Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

tixi
8. feb 2010

na strankach, kde predavaju kociky, tak pisu, ze hlboke vanicky su vacsinou do 10 kil, ja sa len proste bojim, ze sa mi maly vo fusaku do dlzky lozka 75cm nezmesti 😖
neviem co robit, lebo nechcem za kocik vysolit nekrestanske peniaze, chcela by som nejaky ten priemer, ale ked mne sa vsetko zda take male 😅
asi nakoniec pol zimy stravi vo vanicke a druhu polovicu uz vo sportiaku
pisala som si aj s babami na fore o kocikoch a tam niektore spominali, ze uz troj mesacne babo nezmestili do vanicky!!!

zdenkam
8. feb 2010

inak taky postrech, za 5 rokov v Irsku, bola prva vychodniarka, ktoru som "spoznala" Tinka Dublin /ona je z Ke/ a aj to on line len. A to sa vravi, ze vychodniarov je vsade vela. 😀

A este ma vcera vecer napadlo, ze kde vsade som kojila, kym som kojila.
Takze som sumarizivala dopravne prostriedky. Takze v buse, lietadle, vlaku, metre a v lanovke, v klokanke na ture vo Fatre. Chyba uz len na lodi a trajekte. 😀 Hadam doplnim s druhym dietatkom.

arian
8. feb 2010

Ahojte! Som tu dlho nebola,ani neviem co mate nove. zaregistrovala som ,ze Tinka a Bambulka su uz stastne maminy, tak srdecne gratulujem a prajem veeela zdravicka a skore zotavenie!

Bola som chora, teraz je chory drobcek, tak sa nam to vlecie... precitam vas a snad sa mi aj podari cosi napisat. Majte sa krasne!

mamartinka
8. feb 2010

Uz ste to tu tusim ktorasi spominali...http://www.najmama.sk/clanok/224514/sokujuce-zv...

tixi
8. feb 2010

cetrojka, kedze si od pondelka na materskej a ja vlastne tiez, tak by sme mohli dat to stretko napriklad na utorok 16teho, co vy na to?kto sa prida 🙂
to ten kurz lietajucich deti je fakt riadna somarina, nechapem mamicky co sa daju na to nahovorit...

ladywitch26
8. feb 2010

catalin a to si rodny list prekladas sama? mne povedali, ze to musi byt uradny preklad s peciatkou. som kvoli tomu vyvalila 45€

kacka, odporucam odlum muky, je ich vela druhov, ale naboku maju nakreslenu tabulku a tam ze ktora je na co dobra. ja na kysnute pouzivam white strong, v tej tabulke je uvedene, ze je dobra na kvasnicovy chleba. lebo inak vacsina tych chlebov je zo sody.

petra, tak to si over, ci ten pas vybavis behom dvoch tyzdnov, lebo inak mozes mat problem. a dost velky. lebo odtialto sice vycestujes aj bez pasu, na ambasade vybavis jednorazovy cestovny doklad, ale nazad male bez pasu nemoze. no a bud stihnes este vybavit ten irsky, alebo potom slovensky. a k tomu budes potrebovat ale slovensky rodny list, ktory robia len na specialnej matrike v blave a rozhodne vcassie ako za 9 tyzdnov, aj ked skor 12 ho necakaj. suseda polka vybavovala teraz irsky a viem, ze musel jej muz dokladovat, ze je tu viac nez tri roky. cize posielal vsetky vyplatne pasky, prip. mozu ziadat aj potvrdenie od zamestnavatela, resp. nejakych svedkov, ktori ti dosvedcia,ze si tu viac ako tri roky.

kacenkalm
8. feb 2010

Petra,ja som dostala irsky pas za dva tyzdne,a tiez sme museli dokladovat ze sme tu boli tri roky v case,ked sa nam mala narodila,sme posielali PPS,prvu vyplatnu pasku priatelovu,a P60tky,to je vsetko... 🙂

kacenkalm
8. feb 2010

Tixi,moja mala ma skoro 5 mesiacov,a uz ako trojmesacna sa mi nevosla do vanicky 🙂 tak ju ukladam do kocika bez vanicky,a k ''polrocnym'' narodeninam jej chceme kupit nejaky sportacik 😀

zdenkam
8. feb 2010

Ladywitch, boze a to kde si tolko platila ja som za uradny preklad platila v tom case 3OO SK, takze paradicka. 45 Eur, no hruuuza.
¨
Kacka, ano uz citim pohyby od minuleho tyzdne, t. j. 16tt ale ja som druhorodicka, takze to byva skor.

Baby ved ten doklad o pobyte nad 3 roky, ved to staci list,kedy vam bolo pridelene PPS Number, no nie? ci sa mylim? ¨Tiez jedine manzelovu vyplatnu pasku potom,lebo ja nemam vyplatne pasky. Ale nejako ma to teraz netrapi este. A uz mam zacvik zo slovenskymi uradmi s vybavovackami, takze dufam, ze ma uz moc toho nesokuje.

Tixi, ja myslim, ze maleho vo vanicke uz po 6 mesiacoch nehrozi mat. A ja som Patricka nikdy vo vanicke nemala. Hned bol v kociariku vystlanom pekne, s prikryvkou a potom sa to dvihlo na sportak. Mne to vyhovalo. Len tento xlander to je vanicka osobitne. Ale to tiez planujem pouzivat vanicku od septembra do Decembra a potom po Vianociach uz z domu priletiet so sportovou verziou.

Manzel zakaz segedin, ze on travicku /zeli/ nechce. TAk robime gulas klasiku a s knedlikom. Idem prvykrat skusit s tou mukou ako pise Ladywitch, ja som robievala z plain a bola som spokojna, tak uvidime ten rozdiel teraz.

Arian, co je malemu? Vy ste boli nejako pred Vianocami aj chori nie? Ci si to s niekym pletiem. Mozne to je.

ladywitch26
8. feb 2010

zdenka, ja som si davala robit preklad v corku, tam je prekladatelska agentura.

tixi, majove babo vanicku ani nepotrebuje. ja som stanku mala v sportiaku, vsak v lete v tych horucavach mu tam bude aj tak dobre a mne stanka od 4 a pol mesiaca uz lezat nechcela vobec, jedine sediet. takze v zime ti v tej vanicke uz aj tak nebude.mam tu kamosku jednu polku, ona mala len vanicku hadam do roka, taky velky kocik to bol, ale mala sa jej stale dvihala do sedu. musela si popruhy zohnat, lebo lezat jej v tom nechcela vobec.

kacka, ja som citila pohyby aj pri prvom uz v 16tt, ale to zalezi dost od toho, aku mas hrubu brusnu stenu. ja svaly skoro ziadne, tuku tiez vela nebolo (teraz uz nejaky je 😀 )

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenkam
8. feb 2010

jaaaj, ja az v sr, ked som to potrebovala na UPSVaR. To vysvetluje ten finacny rozdiel. A preco si si davala robit preklad v Irl?

Ja mam zimne babo-teda do jari, a tiez vanicka ziadna vravim. Sa mi preto zdaju zbytocne vyhodene peniaze za tie vanicky. Ale teraz som to mala za 15O so vsetkym, tak preco nie.

Jo a ladywitch ako sa citis? Este stale ziadna nevolnost a ako zvladas unavu prvych 3 mesiacov. Chodis si zdriemnut? Ja som bola prve 3 mes hotova. Teraz som mala minuly tyzden nespavost, ale uz sa to tento tyzden vracia do normalu a dnes som dokonca poobede zaspala na hodinu s malym. A sranda, sa mi snivalo ze som mama 2 deti a som sa zobudila s hrozou, ze som zaspala a babo nechala len tak same, ze som nan zabudla. 😀
Asi uz ucinkuje psychika. INak sa mi pri Patrickovi nikdy nesnivalo o miminkach.
A dnes som kukala to pampers dvd a uz som mala slzy v ociach. No hold, hormony robia svoje.

Ale Patrick mi sedel na kolenach a pozeral jak zmrznuty na ten prvy diel, zivot v brusku. 😀

cetrojka
8. feb 2010

Tak co sa tyka toho stretka v Dubline, tak ten utorok ja veru mooozem 🙂
Takze uz len cas a miesto a ak nebudem v nemocnici s rozkrocenymi nohami, tak isto iste dorazim 🙂

ladywitch26
9. feb 2010

zdenka, ja som davala robit preklad sobasneho listu vtedy, potrebovali to do nemocky a potom som to potrebovala aj do letterkenny, ked som matersku vybavovala. chceli original aj overeny preklad, ale vratili nastastie obidvoje. inak rodny list slovensky som vybavovala cez ambasadu este odtialto, lebo im to trva 3 mesiace, a mala som len dve moznosti. bud pockat tu, a letiet az ked to na sr vybavia, alebo ist na sr s jednorazovym cestovnym dokladom, ale cakat tam tri mesiace, lebo bez rodneho listu a pasu pre malu by ma s nou za hranice nepustili. ale tomuto druhemu uz vybavime irsky pas, takze kludne pred vianocami mozme ist bez stresov domov.

inak zdeni, ta unava bola okolo vianoc, ale to som este nevedela, ze som tehu, tak som to pripisovala prepracovanosti, lebo som makala nadcasy. a od minuleho tyzdna mi je zasa zle, presne ako pri stanke, od 11tt to zacalo. takze rano pravidelne grcacky v kupelni a potom cely den zajedam orechy. esteze mam uniformu s vreckami, rano ho vzdy doplnim novou zasobou a potom potajomky pojedam. 😀 a k tym hormonom, no je to strasne, ja revem pre kazdu kravinu teraz 😀

tixi
9. feb 2010

dobre ranko 🙂
pozrela som pocasie na utorok, tak ma byt ciastocne oblacno dva stupne, takze dost chladno, ale hlavne, ze ziaden dazd!
skuste navrhnut nejake miesto, mna nic nenapada, kedze treba nieco take aby sa tam zabavili aj deti, aj my sme sa mohli vykvakat 😀
dobre zdenka, ze si pripomenula to dvd, aj ja ho mam, ale zatial som este nepozerala
dnes ma caka moja leaving party z prace, bude to vlastne len take posedenie, kedze ja uz nejako ponocovat nemozem, ale aspon troska sa zabavim 🙂

zdenkam
9. feb 2010

ladywitch,no hrozne vsak? Ja take kde su deticky cosi chore ani pozerat nemozem, lebo mi idu krokodiie slzy alebo ked citam niektory z tych pribehom Dobreho anjela.

Joooj. Muz mi vravi, ze take nesmiem citat.

Fredika, no hold, moj syn ma 3 roky, trcim tu spravidla ked mrkne rano telku, potom ked spinka poobede a ked zaspi vecer. Si mrkni ze stale v pravidelnom case som tu 😀
A ja som zacala takto vysiet az v septembri. T. j. 3 roky som mrkla mozno raz za 2 tyzdne alebo ani tolko nie. Sa nedalo inak. A az pride druhe dietatko, isto nehrozi, ze to budem. Maximalne po veceroch. Tak si ma uzite.

Ladywitch, sranda, nam do nemocky nechceli ziadny sobasny list, ale zas my sme neboli zosobaseny. A do Letterkeny som posielala az v januari, ked sme sa vzali, ale ten je original irsky, tak som usetrila na preklade. 🙂

A s tym rodnym listom, ja som tiez vybavovala cez ambasadu. Zaziadala tu, vyzdvihla na matrike v sr. Trvalo to presne 12 t. Doma som bola 4 tyzdne takze som to akurat vymaklak prislo 5 dni pred odchodom zo sr. Rychlo nechala zapisat maleho k trvalemu pobytu a do pasu. Lebo sa to da aj tak. No a s tym pasom, tiez sa tesim, ze uz bude irsky a v septembri ziadne problemy a poletime domov, ale doma chcem vybavovat slovensky ale kedze v decembri zas domov na vianoce /konecne po 5 rokoch vianoce doma/ tak si tam vyzdvihnem ten slovensky. Akurat to vyjde, ze cakacia doma 3 mesiace.

zdenkam
9. feb 2010

Inak, ladywitch, mas moj obdiv, rano zvracat, strat sa o malu dracicu 9 mesacnu a este chodit do prace. 😲 😉 a to som si myslela ze aka som ja statocna.
Len to zvracanie som mala asi len 5x medzi 2 a 3. mesiacom a draka mam maleho starsie, takze asi to je s nim lahsie,/aj ked ktovie, desne trvdohlavy vie byt/ . A do prace si chodim na vecer odrfrknut /s vynimkou vikendov/. Klobuk dole Ladywitch. 🙂

Ok, baby, ja dnes frcim na 11 na mt group a treba sa nam pomaly obliekat, nech sa este prejdeme po cerstvom vzduchu. 🙂

janec79
9. feb 2010

DUBLINCANKY: ja by som vas velmi rada spoznala, no mozem len cez wkendy. Asi je celkovo tazke to sklbit prihliadnuc na pracu, deticky..... Samozrejme, ked vacsina bude moct v utorok, tak stretko bude v utorok - tak mi aspon porozpravate, ako bolo 🙂

janec79
9. feb 2010

Baby a este k tym slovenskym a ceskym programom - ste spominali UPC - to maju nejaky special package na tieto programy?? 11 eur sa mi zda nejako malo mesacne. A ako to funguje - len staci zavolat, ze mame zaujem o tieto stanice a oni pridu, donesu vsetko potrebne a hotovo??!!!

ladysparky
9. feb 2010

caute kocky,
som bola posledne dni nejaka hnila, preto sa hlasim az teraz 😔

tusim sa tu organizuje stretko 😅 no nebyt brucha a 150km vzdialenosti, pridam sa 😀 si to uzite
takisto, tixi, uzi si rozluckovu party 🙂
joj mamicky, zavidim ze uz mate prve vybavovacky za sebou. mna to furt desiiiii 😕

hovorila som, ze uz som sa kompletne zbalila do nemocky? 😉 dufam ze nezabudnem zubnu kefku, tu budem musiet hodit do kufrika pri odchode 😉

a prave som vyvarila dudliky, flasky a aj odsavacku (sestra mi poslala zo slovenska) a cumim na to jak puk-je to cele biele od vapnika z vody 😕 tak neviem, este to treba oplachnut pod vodou? alebo poutierat?
na odsavacke pisu, ze nie je vhodna na sterilizaciu v mikrovlnke, tak aspon ten zvysok som tam este na 6min strcila, ale furt sa mi to nelubi 🙄

kruci, uz vyse tyzdne nam pred domom beha nechutny strapaty skaredy pes! visi mu nejaky privesok na krku, ale aj tak sa ho bojim.. dufam ze do marca zmizne z ulice, lebo z domu ani nevyjdem (kedysi ma uhryzol tulavy psik a som chodila na injekcie proti besnote 😔 tak odvtedy mam strach z volne pobehujucich psov)

tixi
9. feb 2010

ladysparky tak gratulujem k zbalenej taske 🙂
ja som si dnes kupila dalsiu koselu do porodnice, dokopy mam dve, takze este take dve a mam co sa tyka kosiel vystarane...bola som si aj skusat v mothercare kojenecke podprsenky, ale vyskusala som dve cisla a stale mi to bolo na obvod pod prsiami male 😒 potom som uz nemala chut sa tam zase prehrabavat a skusat tak som to vzdala, nechapem co to tam maju za cislovanie 😖
ja mam psov strasne rada, takze, keby sa okolo nasho bytu nejaky potuloval urcite som s nim uz kamoska 😀
prave vcera sme si s muzom rezervovali nasho prveho psika, ma sa narodit 20.2 presne v den nasho odletu, no a tak sedem tyzdnov potom si ho mame prist zobrat, rasa irsky terier, manzel je polovnik, tak preto polovnicky havino, uz sa na to male steniatko strasne tesim, sme sa vcera s muzom smiali, ze odrazu budeme mat doma dve male deti 😀

catalin
9. feb 2010

ladysparky, taska zbalena, super.
a tie sterilizovane veci su biele? mas ten sterilizator do mikrovky? lebo to moze byt len vyzrazana voda a potom to vyzera ako vapnik. mmne sa to tiez robi takto..a zbytocne uz sterilizujes, zacni az ked bude babo na svete..

inak aj ja sa bojim psov, takze ked som s malou von, presne viem kade mam ist, za ktorou branou brese pes, ktori su neskodni a ktorich sa treba bat...tiez mam zlu skusenost..a pritom doma sme vzdy mali psov a este aj mame..

inak ambasada vybavena...manzel isiel sam a dal im lekciu slusneho spravania..kamarat ho upozornil ze ma cakat klasicky slovensky pristup...a aj sa dockal...tak dal tej tete to co ona dala jemu...a nakoniec sa aj usmevu dockal.. 😀 😀

ludmmila
9. feb 2010

Ahojte ...
No strasne dlho som tu nebola, a poviem vam, stihli ste toho tolko popisat, ze pri krpcovy to nemam sancu docitat. Ale k veci, len som tu nakukla, ci uz tinkadublin porodila, a dobra sprava....takze TINKA, GRATULUJEM Vam k narodeniu maleho cloviecika, a na ceste zivotom Vam celej rodinke prajem len to najlepsie... Drzte sa a vela stastia...
Uz vobec nema prehlad, kto novy otehotnel, alebo ci uz urcite aj prirastkov je tu plno, takze vsetkym gratulujem a drzte sa baby. Skusim vas vecer trosku docitat, aspon to, co je nove. My sa mame super, Viktorko uz mal rok, ale to strasne rychlo zbehlo, ved to poznate...
Janec79 ty si bola na oslave Adamkovych narodeninach?

Prajem vsetko dobre a krasny den

tixi
9. feb 2010

catalin, tak super, ze uz mate ambasadu odskrtnutu 😉 niekedy sa clovek pri tych vybavovackach fakt musi premoct a ukazat im aj trocha drzosti, ked to inak nejde...
mojmu muzovi dnes prisiel papier, ze mu uznavaju podporu v nezamestnanosti 196eur tyzdenne, tak sme sa potesili, este si aj stihne vybrat 2x davku, potom si pojde nahlasit akoze dovolenku na takmer tri tyzdne, kedze ideme domov, bude vsak musiet este raz priletiet tu, aby si to uz dal presunut na Slovensko, trocha zlozite, ale co uz 😖
mam dalsu veciku pre babatko, v Dunnes Stores som kupila pat nadhernych podbradnickov na suchy zips za 4 eura, tu su fakt neuveritelne ceny oproti Slovensku, bolo tam ovela viacej veci co by som chcela kupit, ale viem, ze kolegyne mi urcite nieco pokupia, tak si radsej pockam 🙂

ladysparky
9. feb 2010

tixi ja mam len jednu nocnu koselu (aj tu si planujem este prerobit na gombicky) a inak mam pyzama. a tie podprdy chapem, neznasam to v obchode skusat 😠 ved este mas cas do odchodu 😉
sranda, ze ste si az teraz zaobstarali (zajednali) psika.. budete to zvladat s tymi dvoma malickymi "detickami"? 😝

catalin, chcela som vyskusat ten mikrovlnkovy sterilizator, syndrom hniezdenia a chystania 😀 co s tou vyzrazanou vodou? je neskodna? a tu odsavacku chcem nachystat drahemu, ked ju nahodou budem potrebovat v nemocnici. pre istotu teraz ako keby sa s tym on mal babrickovat 🙂

takze mate prve vybavovacky za sebou, gratulujem 🙂 som myslela, ze tam musite ist vsetci, teda aj ty aj malinka. nakoniec nebolo treba? nerobili problemy s tebou prelozenym rodnym listom?

a narazila som (tuto na pravej strane su reklamy) na stranku www.slovakpoint.com robia rozvoz slovenskych vyrobkov po slovensku, tak idem pozriet ake ceny maju 😉

joj, viete co som sa chceal spytat? aku vodu pijete - kupujete cistu, alebo tu je niekto kto pouziva britu?

zdenkam
9. feb 2010

Ladysparky mi pouzivame asi 2 roky Britu, nekupujeme flasovu vodu. Predtym som pouzivala len kohutikovu a nikdy z nej nic nebolo.
'A paradicka, ze taska zbalena. Ja by som asi radsej kupila aj extra zubnu kefku, nech na to nemusim mysliet. 🙂

My tiez mame velmi radi psov, susedovie nam sedava na okne, ked nechame otvorene dvere aj do domu vbehne, takze psov sa nebojime. Ale chapem, ak mate zle skusenosti.
Len neni dobre prenasat strach co mate vy na dietatko. Napr. ta kamoska, Anna - Australcanka, nechcela aby sa deti bali ze pavuka alebo tak,tak ich nechala stale cosi chytit. A raz malu tak pichla osa. No co uz, asi sa uz bude bat osy. Nejaky taky statocny pristup k pavukom by som chcela aj ja,len ja sa ich tak sttiiiiiiiiiitim. Brrr.

Tixi, my sme mali tie podbradniky tiez asi 4 ks z penneys, ale nas podbradniky neznasal. Nikdy ked sme zacali s prikrmami ich nechcel, strhaval si a zlobil sa. 'A ked zacal sam jest, to boli nervaky, ked som mu to dala, ze aj chut do jedla ho presla. Takze u nas mali biedne vyuzitie. Ale musim povedat,ze aj tie slovenske su super, lebo jak tam je ta folia zo spodu, tak to nepremokne, kym tieto premoknu a hned je mokre tricko.
Ale ceny bez debaty lepsie tu.

Catalin, hovor mi cosi o ambasade, nezabudnem na skusenost z pred 3 rokov. Nemanzellia, tak som len uprosila, aby som sa nemusela trepat mesiac pred cestou po ten jednorazovy doklad. Tatkovi to nechceli dat, ze je nemanzel a ze je neSlovak. Jooooj a ani nahodou, aby som zas merala 5 hodin autom kvoli kusku papiera s 6 tyzdnovym miminom. NO ma to par vyhod byt manzelia. 😀 Teraz ho poslem a nemusi nikoho tankovat ze je neSlovak.
A Catalin,mozes si odskrtnut jednu vec na zozname vybavovaciek, teraz uz len tie slovenske davky.

😲

Tixi uzi si rozluckovu party. No boze, ja by som sa fakt aj rozplakala. Planujete sa obcas prijst kuknut? Ja by som chcela, az to tu raz zabalime. Ako ukazat Patrickovi kde sa narodil, kde rastol a tak. Ale vy teraz budete mat plne ruky prace, miminko a domcek. 🙂 HOld zacnete novu etapu fakt so vsetkym novym. 😉 aj steniatkom 😉

Ozi, ja si idem pomaly pisat, co budem chciet zo sr pre babo, ako ten nosny sprej uz od 2 tyzdnov z morskej vody, alebo take tie harmancek, dubova kora, ten vitamin D a tak, musim pomaly, lebo stale ma cosi napadne, tak nech nezabudnem.
Ozaj vy co mate chalpcekov, ....my sme zo sr stale nosili pancusky, tu chlapcenske nepredavaju. Akoze maly chlapcom nema byt zima.

😠 'To mi tvrdil aj muz kamosky-ona je Slovenka a on Ir. 'A boli v sr a neveril vlastnym ociam, ze predavaju pancusky pre chlapcov u nas.

ladywitch26
9. feb 2010

ladysparky, ja si obcas objednavam zo slovakpointu, hlavne ked som bola tehu so stankou, tak som frcala na pribinacikoch 😀 a slovenske rozky, mnaaam
inak vodu z vodovodu nepijem, pouzivali sme aj britu, ale obcas sa objavi nejaka bakteria, naposledy v clonmeli cryptospira, to uz podla nazvu znie tak hnilobne a clonmel je hned za kopcom, tak to radsej nepijem. jedine prevarenu na caj. a ak mam pravdu povedat, tak som zvyknuta na slovensku u nas, ktora nie je ani chlorovana, nakolko kilometer od nas vyviera zo zeme a az 5km od nasej dediny sa chloruje pre martin atd, takze toto tu mi vobec nechuti.

zdenka, vitamin D kupis aj tu v irsku a sprej z morskej vody pre deticky som tiez kupila, myslim, ze sa volal nasosal alebo tak nejako. a moze sa kolkokrat denne chces pouzit, lebo nema obmedzenia, cize aj pre novorodencov je vhodny. dost veci tu maju, len sa treba pytat v lekarni. napr. aj tekuty puder mame, je sice tekutejsi, ako poznam ten zo sr, ale vsak posobi rovnako.ono treba ist radsej do tych mensich lekarni, tam ked je nejaka odborna otazka, tak pokladnicka zavola zozadu magistru a ta vie dobre poradit.

tixi, k tym podbradnikom, len nakup do zasoby, my sme ich mali 20 a to som prala kazdy druhy den pomaly. stanka dost vygrckavala, tak denne dost minula. a potom zasa ked jej isli zubky, tak strasne slintala a keby som ju mala kazdu chvilu prezliekat, by ma porazilo. tak som jej len vyhrnula rukaviky az po lakte, dala podbradnik a o 15minut jej ho vymenila. a niekedy boli take mokre,ze sa dali zmykat.

zdenka, ja mam nastastie muza doma, tak mi dost pomaha, inak by som to nezvladala. napr. rano ju krmi zasadne on, ja zatial zvraciam v kupelni 😀 cez den je to uz trosku lepsie, v praci zujem tie orechy. nastastie robim len 6hodin. a aj na pc mam casu, lebo stanka je strasny individualista, v podstate ju len polozime v obyvacke bud na zem a ona si lozi a objavuje veci alebo ju dame do chodulika a to si vytiahne z policky knizku a sama si ju prezera.kupila som jej na sr take krasne velke leporelo, nadherne obrazky zvieratiek su tam a to sa jej strasne paci. a v telke ma oblubene relacie, rano ide lazy town, to pomaly ani nedycha ako to sleduje a vecer jej ide oops tv, to su vlastne domace videa a to staci, ze zacuje zvucku a uz sa hrabe pred telku a sleduje. vacsinou tam davaju aj videa malych deti, tak na tom sa strasne smeje. inak ju telka nezaujima, len tieto dva programy 😀 uz si vie vyberat.

inak mam problem, skoro vobec mi nechce pit mlieko. dnes vypila od rana len 3x po 70ml, co je zalostne malo. este pred tyzdnom nemala problem vypit denne 4x po 200ml. tak ju aspon nasilu nalievam cajom, aby nebola dehydrovana. mam ist buduci tyzden k public nurse, tak sa jej musim opytat, co s tym. lebo vcera som sa pytala kolegyne, jej dcera ma 11mesiacov a vraj jej tiez v 8. mesiaci ako keby utal, a mlieko nechce vobec. ze ani kvapku odvtedy. 😖

zdenkam
9. feb 2010

no potom bude treba davat jogurty a tak, tiez mam kamosku a ta mala taky isty problem.
No nas, by sa pri telke tiez zabavil, ale ja to neschvalujem. Takze telka tak maximalne 1 hodku denne a aj to je vela. Vcera napr. le 3O minut rano a vecernicek vecer. A to ja som este tolerantna, moj muz by viac ako 30 minut nedovolil. Sak sa tu a tam aj preto pochytime. Minule kdesi cital taku tabulku kolko ma dieta sledovat telky v akom veku a to sa mu teda pod ruky dostat nemalo. 😠

Tekuty puder, to viem, je riedsi ako sk, mali sme to na ovcie kiahne, zostane po nom len taka vodnata stopa akoby. 'Sk je lepsi, ale co uz.
Ja slovenske potraviny, co ja viem ,zvykla som si na tunajsie, tak 3x do roka mozno zajdeme cosi kupit, ale v pohode prezivam aj bez nich. Nevidim, nechyba mi. A ak tvaroh tak od Poliaka aj na pecenie aj taky na konzumaciu, ten na pecenia ten my radi, tatko z toho pecie vyborny tvarohovy kolac s marhulami. 🙂Joooj, mam chute.

Sprej z morskej vody som mala aj pri Patrickovi, pouzila som ho raz za '3 roky. NIc na nostek nastastie nemusel, ale kto zaruci ze aj s druhym babom to tak bude. Akurat som ho minuly tyzden vyhodila, lebo mu skoncila.
expiracna doba.
A este chcem zo sr ten caj na kojenie a par tych granulovanych hipp cajov, ale aj to mi maly ani jediny nepil. ¨Som to potom len darovala kamoske, takze tak maximalne 2 ks na skus.
Ako tu a tam ma cosi napadne, ak listujem mama a ja. Tak nech potom nenahanam nasich.

Hej tie podbradniky, treba aj na slintanie pri zubkoch, ale s tym sme tiez problem nemali. Slintal minimalne a aj ked, aj tak to nechcel. presne s tym su tie sk lepsie, ze nepreslintaju sa. No co ak mi bude treba dokupit, dokupim. Ale ze to je taka parada, ze vsetke tie prakticke veci podbradniky, lizicky, vysoku stolicku, nocnik, sedatko na wecko uz pri druhych detoch kupovat netreba, vsetko sa to vytiahne. Lebo ja tomu hovorim rarohy a je to uz u nas vsetko poodkladane. Potom sa toho budem moct uz zbavit. Tretie dieta nehrozi. 🙂

A este ciapocky na viazanie mavaju vsetke deti v sr, co som si vsimla. My sme sice namali, ale sa mi zda, ze to tie deticky aj nemaju moc radi, take to skrtenie pod krkom.
Ale chcela by som par sk dupaciek, tieto irske sa iste lepsie obliekaju, len cvocky, ale ako pisala Janec, sk maju stale nejaky obrazok, jooooj a este nohavice na traky. Pri malom mam asi za '3 roky 5 ks tot vse. Nastastie univerzalne aj pre dievcatko. Ale tiez su tie len v cr alebo sr kupovane.

annaola
9. feb 2010

Ahojte,
gratulujem vsetkym novym maminkam a buducim maminkam tiez 😉
Niekde som zachytila nieoc o stretku v Dubline, snad sa podari, ak by som mala cas by som doletela aj ja.
Zdenkami - si tusim spominala ze nemaju chlapcenske pancusky- my kupujeme dievcenske- tie sede skolske a obcas sa daju najst aj pre mensie deti ,taky pack kde ju napr. jedny ruzove a jedny hnede, tak ja som si ich skombinovala podla svojho - iba hnede. 😀 Ale teple velmi nemavaju , to je fakt, najlepsie zo Slovenska doniest.
btw- nove mamicky- nechcete niektop tie capiky proti teplote, som to tu spominala kedysi,ale nikto vtedy nepotreboval. Este stale ich mam , a su v zaruke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre