Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
9. mar 2010

Ladywitch, presne tak ja si pamatam ze segra chodila do skolky a doma mliecko z flase. Mna to netrapi ale muz nesuhlasi.

Janec, isto toho lekara doma urob, lebo kamoskin syn mal takto na striedacku problemy aj vyse mesiaca zo stolicou a ako rocny potom koncil v nemocnici so salmonelou. Netusim ci to zacalo uz tu, alebo proste az v tom sr, lento je take divne, lebo on tie problemy maval tuna tak dlho. Ale nemalujme certa na stenu.

A Janec, Alex sa paci aj mne. Ale ja som mala lasku Alexa a muz to vie, tak to by bolo divne. Staci ze Patrick je Patrick a moja laska platonicka v 12 rokoch bol Patrik. 😀 A tak nech si muzicka netrapim.
A Daniela ma kamoska Slovenka hned tuna odvedla. Takze to mi nehrozi. Niezeby sa mi nepacilo a chcem nejake uni meno nech sa moc nelisi v anglicke podobe od tej slovenskej. DAlsia kamoska ma Lucasa /tiez je Slovenka a jej muz Iri/. A Šimon sa mi paci, ale to by ho tu vsetci volali Simon /bez makcena, takze to tiez neprichadza v uvahu/ NO vidis, jak vymyslam.
A s ELiškou to bolo tak jednoznačné 😀

Tinka a ano zelena stolica je z predneho mliecka, to je nedostatocne na vyzivu. Moze ti maly neprospievat ak sa to nedoriesi. Pozor na to.

A vsetke babatka nie su s ciernymi vlaskami. Nas maly sa narodil s RYSAVYMI. 😀 po tatkovi. Tie nebovo modre oci mal a zostali mu do dnes a aj zostanu. Ma ich tatko. Ale teraz je z neho blondiak s modrymi ocami 😉 Vsetci vravia ze bude lamac zenskych srdc, ale ze najprv zlomi to moje. No no no.

alienka1
10. mar 2010

dobre ranko.
tak ja sa uz chystam do prace a velmi sa mi nechce po dvoch dnoch s malou. lucke je uz lepsie. v pondelok uz nevracala len cely den skoro spala co bola z toho unavena. a vcera bola uplne uzasnaaaaaa. krasny den sme mali 🙂 keby ste ju videli ako sa pohybuje, skacka ako mala zabka 🙂 lucka totiz doteraz len sedela a vobec nelozila. az nedavno sa zacala posuvat po zadocku a odraza sa ruckami, zabka moja malicka 🙂 a pomaly ale isto sa uz zacina staviat na nozky.

janec boze chuda male stale sa este trapi. tak skore uzdravenie vam prajem.

alienka1
10. mar 2010

nejak mi blbne net. no idem ja zobudit mojich spachtosov aby som zase neprisla neskoro do prace.
pekny den vam vsetkym prajem

zdenkam
10. mar 2010

alienka zivo si viem predstavit. 🙂
Kamoskina dcerka tak chodila na zadocku a odrazala sa jednou pokrcenou nohou, uzasne rychla tak dokazala byt. Nas nezadockoval. lozil a potom chodil. Deticky su uchvatne a len my mami si myslime ze prave to nase. Ale to si mysli kazda mama, takze logicky su vsetke chutne. 😀

Ja listuje a listujem v tom Dietati a fakt ovela lepsie je ako Mama a ja. A citam tu basnicku a ze reku sa vam co mate male deticky bude pacit, ze im mozete recitovat. Lebo isto rym - suzvuk tonov robi detskej dusicke dobre rovnako ako hudba ci podobne veci.
TAkze ta basnicka: Zlatíčko
Moje malé zlatíčko
pošteklím Ta na líčko
Pohladkám ti tváričku
babatkovskú máličku

Potom ti dám sladký božtek
na voňavý malý noštek.

Aj nášmu 3 ročnému sa páči. Len to babetko musim vynechat. 😀

A Ladysparky si ma riadne nakopla na tvorenie, takze az dnes dojdem Patrick zo skolky, ideme robit vcielku co bude vysiet zo stropu z rolky z toaletneho papiera. Ja mam doma aj dozy porobene od skatuliek od Apatamilu - dala kamoska. Super sa ta hodi na cestoviny a tak. Staci oblepit baliacim darceovym papierom a je pekna sada.
Takze dnes sa spolocne vrhneme na tu vcielku. Je navod tiez v Dietati. Ideme si vyzdobit izbicku. 😉

pa pa a pekny den

cetrojka
10. mar 2010

Ahojte dievcata moje zlate.

Dakujem vam vsetkym velmi pekne za gratulacie. Myslela som na kazdu jednu z vas pocas toho vsetkeho, ked som mala pocit ze to uz nevydrzim...
Ale mame to za sebou a ako ste hovorili, stalo to za to! Je to nadherne. Maly je krasne, zdrave, relativne dobre dieta, zatial ma len 5 dni aj s cestou ,takze sa spoznavame... 🙂
Podrobnosti popisem neskor a rada, len teraz isto viete, ze nestiham, snazim sa oddychovat a venovat malemu. A vy pisete ako draci tak si to chcem pekne vsetko precitat nech som v obraze... 🙂
Inak uz sme sa rozkojili, papame, tahame tak som rada, bo sme mali problem so sacim reflexom,akosi nam nefungoval od zaciatku. Ale uz je to dobre, mliecka mame zatial dost, tak sa ucime.

Este raz velka vdaka! Som rada ze vas mam...
🙂 😉 😵

cetrojka
10. mar 2010

Ladysparky, myslim na teba, drzim palce.. neboj, ono to pride a bude to najkrajsie co ta postretnut mohlo... je to uzasne! Drzim palce a vydrz. 🙂

tinkadublin
10. mar 2010

Ahojte zenusky 😉

Alienka tak to je super ze je uz Lucke lepsie 😉 nie je vacsia radost ako ked dietatko vyzdravie ze?

Janec tak drzime palce nech sa malej polepsi, ale ako vravi Zdenka urcite chod k dr na slovensku a daj si ju vysetrit, radsej pre istotu.. no dufam ze ju to prejde coskoro!

Inak uz aj my soplime, sme uz vcera vecer a dnes rano odsavali sopliky malemu, vcera sa mu to pacilo, dnes uz trosku plakal, tak dufam ze to zdolame len odsavanim soplikov.. a uz aj ja som to chytila, hrdlo nenormalne ma boli, ze ani nic neprehltnem, soplim a zacina ma dusit na kasel, no strasne.. co je nejake chripkove obdobie?

Zdenka vy ako s malym uz vas tie sopliky presli? Inak ta obdivujem ze mas tolko energie, tak prijemne tvorenie s Patrickom 😉 Ja mam tu tiez teraz kopu casakov Mama a ja, mamina mi doniesla, lebo to mam predplatene, ale nejak sa k nim neviem dostat popri malom.. Ozaj a spominala som ti ze som kupila od jednej baby casopisy Mama a ja z roku 2008, vsetkych 12 + knizocka Happy baby + ten Mama a ja special Dieta a vyziva 😀 hrozne som sa vytesovala, lebo ten special sa uz nikde neda zohnat a su tam super recepty a rady ako zacat prikrmovat a pod.. a to vsetko dokopy ma stalo 4eura.. dobre ze? 😎 Tak neviem, keby mala niektora maminka tiez zaujem o ten special tak ozvite sa a prefotim na fotokopirke..

Cetrojka neboj vieme ze nestihas 😝 len pekne oddychuj a venuj sa malemu, tie dni hrozne brutalne rychlo letia, ja teraz lutujem ze sme nerobili fotocky ked bol este uplne taky malinky, teraz je uz vacsi a uz si neviem predstavit ake to bolo malinke, iba ked pozriem na vecicky co su mu uz male a predtym mu boli velke 😀 Konik aj my pockame, potom docitas postupne 😉 Super ze mliecko mate, pekne papate uz, zaciatky su vzdy tazsie, sak vies ake som to mala ja.. Nech vam maly rastie do krasy a pekne papa a ty mamina si riaaaadne oddychni!!!

Ladys tak uz si ty na rade, takze myslime na teba kazdy den!!!! 😉

tinkadublin
10. mar 2010

Ozaj baby a bude sa teda to stretko planovat v dubline ci nie? Ci cakame kym vsetky deticky vyzdraveju 😉 dajte potom vediet ok?

zdenkam
10. mar 2010

Tinka ten vyzivovy special je na nezaplatenie. Ja ho mam odlozene na druhe babo. Som sa riadila tou tabukou s prirkrmami a ked mi dosli napady na recepty, tak aj to sa zislo. Uzasna vec. To sa uz neda zohnat hej. Vyborna kupa. Lebo tieto irske rady o zavadzani prikrmov su dost nanic. Napr. ako s tym kravskym mliekom. To proste sa nesmie v 1. roku a hlavne v tych casakoch ti aj krasne vysvetlia preco. Takze nemas pochybnosti.

A teraz citam clanky v Dietati o vztahovej vychove a jej zaklodom su vsetke tie take babske NO. Ta ich praveze doporucuje. A to spania s babatkom, kojenie na poziadanie, odstavenie ked babatko ziada a nosenie na rukach. A je to uzasne napisane, lebo sa tam pise, ze maminka je pre dieta bezpecny pristav nieco ako psychicka pupocna snura, a ak ta ozajstna pupocna snura sa narusi, znamena to velke problemy pre dietatko a tak isto je to aj s tou psychickou. Vsetkym vam vrelo doporucujem ten clanok.
A este sa tam pise co uz vsetke vieme, ze pre dietatko a jeho imunitu je najdolezitejsie kojenie, kojenia a zas kojenie.
To vsetkym cerstvym mamickam hlavne patri tato info.
Mna by mali zacat platit za propagaciu kojenia. 😀

Ale tiez som kdesi citala ze su maminky, ktorym to proste kvoli hormonom nejde, nie su na to hormonalne stavane. ☹ Takze ak sa skusi a nejde to ani napriek velkej snahe, je dolezite vediet ze sa urobilo maximum pre to a nedalo sa.

No, tak este ladysparky porodit, potom Tixi na Slovensku v maji a davate si tu pauzu, az my letne to roztocime. 😀

Janec a Tinka, som dnes varila z toho casaku uz dalsi recept ze Slimming world luxury maccaroni cheese. Trosku som si to pozmenila, lebo ze to nemusim mat slimming, takze tak a akurat to tu voni. A este chcem ten recept, ze vyborne pre deto to je. je to kdesi ako sundy desert a take pecene jablcka s ovsennymi vlockami a hnedym cukrom to je. Chcem to dnes ako zakusok.

No a som si nakupila v Tescu kadejake malicke penove vrtulniku, auticka, dinosaury atakze este dokupim drevene ramceky na fotky za 1 eur a ideme dekorovat ramecky, nech je izba chlapcenska vesela. 😀

¨Tinka ja som stale mala vela energie. trosku nechapem ako ste ma niekto na zaciatku problemy napr. s varenim a staranim o babatko. Stale si vravim, ze sak prve 6 mesaice len spi. A nemajte mi to za zle. Ved nie kazdy je ako ja. Ku Catalin som mala hlboky obdiv ako zvladala placucu dcerku. Nas nebol ani tiche ani placive babo, taka normalka. tu a tam plakal ale v noci spaval dobre tak 2-3 kojenie a to bola pohoda.

Ale vas obdivujem odsavat sopliky malym detom. Nastastie my sme to robit nikdy nemuseli, nebolo co odsavat. Ale joooj, to ako z toho malickeho nosteka nieco odsavate? Sa nebojite ze ublizite? Jooooj, ja by som sa bala. Vidite tak za toto vas obdivujem tiez.
Nas nadalej sopliky. A krici mama sopel. Aspon ze si uz neutrie do rukava. 😀

Tinka, vies ja by som ochorela nic nerobit. To je dalsia vec ako tych 5 dni v nemocnici prezijem Ja som sa im po cisaraku stazovala na 3.den ze chcem domov, ze sa tam nudim. Tak mi vraveli,ze to je dobre znamenie. Tak neviem.... ja ani vyspavat neviem,lebo ma cele telo z toho boli.

ladywitch26
10. mar 2010

caute baby, nam vcera dilerka doniesla do prace knihy, chodi kazdy druhy tyzden a velmi lacne nosi. uz som si raz kupila colinsov sciene dictionary, za 5e, no nenormalne lacne to tam ma. a teraz ma A3 format altas sveta, co vydali the times za 16e, a este nadhernu knizku my first year, kde sa daju fotky vkladat, su tam kadejake kolonky, kde sa pise, kedy sa babo prvykrat usmialo, posadilo atd. da sa tam family tree spravit z fotiek a do toho naaaadherne obrazky peter rabbit. no kupim nielen pre nove babo, ale este aj stanke dodatocne. za 8e, no nekup to. a je to v zltej, cize aj pre chlapca aj pre dievca.

dnes mam volno, tak sme boli na mt group a stanka tam celu telocvicnu prebehala hadam aj 10x, tak strasne sa jej paci chodenie. je tam taky ten chodak, co sa ho len pridrza a kraca za nim sama, tak sa az tak hrdo tvarila, ze aha, mna uz nikto nedrzi, beham sama. kupili sme jej ten isty chodak domov, ale tu nema tolko priestoru na behanie, ako tam. aj sme ju natocili na kameru a posleme dedovi a babke, no ti zasa budu z nej hotovi 😀

zdenkam
10. mar 2010

ladywitch, no krasa. Taky chodak sme mali aj my.Dostali sme darom. To bol jediny chodak co sme pouzivali.
Ja mam natocene na kamere ako prvykrat isiel na to auticku co dnu slapas a sedis. Som kupila uzasne v sekaci vo Waterfode za 1O eur /povodna cena 80/a potom uvidel ze ho tocim a zacal kricat camra camra a uz bol nalepeny na objektive. Sa na tom dnes spolu smejeme. Aj jemu sa to paci, kukat sa na tie zabery.

Tu knizku si super kupila tu moj first year. Len ja si nemyslim, ze na take zaznamy uz budem mat dost priestoru. Pri malom som si viedla pekne dennik do asi 1O mesiaca a sledovala priberanie a pokroky a potom to uz upadlo. Aj sama si vediet uz od 2O rokov dennik /nech po mne raz vnucata citaju 😀 / len sa to uz zacina podobat z mesacnika na rocnik. Lebo teda uz 6 m som nic nenapisala. Neni priestor.

Ale tie knizky by boli uzasny darcek pre moje kamosky co teraz kazda kazdu chvilu rodi ci bude rodit. Sa zacalo februarom, nasleduje maj, potom jul ako ja a to hned 2x a potom oktober. Tak stale kupujem darceky, nech to naraz neni vela. Uz mi visi v skryni taska so sacim poharikom napr. To mali drogerke akciu z 5 eur na 2,5O tak nekup. Snazin sa tak vyhodne tu a tam co najdem.

ladysparky
10. mar 2010

Ahojte kocky 🙂 spadli sme az na druhu stranu,tak nas posuniem..tak hlasim nezmeneny stav a popravde to ani nevyzera tak,ze by som mala rodit.ale ved to pride,ked bude spravny cas. uz sa na to tesim 🙂 zdeni,potom sa pochval svojimi vytvormi,mozno tak inspirujes ty mna 🙂 tinka prajem skore uzdravenie.a hlasim sa ako prva..ak ti teda nerobi problem poslat mi infosky o prikrmoch,ked to tu tak ospevujete a chvalite 🙂 co sa tyka fotenia,nikdy nie je neskoro.takze zajtra povinne par zaberov 😉 knizku Mojich prvych 5 rokov mam aj ja,dostala som slovensku,tak sa tesim na doplnanie 🙂 tak stanka je uz riadne sidielko,ked si beha s vozitkom,pekne 🙂 na tie mufinky mi tu zatial nikto nehodil overeny receptik.zeby ich nikto nepiekol? 😲 predbezne som si spravila obj.na slovakpoint a naozaj sa to na 50eur narata raz dva 😲 este to porovnam z jednota.ie a pak ked budem doma z nemocky,objednam..no tolko na dnes odo mna z mobilu a ak nic,zajtra sa hlasim opat B-) dobru noc vam

lily1983
10. mar 2010

Ahojte baby 🙂

janec, a ma to myslis zo zubov? zišlo by sa zobrat ten ster.bola si aj u GP? ci idete na slovač? my sme mali zelenu a vodovou stolicu ked sme boli na slovensku, malá mala cez tri mesiace.. celé tri týždne ju to držalo, možno to mala aj s vody..brala aj biseptol vtedy, a ked sa to zlepsilo, znova sa to zhoršilo, a z viteru nič nezistili, ževraj tam nič nebolo.takže dodnes nevieme, čo to mala.ale dva dni pred navratom do irska sa jej to upravilo.
tiež som ju chuda tlačila s ryžovym odvarom, mrkvovym, a so smectou ☹
toto je najhoršie na svete, ked ochorejú ☹ ☹ ..tak dufam, ze vam bude lepšie, držim palce, a aj všetkým bábenkám čo sú tu choručké ☹

mne sa pači tiež meno daniel, ale aj joshua..môj muž by chcel alexandra./to sa mi až tak nepáči/ ešte že mame diavčatko 😉 😀 😀 a druhe, ak bude, bude asi Juliet.
janec, aj moja kamoška ma Artura

😀

ladysparky ..zdenka, ladywitch..a všetkým čakajúcim maminkám želám veľa sily. 😉 ..ladysparky, malinká už klope na bruško 🙂 držim palce, nech všetko prebehne hladko a rychlo.aby ste sa velmi netrapili, a potom to bude to najkrajšie, a najdrahšie, čo si v živote videla a mala 🙂 🙂 🙂 🙂
naša už je taká besná, najradšej by behala, niekedy také pohyby robí, že sa bojím, že si ublíži 😖
dáva sa na štyri, tak už čakám každý den, že začne štvornožkovať 😀 😀

alienka1
11. mar 2010

dobre ranko vsetkym!!!!!!!
veru tinka nie je väcsej radosti ked su nase deturence zdrave a stastne. dufam ze vam tie sopliky rychlo prejdu. nam odsavanie davalo dost zabrat, pretoze lucka sa uz vie poriadne branit. chvalabohu, ze uz to netreba.

zdeni basnicka je krasna.

ladywitch tak vam graulujem k prvym krokom. nasa sa uz zacina staviat popri nabytku, takze som rozmyslala tiez jej kupit nejaky chodak kedze za choditka moc nie som. ale neviem co by jej bolo lepsie. najradsej by som jej kupila taky ten dreveny vozicek s kockami, ktory moze tlacit. alebo by ju viac bavil taky ten umely? ake mate skusenosti?
lily aj ja sa o moju bojim ze si nieco spravi. za ten kratky cas co sa zacala posuvat po zadocku si uz stihla stiahnut na seba taky maly susiak na pradlo, bućhnut sa dvierkami na pracke, pricviknut si prsetky...a este vselico ine. a ja sa za kazdym jej buchnutim citim ako neschopna matka aj ked to nie je nic vazne a viem ze to k dedstvu patri 😵

no idem ja do prace. uz len zajtra a konecne volny vikend s mojimi laskami 🙂 sa tak tesiiiim!!!!!! dufam ze bude pekne pocasie.

majte sa krasne a pekny den vsetkym.

ladysparky myslim na teba 😉

zdenkam
11. mar 2010

Lili no Joshua by isto nepreslo. Muz zil 2 roky v Izraely a zidovske mena zrovna nemusi. A toto je zidovske ako vysite. Nie zeby nemal rad Zidov, pozor, len proste nemusi. Izrael si zamiloval a stale ma taha podme sa tam kuknut. Hej isto, najbezpecnejsia krajina to nie je ist s tam s malym dietatom.

Daniel je pekne, vsetke mena na el na konci su pekne, sa o nich vravi ze su anjelske. Ved vstetci anjeli maju el na konci. Ale kamoska slovenka od vedlajsieho bloku ma Daniela. Mne sa paci ten Alex, nie Alexander, to by sme mozno ukecali, lebo ten moj romanik v Cechach, tak to bol Alexander ten muz. 😀

Ze mate vy dievcatka, to je tak lahke vybrat. Fakt sa mi zda najvacsii problem ten, ze to jedne co sa nam pacilo sme uz obsadili a tak s tazko vybera.

Tak nam ten motylik z toalej rolky vysi v kuchyni na svetle a lieta si tam. 😀 Nas prvy vytvor sikovnych ruk, co sme dotiahli do konca s malym. 😀

Ladysparky supky dupky. Pozri, ak chces az mi Petra vrati ten casaka - to je ta baba z Grauigenamanagh co ma muza Ira co vtedy nedosla na tu xmas party k Janke, tak ti to kludne ofotim aj ja. A nemusi ti Tinka posielat postou. Ako mne je to jedno. Predsa len este mate minimalne 4 mesiace casu kym zacnete /to ak by ste boli na umelom mliecku inak 6/. Je to najlepsia publikacia o prikromoch co som sa kedy za 3 roky co mam maleho stretla a je tam uplne vsetko navyse aj kedy sa aka potravina doporucuje ako napr. ryby, huby, ci cokolada. S tou sme to takmer tak dlho vydrzali, ak sa nemylim je to az v 2 rokoch alebo mozno aj neskor. Sme to tak pekne natilahli s cokoladou, lebo az ju deti raz ochutnaju potom uz spravidla chcu.

Ja robiem objednavky z www.czechoslovakshop.ie. TAm ste neskusali? NO ja sa teraz nechystam nic objenat 11 dni a ideme do sr, tak sa tam nacpem a aj predvelkonocne naladim. Musim si priniest maminu cviklu. Mnam mnam.

Zas svieti slniecko jak dive a my mame dnes cely den s Patrickom pre seba. Tak rozmyslam ze co. isto chcem na 11.3O do kniznice na storytime. Lebo doposial maval skolku vo stvrtok, tak sa nam nedalo,ale teraz to mava stredy a piatky, tak mame o bod v programe viac.
🙂

A este sa vam pochvalim. Clenske v kniznici je bomba. My tam chodime uz 2 roky, maju tam aj stolkcek pre deti aj malovat sa da, aj take posuvacie guliciky po kadejakych drotikoch a tie knihy. No tento tyzden sme si domov doniesla napr. aj Waiting for baby - detsku knizku. Kde je velky bratcek a mama caka babo a spolu chodia merat tlak a na scan/tam Patrick bol tak stale hovori ze lady dala mame na brusko Jelly/ a maminka je tired a potom kyva a ide do nemocnice. Viete chcem, aby Patrick bol sucastou cakania na babatko, predsa je uz velky aby rozumel aby to nebolo len take ze mama nejako tlstne a potom odijde a je tu novy votrelec na maminu lasku.
Zatial sa nam dari a brusko velmi miluje. Ani vyzliekat sa pri nom nemozem, lebo stale hladka a tuli sa. Tak uvidime ake to bude potom.

zdenkam
11. mar 2010

ten link je czechoslovakshop.eu

tinkadublin
11. mar 2010

Zdenka na ten mt group sa uz tiez neviem dockat, tu tiez maju raz za tyzden citanie rozpravky, ale to az bude maly vacsi 😉 Paci sa mi ze Patricka tak zahrnate do celeho tehu a tak, je to dobre, aspon si zvykne na braceka 🙂

Ozaj Zdenka si spominala ze nevies kam ist na sr.. tak byvala spoluziacka bola s dcerkou v jednej rozpravkovej dedine na Donovaloch, ktora je spravena na temy Pavla Dobsinskeho rozpravok, som supla fotky do albumu tak kukni a ked mas zaujem alebo aj ine baby co idete na SR tak sa ozvite.. Je to vlastne projekt, ktory ako jediny na slovensku stavil na tradicne slovenske ludove rozpravky, ktore zaznamenal zberatel rozpravok Pavol Dobsinsky. Rozpravkovy svet obsahuje 15 objektov = domcekov, amfiteater s kapacitou 150ludi, hodovnu, hernu pre deti atd... cely areal je pocinom vytvarnika Pala Hadaca, ktory s pouzitim prirodnych materialov vytvoril iluziu rozpravkovych chalupok. V podstate tam ozivaju pribehy Dobsinskeho rozpravok v podani hercov. Cez vikendy predvadzaju remeselnici tradicne ludove remesla, su tam divadelne vystupenia, tiez prilahla velka luka atd.. Tak ak mate zaujem supnem sem link kde si mozte pozriet aktualny program a cennik a tak.. inak je to otvorene kazdy den od 12.00 - 17.00

Kebyze nas maly je vacsi tak by som tam tiez skocila v lete, ale takto by si to este neuzil 😝

Tak ja utekam nieco zjest 😉 dufam ze sa detickam uz polepsilo.. my este odsavame sopliky, tak ale snad to coskoro prejde.. Janec ako sa ma mala? Uz lepsie ci stale tak hore-dole 😕 Prajeme zlepsenie!!!

Ladys tak este stale nic?? myslime na teba 😉

Ladyw a Zdenka vy stale nejake super nakupy robite, mate ale stastie na to 😎 fakt skvele obchody robite!!

zdenkam
11. mar 2010

Tinka budem vdacna za ten link, znie velmi lakavo a cosi ine nez v Irl. Len my to budeme mat v septembri, a to je ta skoda, ze spravidla taketo akcie su na prazdniny. No my letime ked babo bude mat 6 -7t skor radsej nie.

Boze, mam program dnes na prasknutie, chladim malemu hranolky, lebo cestoviny nejedol a frcime ku kamoske z Peru.Boli mesiac doma, tak sa tesime ako sa deti zas stretnu. To je to Patrickovo dvojca - narodene v ten isty den v tej iste nemocnici len dievcatko. 😀

Doobedu sme boli od 1O do 13.3O vonku Lebo na ihrisku sme dali stretko s Anne tou australskou kamoskou a mojim svadobnym svedkom zaroven a tak sa jej deti a nas spolu hodinu hrali no a este co to prikupit. Teraz domov a na 3 som dohodnuta zajst ku Katji, takze takto. Ja milujem, ked nemusim nic ine len sa venovat malemu je to taky bezbarieorvy den.

Ale ...som hovorila Anne o tom motylovi co sme robili a je cela happy, lebo ze jej dochadzaju napady, co robit s dievcatami, tak jej idem okopirovat navod na vsetke tie vytvory z Dietata. Tak reku LADYSPARKY, ci ich neposlem aj tebe. Chces? Ak bude pekne mam stretko s Jankou v stredu, takze by som ti po nej poslala.

Ozaj babenky, my skusame teraz kadejake malovacie techniky s malim a jedna super , co sa mu paci, malovanie palickami na cistenie usi. 😀 Treba byt kreativny a ist vzorom detom.

Tinka tesim sa na ten link

janec79
11. mar 2010

lily: no ja si skor myslim, ze to zo zubkov nie je, netrvalo by to asi v kuse uz tak dlho. Vcera mala ukazkovu stolicu, ale nechcem sa tesit predcasne a uz som ju aj objednala na buduci piatok. Letime bud.stredu na tyzden. Mozno je dobry signal aj to, ze vcera sfutrovala vsetko, co videla, zjedla asi 3 krajce chlebiku, cely obed - aj polievocku, aj druhe, aj briosku rano,.... no proste vsetko. Dnes som sa odvazila jej dat opat mliecko, dufam, ze to nespravilo velku sarapatu, som zvedava, co mi povie ucitelka v skolke.

alienka: ja som tiez proti chodulom, nasej sme kupili toto http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumbe... a nemozem povedat kriveho slovicka, super je na tom aj to, ze to ma vela kadejakych melodii a tlacidiel...takze sa s tym zahra aj ked nechodi. V musim povedat, ze to je prva hracka, pri ktorej vydrzala sa hrat aj sama...(zatial su iba dve-tento walker a activity table, pri vsetkom ostatnom potrebuje pritomnost dalsich ludi 🙂 Urcite jej nieco take kupte, je to fakt super, ani taky furik dreveny s kockami nie je zly, nemame ho sice odskusany, ale videla som..

zdeni: no super, takze toaletakovy motyl je na svete 🙂 len tak dalej, nie su take navody aj niekde na nete, nevies?? Inak ma napadlo, tento tyzden niekedy mal meniny Bruno - mne by sa celkom pozdavalo aj to, co ty na to?? A slovicko k malovacim technikam - ja som sa este pred tehu obcas vymyslala a tvorila s farbami na sklo...a najviac ma drzala servitkova technika. tuto nemam ani lepidlo ani akrylove farby, ani dalsie potrebne veci, ale doma som vyzdobila mamine napr. kvetinace, kadejake krabicky...skusali ste niektora??

tinkadublin: waw, ta dedinka dobsinskeho moze byt super, nepocula som o tom nikdy, ale teraz ked viem, urcite tam raz zavitame, hod link. A inak ja som 100% za nejake stretko, viem, ze to bude narocne sklbit, ale snad sa podari, ja dufam, ze my schvalia kratsi pracovny cas a budem moct niekedy, nielen cez vikend. Momentalne mam iba vikendy volne.

ladysparky: ja mam recept od kolegyne na muffiny-ale to je taky 'weightwatchers' recept, este som ho nerobila, tak neviem posudit, mrknem sa doma a ked-tak vyskusaj.

janec79
11. mar 2010

az teraz si citam ten moj prispevok a pozeram na tu hrubicu, ze 'my' schvalia...no tak pardon dievcata, malo to by 'mi' samozrejme

janec79
11. mar 2010

a baby, napadla ma taka mila historka zo vcerajsia, v skolke je nove dievcatko- o mesiac starsie od elenky, no a samozrejme prve dni byvaju vzdy tazke...tak plakalo a elenka k nej prisla a robila 'mojaaa' - prstikom ju hladkala po hlavicke... 🙂 🙂

janec79
11. mar 2010

lily: veru, uz to dlho nepotrva, nasa sa straaaaasne dlho plazila, ale raz sa vyskusala dat na styri a asi za dva dni stvornozkovala, skus ju nalakat na nieco, co ma rada 😉 u nas zabrali kukuricne chrumky

ladysparky
11. mar 2010

caute kocky 🙂

vdaka, ze na mna myslite 😎 zajtra idem na kontrolu do nemocky, kedze sa cely tyzden nic nedeje, tak dufam, ze ma aspon zo spodu pozru, alebo ma nejako poriesia.. co myslite? zajtra budem presne 4 dni po termine..

aha ano zdeni, pozriem aj tu tvoju stranku na slov.vyrobky. vdaka, ze si mi ju pripomenula 🙂 a ak to nie je teda problem, dones mi k janke tie veci, rada si ich prestudujem, pokukam. za okopirovanie ti samozrejme zaplatim, tak mi potom napis, kolko to vyslo 😵 a co sa tyka toho dokrmovania, necham na vas, ktora mi posunie tie mudre rady, aj ked ich zo zaciatku nebudem potrebovat. ale zide sa to vzdy.. zalozim do šanónu na detske veci 😝

no elenka zlata krasna, takto podpori dalsie dietatko 😵 po kom to asi ma? 😉

na veceru bude spenatik, drahy sa chysta varit 🙂

tak pekny vecer vam prajem

zdenkam
11. mar 2010

Ok Ladysparky, nic neboj, poslem to po Janke k Tebe.

Janec, na stranke www.nanicmama.sk alebo mamananic. sk su v rubrike artmama kadejake take vytvory co mozes robit aj s detmi. Ja som z tamad robila panacika kofolacika napr.

Servitkova technika je super a aj jednoducha, ale to je lepsie si nakupit v sr, tu su tie veci sialene drahe. Moja segra sa vsetkym tymto veciam dost venovala. Ona studuje estetiku a slovensky jazyk. Teraz boli na 5 dni v Ba vramci vysky a nic nerobili len chodili po rozhlasovej pyramide po divadlach, gunagu, slovenske narodne a predstaveniach. Trosku som jej zavidela v dobrom. Ona bola stale na umenie, tak som pre nu strasne rada, lebo studovala strednu stavbarinu a tam jej dusa vyslovne trpela.

Janec a Bruno sa mi paci. To hej, uvidime co muz na to. Bruno Vesely 😀 celkm dobre to aj znie. Este ma drzi Tim Vesely. Asi ze kratke od Timotei - uvidime no a ten Jakub. Ale asi urobim tak ako Ty, uvidim miminko a pomenujem. Nech nech mam z coho vyberat. 🙂

Kuknu tu stranku na tie sikovne ruky, istoto cosi najdes.
Ok ja dnes navecer idem varit gulasovu polievku. Nech mam zajtra viac casu na lestenie domu, kym je maly v skolke no a 4.3O zas klusem do prace. Ale nedelu poobede nerobim 😀 tak pojdeme zaplavat.

A stredu organizujeme v Kennedys parku mamina a dieta stretko s kamoskami ak bude priat pocasie. Mne sa paci, ked tak spolu niekam vyrazame. V dome spravidla neni dost priestoru pre deti a takto je to aj menej stressed. 🙂

A dreveny furik s kockami je super vec alebo taky vozicek. Deticky v istom veku sialene bavi a neskor muzu kocky aj stavat. To je asi este lepsie ako ten walker, lebo az odrastu od tlacenia tak uz ich tie gombiky tak bavit nebudu. My mame dost vela drevenych hraciek. nieco najdete aj na www.woodentoys.ie Som objednavala z tamadial darceky detom na narodky.

ladywitch26
11. mar 2010

alienka, tak som akurat chcela hodit link na ten chodak, a pozeram, ze janec to uz urobila za mna 😀 kupili sme ho v argose, za 29€ a fakt odporucam. malej sa strasne paci, ta vrchna cast sa da aj odopnut, tak to jej davam do postielky na hranie a prehra sa mi aj pol hodinu v kuse pri tom. a vydrzi jej to dlho, lebo aj ked uz bude vediet sama bezkat, tak ta hracia cast ju bude podla mna este dlho zaujimat.

ladysparky, sup sup rodit. ak nic nezabera, tak si skus dat nieco riadne stiplave, my sa dodnes smejeme na tom, ze som si dala vecer riadne langosov s cesnakom a do rana sa uz mala pytala von. vraj co zjes, to sa dostane do plodovej vody a stanke asi ten cesnak nesmakoval 😀 uz sa tam chudatko riadne tlacila a este aj hnusnu chut plodovej vody mala, tak si asi povedala, ze ma toho plne zuby a sla von 😀

tixi
12. mar 2010

caute zienky 🙂
dlhsie som tu nebola, ale takmer tri dni som stravila u rodicov, mama mala dovolenku, tak si ma aspon trosku uzila, no a predvcerom som konecne dovybalovala poslednu krabicu, takze konecne mame poriadok vo veciach a vieme kde co je 😀
prisiel uz aj kocik co som objednala, no stale je este zabaleny v krabici, nemam cas ho ani poskladat, pootvorila som vsak aspon krabicu a trosku som bola sklamana z farby, objednala som totiz kombinaciu oranzovo-cierna, no a ta oranzova je tmavsia, cize nie je tak jasna ako som si to predstavovala, ale aj tak je krasny 😉
ladysparky drzim prsteky nech to mas co najskor za sebou s minimom bolesti, hlavne nech je Paulinka zdrava ako buk 😉
zdenka ak si dobre pamatam tak v nedelu sa chystas na Slovensko, vcera napadalo opat kopec snehu, tak si Patrick uzije este aj slovensku sankovacku 😀 prajem stastny let!!!
dnes sa uz konecne chystam ku kadernicke, tak potom musim zbuchat aj to fotenie, brusinko uz riadne narastlo tak sa mozeme fotit

zdenkam
12. mar 2010

Tixi, aj ja mam kocik v skatuliach este. Tiez sa tesim az budem doma rozbalovat. Nasi ho radsej nechali poskladany v skatuliach,ze zabera menej miesta. Domov neletim tuto nedelu ale az buduci pondelok 22. tak nech sa roztopi ten sneh. Na snehovu zimu nemama ani poriadne boty.

Ja mama stale to brusko len brusko. SA mi zda velike, lebo jak nikde nic len to brusko tak kvalitne vytrca. Uz som aj skuslala v com sa chcem nechat odfotit. Jednu v cierny jednoduchych tehu satach chcem, tie su take stihle a akurat na brusku su nariasene ale nie tak klasicke ze ako nad pupikom len stredom vedie taky sev takze su obopnute a nie volne. Ale velmi prijemne. Uz sa tesim ked bude teplo a budem ich nosit . No a druhu fotku chcem v takom svetriku len co sa zapina pod prsiamy a do okruhla strihany na brusku takze odkryva brusko a len v tmavom spodnom pradle. Uvidime co na to fotograf.

Sa ti to pekne krati Txi, Ty mas termin ako moja suseda next door asi vsak? Prvy majovy tyzden? Ja by som mala tak termin, ak by som nepotratila. Hold, takto pockam aj do toho jula. 😉

tinkadublin
12. mar 2010

Ahojte baby 😉

Tak tu je ten link:

http://www.habakuky.eu/habakuky_sk_onas.html

tak kuknite, vyzera to fakt super, hlavne sa mi pacia tie remesla ze ukazu detickam.. Zdenka ono je to urcite otvorene aj v septembri, ved aj minuly rok v septembri este bolo nad 30stupnov ked sme my boli doma..

Janec no ani ja som netusila ze cosi take je na sr.. a nie je to klasicky zabavny park ale trosku tradicnejsieho stylu, popri dnesnych rozpravkach v telke sa tie klasicke uz pomaly vytratia..

Zdenka tak to by malo byt pekne, urcite bude mat aj fotograf nejake napady tak uvidis tam co poriesite 😉 a uz sa tesis na ten 3dscan? bude uzasne vidiet tak babatko 😎

Tixi tak len pekne odduchuj, aj tebe sa to pomaly krati, neprehanaj to s tym balenim a vybalovanim 😉 boze ani si neviem predstavit ze este sneh je na sr.. ked tu je teraz tak krasne slnecno skoro kazdy den 😀

tinkadublin
12. mar 2010

baby pridala som par fotiek o malom do albumu, kto ma ma na facebooku, tak tam je aj jedno video, sice uz 4tyzdne stare, ale neva 😀 😝

Inak o zavislosti facebooku - vznikla pesnicka o facebooku, kuknite si, je to vazne super pesnicka, som sa narehlila 😀 😀 😝

Prajem pekny dnik!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre