Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

cetrojka
6. feb 2010

Janec: dakujem za tuto vetu, kopla ma na pravom mieste 🙂
"Urcite sa tes na porod, je to ten najsilnejsi zazitok, aky ta v zivote caka."

ladysparky
6. feb 2010

ahojte

cetrojka, zda sa ze si nevedela v noci spat. ale pekne si pisala, dobre sa citala tvoja sprava 🙂
tinkaaa, jooj, to som rada, ze si sa nam tu ohlasila a napisala svoj pribeh. pre mna je vzdy lepsie citat pribehy z porodu od zien, ktore poznam (ked aj len cez internet), ako citat hrozostrasne veci kadetade po nete.. vsetko dobre este raz prajem 😵
bambulka, myslim na teba.. dlho si sa tu u nas nezdrzala ako tehulka, ale tesim sa, ze sa zachvilu ohlasis ako cerstva mamicka, drz sa dovtedy
zdeni, vdaka za dalsi link 😉 cow and gate som len skusila, samozrejme chcem kojit. ale ked nieco pride, tak sa len potesim a ked sa to naaahodou zide, tak o to viac banovat nebudem.
kacenka, screen name je nick, ktory sa mi zobrazi na stranke, ked sa prihlasim. teda tam nebudem mat moje skutocne meno, ale meno ladysparky 🙂 a ladyw, to sa ti pekne podarilo, ze ti vsetko chodi 2x 😀
alienka, vdaka, ak si najdes cas, posli mi teda foto raincoveru, teoreticky by mohol sediet, quinny a jane su podobne kociky. a pozerala som fotky, mala je neskutocna 😅 vidim ze uz v 6tich mes. ma nausnicky, kde ste si dali prepichnut uska? (zase otravujem s touto otazkou 😝 )
a aby som vysvetlila, preco nemam raincovers, tak ide o to, ze sme kocik objednavali od osoby z ebay, ktory ponukal autosedacku a potah na sportak. a ja som sa v maili pytala na komplet kocik + tasku + footmuff.. na raincovers som zabudla. mozno keby som si ziadala aj to, tak by mi ho pribalil. no co uz, moja chyba. pumpa na kolieska bola automaticky, akurat ze nepasuje na ventil na koliesku 😀
tixi, mne sa kolostrum pustilo uz v 18tt z jedneho a asi v 22tt z druheho prsa. vacsinou v noci a ked som snivala o babatku 🙂 teraz uz ani nesnivam, ani mi netecie.. neviem preco 😠

no a co sa mna tyka, bola som vcera na prehliadke v nemocke. cestovala som skoro hodinu, cakala pol hodinu a za 5-7min som bola vybavena.. rychlovka jak hrom.. ale velmi mila dr, nejaka indka, mlada, zlata, usmievava 🙂 odmerala tlak, skontrolovala moc, pomackala mi brucho, popocuvala srdiecko a bolo. podotkla, ze mala je stale nejako vysoko, ale ja aj napriek tomu citim obcas hrozne tlaky uuuplne dole. ale vraj budu este silnejsie tie tlaky, tak som na to vsetko zvedava 😅 no a pytala som sa, ci robia testy na toho streptokoka. vraj v nemocnici nie, ale ze moja GP by mi ho mohla spravit. tak sa skusim bud.tyzden spytat. ked aj budu pytat za to peniaze, ale nebudem sa musiet trepat na polsku kliniku, ktora ani neviem kde presne je a ako funguje.

draheho mam dnes v praci, tak co ine, ako upratovanie a sedenie za pc (oddychovanie) mi zostava..
a pocasie je take akurat na spanie 😔
vcera bolo nadherne, slniecko a 9stupnov.. hotova jar 😅 skoda len ze od pondelka hlasia na noc opat mrazy..

tak si uzivajte vikend 😉

mamartinka
6. feb 2010

Ahojte.Bambulke sa vcera 23.39 narodila Veronika.Mamicke zelam vsetko dobre a nech sa Veronike na tomto svete paci.

kacenkalm
6. feb 2010

wau,supeeer....Bambulkaaaa,blahozelaaaam,strasne vela zdravicka a nech si rychlo fit 🙂 🙂

kacenkalm
6. feb 2010

a Veronika,vitaj na svete 🙂

janec79
6. feb 2010

bambulka: vsetko dobre prajeme malej kvetinke veronike a maminke skore zotavenie, tak sa tu v irsku rozrastame 🙂 🙂

ktora ste najblizsie na rade?

cetrojka: ja pracujem v parkweste, a posilku si myslela jackie skelly??

janec79
6. feb 2010

baby, kuknite moju poslednu foto v albume - takyto xichtik mame doma 😀 ani neviem, kde to nabrala, ale v poslednej dobe je to jej najoblubenejsia grimasa..

baby, robievate niktora knedlu?? neviem, aku muku mam kupit a do slov.shopu nestihnem ist, mam nenormalnu chut na segedin...

kacenkalm
6. feb 2010

janec,ja viem robit knedle,sice pouzivam slovensku muku,najskor som pouzivala hladku a potom som skusila s polohrubou a je to lepsie.ale skus teda plain,to je hladka 🙂 ja ju robim s jednym vajickom,do 2 deci zleteneho mlieka si dam praskove drozdie,a po vykysnuti to prdnem do muky,s troskou soli a cukru a tusim aj kypriaci prasok... 🙂

ladywitch26
6. feb 2010

janec, knedle z plain nieeee, nebudu dobre. najlepsia je odlums white strong, taky oranzovo zlty obal ma. aj na kysnute kolace je dobra. plain obsahuje prasok do peciva, takze ta jedine na kolace, prip. palacinky. inak ta white strong je dobra aj na kysnuty chleba ak si chcete upiect.

inak baby k tomu cow and gate, podla mna sa oplati zaregistrovat, aj ked planujete kojit, lebo maju aj vyzivy, tak urcite poslu aj kupony na to. stanke napr. strasne chutia tie ovocne, ale aj ryzova kasa.

bambulka, gratulujem k malej bambulke 😀

cetrojka
6. feb 2010

Jeeeej, Bambulke z celeho srdca blahozelam! Vela prevela lasky a zdravicka obom. Juj, uz sa i ja neviem dockat 🙂

Nemam moc prehlad kto je dalsi, no no no mozno jaaaaa 😝
Janec, to fakt? Tak to je parada, to sme susedy 🙂
No a ta posilka je Liffey Valley, ta Jackie Skelly je dost draha, teda aspon bola neviem ako je to teraz, robia stale v mill centre akciu daku, ale neviem o tom blizsie. No ja som chodila do tej na Liffey, bolo to fajn, no len som to fakt nevyuzila. Uvidime ked bude mimco co vymyslime.

No ja som knedlu skusala raz a nemala som dobre kvasnice tak to bola taka utucena knedla. 😀 odvtedy som ju nerobila, ale mozno este niekedy skusim. Sme sa smiali, bo som urobila i zopar buchiet a to boli take kriketky tvrde male 😀 😀 ale snaha bola.
Dnes sme akurat boli v slovak shope a kupila som i muku, kebyze viem, kupim i tebe Janec 🙂 . A kupila som i kyslu kapustu, na ten segedin alebo kapustnicu, kym moozem take papat, snad to stihnem este. 🙂
Mnam.

Inak akurat polovicka sklada kolisku, bez navodu, tak uvidime ci sa bude hojdat ci nie 😀
Aaaa este sme dnes kupili v smythse cotbed, maju akciu ze 99 eur, tak sme ju kupili, ved polrok ubehne ako voda a zide sa, aspon to naraz nebude taka polozka. Potom uz len matrac. Bo tu kolisku mame pozicanu. Tak uvidime, zozaciatku pohojdame sem tam a potom bude male spat vo veeelkej postielke 🙂 sa tesim. A aspon viem aka je a rozmery a ked budu babky, tetky, susedky chciet nieco kupit tak im ukazem ake postelne pradlo a bude, mne sa inak velmi pacia take rozpravkove postavicky, take zive a realne. Pravdupovediac tu v Irsku som ani jedno nevidela co by sa mi pacilo .Vsetko na jedno kopyto a take imaginarne, neviem... ziadny slonik ci maciatko v klbku a take... viem, je to detail, ale ved to male babatko tak krasne v tom vyzera. Anjelikovsky. 🙂
Ked som videla na nete niektore tie detske izbicky pre deticky,tak mi bolo az luto ze mi nasemu taketo nerobime, bo je to ine ked si vo vlastnom. Ale pokusim sa mu to spestrit aspon tym co bude v nasich silach. No nemalujeme, nekreslime po stenach, aaach. Nevadi. Ved ono pokresli 😎

Vidite ako som sa rozpisala? Vidno ze mi chyba babsky slovak kolektiv 🙂

cetrojka
6. feb 2010

Janec inak mala je fakt strasne zlata. Smudlo male 🙂

tixi
6. feb 2010

janec, mala je rozkosna 😀
kacenka, ked budes mat cas hod nejake nove foto malej, urcite uz stihla riadne podrast 🙂
este zajtra do prace a potom dva dni volna, v utorok mam leaving party, spolu s jednou kolegynou organizujeme take male posedenie v ceskej krcme, neviem ci si pamatate ako som vam pisala, ze ju obvinila sefka v praci, ze ukradla kyticu, tak sa na nu usmialo stastie a nasla si pracu v jednej kancelarii tak sa vytesuje, ze odchadza z hotela

marsch
6. feb 2010

Ahojte, tak aj nam sa to krati. Zatial riesime kde budeme byvat. Rozmyslame, ze by sme si kupili nejaky domcek len sa nevieme rozhodnut ci ano alebo nie. Ja by som chcela zostat priamo v Dubline, alebo niekde odkial je do mesta blizko. Len ceny domcekov su strasne. Teraz sme docasne u kamosky kym nevymyslime co dalej, vlastne byvanie alebo podnajom.Tak snad kym porodime nieco rozumne vymyslime.
Tixi- akeho fotografa v Humennom si to spominala?

janec79
6. feb 2010

baby, dik za tipy, podla ladyw som kupila muku, podla kackinho receptu vyskusam, akurat kypr.prasok nedam, som zvedava. Chcela som sa pustit do toho, ked mala zachrni, ale len teraz konecne zaspala, tak to necham na zajtra. Ja moc na kysnute kuchtenie nie som, kolace tie vacsinou len z piskotoveho cesta, tak uvidim, ako dopadnem 😉

Dnes mala dala fakt zabrat, furt volaco vymyslala, este sama nechodi, odvaha jej vsak nechyba a vyzeralo to tak, ze vsade dnes chcela byt, tak som jej bola neustale v patach. Az neuveritelne, ako obycajne hranie s dietatom vie vycerpat. Vy maminy mi asi date za pravdu.Ale nevadi,nestazujem sa, tesim sa, ze som s nou stravila celyyyy den a este dalsie dlhe krasne dva dni pred sebou. V pondelok som si vzala volno, nech si ju 3 dni poriadne vychutnam 🙂 tak sa z toho vytesujem....... jupi hop hipi hej 🙂 🙂

Zaregistrovala som sa na pampers, organix, cowandgate, aj na milupa-aptamil...uslo mi este nieco??

cetrojka: no vidis, ale je ten dublin maly 🙂 takze pripravy pre drobceka su v plnom prude, no veru, tusim si ty na rade, ja som rodila koncom 38tt..Mne hrozne chyba, ze si tu nielen izbicku pre malu, ale ze tak celkovo si nemozme zveladovat byvanie... Dufam, ze sa toho raz dockame..Ked sme byvali v dome, tak manzelik sa vytesoval aspon zo zahrady-on je taky zahradny typ-na slovensku maju nadhernu zahradu s jazierkom a vsetkym,co k tomu patri....Ale teraz sme v apt-dokonca v 1bedroom, takze nie je tu do coho pichnut.

tixi: ohh, takze zbohom dublinu sa nezadrzatelne blizi!!!!!!!!!!! Super, ze to tej kolegyni takto vyslo-spravodlivost predsa existuje 😉 Myslis, ze ti bude aj smutno za irskom???? Predsa par ozitych rockov asi ma nieco do seba, ci nie?

Baby, zda sa mi, ze ste niektora spominala, ze manzel pracuje ako zahradnik, tak ma to teraz napadlo, mozno by sa aj moj mohol poobzerat po takej praci, jeho by to bavilo. Je trosku znechuteny z toho kurzu, co si robi ( instruktor na nakl.auta) Stoji to dost penazi (uz do toho vrazil 5000) a este nie je koniec, najtazsia skuska ho len caka, tam bude musiet predviest svoje schopnosti ucit a aj ked terminologiu ovlada, v anglictine je to narocnejsie. 2 skusky ma uz za sebou a vraj jazdu nikto doposial nespravil tak dobre ako on, ale vcera prisiel taky znechuteny, ze by s tym najradsej prastil. Mal tzv. mock test (co je akoby demo skuska) a vraj to nedopadlo najlepsie, ani o tom nechcel hovorit..

susanne.k
6. feb 2010

caute baby niektora tu posielala tie cd od canaky a podhradskej, mohli by ste ho poslat aj mne? napalim a vratim.
dakujem

tinka dublin blahozelam, vitaj na stom velkom svete maly cloviecik.

ladywitch26
6. feb 2010

janec, este k tomu drozdiu,ak nemas poruke slovenske, tak pozri bread yeast, taka mala zelena krabicka to je, susene drozdie na chleba, je v tom desat balickov, to je asi tomu nasmu susenemu najblizsie. my ho pouzivame aj v chipperi na cesto na pizzu, dobre nakysne.a to tam davame len muku a cistu vodu. inak teraz ma napadla prihoda, mama raz robila cesto na buchty do takej velkej misy a polozila to vonku na stolik na slnko, ze tam je teplo, tak to rychlejsie vykysne. a po pol hodine ma poslala mrknut, ze ci uz vykysnute. no aj bolo a este ako. az po celom stole a uz sa tahalo az na zem. mi to pripomenulo ten film cisarov pekar 😀

tixi, tak to mas uz ozaj len za par. ja neviem, mna by tu muselo nieco totalne znechutit, aby som odtialto odisla. lebo viem, ze keby mi tu bolo dobre, a aj tak by som odisla, tak by som si dosmrti vycitala, ze co som tu nezostala trochu dlhsie.ked uz si clovek niekde zvykne, tak je tazke to opustit navzdy. pred desiatimi rokmi som bola v UK, len tri mesiace, nebolo mi tam dobre, lebo som mala svinu domacu, ale zazila som aj vela peknych chvil a ked som potom prisla domov, tak ma to celych 6 rokov tahalo tam, ze som este mohla skusit vydrzat.a aj dnes ma obcas napadne, ze ist aspon na vylet na tie miesta, ktore poznam.

barique27
7. feb 2010

Ahoj holky, super čtění a kupa důležitých informací...Gratulace k miminkám!!
S manželem jsme v Dublinu od podzimu 2008, bydlíme v centru a 1.2. mi doktor potvrdil těhotenství.

janec79
7. feb 2010

ladyw: drozdie som mala, knedla kysne-ale po pol hodine sa mi nezda, ze by nejako obzvlast zvacsila svoj objem ☹ no este jej dam polhodku, segedin je spraveny.....tak dufam, ze bude ta knedla jedla. Mily zazitok-presne ako z toho filmu 😀 Napadol aj mna jeden-boli sme u babky na dedine, bolo leto a s maminou sme robili ceresnovy kolac. Zgrupla sa tam dost velka cast rodiny a pripravili sme 4 plechy. Bohuzial podarilo sa nam ich vsetky osolit namiesto ocukrovit. Katastrofa,no potom prisiel ocino s napadom, ze nech ich skusime osprchovat a nasledne ocukrovit, akoze give it a try.... Komicky sme museli vyzerat na dvore, mamina s hadicou v ruke, ja som pridrzala plechy a sprchovali sme kolace...potom sme ich ocukrovili, trosku vysusili na slnku a supli do truby no a na pocudovanie boli dobre 🙂

tixi: teraz z trosku ineho kusku,ale zas ma napadlo, ja ked som sa vratila na slovensko rodit, tak som sa parkrat pristihla, ze napr. v obchode odpovedam alebo sa pytam po anglicky... mozno sa aj tebe stane...

marsch,barigque: vitajte medzi nami, jooj barique cerstva tehulka, tak nech ti prebieha tehu bez problemov. My sme tiez dublincania-v D24 byvame. Ale nas tu pribuda - supeeer. Mozno sa nam raz podari aj zorganizovat modrokonikove stretko-co vy na to? zatial mozno dublincanky a neskor i cele irsko-ja by som bola za!
Baby, normalne mi robite s tymi tehotenstvami chutky 🙂 🙂

kacenkalm
7. feb 2010

janec,skus ju dat kysnut niejde na teolejsie miesto,ja som to robievala tak,ze som si misu s cestom polozila blizsie k heating alebo niekde,a potom kysne jak diva 😀
barique,vitaj a gratulujem k tehotenstvu,hlavne nech vsetko prebieha ok 🙂

kacenkalm
7. feb 2010

hmmm,iba ja nie som z Dublinu...tu snad asi nikto nie je z tych koncin,co ja??? ☹

petrap001
7. feb 2010

ahojte,ja som tu nova 🙂 tak by som sa rada pridala ak vam nevadi 😀 ja som pri corku,v takej malej diere Kanturk,ale da sa,len je tu strasna nuda.momentalne som v 19tt a tesim sa 🙂tak si to tu vsetko citam,ze ake ma kto skusenosti s porodom tu v irsku a vyzera to,ze asi ok.v nemocnici vsetci mili,tak dufam ze to bude ok.len sa uz zacinam citit troska unavena,kedze som 9hodin denne na nohach,5dni a nalietam sa ako neviem co 😀 kedze pracujem v restike.viem ze by trebalo ubrat tempo..inac je vas tu pozehnane,ale vsetko okolo dublinu ze? je tu niekto aj zdola? majte sa zatial

ladywitch26
7. feb 2010

kacenka, nie si jedina,co nie je z dublinu, ja som uplne na juhu, do dublinu to mam 3 hodky

vitam nove tehulky, tak sa zasa nova generacia rozrasta 😀

petra, ja som tiez "zdola", kusok od dungarvanu a idem tiez rodit do corku. je to tam super, bola som maximalne spokojna, teda az na tie polievky,co tam varili, ale to bolo jedine minus 😀 resp. vecere boli pre mna malo. ranajky boli pravidelne tri druhy chleba, toast, maslo, dzem, pomarancovy dzus a caj s mliekom, obed vzdy polievka, hlavne jedlo a dezert, ale na veceru len toast. a to ja som zvyknuta sa praveze navecer nadlabat, tak mi muz musel nosit z domu. lebo vecera o piatej a kto ma potom rano do pol deviatej vydrzat 😀

inak v piatok som bola u GP a ma teda fakt potesila. ze vraj ked zena otehotnie znova do roka, tak je tam vyssie percento dvojiciek. ze cim skor po prvom, tym vyssie. no tak sa tesim o tri tyzdne na scan, ci ma neporazi 😀 ale v rodine nemame dvojicky, tak hadam tam bude len jedno.

janec79
7. feb 2010

baby, knedla je nad moje ocakavanie 😉 😉 😉 mnam sme si pochutili, este raz vdaka za rady.

petra:tak vitam aj teba, waw za posledne dni stale niekto novy 🙂 drzkam palce v tehu,nech ide vsetko, ako ma

ladyw: noo, tak dvojicky mat asi sranda nie je... no spominala si, ze by si chcela 3 deticky 🙂 🙂 🙂 dva porody, 3 deti - celkom sa oplati 😀

Baby, mate niektora satelit na slovenske stanice??? Ak ano, viete poradit firmu, kto to a za kolko robi...vdaka

kacenkalm
7. feb 2010

reda ladyw,to je super... 🙂
janec,tesim sa ze sa ti knedla podarila,ten moj si tiez nevie vynachvalit,ked robim,musim vzdy urobit viac a zamrazime to 🙂 my mame slov.programy cez UPC.mame okolo 80 programov teraz a platime 11e na mesiac,ale rocne sa to viac oplati zaplatity,teraz si akurat chceme dat odkodovat HBOcko 🙂 mali sme az okolo 400 programov,ale take ktore by si v zivote nepozerala,tak tie sme porusili. 🙂

zdenkam
7. feb 2010

Ladywitch, no este rodi Ladysparkz v marci a potom zacneme my letne kolo.

Janec, to plavanie, tu dojcenske no bieda. V sr je aj ta voda specialne upravovana pre babatka a tu O bodov. TAkze ja som s malym preto zacala az po roku, ale ak babo nebude mat nejake exkezy alebo tak skusim aj skor.

Tixi, ano Viktor aj mne znie brutalne tvrdo. Ale Jakub Vesely, ci Eliska Vesala, to ide vsetko k sebe. Manzelovi sa este paci Veronica, ale co ja viem, niezeby bolo skarede, ale mi nereze.

TAkze ideme plavat buducu nedelu zas, ked budem mat kratku a nerobim vecer, lebo ze manzel sa zas vracia na full week robit. Som zvedava dokedy.

A tinka, si predstav, ze Patrickovi sa nerodila sesternica {Petrova sestra porodila dalsie dievcatko{ a sranda 1.2. ako nas Patrick a aj vas malicky. 🙂

Janec, hej tie tax credity automaticky davaju vsetke jednemu partnerovi, ak druhy nerobi, len u nas nevedeli ci to chceme tak, tak nam ich len rozdelili, lebo robime obaja.

zdenkam
7. feb 2010

Janec ja robim tiez knedlu a ak nekupim slovenske ci polske drozdie pouzivat so susenie, co pisala ladywitch aj do kysnuteho slivkoveho kolaca s posypkou. Mnam mnam.

Bambulke gratulujem, tak to mala aj na cas. Ziadne pranasanie.

My mame sk a cr kanaly ced kartu. Pohoda, jednorazazovy vydaj a stale frcime uz asi 3 roky. Ale u nas telka nefrcim moc, takze nejaky sky je nam totalne zbytocny.

Akurat hladame car insurance. |Axa vychadza najlepsie, konci nam v marci, tak nech sme ready. Mame volvo a 4 roky ziaden claim. A on line je aj 10 percent discount, tak to asi tak urobime.

petrap001
7. feb 2010

my mame upc avychadz to na nejakych 10eur na mesiac a mame to uz 4ty rok a pohode.programov je tu spusta ale pozerame vascinou slovenske a ceske no a mtv 😎 neviem si predstavit ze by som tu musela cumiet na tie ich 4 kanaly..vsade sa len je a potom chudne 😀

mamartinka
7. feb 2010

No co tu vy pisete o tych sumach upc mi nejde do hlavy.To ako mozete tolko platit tak malo.Nam raz poslu cez 16 euro a raz cez 18 euro.To uz platime cez neakych 500 Sk.No uz i tam idem hned pisat. 😠 Ako je to mozne ze druhy platia menej a my stale viac a viac.A to platime mesacne.

ladywitch26
7. feb 2010

no my mame len tie ich styri kanaly a nestazujem sa. vecer o deviatej si pozriem svoje serialy, vacsinou kliniku grace a potom criminal minds a flashforward, v nedelu top gear a to mi staci. muz si zasa pozrie futbal, rugby a hurling a stanka doobeda rozpravky 😀

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre