Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cmulinko
11. sep 2011

@jezkomanka uz mate vybraty nejaky ten domcek?ci sa vase plany zmenili?

mitchelstown
11. sep 2011

@jezkomanka tak budem na teba mysliet a drzat palce. Len som si nepamatala kedy to mas.

marcela1992
12. sep 2011

ahojte baby 🙂 Tak mi uz zaciname hladat vacsi bytik pretoze do tohto nasho 1izboveho by sme sa s babom nezmestili.Mame uz zopar vyhliadnute ale stahovat by sme sa chceli len nejako od noveho roku.
O 2 tyzdne cestujeme domov,strasne sa tesim ale bojim sa ako prezijem tu dlhu cestu.Asi mi neostava ine len nabait plno sackov 🙂

nikki713
12. sep 2011

No ahojte tak uz to mame za sebeou.. Mala EMMA sa narodila o 19:47 v stredu 7.9.2011 7lb8oz... 50cm.. od soboty sme uz aj doma.. vsetko je v poriadku 🙂

cmulinko
12. sep 2011

@nikki713 nooo gratulujemem mamicka...vidim,ze si sa na Irsko dostatocne aklimatizovala,ked udavas ib a oz 😀 ....takze v prepocte mala 3.40kg.celkom pekny kus krasneho babatka...kedy budu fotky?

jezkomanka
12. sep 2011

@mitchelstown tak uz to mam vybavene, skoro nas odfuklo po ceste domov 😀 celkovo mam z toho pozitivny pocit. vypoculi si argumenty preco som dala vypoved, vypisala som si formular na dovolenku (v okt.idem opat domov) a kedze ja som v praci oficialne skoncila 24.8. a od 22.-7.9 som bola na SR tak mi povedali ze dalsiu dovolenku mi uz nepreplatia, bo kazdy na socke ma narok len na 12dni. este idu poslat list mojmu byvalemu zamestnavatelovi, ale snad to bude ok.

@cmulinko no plany sa nezmenili, ale najskor to vidim na maj-jun kedy to bude realne. domcek hladame za dublinom.

jezkomanka
12. sep 2011

@nikki713 gratulujem mamicke a Emmke vela zdravicka prajem 😉

mitchelstown
12. sep 2011

@nikki713 gratuluje, nech pekne rastie Emma 🙂

happysmile
12. sep 2011

@nikki713 gratulacia!!! hlavne nech ste zdravucke a ak kojis, tak vela mliecka, nech Emmka pekne rastie a pribera 🙂

catalin
12. sep 2011

@nikki713 gratulujeme k malej Emme, nech rastie do krasy, mamke skore zotavenie a pekne si na seba zvykajte..:o)))

petronuska
14. sep 2011

@nikki713 Taky gratulujeme k Emmicce a prejeme hlavne hodne zdravicka 🙂

nikki713
14. sep 2011

dakujeme zienky. idem sa pokusit dat nejake foto 🙂

marhulka77
15. sep 2011

@nikki713 Pripajam sa ku gratulaciam! Nech ste s Emmou zdrave, v pohode a zorganizovane 🙂

marhulka77
15. sep 2011

Ahojte, prosim vas, chcem sa opytat, ci niektora z vas ma skusenost s tym, ze sa jej v tehotenstve vyrazne zvacsili prsia, 2-3cisla a plus mala spodok prs zacervenaly (pod bradavkami).Vyzera to, akoby som mala nejaku alergicku reakciu alebo to moze byt tym "bujnenim" prs 🙂...neviem. Kde ste si kupili tehotensku podprdu? Uz nosim vacsiu, ale aj ta mi zacina byt pritesna. Citala som kdesi,ze je dobre aj spat v podprde, ak prsia bolia...co vy na to? Prajem vsetkym pekny den!

marcela1992
15. sep 2011

@marhulka77 Ahoj.Ja tiez spavam v podprsenke lebo ked si ju nedam tak ma to boli.Ale ze vraj je to normalne.A niekedy mam aj to zacervenanie ale to len obcas

marcela1992
15. sep 2011

Baby ako dlho sa vlastne ostava v nemocnici po porode tu v Irsku?Lebo som citala viac verzii tak by som chcela vediet co je pravda.

petronuska
15. sep 2011

@marhulka77 Ja si koupila tehu podprdu docela brzy, me hodne bolely prsa, a mela jsem i vetsi 😎 a taky jsem v ni spala. Bylo mi to prijemnejsi 😉

@marcela1992 pokud jde vsechno dobre a bez problemu, tak se chodi myslim po dvou az trech dnech domu. Ja jsem bohuzel sla domu sama po 3 dnech a maleho jsme si dovezli o dva dny pozdeji....
A po CR se chodi myslim po 5ti dnech

marcela1992
15. sep 2011

@petronuska Dakujem za odpoved.Niekde som citala,ze uz po jednom dni pustaju a to sa mi zdalo velmi skoro.A preco maleho len tak pozde pustili?ak sa smiem spytat

nikki713
15. sep 2011

dnes sme boli uz aj na prvej prechadzke, kedze konecne kus vykuklo slniecko 🙂)) vzduch jej zjavne prospieva, kedze spiiiii a spiiiiii a spiiiiii.. vstala akurat sa tak napapat - a ogrcat mamku 😒
Mam asi strasne vela mliecka.. lebo mala hltavo papa... a potom skoro vsetko vyzvracia ☹
Dnes skoro prispala cely den, vstala len 2 krat na krmenie... ale to popapala malo... a ked hej tak vygrckala.. ale tak vyzera spokojne.. a bubkaaaaa 🙂

nikki713
15. sep 2011

@marcela1992 ahoj moja... ked si prvorodicka tak nechavaju 3 dni... aspon ja som bola.. mala sa narodila v stredu vecer a isla som domov v sobotu.... viacrodicky isli domov hned na druhy den rano....
ak je vsetko OK tak 3 dni.. aspon tu v CO.CAVAN to tak je... 🙂)) 🙂 tak sa drz...

nikki713
15. sep 2011

@marhulka77 ahoj... mne sa zvacsili hned po 3-4 mesiacoch tehu o 2-3 cisla.. je to normalnee..... !!!!! kojenecku podprdu som si dala poslat z domu, kedze tu som ju nenasla.. ale myslim ze tam vo vasom okoli to nebude problem.. spavam aj v nej kedze mam vela mlieka takze musim si davat tie vlozky do podprdy aby som nevstavala mokra.. a je to aj pohodlne... takze je to normalne ked sa zvacsia aj o 3-4 cisla 😉

marcela1992
15. sep 2011

@nikki713 dakujem 🙂 by som bola najradsej keby som to uz mala za sebou,strasne sa bojim porodu :(

marcela1992
15. sep 2011

Baby ste alebo boli ste niektora nemocennsky poistena v Socialnej poistovni?Chcela by som vediet ako to je s poziadanim o nemocennske davky ked zena zije v zahranici.

marhulka77
15. sep 2011

@marcela1992 Ahoj. Dakujem. No, trosku sa bojim toho zacervenania, aby to nebol nejaky zapal prsnikov. Teplotu nemam. Len na dotyk su prsia dost horuce.

marcela1992
15. sep 2011

@marhulka77 Pre istotu sa opytaj lekara a uvidis co ti povie.drzim palce :D

marhulka77
15. sep 2011

@nikki713 Ahoj. Na zvacsene prsia si zvykam, len to scervenanie prsnikov ma trochu trapi. Aby z toho nebol nejaky zapal. Zajtra si idem kupit vacsiu podprdu 😉 Super, ze si uz bola s malinkou vonku. Treba vyuzit taketo pekne dni. Inak, nechcem Ta nijako strasit. Len, ked pises, ze malinka dost vracia...moja neterka prve tyzdne, mesiace, vyvratila skoro vsetko, co spapala (segra ju kojila a stale koji). Isli k doktorke a ta diagnostikovala reflux. http://babetko.rodinka.sk/babetka/novorodeniatk... Verim, ze Tvoja Emma je uplne v poriadku 🙂

marhulka77
15. sep 2011

@petronuska Dakujem!

petronuska
15. sep 2011

@marhulka77 Docela dobry tehu podprdy maji v Marks and Spencer. Aspon ti to tam i dobre pomeri 😉

@marcela1992 Malej kdyz vylezl, tak nam bohuzel nedychal ☹ Ale vsechno je v poradku. Bude mit v Decembri 3 roky, krasne prospiva (nekdy az moc) a je uplne uzasny 😵 Prosel si ruznyma vysetrenima tady a vse je ok 🙂

marcela1992
16. sep 2011

@petronuska Tak som rada ze to vsetko dobre dopadlo :D

mitchelstown
16. sep 2011

@marcela1992 ahoj, no ja som bola v Corku 3 dni pri normalnom porode, kamaratka rodila cisarskym a bola tam 4 dni. Ale ak maju plno a vsetko je v pohode, mozu ta prepustit po 2 dnoch. Len to ze na druhy den ockuju TBC do ramienka este v nemocnici.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre