Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mishka711
25. apr 2008

mamartinka no chod do boots alebo pharmacy a je tam napisane pregnancy test takze cakas babo?ak ano gratulujeme 😉

mamartinka
25. apr 2008

zatial sa nam nedari.snazime sa obcas.my byvame v tallaghu a vy gde ste v irsku.inak dakujem.

mishka711
26. apr 2008

my sme v CHURCHTOWN Dublin 14 blizko Dundrum shoping centra no raz sa urcite podari neboj 🙂 😉

etuska
27. apr 2008

ahojte,aky ste mali vikend?U nas bolo krasne teplucko 🙂 tak sme s Mimi sadili kvety kym sa tatko ucil na statnice.

mishka711
27. apr 2008

ahojte my sme boli na vylete v howthe s malym prespal asi ten morsky vzduch a chceli sme esste do bray ale z sme boli K.O takze domou objednali cinu a veget.......... 🙂

etuska
27. apr 2008

ako dobre 🙂 -Mishka,pripomenula si mi,ze som hladna 😀

annaola
27. apr 2008

ahojte, tak uz sme konecne vsetci traja fit,a boli sme si trocha pobehat po vonku, na ihrisku a tak pod.Lekar z nevedel z coho sme sa nakazili, mozno to maly priniesol zo skolky a lebo ja z roboty. zajtra sestra leti na slovensko, iba tak na par dni. veru jej zavidim, isla by som aj ja aspon nakuknut.
poradite mi? mam ponuku strazit 2 deti (8 a 2,5 rocne dievcata),na 10-11 hod. denne s tym ze ta vacsia pride az o 3 zo skoly. kolko by ste si pytali na tyzden?ma to byt u nich,cca 10 min busom.fakt sa neviem rozhodnut ci to prijat alebo nie.dakujem

katka23
28. apr 2008

ahojte.je tu niekto prosim vas z douglasu???? my teraz byvame v carrigaline ale budeme sa stahovat aby to mal manzel blizsie do prace.

xena22
28. apr 2008

Ahojte,bola som chora asi tak tri dni,tak som nevaldala ani pozerat na monitor,ale uz som ok,v noci mali sablil,tak tiez mame zamorene uzemie,je tu teraz toho vela...snad sme uz skoncili 😉

Katka23...tu su kocky zvacsa z Dublinu,a ty podla popisovanych miest si z Corku,ze?

Annaola neviem kolko si mas zapytat v Dubline,ale je to dost hodin denne...ja som tiez rozmyslala,ze by som si vzala varovat nejake to dietatko,ale bojim sa aj toho,ze co ked budu moji chlapci necakane chori,alebo dost casto chodime mimo irska,tak neviem ako by sa to riesilo,mozno mam zbytocne obavy,ale predsa len je to zodpovednejsia praca ako normalne zamestnanie,lebo nemozes neprist len tak,nie je to fabrika 😀 takze aj ja sice stale nad tym uvazujem,ale nikdy som sa k tomu nerozhupala.Monzo budem varovat kamoske babatko,ked jej skonci materska tuna,ale nie denne,len ked im s muzom padnu narovnako smeny...

Nadina,kedy idete na tu dovolenku na Fuerteventura?

julia225
28. apr 2008

baby poradte kde ste kupovali kociky a za kolko, kamoska ide kupovat a v irsku sa jej to zda drahe 😒 ...co ja nechapem, ale chce trepat kocik zo sk!!!
piste ip ak mozte dakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

katka23
28. apr 2008

xena ano som pri Corku. no skoda.snad tu najdem nejakych slovakov 😉

xena22
28. apr 2008

Keby som nahodou potrebovala kocik 😀 ,tak tiez ho pravepodobne kupim na Sk,pretoze tu je velmi slaby vyber,kociky su prevazne tmavych ponurych farieb -cierna,hneda,siva a bezova - maloekedy stretnes kocik inej farby.

Kociky maju v obchodoch Mothercare,Smyths,Premaman,Ladybird,...mali by mat aj svoje web stranky.Dost si tu ludia davaju posielat kociky z UK,co to stoji netusim.Kazdopadne tu ludia maju kociky na haku,vozia tu v golfkach novorodencov,v tom najlepsom pripade v zakliknutej autosedacke...tot moj nazor...

Velky vyber kocikov je aj na internetovej stranke www.bimbomarket.ie ,ale aj ked je to "irska" stranka,mne sa zda,ze tie kociky sa posielaju rovno z talianska a za akych podmienok to netusim,az tak do hlbky som to nestudovala 😉

xena22
28. apr 2008

Katka23 poslala som IP

mishka711
28. apr 2008

julia no ja mam kocik s mother care za 399e ale da sa kupit aj tu pekny kocik ale zalezi od vkusu ataak...... 😉

nadina
28. apr 2008

Xeni,

ideme od 12 do 26 juna.
Nadina

matina24
29. apr 2008

Ahojte babenky 😉 Pekny dnik prajem 🙂 Neviem kedy sa ozvem najblisie ale uz to bude asi len IRL Tak sa majte pekna

mishka711
30. apr 2008

ahojte matina tak sa ozvi v juni teda 😉 ja som bola vcera vyzdvihnut Sebkou pas u sesedou pretoze si pomylili cislo domu a pri tom tam bola pekne napisana 19stka no uz to mali 5dni dozadu este ze som zavolala napasove kde to vazne a ony ze to uz poslali na cislo 13 sakra este ze tak aj ked to mali poslat doporucne ale ich to nenapadne 😠 tak ale nakoniec vsetko dobre dopadlo 😀

jana_vargova
30. apr 2008

ahojte
Mne manzel dotrepal kocik od svagrinej z Norska. ale tu su tiez pekne kociky. V motrhercare maju pekne a cenovo su asi take ako doma.
Ozaj Mishka casto chodite do Bray?

mishka711
1. máj 2008

AHOJTE Jani do do bray nie xceli sme tam ist v nedelu s howthu ale nakoniec sme sli domou lebo sme boli straaasne hladny no ak bude tento vikend pekne mozno skocime pozret 😉

lenka1108
1. máj 2008

ahojte baby tak sa hlasim z noveho domceku v novom meste.vidim ze ste busy ale aj ja som do teraz bola.vsetko to vybalovanie a tak.no teraz to je uz lepsie mala tu ma kopec kamaratov s ktorymi sa kazdy den hrava a ja mam pri sebe svoju sestru svagrinu a kopec kamaratiek.a este naviac pekne pocasie no co viac by som mohla chciet.bezkam varit aby nebol manzelik hladny.tak sa opatrujte a pekny vikendik prajem.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrearu
1. máj 2008

Ahojte dievčatá

tiež som tu dlho nebola, no mám problémy s krčnou chrbticou ☹ .
Chcem sa Vás spýtať či máte niektorá skúsenosti s chiropraktikom.
V živote som u takého nebola a vôbec neviem čo mám čakať ak
sa rozhodnem k nemu ísť. Lepšie povedané u nás je žena tak k nej.
Minulý týždeň som to mala tak 4 dni, nasadila som si lieky a teraz
sa mi to vrátilo a bolesť mi schádza nižšie. Nahrievam, mastim,
ale neviem či to je vyskočené, natrhnuté alebo niečo iné.
Poraďte.
Dúfam, že ak to vyliečim tak sa to tak skoro nevráti. Keby ste ma
videli šoférovať, tak dosť smiešne 🙂 , otáčam sa už od zadku a tvárim
sa asi takto 😅

nadina
1. máj 2008

Ahoj Adka,
to neznie moc dobre,
neviem, ci mas nieco podobne ako som mala -
mna skor asi seklo v krku, este na SK a mala som vtedy ist na druhy den na svadbu neterke.
Ked som isla na pohotovost, bola to hruza, nemohla som vobec pohnut krkom.
Dali mi v nemocke infuzky a veru pomohlo to,
ale co za zazracny roztok mi to namiesali, to neviem.
No bolest odoznievala potom este niekolko dni...
No asi to mas nieco ine,
ale neviem Ti veru poradit,
asi najlepsie, ked sa na to pozrie lekar.
Drzim palce,
N.

mishka711
2. máj 2008

ahojte adi skore uzdravenie musi to boliet juuj no snad najdes dobreho doktora co ta stoho dostane 😉

etuska
2. máj 2008

Ahojte,posielam pozdrav zo Slovenska 🙂 U nas dnes bolo celkom pekne,len fukal dost studeny vietor,no trosku sme sa s maminou pohrabali v zahrade a co to posadili 🙂 Nie je toho vela,no cerstva redkovka,ci mrkvicka vzdy potesi.A na taku domacu si potrpim najma pre Mimi 🙂

Ako sa mate?Ja idem zajtra pre Misku do Kosic, bola trosku u babky na prazdninkych,lebo tatko sa uci na statnice a ja som toho mala tiez v praci dost. Blizia sa matuity,tak to budem opat v skole od rana do vecera 😒 -ale hadam uz nie dlho 🙂

Co nove v IRL,ziadne novinky z mojej oblubenej krajiny?/napr.ze budu rozdavat domy cudzincom a pod 😀 😀 😀 /

Nadi,ako sa Ti dari a celej tvojej rodinke?Prajem pekny vikendik

nadina
2. máj 2008

Ahoj Erika,
no veru, nedari sa mi dobre.
Mam opat zapal ladvin.
Ja ked nie som v poriadku, tak sa tu aj odmlcim,
radsej nepisem, ako sa len stazovat...
Tak len tolko,
pekny dnicek vsetkym.

Peti, kdeze si?
A co Dianka, ozves sa nam este niekedy? Ako sa ma maly Anthony?

etuska
2. máj 2008

Nadi-IP 🙂
Veru baby,kde ste???? ☹
Ja idem este trosku popracovat/opravit par testov +eseji/ a potom zehlit. No a zajtra konecne idem pre moju Bambulku 🙂 Pojdeme domov vlacikom,to sa jej stale paci 🙂
Xeni -a uz na tom "potrebovani kocika" pracujete? 🙂

xena22
3. máj 2008

Nadi kludne sa postazuj,preco nie?Ja som bola tiez chora,dvojo antibiotik som vyuzivala,ale uz som ok,v pondelok uz letime na dovcu,zrovna ocaakvam mrchu v den odletu,tak ma ide porazit,skoda,ze som si neobjednala ten mooncup,stale to odkladam a teraz by sa mi zisiel 😒
Etuska este na babatku nepracujeme,ja som taka vadaska,ja sa vzdy zlaknem a odlozim to na dasli mesiac,ale uz som si povedala,ze teraz po dovolenke sa necham zlomit 😀 Ked mne sa na tom najviac paci to planovanie 😀 Inak mam velmi rada malicke deti,tak do 2 rokov,potom mi to uz nic nehovori,chlapci sa mi zdaju uz taki velki,neviem si ich tak uzit ako ked boli malinky.Na jednej strane su uz samostatni a viac toho mozeme podniknut,ale na druhej...babo je babo 😉
Kazdy hovori,ako mi uz je fajn,ze su velki a neotravuju a ze mam pokoj,ale ja som bola ovela spokojnejsia,ked boli v kocikoch 😀
A staci mi ten pocit,ze raz to este zazijem,nemusim hned,ale tesim sa na to a mam to v svojich planoch,myslim etuska,ze vies o com hovorim 😵

etuska
3. máj 2008

Xeni-tak,tak 🙂

mishka711
3. máj 2008

Ahojte nadina skore uzdravenie 😉 xena no hej babatka su zlate ja si ho tiez uzivam dokedy je taky namne zavisli ked uz nebude nebudem mat byt nakom stale pricucnuta atak no sak to poznate 😀 etuska no my letime na slovensko 11maja tak nam prosim objednaj krasne pocasie a este k tomu majovky ceresne tie som nemala asi 4roky a tie straasne moc luubim mnam 🙂

annaola
3. máj 2008

ahojte, musim sa pochvalit,prisiel nam definitivny papier ze nam priznavaju tie pridavky ana maleho a dkonca za este za dlhsie obdobie ako sme dufali. huraaaa! podarilo sa nam najst tie maily ktore potvrdzuju nase lety zo ,a na Slovensko. asi to pomohlo.pri druhom babatku, (ak sa nan odhodlam) si uz veru budeme vsetko odkladat.
Ako si uzivate tento predlzeny vikend? muzicek je v robote , tak som mu navarila mnam zemiakovy salatik a rezne, bude asi sokovany ked pride 😉
Ak bude pekne, tak sa snad dostaneme aj na plaz, v Sandymonte je super, a je to aj blizko, maly sa nevie dockat, snad nam pocasicko vydrzi.chodievate tam niekto?
Neviete niekto poradit, kamaratka ma babatko, narodilo sa na slovensku,a akosi sa nedari sa im vybavit pren irsku medical card.potrebuje v blizkej dobe operaciu a bez poistky si ju tu nemozu dovolit.ze vraj im ju mozu dat az za pol roka, ale tak dlho nemozu cakat. ja sa v tom vobec nevyznam, lebo maly ma slovesku poistovnu a v pohode nam teraz ked sme boli chori, lekar uznal medzinarodnu karticku a ani za lieky sme neplatili.dakujem
a zelam krasny vikend vsetkym 🙂 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre