Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

zdenkam
12. okt 2009

Kacenka, davaj pozor na prsia, ci to neni mascitida.
A neboj ak aj budes chora, tak mliecko niekdy chorobu neprenasa aj tym je take jedinecne.
Ja by som ale isla k gp. Ja som kojila do 2 rokov ale raz som sa v noci zobudila s tvrdymi a bolavymi prsnikmi. Maly mal mesiac a odstriekavala som ako dojna krava sorry za vyraz priamo do umyvadla. To boli prsia ako kamene.

zdenkam
12. okt 2009

Nadina, zavolila som. 🙂 Drzim palecky na tu tisicku, zide sa na vianocne darceky 🙂

arian
12. okt 2009

Ahojte!

Tixi tak ako? Preslo to?
Kacenka, ja ti tiez radim radcej chod k dr. Moze to byt zapal prsnika a s tym nieje sranda. A nad urcitu teplotu sa kojit nesmie, len uz presne neviem nad kolko to je. Myslim 38,8 alebo 39.

Tak vam teda baby prajem skore uzdravenie
a Mishka, ja som sa tiez necitila. V 35t6d mi rano o pol 6 odtiekla voda. A to mi vecer ani cez noc nic nebolo, len som sa zobudila na tu "zaplavu" 😀 este cakali dva dni, pretoze to bolo skoro a v 36t1d mi porod vyvolali. Ale ty uz si v 38-9 tak uz mas pomalicky aj cas.

Tak majte zajtra krasny den..
Arian

tixi
13. okt 2009

dobre ranko, nastastie tie bolesti presli, vecer som si este dala teplu sprchu, obalila sa nahriatym uterakom a zalahla pod perinu, dnes vsak uz ficim do prace, tak som zvedava co sa tam zase bude diat, lebo v poslednych dnoch mame dost velky problem hlavne s poliakmi, takze urcite sa aj dnes nieco udeje... 😒
dostala som inac novy roster, dali mi robit sedem dni za sebou,uf, neviem ako to vydrzim...
pekny den 😉

zdenkam
13. okt 2009

Tixi, a ty co robis, ze tam mate problem s poliakmi?
Inak 7 dni za sebou, fuuuj, ziadna sranda. Ja robim 3 dni za sebou, ale tak hlupo, ze zacnem poobede piatok 4.3O koncim 9.3O. Sobota rano 9-2 a 6-9.3O a nedela zas 9-2 a kazdy druhy vikend este vecer 6-8,3O. A ked nedelu skoncim som happy a to ani tehu nie som. Ale ak by som cakala druhe dieta, tak prestanem robit soboty. Nedele mam rada, to je taka uvolnena atmosfera a som tam len ja a mam 5O percent extra zaplatene. 🙂

Inak, dufajme, ze sa tie bolesti uz nevratia.

Kacenka a u Teba ako?

susanne.k
13. okt 2009

caute baby dlho som tu nenakukla a pri malej som ani cas nemala.

rozpravali ste sa tu o tych poplatkoch v nemocnici, mne sa narodila mala cisarskym v januari a boli sme tam 8 dni a platila som 75 E za ten tyzden

ladywitch26
13. okt 2009

arian, praveze mne lekar povedal,ze za ziadnych okolnosti nemam prestat kojit, aj ked budem mat neviem aku horucku. ze materskemu mlieku sa zlozenie meni az pri 60st.celzia,takze aj ked kojis pri 40kach,je to v pohode.

susanne, to preco ta nechali tak dlho v nemocke?suseda sla tiez cisarskym a na 5ty den uz bola doma.ja som rodila v sobotu kratko po polnoci a v nedelu poobede som uz mohla ist domov.

zdenkam
13. okt 2009

Preco 5 dni v nemocnici? kvoli zltacke novorodeniatka?
Ja som mala cisarak a tiez na 5 den domov. Ale chvalabohu uz som sa tam nudila. Izbu som mala len 2 a po 3 dnoch spolubyvajuci pustili domov, tak som tam bola sama s malym.

Ladywitch a ako sa ti paci klokanka? Ja som mala babyvak, na mimono, klokanku ale z tej ma boleli ramena, a to bola kvalitna a neskor nosic, ten sme riadne vyuzili na prechadky do lesov a tak. Kupili sme ho v mothercare.

zdenkam
13. okt 2009

maminy, hladam typ na vylet.
Chceme si urobit hotel break na jednu noc, kedze manzel ma pondelok a utorok off. Takze mate nejaky typ,nieco kde je priroda ale v pripade dazda zabava pre 2,5 rocneho draka? A tiez nechceme stravit cely den soferovanim.
Glendalought a Wicklow mountains spolu so Sea life co by bolo tak akurat 2 hodky od nas sme uz navstivili, tak to nie?
Mate niekto skusenost s Bunratty castle a okolim?

ladywitch26
13. okt 2009

zdenka,bunratty je dost blizko cliffs of moher,nie? a odtial je len kusok od ailvee cave. tam by sa aj malemu mohlo pacit, v areali je nielen jaskyna,ale aj drave vtaky tam maju a 2x do dna robia show.

tixi
13. okt 2009

no tak uz mam konecne po pracovnej dobe...zdenka robim v jednom hoteli supervisorku pre chyzne, kedze mame prevazne staff zlozeny z Poliakov, ziadna slava...vacsina z nich su drze ako papuce 😠 v sobotu prisli styri z nich do prace napite, tak to asi hovori za vsetko, takze dnes mali disciplinarku 😀
to bunratty znie lakavo, ale nebola som este tam
takze hovorite, ze babyvak je super vecicka?

petronuska
13. okt 2009

Holky prosim vas, kde je ta velka polska klinika v Dubline? Kamoska je tehu a chtela by si tam zajit... Diky moc 😉

susanne.k
13. okt 2009

ja som bola v nemocnici koli malej, nemala zltacku ale bola taka leniva jest, lebo tam bolo strasne horucu a stale my zaspala a statila viac ako 10 °/o hmotnosti. Skusali na malej stale nejake pokusy ako ju mam kojit aby nezaspala ale nefungovalo to, zaspala aj ked som ju vyzliekla aby jej bolo chladnejsie, aj ked som ju stipala aj ked som sa jej dotikala chladnou rukou, no katastrofa. Tak jej potom dodavali cukor, lebo sa jej znizil,koli tomu ze chudla. Koli tomu az 8 dni a to osmi den este vahali ci ma pustia a pustili ma az o 5 vecer.

ladywitch26
13. okt 2009

susanne, tak to este stastie,ze ja som sa hrabala domov uz na druhy den. moja tiez len spala a spala, aj ju ladovou vodou potierali a nic 😀 😀 😀 ale zduchli sme im, tak este nestihla tolko schudnut. inak doma uz nemala problem papat.

tixi, vak odporucam, do 3mesiaca mi v nom sice nechcela velmi byt,ale teraz,ked ju mam otocenu chrbtom ku mne, tak sa jej to strasne luuuubi.ked sme sli teraz domov na lodi, mala som ju tam,ked sme sa sli najest,alebo len tak prejst po lodi a vydrzala mi v tom hodiny.a usmievala sa na vsetky strany.vsetko mohla vidiet, tak sa jej to pacilo. aj doma,ked je mrzuta a chce sa nosit na rukach,tak ju dam do vaku a hned sa usmieva. ono mam s nou problem ju nosit, lebo uz teraz ma 8kil,ale v tom vaku sa to tak dobre rozlozi....

zdenkam
13. okt 2009

Tixi, ja si babyvak pochvalujem. Maly tam bol od prveho tyzdna hned. Bol tam v takom uzliku ako v brusku a aj preto je to zevraj tak prirodzene no a neskor sa do pouzit aj pre sediace deti, ze mu tym drzis ritku namiesto rukou.

Len nech je vo veciach ale ja hovorim o babyvaku, co je podobne baby satke.
Ladywitch ma na mysli, to comu sa hovori klokanka, teda aspon typujem podla fotky.
V nej by sa deti, ktore same nedrzia hlavku, alebo ju drzia len kratko nemali nosit, lebo im to pretazuje vo zvyslej polohe svaly a moze im to ublizit. Mame aj to a je to fajn pre take vacsie mimina. Vyuzili sme to na ture v tatrach a tak. A
No a od 1O mesiacov sme pouzivali back carrier do terenov kde sa kocik neda, ale aj do mesta. A ten sme vyuzili najdlhsie.
Tu u nas si nas vsetci tak pamataju. Sme male mestecke a to si zapamataju, ked sa to tu nezvykne tak objavovat.

ladywitch26
13. okt 2009

zdenka, tento co mam ja sa da zdvihnut v hlavovej casti,tak sa moze uz od narodenia. uplne to babu zakryje hlavicku vzadu,tak drzi. ale inak nasa mala si uz vedela drzat hlavicku od prveho tyzdna poriadne. vsak aj bola riadna baba,ked sa narodila. 😀

susanne.k
13. okt 2009

ja som klokanku pouzivala iba ked som chcela vysavat a cusala v nom ako muk. Klokanka na vychadzky uspela iba ked uz nechcela sediet v kociari. Potom sa my to zdalo dost male takze sme kupili turisticky nosic. v tom sa mala velmi rada nosi lebo ma rozhlad.

zdenkam
14. okt 2009

Sussane presne tak, najviac sme vyuzili ten back carrier teda turisticky nosic. Najpouzivanejsi hned po buggy 🙂
Ja som si to nevedela vynachvalit a ma to aj maly batoh, tak sme tam zabalili aj plienku co to na bastu a dzisik a wipes. Fakt super.

zdenkam
14. okt 2009

JO a baby, meska mi kramy este len druhy den ale meska 🙂 . Len sa mi zda nepravdepodobne, aby som hned po tom potrate v 6. tyzdni otehotnela. Test robit nechcem, lebo ked mi pri tom poslednom tehu meskalo 3 dni,tak bol negativny, az na 5.den vysiel pozitivny.
Tak by som sa aj tesit chcela, ale zdravy rozum mi nedovoli moc

kacenkalm
14. okt 2009

ahojte baby
tak som naspat...horucka ako prisla,tak odisla...chvalabohu,hned na druhy den...mozno len nejaka viroza...nastastie uz sa citim fajn,ani prsia nebolia...mala rastie ako z vody...mishka,ty ako?a inak diky za rady vam.... 🙂

mishka711
14. okt 2009

zdenka aj ja som hned otehotnela ako som uz spominala tak good luck fingers cross 😉 daj vedet kacenkalm ja som este cela dnes som bola v hosital no zatial sa to nijak nechysta ale pockame si este kamoska moja naj doleti presne na moj termin tak snad stihneme 😀

tixi
14. okt 2009

zdenka aj ja drzim prsteky, nech ti to vyjde, skus si kupit digitalny test od clearblue, vraj je najcitlivejsi...

zdenkam
15. okt 2009

Kramy prisli na po 2 dnoch vecer. Co uz. Ale si vravim, ze si treba vychutnut Patricka, lebo az budem mat dve, isto si poviem, ake to bolo jednoduche, ked som mala len jedno. A hlavne sa nesmiem koncentrovat na otehotnenie si vravim, lebo ak sa nebude darit, budem nestastna. 2x vyslo, isto vyjde este raz.
🙂

TAk sme sa rozhodli kam na ten vylet. Bunratty Castle bol sice zauijimavy napad, ale to by bolo na 3 hodky jazdy aspon a hlavne, ked uz tam, tak aj s tym medivial dinner v plnej parade a na to je krpec este maly.
Tak sme trosku prizemnili.
Ideme do Yougal, co je tak maximalne 2 hodky od nas. Nedaleko je Fota, Medlton s whiskey distelery-tam sme uz boli pred 3 rokmi. Myslim v Midltone.
Priamo v Yougal je aj zabavne centrum pre vsetke vekove kategorie a v okoli na vylet je aj Lismore.
Check in je o 3 a odchod o 12 druhy den, tak pojdeme vecer aj rano plavat.
A family room aj s breakfast je 98 eur, takze paradicka. Uz sa na tu zmenu tesim.

A kostym malemu zhanam carodejnika, zatial mam len palicku a klobuk, lebo na take 3 rocne deti, to nemozem nikde zohnat. A ziadne brutal kostymi nechcem.

Joj, Mishka, som zvedava, kedy nam ohlasis prirastok

🙂 Nech to ma hladky priebeh.
Kacenka, tak parada, ze to bol len taky plany poplach.

ladywitch26
15. okt 2009

zdenka, tak dojdite na obed, lismore mam 5km, ja byvam v cappoquine 😀 😀 😀

catalin
15. okt 2009

caute baby tak ja som odo dneska na materskej dovolenke...sice som mala ist az o 2 tyzdne ale som si povedala ze si poriadne oddychnem. a moj GP mi najde nejaku diagnozu 😉
aj ked mi nastastie nic nie je.

ladywitch26
15. okt 2009

catalin, tebe zacina, mne zajtra konci. zajtra mam posledny den materskej 😢 este si cerpam 3tyzdne dovolenku a potom sup do prace... ☹

inak oddnes mame doma selmu zubatu 😀 malej vysiel prvy zubok,este nie cely,ale do zajtra bude. a to ma akurat 5.mesiacov,tak bude oslava 😅

tixi
15. okt 2009

caute zienky 🙂
catalin chcem sa opytat, pokial viem tak na matersku dovolenku sa moze odist od ukoncenia 24 tyzdna tehotenstva az do 38 tyzdna, je to na nas kedy sa rozhodneme, ale peniazky sa dostavaju len sest mesiacov.Preto aj ja planujem odchod na Slovensko okolo 25tt, samozrejme keby som ostavala tu, tak robim az pokial mozem, aby som potom bola dlhsie s babatkom.Ty pises, ze ti GP najde nejaku diagnozu, podla toho co som zistila na uradoch tak to nie je potrebne 😉
Inac som velmi zvedava ako to potom vlastne funguje na Slovensku, kedze len sest mesiacov budem dostavat irsku matersku, neviem ci budem mat narok dostavat po tomto obdobi este nieco od slovenskeho statu, nemate niekto nejake info???

nadina
15. okt 2009

Pekny vecer vsetkym,

ak nakupujete on-line v Tesco, oplati sa vytlacit si tieto kuponiky :
http://www.tesco.ie/spendless/voucher.html

plati to len do 31.oktobra

Neviem ci tiez vyuzivate Tesco club card, oplati sa,
tento rok som za nazbierane body za nakupy vymenila uz
5 vstupeniek zdarma do ZOO v Dubline, 2 vstupenky do National Stud in Kildare
a zdarma rocne predplatne casopisu National Geographic.

and also good news for everyone shoppers and bargain hunters in Ireland.
As from today (October 6th 2009) Amazon UK are offering free delivery to Ireland on any order valued at over £25 incl VAT.
This is good news - just in time for the Christmas shopping rush. The prices at Amazon are pretty good - especially when the Pound is weak against the Euro. It is currently worth only €1.09 .
With delivery charges on four books coming to £7.95 - getting free delivery makes a big difference to the total price.

Pekny vecer vsetkym.
N.

catalin
15. okt 2009

tixi, no ja som mala dohodnute so zamestnavatelom ze pojdem na matersku 2 tyzdne pred terminom, takze zvysnych 24 tyzdnov budem cerpat potom, teda mozem zostat dlhsie doma s malou. ale moja praca ma uz tak vycerpavala, ze som sa rozhodla ist skor, s tym ze uz nebudem menit termin nastupu na matersku ale hodim sa na 2 tyzdne na marodku. tak aspon budem moct poberat ten 204 e illness benefit a potom hned matersku 😉
ty chces odist z irska a rodit na sk?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre