Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

susanne.k
9. feb 2010

pytali ste sa na telku sk, my mame skylink a je to celozivotna karta za 7 tisic, a montovali sme si to sami . predtym sme mali upc ale po skonceni 2rocnej zmluvy je to sa nimi katastrofa platiter plnu sumu a ked to chcete odhlasit musite este 3 mesiace platitlebo to maju v zmluve ze im musite datvediet dopredu. aj ked zmluva skoncila. mali sme aj tych rumunov, neviem ako sa volaju aha digi a ty mali zly prijem.

susanne.k
9. feb 2010

lady my sme davali nausnice ked mala mala 3 mesiace. Objednala som ju u detskej lekarky na sk a zaplatila 12 E. Ona jej to kremom umrtvila a potom po 45 min picla a hned dala nausnice. Kricala iba preto ze ju drzali tak silno ale potom hned prerestala plakat

susanne.k
9. feb 2010

zienky ani vas nestiham citat tolko tu pisete

pytala so sa za to cd od podhradskej, tu niektora pisala a nemozem to najst, prosim pozicajte , napalim si a vratim. Mala my dava zabrat ked uz chodi, takze som rada ze stihnem precitat posledne prispevky.

napiste my za to cd cez postu ak by som to prehliadla.

dakujem

janec79
9. feb 2010

suzanne:posli mi do ip adresu, mam 2 cd - napalim a poslem.

janec79
9. feb 2010

ludmmila: jeej, ahoj, no ano, som to ja z oslavy 🙂 Ako sa mavate?? Inak dakujem za super fotky, dnes sme si uz aj dali vyvolat niektore - nemaju chybu - krasne ostre, fakt vdaka.

janec79
9. feb 2010

baby, vy co ste spominali upc na slovenske a ceske kanaly - prave som tam volala a povedali mi, ze bohuzial oni nevedia zabezpecit tieto programy....som z toho jelen, ako to teda funguje? nechcem tu otravovat vsetky touto otazkou, ked-tak mi napiste nejake info do ip. srdecna vdaka,
vecer sa tu este ukazem, este vas docitam, teraz nestihacky 😉

kacenkalm
9. feb 2010

baby,tak som sa zamilovala do tohto kocika... 😎
http://www.babytrend.sk/chipolino-kocik-omnia-3...

drievko6
9. feb 2010

upc totizto satelitne nemoze vysielat ceske kanaly..ani iny sprostredkovatel. My ano ;)

mamartinka
9. feb 2010

My mame cez UPC normal aj ceske aj slovenske kanale.

zdenkam
9. feb 2010

Janec my to mame presne tak ako susanne, tiez cez kartu a celozivotne.

Janec, tak ste s Alienkou poriesili tu podhradsku?

Ladywitch, dakujem za typ na muky, knedliky perfetne, hoc inak zo sucheho drozdia tak nevyrastli. 🙂

zdenkam
9. feb 2010

Annaola, sak pod nohavice skryjeme aj my ruzove, ale ked ho obliekam v satni na kupalisku a tam mu svietia ruzove, tak to je aj sranda, hlavne ked akurat dojdu baby skolacky zakladacky na plavanie, takze mame aj klasicke teple slovenske. Tu to ozaj nie je zvlast na vek 2-3 roky.
Ale to bola len taka dobra rada pre maminky.

Baby, tak zajtra sa idem strihat, fakt ma to kadernictvo akciu, ze 5O percent off in january a february, takze strihaju za 2O Eur. To musim vyuzit.

verca8888
9. feb 2010

Ahojte baby, prosim tie, ktore maju skusenost s maternity benefit alebo mi vedia poradit. som v irsku uz viac ako 3 roky, od oktobra 2006 do augusta 2009 som nepretrzite pracovala. od augusta 2009 som nezamestnana, teraz sa mi ozvala firma, v ktorej som pracovala a chcu aby som nastupila spat do prace. zmluva by vsak mala byt len na 3 mesiace, potom sa mozno predlzi, ide to totiz cez agenturu. momentalne som v 13 tyzdni tehu. co myslite, ak nastupim mam narok na maternity benefit, napr ak si ma tam nechaju len 3 mesiace a potom ma znova prepustia? neviem, co mam robit. aj by som isla spat, ale jedna sa o pracu trochu fyzicky narocnu a tiez neviem, ci im mam hned na zaciatku oznamit, ze som tehotna. nejdem totiz na ziadny pohovor ani nemusim ist k lekarovi, rovno priamo do prace, lebo som tam uz robila a oni nemaju cas robit trening, tak uprednostnuju tych, ktori tam uz pracovali. dakujem velmi pekne

zdenkam
9. feb 2010

verca na matersku musis nastupovat priamo z prace, inak ti na nu narok nevznika. Najskor mozes nastupit v 24 alebo v 26 tt.
Ja by som tu pracu vzala, /neviem ako fyzicky narocna/ stale lepsie ako podpora a hlavne, potom budes mat asppon tu podporu aj ked bude mimino, stale lepsie ako len allowance.

verca8888
9. feb 2010

Dakujem Zdenka, este si to premyslim. ide o pracu vo fabrike - vyrabaju sa tam rozne zdravotnicke pomocky. trochu mam strach, lebo sa tam pracuje aj s chemikaliami. a obcas treba zdvihat a nosit krabice. ale vsetko zavisi, na akom si oddeleni. tak teraz neviem, ci im mam hned oznamit, ze som tehotna. pytala som sa na to aj mojej doktorky a ta mi povedla, ze im to hovorit nemusim. ze v irsku tehotnu zenu nepovazuju za choru, doslova tak mi to povedla. ja dostavam teraz benefit, ale ten mi konci v maji. a potom si mozem poziadat o allowance, nevies nahodou kolko sa dostava? inac mozu mi ho schvalit aj nemusia. radsej by som vsak isla do prace, ako byt na podpore, len teraz musim mysiet aj na miminko.

arian
9. feb 2010

Ahojte, ja zasa len na skok.
Zdeni mas pravdu, bol chory, od oktobra ci novembra uz 4x z toho 3x antibiotika. Pritom sa tak krasne drzal dva roky, takmer nebol chory, a teraz toto. Teraz mame teploty, ale velmi zvlastne. Odmeram a ma 38,4, odmeram za hodinu a ma 37,1 a o par hodin 39,3. Po hodine to bez liekov zasa klesne na 37,6. No strasne zvlastne. Ked sme dnes odchadzali k lekarovi, mal 38,1 a u lekara 36,5, skoro som odpadla, na nas pozeral, ze co tam robime. Tak ked sme prisli domov som mu znova merala, v ritke mal 38,6- po odcitani 38,1 a pod pazuskou len 36,5. Nerozumiem tomu.V ritke ma stale taku vysoku.... nemate niekto skusenost?

A s tymi pancuskami, ja kupujem v tesco, maju tam cierne- trojbalenie, myslim za 6-7euro. Samozrejme su dievcenske, ale cierne moze mat aj chlapec a sem tam mavaju aj sede. Taktiez, ked sem tam ideme do severneho irska, kupujem aj tam.

Tak snad vas zajtra uz docitam.....akosi teraz neni casu a ani nejak nemam naladu na net, som az nervozna z toho nasho drobca.

Majte sa krasne......papa

ladywitch26
9. feb 2010

verca, tiez ti radim ist radsej do prace. materska je minimalna 220€, co je rozhodne viac ako allowance. keby si aj dostala benefit, ten je 200 + 13 na dieta, co je stale menej a allowance ti vyrataju podla prijmu partnera, ako zijete, co mate nasetrene atd. takze kludne mozes dostat len 100 tyzdenne. obcas nejake krabice...no tak to sa ja len zasmejem, ja dviham denne prepravky s tovarom tak 10kilove. a to sa setrim, inak sa obcas vyskytne aj 15-20kg, ale to uz poprosim kolegu, nech mi pomoze. zatial v praci nevedia a ani im nemienim oznamovat, vsak coskoro zistia, uz to zacina byt vidno 😀 a co mam kolegyne, tak ani jedna sa neunuvala oznamovat, ze je tehu, az kym sa jej niekto nespytal, ked zbadal rastuce brusko. ja som aj tak este nemala scan, idem az o dva tyzdne, tak co im budem hovorit 😀 inak nerobis nahodou v clonmeli v abbote? tam je strasne vela slovakov.

inak so stankou to bolo ine, to som robila na pokladni a nedaj boze cosi tazkeho zdvihnut.ale ku koncu som na to uz kaslala, uz som dvihala vsetko a stanka sa tak drzala v tom brusku, ze som ju este aj prenasala. nie a nie vonku 😀 a teraz som na vianoce vlacila cely tyzden 10kilove moriaky, denne tak 70 kusov som ich poroznasala, a o prepravkach so sunkami, ktorych bolo hadam zo 30 a kazda 18 kilova ani nevravim. a to som nevedela ze som tehu, tak som si povedala, ze ked uz toto to babo prezilo, tak prezije vsetko 😀

zdenka, v dunnes mali dvojbalenia pancusiek a aj take tmavobordove, tie by kludne mohol aj chlapec. inak mali aj kombinaciu biele a cierne. ale oni to fakt nepouzivaju. ved aj dievcatam len pod suknicku. ja davam stanke aj pancusky, a este aj take zateplene flisove nohavice. vsak v tom kociku vela pohybu nema a ked sme vonku nejaku tu hodinku, tak by mi premrzla bez pancusiek. kolkokrat sa jej nohavica vyhrnie.

alienka1
9. feb 2010

ahojte.
som tu len na skok uz sa totiz chystam do postele. nejak vas nestiham citat odkedy pracujem 😝
susanne to cd aj s textami od zdenki uz mam len mi posli adresu a vo stvrtok by som ti to poslala.
janec myslim aj na teba 😉
idem ja spinkat lebo ma caka dalsia 12 ☹ uz nech je vikend a konecne budem mat 2 dni off

fredika
10. feb 2010

ahojte,

ja zase nespim uz od 4.tej 😒 tak citam vsetko mozne co mi pride pod ruku 🙂
no a docitala som sa ako pc skodi organizmu a celkovo vsetky spotrebice tak som teraz trochu znepokojena, lebo ja pc pouzivam vela najma teraz ako som tehotna a nudim sa. ale citala som,ze v spalni by nemali byt ziadne spotrebice, ani telka, ani radio, ani lampa a vsetko by sa malo vytahovat zo zasuvky a tak... ja viem,ze v dnesnej dobe skodi vsetko a clovek sa tomu nevyhne, aky mate nato nazor, alebo poculi ste o tom nieco?

baby, ja sa tak posledne dni nudim, no katastrofalne. strasne sa mi ten cas vlecie. uz sa neviem dockat. 😉 aj vam to tak slo pomaly posledne mesiace? 😉 uz neviem co so sebou.. 😀

citala som,ze organizujete stretko? alebo uz je po nom? keby som bola blizsie tak by som prisla, ale autobusom sa trepat nechcem a manzel pracuje v tyzdni takze ma tam nema kto zaviezt.. ☹ ale mozno niekedy nabuduce sa podari.

ozaj, vcera mi prisli tesco body, ale neprisli mi tie vouchers... iba mi prislo,ze mam 4euro k dobru, ale tie poukazy nikde... uz sa vam to stalo? mne uz druhykrat a neviem co s tym? a niekto tu kedysi pisal o tom,ze sa tie body daju vymenit za listky napr. do zoo a tak. ako to mam urobit? ak viete, poradte. dakujem.

vcera tu bol domaci a v pondelok nam vraj pridu zateplit izbu- no nacase... lebo pred 5tyzdnami sme cistili plesen a je tu zase.. som z toho nervozna. chceme sa odstahovat len teraz chybaju peniaze a hlavne co pozeram na daft.ie tak len same podobne domy ako mame alebo apartmany a my nechceme ist do apartmanu. tak dufam,ze to trosku pomoze ked to zateplia.

vidim,ze ladysparky je uz zbalena. super 😉 ja mam este cas.. v podstate vsetko asi mam kupene. nocne kosele na gombicky mam dve, staci to vsak?

tak prajem pekny den vsetkym.. papa

ladywitch26
10. feb 2010

fredika, radsej uz podobne veci necitaj, lebo sa este viac znervoznis. ja som tiez bola nonstop na nete, vsak co ine som mala robit. posledne tyzdne sa vliekli, vonku som si trufla tak na pol hodinu, lebo by som potrebovala tak pojazdnu toaletu so sebou na dlhsie trate a telka ma nebavila. ale v spalni nemame ani telku, ani radio, akurat len lampy a niekde som citala, ze je dobre pre manzelske spoluzitie, ked telku zo spalne vyhodis 😀 inak ten posledny mesiac mi pripadal dlhsi ako zvysnych osem mesiacov. a to som robila do 38tt, keby som isla na matersku vcassie, tak sa zblaznim. ale neboj, este si uzi to nicnerobenie a hlavne spanok, potom to uz nebude 😀

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkadublin
10. feb 2010

Ahojte babenky 😉

Dakujeeeem vsetkym este raz za gratulacie .) ahooooj Ludmilka, davno si tu bola, urcite ta Viktorko zamestnava naplno 😉 pozdravujeme aj Petronusku ak s nou budes!!

Juj baby citat vas citam, ale nejak pisat nestiham.. Annaola tak to mi je luto ze je maly chorlavy zrazu, snad len ma take obdobie a coskoro to prejde..

Ladys gratulujem k zbalenej taske 🙂

Vsimam stretko organizujete, ja by som aj isla ale to bude mat maly 2tyzdne, tak si netrufam este s nim niekam tak ist.. neskor urcite dame spycha 😉

Mliecko uz konecne dorazilo, aj ked nejak divne.. raz mam raz nemam vela, no neviem.. stale musime dokrmovat aptamilom ked cica z cicky, lebo maly nepribera, nurse pride zas v piatok skontrolovat tak uvidime.. nejak tazko mi tecie mliecko, s odsavackou sa to daaaa, ale musim velmi menit poziciu a samozrejme skusam vsetko, masirovat, teple obklady, niekedy pomoze niekedy nie.. nurse mi dala aj nejake herbs na viac mliecka, tak uvidime..

Inak pridala som par fotiek do albumu, nie vela, lebo priznam sa viac sme este nespravili 😅 😝 je viac videa, ale to musim si najst cas supnut na youtube a potom dam sem link.. ale to si este asi pockate 😀

Tehulky ako sa mate? dufam vsetkym pekne rastu bruska a choroby vas obchadzaju 😉

Kacka tak mne to mozes napalit 😀 😎 urcite so mnou rataj, a posielat nemusis kedze sme obe z dublinu, tak mozme dat neskor stretko, ved aj tak mi to este teraz netreba, ale rataj so mnou!!!!

tinkadublin
10. feb 2010

Nasi uz zajtra odchadzaju domov, tak som zvedava ako to zvladneme sami.. drahy uz tiez je v praci, skoncila mu dovolenka.. Inak zajtra ideme aj na BCG ockovanie, dufam ze maly nebude mat ziadnu nepriaznivu reakciu na to.. Tak ja si idem zdriemnut, lebo dokopy za noc naspim 3hodiny co som hore s malym.. a cez den sa mi podari pospat tak max 2hodinky, stale je nieco robit..

Juuuj a som zabudla, zenusky predstavte si ze konecne v pondelok dosiel papier od socialky 😀 ale to by som nebola ja co by neboli problemy, vsakze... uznali mi 140eur tyzdenne ale iba od 25.novembra co sme sa prestahovali a ja som preniesla svoje files do noveho social welfare officu.. tak sme tam vcera nabehli ze ako je to mozne, ze som prihlasena od augusta a mam dostat spatne iba od konca novembra.. tak tetuska pozerala co je vo veci a zistili sme ze v starom office zrusili moju claim.. tak sa pytam ako je to mozne???? ona tiez nechapala, pozerala do mojich papierov, ze to mi uz davno mali vyplatit to od augusta do novembra.. tak si vzala moje cislo a ze zisti a zavola mi.. no som zvedava kedy to zas bude.. ja mam neuveritelnu smolu na tento social welfare.. neskutocne ☹ tak drzte palce.. ale aspon ze uz zacinam dostavat pravidelny prijem.. a potom este bude plus ze mame babo 30eur, plus detske pridavky 150 a este nam tusim vyjde aj ten family income support aj ked len minimum tusim.. no uvidime - asi moja oblubena fraza 😀

Prajem vsetkym krasny dnik, u nas pekne svieti slniecko 😎

janec79
10. feb 2010

tinkadublin: malinky je chutnuckyyyyyyyyyyyyyyy, drobcek krasny 🙂 🙂 Ja uz ani nepamatam, ake to bolo, ked bola nasa taky chrustik.. Drzkam palce s tym mlieckom-ja viem, ze sa opakujem, ale veeela pi tekutin, polievok. A este ma napadla jedna vec-mne sa vzdy lavy prsnik plnil menej...asi do 3.mesiaca-potom sa mi to vsak podarilo akoby zazrakom napravit. Odsavala som, uz skoro nic z neho netieklo, ale neprestala som pumpovat a netrvalo to tak dlho a za par minut zase odsavackou tieklo 😉 Do dnes nechapem, ale odvtedy som citila, ze prsnik byval plnsi.

ladywitch: my mavame tiez niekedy problem s mlieckom-moje uz vobec nechce a umele-ked vypije na 1x 120 ml-tak to uz je uspech u nej. Nastastie biele activie zboznuje, tiez jej niekedy uvarim mliecny obedik a vecer jej davam mliecnu kasu-snazim sa, aby tych 500ml mala za den. Neviem, ci si uz skusala, ale skus aj syr - najlepsie tvrdy-emental...

fredika: no viem si predstavit, ake dlhe dni sa ti zdaju byt a ako sa ti vsetko vlecie, uvidis o chvilu si budes priat sa nudit aspon minutku. Skus sa zamestnat niecim, co rada robievas, pozri si nejaky oblubeny serial, alebo citaj, lusti krizovky, alebo pis na konik 🙂 my ostatne aspon budeme mat co citat

alienka1: take your time 😉

arian: no tak dufam, ze choroba coskoro ustupi. S tou teplotou je to trosku zvlastne - mozno sa vonku trosku ochladil, ked ste isli k lekarovi...hmm a inak mne dr povedala, ze v ritke sa nameria presnejsia teplota ako pod pazuskou. Ked som skusala merat malej, vzdy mala menej pod pazuskou, taktiez, ked merias v konecniku, treba odratat pol stupna. (nie som si ista, ci to zavisi od teplomeru, alebo je to tak vzdy)

Ani som netusila, ze tu nepredavaju pancusky pre chlapcov!!!!!!!!!!!!!!!! Inak ja mam aj nejake pancusky zo slovenska - hlavne take na traky - take klasicke vrubkovane, ako sme my kedysi nosievali - malej sa menej v nich potia nozky.

janec79
10. feb 2010

kacka: ja som tiez mavala pocas tehu trochu zvyseny tlak, daj si strucik cesnaku, ten znizuje...

kacenkam: pekne golface, ja som kedysi tiez poskulovala po jednom chipolino kociku, ale v obchode mi nevedeli moc poradit, vraj nemaju moc skusenosti a nemaju vela zakaznicok s tymito kocikmi, asi to bude tym, ze to je jedna z novsich znaciek na trhu. Inak este raz vdaka za ten kontakt, ale vraj to u nas nie je mozne-nejako nam vytrca moc balkon ci co-mame sa skusit popytat building managera, ci by nam povolil dat satelit na strechu..

janec79
10. feb 2010

ladysparky: my pouzivame britu a stale vodicku pre malu prevaram.. No super, taska pripravena, ved uz to na teba moze aj kazdu chvilu prist. Ako sa citis fyzicky??

zdenkam: ako dopadli tie kolaciky z casopisu??? Ja dnes vecer robim jeden recept, napisem ci chutilo. Este ma napadlo k tym ciapockam - ja mam rada na snurovanie, hlavne, ked sa mala zacala uz moc vrtiet a teraz keby nema so snurkami, tak je ciapka raz-dva dole.

oo, musim pracovat, prestavka uz skoncila ☹ tak sa majte zatial krasne

zdenkam
10. feb 2010

Janec, my sme nemali problem bez snurok zas, ale napriklad si myslim, ze so snurkami by bol, lebo nemal rad ani bundu zapnutu pod krku. ¨Hold, kazde dieta ine.

Verca, tak ako pise Ladywitch, nepoznam nikoho kto by mal allowance vacsii ao ¨1OO eur ak ten druhy partner pracuje. 'Tak ak to nie je fakt nejake ohrozujuce, tak by som si tymi 3 mesiacmi ja rozhodne prilepsila.
Lebo mimina to je aj o riadny financnych vydajoch, popri vsetkom krasnom. TEda prve 6 mesiacov ani nie, hlavne ja nie, lebo som kojila a prikrmy az potom, takze to len nappy hlavne, lebo saticky sme podostavali.

Ozaj ladywitch, ja som v praci tehu zahlasila hned v 5 tt, lebo po potrate som nechcela riskova,t ze mi daju priniest 7kg vrece s uhlim aleob tak. Ale pri malom som tiez vsetko nosila a hlavne neskor. Ale sef ma teraz ani nenecha dvihnut velky balik novin.¨Sak vies, kolko ich v nedelu rano chodi nabalenych. To treba dat do shopu a zakladat casaky a ukladat na policu. A este som chodila kazde 2 hodky cikat prve 3 mesiace a to ma musel niekto na tu chvilu zaskocit pri pokladni takze aj to zohralo ulohu a este aj to, ze som kazde 2 hod aspon banan musela zjest, inak mi bolo mdlo.

Ozaj ako planujes zacat matersku? Ja z3,5 t pred porodom, lebo si chcem uzit posledne dni este maleho kym je sam. Potom uz budu 2.
🙂 Takze by by sme mu urobili poriadny vylet do Trabolgan alebo Clara Lara Fun park vo Wicklow, Proste ten prvy vikend co mi zacne materska ist poriadne niekam s nim vyblbnut.

Arian, a on teraz zacal skolu v septembri vsak? Predtym bol v nejako detskom kolektive? Ako skolka alebo tak?
Lebo to bude isto tym podla mna, ak nebol, ze teraz sa mu otukava imunita a chyta co sa da. 😉 My sme mali prve 3 mesiace v skolke kazde 3 tyzdne kasel a soplik, ale to len virusove, ziadne atb netrebalo a bez teplot, takze ani k gp sme nesli. A potom uz bolo dobre. Tak drzim prsteky, nech s jarou aj vam bude lepsie.

A som ostrihana. Sa musim pochvalit. Super to ostrihali a este aj ta half price ze 2O eur, no som taka rada.Som najlepsie ostrihana co sa do kvality tyka za posledne roky co v Irl. Sa vytesujem. 🙂

Baby a este necitajte kraviny. Ja som minule citala o tej mojej abnormalite maternice a potom som sestre plakala do telefonu, ze sa tak bojim, lebo ak sa to skomplikuje s kadecim -oblickami nejakou vadou tak ze spravidla dochadza ku koncu tehu v druhom tirmestri.
Ako segra mi vynadala. A zabralo. Ale sak to neni len zvast ze pozitivna energia pomaha. Isto nemoze ublizit ako negativna. Ta sila mysienky ma nieco do seba. Tak sa tesim kde mozem a ukazujem rastuce brusko a stale sa potesim ked mi niekto v praci povie, ze I didnt know u r expecting. 🙂
A aj tu teho som preto oznamovala s radostou.

cetrojka
10. feb 2010

Tinkadublin: Malinky je nadherny. Smudielko male. No uz sa neviem i ja dockat ked budem mat doma takeho dakeho fesiho, dalsieho muza v mojom zivote 🙂 no zlate su tie deturence, no nie?

Ja este 3krat do prace a materska je tu. Dnes idem ku GP, o 15:50, inak nemala volno, tak uvidime. Este musim pohladat nieco v com jej donesiem urine sample, bo som zabudla vziat z nemocky.
Inak robim teraz len 4 hodky denne,ale mam problem veru obsediet tam. Male sa vrti, kope, vystiera a ja robim presne to iste - je to fakt sranda. Keby som tak vedela kedy to pride, viem si lepsie zadelit program 🙂

Inak nevedela som co varit, narobili ste mi chute s tym segedinom ,ale nemali take masko v DS na segedin, tak robim hovadzie na hubach. Inak v poslednej dobe mi hrozne chuti stiplave, chicken curry ideaaalne 🙂 no kym sa da,ze? S dietatkom bude strava isto striedmejsia.

Vcera nam inak skoncili antenatal classes, no co-to som sa veru i dozvedela. Aspon viem co mam ako tak ocakavat, ze mi nikto v noci nezoberie maleho - mamicka, pospite si trosku - 😀 😀 no dufam ze to zvladneme... ako pise tinka, uvidime 🙂

Tak pekny dnik fesandy

zdenkam
10. feb 2010

Hej babenky a nas caka kupa sedacky. Zistili sme ze jak mame dietatko dlhana, tak uz 4 mesiace mu tato nezodpoveda a to ze do 3 rokov a 15 kg. a to viac nema. V septembtri mal 15, len mu tie pasy tie dierky odkial vychadzaju uz dobre 4 mesiace siahaju niekde k vrchnej casti lopatky, takze isto sa musi kupit nova sedacky.

A kedze nam ide o bezpecnost, podsedak isto nie, lebo sme aj citali ze v sr a cr je treste pouzivat podsedaky pre tak male deti ale hlavne oni neponukaju ziadnu extra bezpecnost. Takze sondovali sme a ideme kupit nejaku do Smyt a maju tam na ne aj dobre akcie ze zo 7O na 5O eur a tak. Hlavne nech je recliing, nastvitelna opierka hlavy, sprievodne casti na pasy a side protection. A ta co sa nam paci ma este aj stojak a poharik. Tak nedelu sa nejde plavat ale kupovat sedacka do Waterfodu. TAk doma uz bude tretia. MIminovska potok tak strarsia od 9 do 15kg a teraz taka to 36 kg.

susanne.k
10. feb 2010

janec tu mas link co je zadara
http://www.skylink.sk/web/structure/26.html

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre