Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ivaka333
28. feb 2013

@mamartinka ak suhlasi ona, daj mi jej meno a ja si ju najdem na facebooku. Nebyvam priamo v Navan, ale blizko, rada by som nasla nejakych slovakov. Tu kde byvam ja ( Kingscourt) nie je ani jedna rodina, okrem tej mojej 😒

mamartinka
28. feb 2013

@ivaka333 mi byvame tiez inak v Meath ale Bettystown.Posielam ti spravu.

ivaka333
28. feb 2013

@mamartinka dakujem

jezkomanka
28. feb 2013

@ivaka333 ahoj moja sestranica byva vo Virginii, co Cavan, ma 6 tyzdnove babatko. Tam kde byvas je taky velky forest park? Sa mi zda ze je.

ivaka333
1. mar 2013

Ano, je tu velky park a zamok nedaleko. pekny vylet. Bola si tu?

nikki713
1. mar 2013

@jezkomanka virginia je asi 40 minut od nas... a vzdy ked ideme do dublinu na letisko nou prechadzame.. a vzdy si hovorim, tu raz chcem byvat, neviem preco ale to mestecko mi niecim ucarovalo 🙂

jezkomanka
1. mar 2013

@ivaka333 ano 🙂 je tam krasne, chodievame tam za sestranicu 🙂 napisem ti v IP jej meno na FB, zajtra pride k nam, tak jej aj rovno poviem, lebo aj ona hlada nejake kamosky, byvaju na samote a strasne sa tam nudia 😉
@nikki713 hej je tam krasne a tie domy paraaaaada, len pre nas je to moc daleko od dublinu, cca hodina cesty. ale keby sme neboli viazany ze manzel musi dochadzat do D tak by sme tam isli byvat. a krasne jazero obrovske tam je 🙂

cobhan
3. mar 2013

byva niekto v Mallowe? za par dni sa tam stahujeme a rada by som nasla niekoho na kocikovanie

mamartinka
4. mar 2013

@ivaka333 nasla som jednu z Navan este ale tu je neaktivna tak neviem.Kuk jej blog ak chces. https://www.modrykonik.sk/fotoblog/erin25/

mamartinka
4. mar 2013

@cobhan uz som ti pisala ale dam ti link aj tu.Kuk album https://www.modrykonik.sk/fotoblog/anitar/

ivaka333
5. mar 2013

@mamartinka Dik si sikulka 😉

adus1992
7. mar 2013

Zdravím vás.Chcela som sa len poinformovať o tom ako to chodí v Dubline.Onedlho odchádza môj priateľ do Dublinu pracovať a o pár mesiacov ideme aj z dcérkou za ním.No a samozrejme mám obavy,však iné mesto,štát ..
Mojou hlavnou obavou je sociálka. Po tých veciach čo sa stali (sociálka odobrala dieťa) sa bojím aby sa niečo podobné nestalo aj mne.Dcérka ma rok a pól čiže sem tam sa nám modrinka prihodí keďže občas padneme,tak isto si aj poplačeme resp. zavrieskame v našom prípade.čítala som niekde na internete ,že írí nemajú moc v láske slovákov..no neviem,fakt sa bojím aby sa tam niečo neudialo 😒

ivaka333
7. mar 2013

@adus1992 Ahoj, my nezijeme v Dubline, ale hodinku odtial, ale v podstate je to vsade rovnake. Iri nemaju v laske cudzincov, nielen slovakov, ale to mozno nepocitis, lebo vacsinou su do tvare mili... nuz a za chrbtom, to nech Ta netrapi 🙂 Oni sami o sebe tvrdia, ze maju dve tvare 😉 A co sa tyka dietatka, tiez si nemyslim, ze je to az take hrozne, len netreba dieta udriet na ulici, ani na neho kricat a samozrejme nenechavat bez dozoru vonku ani doma a vsetko bude v poriadku 😉 Nic sa neboj, viac ako iri Ta bude stvat pocasie 😀

adus1992
7. mar 2013

@ivaka333 no Dcéru nebijem ani nemám v pláne ,keď vyvádza tak zvýšim hlas to je asi normálne. Počasie snaď prekusnem 🙂

iweett
7. mar 2013

Ahojte baby. Neviete mi niektora poradit. Priatel ma deti s prveho manzelstva a plati na ne dost velke vyzivne no momentalne zijeme s jedneho prijmu a to s jeho socky takze nam to akosi nevychadza kedze sami mame teraz male babo. Nie je nejaka moznost poziadat tu o prispevok na to vyzivne alebo nieco take??? Dakujem za rady.

jezkomanka
8. mar 2013

@iweett ahoj este som o takom niecom nepocula. ked pises ze zijete z jedneho prijmu, tak claimuje si aj na teba?? (napriklad socialka na 1osobu je 188e, ked aj ty nepracujes tak by mal dostavat okolo 260eur + na deti) vypisoval tam aj kolko plati na deti? a deti ziju na SR alebo niekde tu? Este je moznost, ze poda Navrh o znizenie vyzivneho z toho dovodu ze nepracuje ale to by musel na SR podat.

jezkomanka
8. mar 2013

@adus1992 Ahoj nemusis sa bat, je to tu v pohode. Ja zijem v dubline 7.5 roka 😀 neviem kde budete byvat, ale treba sa vyhnut lokalitam Ballymun, Finglas, Coolock, Tallaght, aj v City Centre je to dost o drzku, lebo tam zije vela junkies - neprisposobivych fetakov. Treba sa im vyhybat konfliktom prave s tymito junkies (alebo travellers - irsky kocovnici). Pravi Iri su velmi mili a priatelski, na cudzincov si zvykli. samozrejme treba sa zapajat aj do komunity a nebyt stale len medzi slovakmi a spol, vtedy si ta Iri pustia medzi nich 🙂 pre deticky byvaju stretka slovenskych rodin skoro kazde 2 tyzdne v dublin 15 (clonsilla) tak ked tu uz budete, pridite pozriet 🙂 ak ta nieco zaujima, tak sa pytaj 🙂

mia002
8. mar 2013

mamicky ako dlho ste cakali na medical card pre novorodenca?

jezkomanka
8. mar 2013

@mia002 my sme cakali pol roka, ale ziadala som az ked mi skoncila materska a pre vsetkych. ak uz ty mas teraz medical na seba, tak by to malo byt rychlejsie

iweett
10. mar 2013

@jezkomanka
Ahoj. Ano dostava aj na mna aj na maleho tak do kopy mame tych 320eur. Do papierov ked si vybavoval tak nepisal nic a deti su s mamou na Sr. Tak to nam asi neostava nic ine iba dat ziadost na Slovensku o znizenie ak sa tu nic take vybavit neda.

mia002
11. mar 2013

mamicky tie co ste sa vracali do prace po materskej,niekde som citala ze ked dojcim mam narok na 1 hodinovu prestavku alebo skor odist alebo prist do prace.a ako je to ked pracujem na part time,mate skusenost?dakujem

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenulik209
13. mar 2013

Ahojte mamicky, chcem sa spytat, ci tu je niektora z vas co sa stahovala aj s detmi/s dietatom nastlo na SVK? mala by som par otazociek....dakujem vopred

gorgiina
19. mar 2013

caute baby 🙂 potrebujem vediet jednu vec ohladnom part time a jobseekers benefit-u ... po materskej sa mam v plane vratit do prace na part time ale chcem aby mi socka doplacala tie dni v tyzdni ked nebudem pracovat... A to aj v tomto pripade budu odo mna chciet dokazy, ze si hladam pracu ??? Ked uz vlastne pracu mam a kvoli dietatu ju nemozem vykonavat full time ? Mate niekto skusenosti ? Dakujem vopred ;)

mia002
20. mar 2013

mamicky ked by som si chcela vziat neplatene maternity leave,musim si to vziat hned po materskej alebo aj neskor?neviem ako to budem zvladat v praci,ak by toho bolo vela vzala by som este to neplatene,dakujem za rady

jezkomanka
20. mar 2013

@mia002 musis si ju vziat hned po materskej :(

angelaa214
21. mar 2013

@lenulik209 ja som prisla domov nastalo po 8rokoch z irska

monikajaco
21. mar 2013

prosim vas nepozna niekto niekoho v Dubline kto vie oficialne prelozit dokument z slovenciny do ang. aj z peciatkou ...?

janea
22. mar 2013

ahojte, dievcata, mohli by ste mi pomoct? kamoska si ide vybavovat prispevok pri narodeni dietata- ten jednorazovy. ja som si to vsetko vybavovala pre mojho syna, ale pamatam si to len velmi vseobecne, a vobec jej neviem poradit adresy, kam ma co poslat. mozno to niektora z vas ma cerstvo za sebou, a pamata si to...
1. potrebuje apostille irskeho rodneho listu - ked zije mimo dublinu, musi to posielat sem do apostille officu ( ak ano, neviete niekto adresu? ) , ci to vybavi normal u notara hocikde?
2. na vybavenie slovenskeho rodneho listu, kam musi tento apostillovany irsky zaslat? viem ze to je medzinarodna matrika, ale nic viac.. adresu, presny nazov netusim.. priklada k tomu aj kopiu svojho pasu? ja som uuplne zabudla ako na to (ja viem, akvariova rybicka;)
3. potvrdenie od lekara- o prehliadkach a o doziti 28.dna - nemate to prosim vas niektora z vas dvojjazycne? ja som mala polsku lekarku, ta mi to buchla bez problemov, ale ona ma irskeho GP.
4. potom sa to cele zanesie na UPSVAR v mieste trvaleho bydliska do 6. mesiaca dietatka?
este nieco na co som zabudla?
Dakujem vam velmi pekne, dufam,ze sa najde niekto kto to ma v pamati🙂

iweett
23. mar 2013

@janea ahoj ja mam tie dvojjazicne formulare tak daj email a preposlem to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre