Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

ada1123
21. aug 2009

mishka, tinka tak ten moj drobec sa vola David 🙂
tinka tak zajtra mas velky den 🙂 urcite sa nevies dockat co to bude 🙂 ja som nechcela vediet ale bola som riadne nedockava a vsetci hovorili ze to urcite bude dievcatko a na velke prekvapenie to bol chlapec, ale ked budem cakat druhe tak si urcite dam zistit co to je 🙂

misakika
21. aug 2009

Ahojte,
uz som vas precitala...tehulky a mamulky 🙂. Boli sme 2 tyzdne na slovensku..no a moc ste toho nepopisali 😉
Ada som citala ze si Dublin 5. Ja som D 13 - Clongriffin. To vyzera ze by sme nemuseli byt od seba daleko ci? Ja sice chodim do roboty ale taky riadny slovensky babsky pokec pri kavicke by sem tam dobre padol. Napis presnejsie kde byvas. Inak my sme tu uz skoro 2 roky aj s 5 rocnou dcerkou. Mala je teraz hotova do babetiek 😉 .
Zatial cafte a pekny vikendik..ja som taka rada ze je piatok ... 😝

susanne.k
21. aug 2009

ada vsetko najlepsie a ty mali drobec vitaj na tomto velkom svete.

fidka ja som v tom travel cote mala tiez matrac, ale citala som viacero rad a vsade bolo pisane ze pokial ten travel cot pouzivas ako normalnu postielku ze ten tenky matrac nie je vhodny, je to iba ak to pouzivas na par dni na dovolenke alebo iba na poobednajsie spanie. Ale ak ti tam spi celu noc je dobre tam dat normalny matrac. Zober si aj ked kupujes postel pre seba vzy ti povedia ze nieje az tak dolezita postel ale matrac na ktorej spis.

tixi
22. aug 2009

ahojte zienky, viem, ze sa tu uz urcite niekto o tom niekedy bavil, ale neviem to najst...chcem vas poprosit o radu, ako to je vlastne v Irsku s lekarskou starostlivostou pocas tehotenstva, myslim tym tie vsetky vysetrenia ktore buduca mamicka absolvuje od zaciatku az po po porod.dakujem 😉

mishka711
22. aug 2009

tixi no tvoja otazka sa tu pise velmi casto zhrnem to asi tak ze ak budes tehu pojdes ku gp no a potom si mozes vybrat hospital kde by si xcela rodit tam si zavolas alebo podes osobne a povies ze ti v tom bla bla a daju ti appoitmant no trosku neskor okolo 4teho mesiaca mozno skor zalezi ako vsetko pojde ci nebudes mat nejake problemy krvacie alebo stitina zlaza a tak no a potm chodis striedavo ku gp a hospital niektore baby chodia na scany a vys ku poliakom ako napr ja tinka no ak budes mat bezproblemove tehu sa to da vsetko v poho ale pocula som ze jedna mala rizikove tehu odzaciatku a uz ma zdraveho syna vsetko apsolvovala tu v irl takze tolko k tomu planujete babo?ci uz je na ceste? 😀

ladywitch26
22. aug 2009

mishka, ja som dostala appointment v 12tt. to zalezi, ako ides k GP.ja som sla hned, ako som zistila,ze som tehu, to bolo v 6tt, takze mali dost casu zaradit ma do poradovnika.ak niektore baby cakaju dlhsie, tak potom je jasne, ze nemocnica im nemoze naplanovat scan,lebo uz nemaju nic volne.dalsi scan robia az 22-24tt. takze k GP co najskor.

tixi
22. aug 2009

jej, ste zlate, ja mam v tomto totalny gulas 😅 mne sa to tu vsetko zda okolo ich zdravotnictva nejake zlozite... mishka a mozem vediet ku ktoremu polskemu lekarovi chodis?takze uznavaju aj polskeho lekara, alebo musim navstevovat aj hospital?
vyzera to tak, ze som tehotna, na zajtra som sa objednala v jednom polskom zdravotnickom centre, tak uvidim 😉

mishka711
23. aug 2009

tixi no tak gratulujeme k tehu 😉 ja chodim do medicus cenra d7 Monike antepowicz teda snad chodila uz sa tam nechystam lebo som tam nechala uz vela ale tak aspon viemze som ok a mala je ok 🙂 a ty kde v centre pri rotunde alebo?lebo vsetko je fakt drahe ale pokial ides raz zacas tak sa da lady pozerala som fotecky mala je uz velka jaj ako to leti ze 3mes boze a ja som tak tiez nejak bola medzi 12-13tt tusim a teraz kzdyu mesiac

ladywitch26
23. aug 2009

tixi, navstevujes GP raz za mesiac, ku koncu kazde dva tyzden, ale hospital musis tiez. ja som tam bola v 12tt na scane, v 16tt len na vysetreni a vyplneni dotaznika,potom scan v 24tt a od 32tt kazdy mesiac na vysetreni. este mi robili scan v 36tt.

tixi
23. aug 2009

ahojte, pred chvilou som sa vratila z vysetrenia, bola som u Dr. Andrzeja Miroslawa v Medicus medical centre.Zaplatila som 80 eur, ale vlastne som sa nic nedozvedela...zatial este nic nenahmatal, ale vraj ked mam dva pozitivne testy, mam sa spravat a davat si pozor ako keby som bola tehotna, predpisal mi kyselinu listovu a o dva tyzdne mam prist zas 😕 povedal, ze si mam este tak o tyzden pre istotu spravit dalsi test, ale vraj sa este velmi predcasne netesim ☹ o tie dva tyzdne mi spravi ultrazvuk, tak budem mudrejsia
chcem sa este opytat, toho GP si mam vybrat podla coho?je to iba na mne ktoru nemocnicu alebo zdravotne stredisko si vyberiem?

mishka711
23. aug 2009

tixi aj ja som bola raz ui neho na scane ale ina chodim monike no a preco ti nespavil scan?lebo ja ked som zistila ze som tehu spravili mi scan a videli hmatom no tazko sa zistuje noo ale vies ber to tak ze tam chytis len klucku a platis tolko len nechapem preco ti nespravil scan aby videl asi viac kolko ti meska?a planovali ste aleb?

tinkadublin
23. aug 2009

Ahojte baby! Zas mame hnusne co?

Tixi gratulujem k tehu a vitaj medzi nami! Ako Mishka vravi aj ja chodim do medicusu k Monike Antepowicz a zatial som spokojna. Tak pockaj este a radsej sa potom objednaj k nej, mne robila scan zvnutra cez posvu lebo nebolo normalne nic vidno prvy krat. A neboj urcite si tehu ak to tak citis, ja som vedela hned, este pred testovanim a cakanim ci pride mrska 😉

tixi
23. aug 2009

ja som z toho tiez nejako mimo...vraj ak som tehos tak len asi nejake dva tri tyzdne a to by vraj aj na scane nic nevidel, preto mam prist az za tie dva tyzdne, ono je to tu naozaj ohladom zdravotnictva vsetko drahe, ani neviem preco ale mam akusi averziu voci irskemu zdravotnictvu, hoci som tu u ziadneho irskeho lekara nikdy nebola, no pocula som pribehov az az.Pred Irskom som pracovala vyse pat rokov v jedne z bratislavskych nemocnic, takze na starostlivost o pacienta mam troska ine nazory ako su tu, ale to asi kazdy cudzinec🙂mishka a kolko si v tom polskom centre platila za scan?nech viem aspon co ma caka 😀

tixi
23. aug 2009

Tak som sa rozpisala, ze som ti aj zabudla odpovedat 😅 babatko sme planovali, strasne by sme ho chceli, preto to budu pre mna dva neuveritelne dlhe tyzdne.Prisla som na to tak, ze vacsinou srsim energiou, ale posledne dni som abnormalne unavena, ledva vstavam z postele a hoci som predtym musela brat specialne kvapky na spanie, teraz zaspim ani neviem ako.Ale co ma trapi viac su bolesti hlavy, neviem baby ci aj vy ste to prezivali na zaciatku ale mam velke bolesti, hlavne v prednej casti hlavy, no ale co by clovek nevydrzal kvoli babatku, vsak?
Pred par dnami som to mala dostat, ale zatial este nic, preto som si vcera spravila najprv jeden a potom aj druhy test, a boli jasne pozitivne, ale aj teraz mam taky cudny pocit v podbrusku, ako keby to malo prist kazdu chvilu.

tinkadublin
23. aug 2009

Tak a vcera sme boli v medicuse. Spravila mi komplet gyn.vysetrenie a vsetko je ok, akurat mam daku mikozu tak mi predpisala canesten. 😕 Ale ze nic vazne, vytok mam cele tehu ale nic ma neboli ani nesvrbi nastastie. A ze mam nizky tlak - ale to mala aj moja mamina, nikdy nemala problemy s tlakom,ale pocas tehu nizky. Aspon viem preco sa mi tolko kruti hlava. 😉 ze mam pit 1kavu denne.

Malinke je v uplnom poriadku 100% zdravucke, vsetko ako ma byt. Este ho necitim, ale na scane sme videli ze je aktivne o 106 (po ocinovi) 😀 tolko tam kopalo, vrtelo sa, natahovalo a davalo palcek do ustociek, skoro som sa rozplakala tam..

nuz a vieme co bude. Ukazalo nam pipika! BUDEME MAT CHLAPCEKA! Ved ja som aj tu pisala ze citim ze bude chlapcek 😀

tinkadublin
23. aug 2009

Tixi tak to podla mna si tehu! Mna tiez bolela hlava a spala som ako nikdy predtym 😀 a ten scan iba na potvrdenie tehu stal tam 80eur.

baby mne je este stale zle. Vcera sme sa z medicusu zastavili u mojho brata a skoro som mu pozvracala vchodove dvere 😀

tixi
23. aug 2009

jej tak gratulujem🙂 ono je to fakt zvlastne, ze zena niekedy vie pohlavie babatka skor ako jej to oznami dr.
80 eur za scan je este v pohode, dam si od vas poradit a objednam sa teda tej Monike.Je to ironia ale pred par dnami som si s manzelom kupila letenky na vianoce, no na jar sme sa planovali vratit na Slovensko, kedze chceme zacat stavat dom.Ak by nam to vyslo, tak uz v tom jan.- febr. by sme sa museli vratit, rodit by som chcela totiz na Slovensku.Aj ked vela zien tvrdi, ze sa oplati porodit babo tu...

kacenkalm
23. aug 2009

ahojte baby
Tinkadublin,srdecne gratulujem ku chlapcekovi... 😉
tixi,aj tebe gratulujem.... 😉

mishka711
23. aug 2009

jee tinka super aj my gratulujeme ku chlapcekovi a uz mate aj meno??hej monika je ok ak je tvoja gp ja som si dala anasa ako gp a tak som u nej nechala tazke prachy 😀 vysvetlim ked som bola s malym tehu bola moja gp takze kontrola free len scan 4d plus dvd za 80eciek ale teraz ako som bola som platila 160e a to scan plus vysetrenie a to som myslela ze mi robila aj cytologiu ale nie no a napolsedy som si dala tiez 4d plus papier do lietadla a zapocitala si vsetko 20eciek potvrdenie ze mozem letet som kukala jak pipina teda fakt drahe nie lebo anasa som nestihla bol na dovce do 4augusta no a plus som jej vravlela ze mam stale vytok bla bla takze bez vysetrenia ma to vyslo 190euro kua a to ma nepozerala s dolu iba mi dala cipky bez pozretia takze tak ale uz nejdem bola som doma s dola pozrena moja dr mi dala cipky a snad to bude ok lebo ma toto tehu 2kontroly u nej vysli pomaly ako vsetky kontroly s malym takze tak tolko k tomu 😀 kacenkalm uz sa ti to krati co??a tinka inak ze ti je zle no chuda snad to nebudes mat cele tehu fingers cross 😉

kacenkalm
23. aug 2009

ej,veru,krati sa mi to...od dnes mam do terminu 22 dni....este mi treba nakupit hygienicke potreby pre mna a babo...a snad uz mam vsetko,teda dufam....Aj ja mam GP Anasa....len najviac ma mrzi,ze som mala iba jeden scan...do polskych klinik som nesla,kedze je to daleko a draho... ☹ Fakt iba verim,ze mala je v poriadku,a hladina zeleza tiez v krvi....

tixi
23. aug 2009

takze mi odporucate mat za GP Anasa alebo tu polku Moniku?

mishka711
23. aug 2009

no anas si zaplatis 50 e za prvu visit a potom tie dalsie mas free len tie spocivaju s nicoho to je prides k nemu odvazi odmeratlak a moc skontroluje a srdiecko babatka thats it takze ja by som radsej monike ak to nemas dalej anas je fajn ale mne to nestacilo aj tak som isla monike kvoli scanu ale ako ty xces aj podla toho ze u moniky budes platit stale nieco chapes?

tixi
23. aug 2009

aha, takze tak to to je... 😕 no este uvidim, jednoznacne po dvoch tyzdnoch pojdem k tej Monike na scan a dufam, ze bude vsetko o.k., baby inac ste strasne zlate, ze mi to tu vsetko objasnujete, fakt dik 😉

ludmmila
24. aug 2009

Ahojte maminky, tehulky a snazilky 🙂
My sme sa po dllllllhej uzasnej dovolenke na Slovensku vratili naspat a prave pozeram, ze nam krasne svieti slniecko 😝 Dnes sa chystame s Viktorkom na ockovanie a uz teraz mam strach, chudatko moje co si musi vytrpiet, ale po tejto vakcine budeme mat aspon na pol roka pokoj, tak super. No ja dufam, ze to tam zvladnem, tak nam drzte palce.

Tinka gratulujem ku chlapcekovi, to je super....uz len meno vam treba vymysliet, alebo uz mate? A ako sa citis, uz ti je lepsie, alebo este ti stale byva zle?
Mishka tebe sa to uz krati, co?
Tixi 😉 kedze ti vysli tie testy a aj sa citis zle, vsetko nasvedcuje tomu, ze si v tom. Mne ked mrska nedosla, tak som si spravila test hlavne kvoli tomu, ze som nieco tusila a citila sa divne, no dva testy mi vysli negativne a az o niekolko dni mi vysiel pozitivny test. Ja som mala GP lekara Anasa, do nemocnice som chodila do Rotundy a do Medicusu ku Monike Antepowicz a ona je vazne super, ja som s nou bola spokojna... inac vela zien mi ju odporucalo.
Idem vas docitat...
Prajem vsetkym krasny slnecny tyzden a dufam, ze nam slniecko vydrzi 😉

ladywitch26
24. aug 2009

tinka este stale ti je zle? a len rano, alebo cely den? mne to zacalo ustupovat nejako okolo 24tt.najskor mi cez den bolo uz menej zle a potom som uz ani rano nezvracala.a do 30tt to uz bolo v pohode. ale vlastne mne sa to v tom 24tt zmenilo cele tehu.dovtedy som cokoladu nemohla ani vidiet, len maso som doslova zrala. rezne,salamy, chicken fillets,sausage.no uz sa smiali u mna na deli, lebo som tam bola nonstop a slintala nad tymi pecenymi dobrotami.a cim slansie a stiplavejsie,tym lepsie. preto som aj bola presvedcena, ze to bude chlapec. no a na scane zrazu doktorka zahlasila,ze dievcatko. a odvtedy som sa nemohla cokolady a sladkeho dojest.ale odvtedy mi aj tie nevolnosti presli.

tixi, ja som to tiez nejako citila,ze som tehu hned od zaciatku.ale to bolo tym, ze mna prakticky zo dna na den totalne presla chut na sex. 😀 inak tiez som mala taky pocit, ze mi uz pride kazdu chvilu mrcha, dokonca som aj muzovi povedala, ze dostanem asi do vecera, ale nakoniec som mu povedala,nech po ceste v meste kupi test.mali z neho show v lekarni, lebo ju uz zatvarali a on dobehol taky spoteny, ze este cosi potrebuje,tak sa ho spytali,ze co a ked povedal, ze tehu test, tak sa predavacka chapavo zasmiala,ze to je ozaj surne a este mu otvorila 😀 no a vecer som na to zabudla, este sme si s muzom otvorili pivo a az ked som potrebovala na zachod, tak som si spomenula,ze som si chcela spravit test. no a potom som tam sedela asi 15minut a neveriacky krutila hlavou, ked tam boli dve palicky. 😀
inak preco chces rodit na slovensku? ja ked porovnam moje skusenosti a skusenosti mojich kamosiek zo sr, tak definitivne rodim uz len tu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada1123
24. aug 2009

misakika, byvam v artane a mam to blizko do st anne's park ak by ti to bolo moc daleko tak by som skocila do suttonu tam su pekne plaze 🙂
fidka, tiez suhlasim s irskym systemom aj ked som si niekedy myslela ze to doktorka bere moc lazo - plazo 🙂 a mne povedala ze sa tiez zbytocne stresujem tiez som mala nejake to krvacanie v 6tt a potom v 8. a 10tt a po kazdy krat som isla na early pregnancy unit a ked som sa tam ukazala ten treti krat tak mi s usmevom povedala uz zasa ty 🙂

ladywitch26
24. aug 2009

ja som na zaciatku tiez spanikarila, ze idem ku poliakom,ale potom som sa na to vykaslala.zas tolko prachov na vyhadzovanie som nemala a radsej som za to malej kupila kocik. inak tiez som v 8tt krvacala a 2x som bola na early pregnancy unit.a potom som bola tyzden aj na slovensku, ale ani k mojej doktorke som nesla. naco, bola som akurat tyzden po scane v irskej nemocnici a tam mi povedali, ze vsetko je ok, tak sa mi zdalo zbytocne ist k nej. tiez si myslim,ze to beru tak viac na prirodu, ale zas ked je nejaky problem,tak to riesia okamzite. a co sa tyka porodu, tak bezkonkurencne super. uz vidim doktora na slovensku, co mi bude pri tlaceni hodinu masirovat hradzu, aby som sa nepotrhala. to by som mu musela dat neviem kolko do vrecka. dcera mala vyse 4kil, ale ziadny nastrih a vdaka tej masazi dokonca ani jediny steh. ziadna jazva a uz po dvoch tyzdnoch som bola uplne fit. a sestricky v nemocnici uzasne.babo len zaplakalo a uz nabehli,ci je vsetko ok, ci netreba s niecim pomoct.

tinkadublin
24. aug 2009

Ahojte babenky! Podla mna je fajn ze tu su ti poliaci, aj ked uz tam nemienim viac minut. Tiez verim ked ine zvladli bez toho tak aj ja. Prvy krat som isla aby mi scanom potvrdila ze nie je mimomaternicove a teraz druhy krat na gyn.vysetr. lebo som nebola uz viac ako rok. A scan sme chceli aby sme vedeli co bude, lebo o 2tyzdne ideme na sr a ja mam milion sesternic, bratrancov s detickami, tak chceme doniest nejake vecicky a nemusim kupovat.

Ludmilka vitaj naspat! Drzim palce na ockovanie, nech to maly zvladne bez nasledkov 😉

tak zle mi je vzdy rano, ale mavam tak 1den v tyzdni ked mi je cely den. Ale hadam to uz prejde. Neviem sa dockat kedy uz pocitim maleho 😀

fidka tak prijemne stahovanie 😉 my sa budeme koncom oktobra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre