zmenit vzduch,tak sa hadam uchytime.Urcite sa vsak do toho nevrhame bezhlavo,ale postupne-najprv manzelova robotka-kedze bude makat viac 😀 ,ubytko a potom letííííme aj my 😀

helka31
20. feb 2008

Erika tak to veru bude zmena hlavne pre malú.A čo už si na malej skúšala svoju anglinu?Pripravuješ ju už? 😵

etuska
20. feb 2008

Ja na nu "speakujem " uz davno a pozera rozpravky vacsinou len v anglictine 🙂 tak sa na nu hadam nieco nalepi.Aj s drahym niekedy prepneme do "English" a vidim na nej,ze pocuva,ale potom je "nastvana" a zacne akoze hovorit svojou recou 🙂
We will see. Kids are very flexible,so I´m not worried about her so much 😀 -trosku anglictiny 😀

helka31
20. feb 2008

Tak to je super aspoň je v obraze. 😉 Dnes máš veget?Nepracuješ?Idem Samka uložiť lebo už je dosť hodín a pozerá Lazy town.Tak sa mu to páči.Ozaj už sa pripravujete na Veľkú noc?

etuska
20. feb 2008

Vobec nie,praveze mi treba opravovat testy,no nechce sa mi 😠 Idem este umyt vlasy a pustim sa do toho.

helka31
20. feb 2008

Fuha tak to máš perný večer. 🙄 Ja idem do sprchy , prečítam noviny,časopis a potom hajde spinkať.Tak príjemnú prácu a dobrú nocku všetkým. 😵 😵 😵

etuska
20. feb 2008

aj ja prajem dobru nocku 🙂

nadina
21. feb 2008

Bre ranko Irsko 🙂

mishka711
21. feb 2008

Ahojte zase tu neni nikoho Nadina ako mas?my sme sa vratili so slov .vel.boli sme dat ziadost o maleho rodnny list tak musime cakat takych 15tyz ale neva vydrzime a potom pas snad uz doma na slov vybavyme dnes by som mala ist aj odvazit maleho len ked zacne prsat asi to nechame na dalsi tyzden ale myslim ze pekne pribera aj ked vela nepoje ale po 2hod uz zase pyta no co uz 🙂

nadina
21. feb 2008

Ahoj Mishka,
my cakame na pas, pretoze Vladko mal uz 5. rokov,
podavali sme na prelome jan./febr., tak som zvedava,
snad do juna bude...
Budi sa Ti Sebastian aj v noci kazde 2.hodiny?
To asi moc toho nenaspis, vsak?

nadina
21. feb 2008

Ahojte,

pred chvilkou som prisla z plavarne,
konecne som po dlhom case chodila
bez barli, aj ked len vo vode 😉
Ako ste sa dnes mali?

xena22
21. feb 2008

Caute zienky divozienky 😵 tak som dneska uspesne priletela z rodneho kraja,tie lety BA-Cork su na nezaplatenie,konecne sa k tomu skyeurope dokopal...nooo ale k veci.V prvom rade tu vitam nove tvare a po precitani vsetchych prispevkov pocas tohto tyzdna sa akosi neviem zapojit do debaty 😀
BTW aj my pouzivame pekarnicku na chlieb,obcas tam aj chlebik upecieme,ale tiez sa mi zda,ze sa to tam dlho pecie a asi prejdem na "polsky" a muz ma zabije 😀 ,lebo mam prisny zakaz nakupovania polskych vyrobkov,tak sa vzdy schuti zasmejem,ked nieco navarim a on si pochvaluje-napr.kapustnicu a ked doje,tak sa priznam,ze je z polskej kapusty 😀 😀 😀
Vsetky tehulky drzte sa a nebojte sa,nejako to uz len dopadne,ako vravi moja mama "dom si to babeno v bruchu nepostavi" a zachvilu to budete mat doma v spalni,tak si uzivatjte ticha a kludu kym sa da 😀
Osobne najradsej spominam na svoje prve tehotenstvo,to bol klidek,ale o druhom sa to uz poveadat nedalo 😀 ,to uz som riesila kazdodenne problemy "ako zaviazat synovi snurky na topankach,ked si neviem ani tie svoje"...a pod.
Fajn,idem do vane,mam penu dokupela antistersovu 😀 😀 😀 Rano nakuknem,dobru noc...

nadina
21. feb 2008

Ahoj Xeni,
som sa pobavila, pekne si to napisala, aj s tymi snurkami...
a vitaj spat "doma" 😉
😉

mishka711
22. feb 2008

bre ranko nadina maly sa budi ako kedy minule 2 noci po 3,5hodinach a tuto noc spal od 9vecera do 3tej a potom zaspla do pol 7mej a vstavali sme o pol 10tej kamoska nas zobudila takze sa to da 🙂

lenka1108
22. feb 2008

dobre rano baby ake mate plany na vikend?mne mala zase kasle celu noc som bola hore co som sa bala ze sa zadusi.taky hnustny kasel uz dlho nemala.vcera mi prislo dalsie dievca na au-pair tak som snou bola pozriet novu rodinku a mam snou trochu vybavovaciek aj dnes.no nevadi aspon cosi robim a nenudim sa doma.dnes tu strasne fuka neviem co s tym pocasim je.raz tak raz tak.jooooj.nadi a noha uz tak neboli?
no bola som si pre papier na tu medical cart no ale hroza co tam vsetko po vas chcu.len za sproste razitko od g.p-ho musim dat 50 e.no ale co uz tak sa opatrujte a uzite si vikend...........papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre