Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

1kwietocek1
23. feb 2012

@cobhan no super..tak vidis...clovek ani nevie..len zo skusenosti...inych..ako to tu vlastne chodi.ale vidim ze fakt kazdy lekar pristupuje inak .

babulena
23. feb 2012

ahojte mamicky,prepacte,ze sa vam tu miesam,mam otazku na maminky dievcatiek.Nasej malej sa urobili cervene vyrazky na cikulke,a hoci to umyvam vodou pri kazdom prebalovani a prebalujeme kazdych 30-60min. sa to nezlepsilo.Sudokrem nepomaha ani ine,len to zhorsilo.Predtym sme ju prebalovali kazde 2hod. tak neviem z coho sa jej to vyhodilo,plienky uzivame pampers od zaciatku.V noci ma plienku najdlhsie tak 7hodin.Nesvrbi ju to asi,lebo si to nechyta.Neviete mi poradit nieco co je dostupne tu v Irsku?Zo SK mi radili imazol,pytiol...ale to v irsku nemaju,dokonca ked som v lekarnach a health shopoch pytala repik lekarsky tak cumeli na mna ako keby som od nich neviem co chcela.Viem ze v slovakpointe repik maju,ale nie sme z Dublinu a objednavka online musi byt nad 50eur.Nechcem jej na to davat hocico aby sa jej to nezhorsilo este viac.Dakujem za kazdy nazor a radu

bridget
23. feb 2012

@babulena Skusila by som vymenit znacku plienok, aj ked mate zauzivane jedny, cim viac vetrat, nechat ju dlhsie rozbalenu a ak chces skusit bylinkove kupele, tak mozno namiesto repiku harmancek, ten dostat vsade a je protizapalovy. Co kupit velmi poradit neviem, my sme na taketo veci davali len sudokrem, nam vzdy zabral. Mam inak velmi dobru skusenost s personalom v lekarni, ked sme mali nejaky problem a nevedeli co s tym, vzdy nam dobre poradili, takze ak nechces hned bezat k lekarovi, skus sa poradit v lekarni, mozno ta prekvapia 🙂
Este ma napadlo, nezacala si davat nieco nove do stravy, alebo na pitie? Moze mat agresivnejsi moc, ktory to sposobuje, skus davat aj viac tekutin pocas dna, moze to pomoct. Inak my sme mali obcas taky vysyp, ked isiel novy zubok, ale to zvycajne na ritke, ked zub vysiel, bolo po probleme, ale neviem, ci to moze byt z toho. Keby sa to stale zhorsovalo, navstivila by som lekara. Drzte sa.

jezkomanka
23. feb 2012

@babulena skus kremik Canesten. nam pomohol, ja som si spociatku myslela, ze ma len nappy rash, ale ona mala thrush a na to sudocream a podobne nepomahaju. zvycajne sa nam to vracia ked je chora, alebo zubky. a ono nezlakni sa, este sa to trosku zhorsi, ale po 3-5dnoch urcite zaberie.

gumimacko
23. feb 2012

@babulena na zadocek pri akomkolvek scervenani alebo vyrazkach je super imazol teda musi ti ho niekto poslat zo SR ale my ked mame cervenu ritku ked nam zubky idu vzdy pomoze,stale dame jednu vrstvu imazolu a navrch troska sudocremu aby sa to tak rychlo neotrelo do plienky a ked mu to dame vecer rano takmer ani stopy ze tam nieco bolo

catalin
23. feb 2012

@babulena nasa to mala ked jej sli zubky, to ide zvnutra a vela s tym nespravis..nam zabral kamilkovy johnson &johnson sampon na vlasy. pri kazdom prebalovani som jej to pretrela s tym samponom zmiesanym s vodou, nechala vyschnut a pomohlo

miskaie
26. feb 2012

Baby mozno trapna otazka , ale kolko wcka a sprchy su na izbach v rotunde?🙂

jezkomanka
26. feb 2012

@miskaie ahoj ja som bola na semi- private oddeleni lebo vsetky public beds boli plne, tam bolo v kazdej izbe 1wc a sprcha. A este extra umyvadlo pri posteliach. Ako je to na public oddeleni neviem, ale zaujima ma to, kamoska bude rodit. Este ked som lezala den pred porodom na day care oddeleni, tam boli spolocne wc a sprchy asi pre celu chodbu ☹

miskaie
27. feb 2012

To fakt? Si ma velmi nepotesila :/ a ako to je ked potrebujes na wcko alebo do sprchy s kym ostava babo?

nikki713
27. feb 2012

ahojte mamicky..ako dlho ste cakali na medical card..? mne to uz trva 3 mesiace.. asi im tam cinknem, ze co../ ☹

nikki713
27. feb 2012

@miskaie no my sme mali izbu s 5 postelmi a jedno wc kde bola aj sprcha.. ked som chcela ist do sprchy tak som musela malu uspat a rychlo utekat... alebo mamicky co boli so mnou na izbe sa vzdy ponukli ze na nu dohliahnu... alebo som sa sprchovala..ked ma prisli pozriet do porodnice... znamy 🙂

zuzi_33
27. feb 2012

@miskaie Ano, je to tak, ze wc a sprchy su na chodbach. Ale ak mam byt uprimna, tak sa nemozem stazovat, malokedy sa stalo, ze som musela cakat, ci na wc, ci na sprchu. Ak som potrebovala ist na wc-ko ked maly nespal, tak som len poprosila sestricku, ona mi na neho dala pozor. Neboj, nie je to az take zle..... 😉

gumimacko
27. feb 2012

suhlasim so zuzi_33 nemala som ziaden problem s tym ze boli sprchy a wc na chodbe,zvycajne som chodila ked maly spinkal a v pohode alebo ked bol pri nas ocinko a ten tam bol kazdy den po praci az do 9tej vecera takze to bolo uplne v pohode 🙂 a stale to tam cistili

babulena
27. feb 2012

Maminky,dakujem vam.Kupili sme canesten-je to uz lepsie,ale asi skusime aj ine plienky,lebo sa mi prestali pozdavat tie,co pouzivame.Neviete poradit co s tym ak su po polhodine moc mokre?Mala ma asi 10kg a pouzivame 4ky plienky.Ked kupime vacsie nebudu hned plne?Dnes sme jej dali 4+,ale ziaden rozdiel.Tak jej mam dat 5?tie su od 11kg,nebude jej to tiect dole nozickami?Je pravda,ze pije viac ako donedavna,ale ked su plienky akoze 12hodinove,tak je divne ze po polhodine su plne.Ake pouzivate plienky a ako ste spokojne?

bridget
27. feb 2012

@babulena Moja ma tiez 10kg a mame 4+ pampersky, menime asi kazde 2-3 hod. a uplne precikane ich ma akurat rano, lebo v noci neprebalujem, kedze pekne spava. Myslim, ze vacsie plienky ti problem nevyriesia, my sme kupili 5 a prestali sme ich davat, lebo jej boli velike a padali 🙂 Ale ked vravis, ze odrazu cika ovela viac ako obycajne a este ma aj tie vyrazky, ja by som asi navstivila gp a dala vysetrit moc, ci je vsetko v poriadku.

miskaie
27. feb 2012

Dakujem baby 🙂 ja fakt neviem ci nemam vecsi strach z pobytu v nemocnici ako z celeho porodu :( uz to chcem mat za sebou a byt doma s malinkou 🙂

miskaie
27. feb 2012

@nikki713 ahoj ja som na medical card cakala od septembra do juna🙂

mandarinka34
27. feb 2012

ahojte,kedy ste si kupovali podprsenky na kojenie?? a ake su dobre?dajte nejaky tip:dakujem 🙂

bridget
27. feb 2012

@mandarinka34 Ja som mala z mothercare bavlnene a bola som s nimi velmi spokojna. Pohodlne a prakticke 🙂 A kludne si uz mozes kupit, ked sa babo narodi, nebude sa ti chciet kdesi behat a zhanat... Pamatam si prve tyzdne, bola som z toho maleho zazraku uplne mimo a zabralo uplne vsetok cas, ani ma nenapadlo ist na nakupy, aj take bezne robil iba manzel.

mandarinka34
27. feb 2012

len ci si mam kupit uz teraz tu velkost co mam ci nejak az tesne pred porodom aby mi nebola mala dovtedy 🙂

1kwietocek1
27. feb 2012

Mamičky ako ste boli spokojne s porodom v Rotunde,alebo celkovym pristupom???...je niekto kto rodil aj cisarskym???alebo rodil predcasne ????

nikki713
27. feb 2012

@mandarinka34 no mne sa zvacsili prsia o2 cisla... :D takze cca asi o cislo vascia si do istoty kup 😝

darksky
27. feb 2012

@mandarinka34 ja mam o 2 cisla vacsiu a teraz po porode mi je mala 🙂 ale zalezi od toho,kolko budes mat mlieka ;)

jezkomanka
28. feb 2012

@darksky jeeeeeej gratulujem k syncekovi!! 😉

@mandarinka34 ja som nosila kojacu podprdu len chvilu, potom som niekde objavila take bezsvove, bez kostic, a v tej som aj spavala. bola velmi pohodlna. len si neviem spomenut kde som ju kupovala 😅

@1kwietocek1 neboj sa , Rotunda je super, sice obcas je tam plno, ja ked som rodila v tu noc sa narodili 3x dvojicky + kopec babatiek, ale pristup personalu je super. este pred porodom som lezala s mamickami co mali na druhy den planovany cisarak, a tie tam srandovali az do rana 🙂 teraz som si vsimla ze cakas dvojicky!! gratulujem, ja som vzdy tuzila po dvojickach, teraz som rada, ze mam len 1 xixi

@nikki713 my cakame na MC od oktobra, nic sa s tym nedeje

marcela1992
28. feb 2012

Ahojte.Baby nemáte niektorá na predaj set do postieľky pre chlapčeka?
@darksky gratulujem k maličkému 🙂

svintekova
28. feb 2012

@darksky gratulujem k drobcekovi😉

nikki713
28. feb 2012

@darksky gratulujem, hlavne vela zdraviiiiicka

1kwietocek1
29. feb 2012

@jezkomanka tak to som rada ze tebe sa tam pacilo rodit...hadam to bude ok 🙂 hehehe..hlavne je aby vsetko prebehlo dobre 🙂

komisakpd
29. feb 2012

bqby latkuje z vas niekTO? zaujiima ma ci nie su v Irsku lacnejsie moderne latkove plienky?

1kwietocek1
29. feb 2012

Mal niekto v Rotunde robeny test na cukor ???? zajtra tam mam ist tak neviem co presne ma tam caka .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre