Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

iweett
23. mar 2013

Baby chcem sa opytat neviete ako je to tu s dochodkom po kolkych rokoch mam narok, suma od coho sa odvyja a tak podobne....vsetko okolo toho. Dakujem

pripravy
23. mar 2013

@janea ahoj. Ja som to vybavovala nedávno. Je to Žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa a Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa (http://www.upsvar.sk/vzory-ziadosti/vzory-ziado...). Aj ja to mám dvojjazyčne, pošli mail a prepošlem ti to. Potrebuje:
1. potvrdenie od GP, že sa bábo dožilo 28 dní a že matka chodila na pravidelné kontroly počas tehotenstva
2. slovenský rodný list nepotrebuje. Stačí írsky, ale musí byť úradne preložený.
3. sa mi zdá, že nepotrebuje ani appostile RL. To som potrebovala pri vybavovaní slovenského rodného listu, ale nie pre vybavenie pôrodného. Nie som si istá s týmto.
- ja som bola osobne na ÚPSVaR, tak neviem ako to prebieha cez poštu - kam sa to zasiela a tak. Treba to zaslať do 6 mesiaca dieťaťa.

APPOSTILE vybaví tu:
Consular Section
Department of Foreign Affairs and Trade
Hainault House
69 - 71 St. Stephen’s Green
Dublin 2
http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=268 - tu nájde kontakty, nech si tam zavolá, či sa to dá vybaviť poštou. To neviem, ja som bola osobne.

VYBAVENIE SLOVENSKEHO RL cez ambasádu:
potrebuješ: appostile írsky rodný list, doklady totožnosti rodičov, rodné listy rodičov (stačí kopia, zoskenované) a žiadosť o zápis do špeciálnej matriky (neviem presný názov, formulár je na ambasáde). Znovu neviem, či sa to dá zaslať priamo na tú matriku v BA alebo len cez ambasádu. Skús si zavolať na ambasádu, určite poradia.

Dúfam, že som trochu pomohla a na nič nezabudla.

pripravy
23. mar 2013

@janea A predsa som zabudla. Na ambasáde, pri vybavovaní slovenského rl pýtali odo mňa aj sobášny list.

pripravy
25. mar 2013

@monikajaco Ahoj. Ja som našla jednu pani v Piešťanoch, ktorá robí úradné preklady a riešila som to s ňou cez poštu. Mailom som jej poslala sobášny list, ona si pripravila preklad, originál sobášny list som jej zaslala poštou (recorded post) a ona mi to znovu zaslala poštou naspäť(doporučene a ešte mi to tušim aj poistila). Peniažky som jej zaslala na účet. Bola veľmi príjemná a dalo sa s ňou super dohodnúť. Tak ak ti to neponáhľa a chceš kontakt na túto pani, daj mi vedieť.

monikajaco
26. mar 2013

@pripravy dakujem ..ja som potrebovala surne a tu v Dubline .. ale nasla som uz a vsetko vybavene tak dakujem aj tak za ochotu 😉

ivaka333
26. mar 2013

Otrasne pocasie v tom Irsku. Mamicky chodite s detickami von, ked je taka zima?

cipsinka
28. mar 2013

Dievcata my s manzelom sme boli v irsku skoro 5 rokov ale ako som otehotnela sme sa vratili na svk a zas zvazujeme odchod do Dublinu 😵 😵 😵 AKo to riesite myslim financne pracujete aj vy ci iba manzel??Ja by som chcela aspon na part time nieco robit 🙂

mia002
30. mar 2013

mamicky co vsetko potrebujem na vybavenie irskeho pasu?dakujem za pomoc

kluska
3. apr 2013

Ahojte, som 25 tyzden, zijem v irsku, ale som momentalne na dovolenke na slovensku. Moje problemy sa zacali akosi od momentu zacatia dovolenky, pri dlhsej chodzi som zacala mat akoby menstruacne bolesti, uz je to tyzden co tak mam, je to kazdy den, rano pri vstavani ma dokonca picha dole akokeby mi tam nieco tlacilo dole. Tak som bola u doktora s tym, predpisal mi magne B6 premium a no-spa, zistil, ze mam skrateny krcok na cca 1cm a povedal tiez, ze sa mam setrit. Neodporucil mi vsak cestu naspat, ze je tam riziko skratenia krcka a otvorenia. Letiet mam az o 10 dni. Co by ste robili na mojom mieste? alebo boli ste v podobnej situacii? Teoreticky ja sa musim vratit, ma caka vybavovanie marodky a materskej, ani neviem co by som robila na slovensku, ci by som dostala matersku, vlastne ani neviem co mam robit. Dakujem pekne za nejake komentare k tomu.

gika
12. apr 2013

@pripravy Ahoj, mohla by som ta tiez poprosit o tie dvojjazycne formulare ? Ja mam len v slovenskom jazyku. Vopred dakujem. Moj email: gabina.snv@azet.sk

gika
12. apr 2013

@lenulik209 Ahoj, my sa stahujeme naspat na Slovensko o par mesiacov a tiez by som chcela vediet, co vsetko tu v Irsku potrebujem vybavit....nejake potvrdenia...formulare....atd. Ak nieco vies, napis prosiiiim, budem velmi vdacna za kazde info 🙂

gika
12. apr 2013

Ahojte baby, o par mesiacov odchadzame po 8 rokoch z Irska. Nevie mi niekto poradit, co vsetko potrebujem vybavit, ake formulare, potvrdenia...atd? Ci budeme ma t na Slovensku na nieco narok ( podpora v nezamestnanosti alebo socialka ) ked sme obaja celych 8 rokov v Irsku zamestnani ? Vopred dakujem za kazdu informaciu.

mamartinka
12. apr 2013

@gika skus napisat sosinkairl oni o chvilku odchadzaju nastalo domov na Slovak.

marcela1992
13. apr 2013

@cipsinka Ahoj.No u nás pracuje len priateľ a dá sa to zvládnuť.Určite chcem byť s malým doma kým nepôjde do škôlky,pretože rýchlo rastie a chcem si to užiť.Ale nebývame v Dubline,tam je asi drahšie a podobné veci...

mia002
13. apr 2013

mamicky nas 4 mesacny syncek sa naucil kricat nie len ked place ale aj od radosti a zachripol nam s toho,neviete ako mu pomoct,co by mu pomohlo,dakujem za rady

lubi
13. apr 2013

@mia002 skus mu dat cibulovy sirup. narezes cibulu, posypes trochou cukru a nechas aby to pustilo stavu. davat 3x denne.

lubi
13. apr 2013

@ivaka333 ja chodim ked mam naladu aj po blbom pocasi. ked prsi tak sa cisti vzduch tak to idem aby sme boli ze na cerstvejsom vzduchu.

ivaka333
14. apr 2013

@lubi Ja mam v tomto irskom pocasi blbu naladu dost casto ☹

kacka27
16. apr 2013

Ahojte, ak by mal niekto zaujem o NUVARING, mam 5ks, exp.date 03/2015 ...

beautylinesalon
18. apr 2013

Dobrý deň, zdravím všetky slov. ženy v irsku. Volám sa Marika a touto cestou Vám chcem oznámiť, že 1. mája otváram kozmetický salon v Dubline. Budem v ňom poskytovať služby ako sú upravá a farbenie obočia, bezbolestné hĺbkové čistenie s ultrazvukom, peeling s diamantovou dermabráziou, masáž tváre, mikromasáž očného okolia, depilácia nôh , lifting a ine omladzovacie kúry. Prevádzka sa bude nachádzať už vo fungujúcom Slimline Stúdiu na Mary Street 57/58. kedže mám tiež detičky budem brať objednávky týždeň do predu. Zaujímalo by ma či by Vám vyhovoval aj doobedňajší čas. V prípade akýchkoľvek otázok mi môžte zavolať na tel. číslo 0877030231. prajem krásny deň..

mamartinka
18. apr 2013

@beautylinesalon nieje to spatne ale pre mna daleko bohuzial.Dala si aj na facbook to?Domov nechodis co?

lubi
18. apr 2013

@beautylinesalon a co tak odstranovanie chlpkov laserom?

mamartinka
18. apr 2013

@lubi ty kde mas foto?

lubi
18. apr 2013

@mamartinka drzim smutok za Timejku ☹ . myslim ze do zajtra to mame dovolene od adminov takto mat.

beautylinesalon
18. apr 2013

@mamartinka na facebooku zatiaľ nie som, domov nechodim, kedže pri práci používam prístroje, ale laser nemám,

zuzi_33
19. apr 2013

@gika Ahoj, my sme odchod z Irl absolvovali pred mesiacom aj pol, takze mam dost cerstve info. Zalezi co vsetko potrebujes vediet... kludne sa pytaj. Vidim, ze cakas babenko, tak neviem, ci budes cerpat matersku z irska, alebo ako. Ja som absolvovala matersku v irsku, po navrate na sk som si vybavila rodicovsky prispevok. Pri odchode z irska treba klasika povybavovat vsetky odhlasky - ako plyn, elektrika, net - zvycajne to chcu min. mesiac dopredu, ukoncit prac. pomer v praci, zrusit ucet v banke pred odchodom, alebo potom listom neskor, ak cakas este nejake peniazky. Vybavit formu U1 /byvale E301/, zaslat to spolu s kopiou P60 a P45. Neviem co este kontretne by si chcela vediet... Manzel ak pracuje a nebude si ziadat o davku v Irl, tak si moze poziadat tu, ale je otazne, ci mu priznaju...... Kludne ma kontaktuj do ip, ak by si nieco chcela vediet.... 😉

mamartinka
19. apr 2013

@beautylinesalon mozem to dat aj na facbook?Aspon meno napis.

beautylinesalon
20. apr 2013

@mamartinka ahoj, môžeš to dať na FB , volám sa Marika, salon bude Beautyline Studio. Na budúci týždeň ho ideme dokončiť a nafotiť , potom dám nejaké foto, ďakujem Ti za ochotu poslať to ďalej, určite to na začiatok potrebujem.. 🙂

mamartinka
20. apr 2013

@beautylinesalon mas to tam.Ci sa niekto ozve to uz uvidis sama. 😉

mamartinka
21. apr 2013

@beautylinesalon prosimta moc ak tu budes baby na facbooku strasne vypituju cenik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre