Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacenkalm
16. apr 2010

mamartinka,myslela som,ze dlho som tu nic nepisala...to co som pisala rano,je nieco ine....
evicta,isto nie....o to sa ty neboj...

janec79
16. apr 2010

saminka: ako som spominala, skus jej dopomoct, tym, ze jej potiahnes nozku a takto to rob aj 3x za sebou-akoby sa gulala - nasej sa to hrozno zapacilo. Postupne to zacala robit sama, dokonca aj nehodu sme mali, pregulala sa z jedneho konca postele na druhy a ja som sa akurat obratila od nej a uz bola na zemi ☹ nastastie sa nic nestalo a nebola to taka hrozna vyska..

saminka
16. apr 2010

ahoj Janec - diky moc za privitani 🙂 taky jsem slysela ze nektere deti ty rehabilitace hrozne spatne snaseji a ze to neni pro vsechny....jinak kdyz ji dam na bok tak uz se na brisko otoci,to jo,sice na jednu stranu ji to jde lip ale aspon tak,ale proste je tak moc zvykla spinkat a delat vsechno na zadickach ze se ji tak asi libi a zatim nechce nic menit 😒 taky ji snazim ruzne motivovat ale ona se jen na mne smeje a mysli si svoje,jinak taky souhlasim ze klidne muze zacit driv brebentit nez chodit, uz ted nam tady vyska a brebenti jak se da,takze kazde dite ma svuj cas,vsak je to tak i spravne, nemam tabulkove dite.....no jen se proste potrebuji presvedcit ze je v poradku... 😖 a kde vy bydlite v ir?mala je moc roztomila 😵

mamartinka
16. apr 2010

saminka preco ti tu neukazuje fotoblog ked mas fotky.cetrojka sa neozvala este dnes.Som zvedava ako dopadli.

maurova
16. apr 2010

saminka a ked nemas dobry pocit, preco neides domov na kontrolu? alebo zavolaj doktorovi do ciech.... niet nad matersku intuiciu! ale potom niekedy maminy stresuju pre nic! ale mia je buchticka mozno je vegetacka a vychutnava si pohodicku... skus s nou cvicit masirovat ju. nohy hore dole, chrbatik.... a sedka ti? lebo sedkat by uz mala! definitivne by som kontaktovala doktora na sk/cz!!! victorka tiez nebola nejaka super aktivna....

janec ja som tento vikend busy so stahovanim, ale rada sa stretnem cez tyzden alebo bud. vikend... a ked pride viac mam bude super. a kde ste to na tej fotke? vo phoneix parku?

zdenkam
16. apr 2010

Saminka, vitaj.
No nas maly bol maco a trosku si daval na cas, iste veci napr nerad robil. Ako vedel ich ak na to doslo, ale nerad to robil, napriklad to pasenie konikov. To sa stale tak srdil a cely cerveny u toho. Myslim, ze v 1O mesiacoch zacinal lozit a v 13 sa postavil do stoja a chodil. Ale su deti, co to robia uz v 1O mesiacoch.
Myslim, ze ak mas pochybnosti o motoriskom vyvoji, tak radsej zajdi na vysetrenie do Cr. Inak moj manzel je tiez Cech 😉 . Momentalne ma mrzi ,ze som doma nebola u lekara na prehliadku v 3 rokoch, lebo tu o takom nechyrovat. Kym v Sr sa robi aj zrak a vsetko ostatne.
Alebo napr maminky tam chodia na prvu navstevu k zubarovi s dietatkom pred 2 rokmi. To som tiez este nebola. Ale si slubujem, ze pojdem v tom septembri. Ako sa aj bojim, lebo maly od 2 rokov vidi ani nie ze plast biely ale doktora a ani pusu neotovori, tak si to dost dobre neviem predstavit.
Ale v maleho pripade mi ide ci ma v poriadku zrak, lebo jeho tatko zacal nosit brilky uz niekedy v 7 rokoch a teraz ma dost silne, tak ci to nema nahodu v genoch, ale z pozorovania sa mi nic take nezda. Ale istota je gulomet.

Inak k tej terapii, ano mozu ju deticky zle znasat, ale napr. Vojtovka im sposobuje strasne stavy ale pomaha. Takze ak ti matersky instinkt vravi,ze predsa len cosi nie je ok a nie ze je malinka leniva, tak by som zvazovala cestu do Cr ci SR, ak sa ti da.

Inak deti co su vacsi a bambulky mavaju niekedy problem s motivaciou k pohybu, to bol nasho pripad, lebo on sice sa narodil 382O g ale prve tyzdne asi do 2 mesiacov /fakt si to musim uz kuknut priberal 5OO g tyzdenne/ takze az som ho drzala na rukach, vyzeral som ako spendlik co sa pod tou vahou podlomi.

Zelam nech su starosti o motoricky vyvoj cim skor zazehnane.

A baby dakujem ze pochvalu lopty 😀

Inak Janec ja som zas pocula ze chlapci su pomalsi nez dievcatka. 😉
A este jedna pekna vec, maly sa zacal so mnou sprchovat, on inak sprchu nerad, lebo nema rad ten hluk, vseobecne nema rad moc hlucne veci, sa boji. Ale teraz ked ma uvidi v sprche ze aj on chce. NO a vcera vravim,ze uz dost, ideme vonku ze ide mastit brusko a on : jeeeeeeeeej, yes a hned vybehol. A potom ma celu ale fakt uplne celu od pliect aj po chodidla vonal, ze jak pekne vonim. 😀 Som volala muza, lebo to bolo neuveritelne. Myslim, ze ziaden chlap zenu nemiluje tak ako jej vlastny syn. 😉

zdenkam
16. apr 2010

Saminka a ja mam na mt group Irku mamu a tej dietatko zacalo chodit 2 tyzdne pred tym ako mala 2 roky, ale ti poviem ze sa mi s tou chodzou nezda vsetko ok, lebo ona tak divne chodi ze na spicky.

A ani ja som nemala tabulkove dietata. Napr. Patrick nikdy sam moc jest nechcel. A do dnesho dna ho to neberie moc. Ale zalezi aj co ma na tanieri. 😀
Tie tabulky som ja neznasala, lebo trochu stresuju, hlavne ak je to vase prve dietatko.

zdenkam
16. apr 2010

a Saminka neda mi to zas nenapisat, ale ked som bola v malym v SR a mal 2 mesiace a dala som ho ze na vstupnu prehliadku k detskej lekarke, tak ta mu pomerala obvod hlavy a ze moc velka a ze to je na neurologa radsej, lebo ze neviem, ci sa nieco nevyvija rychlo.
Nas syn sa narodil s velkou hlavkou - musim niekedy hodit nejaku fotku, nech vidite. Takze ziaden rychly vyvoj to nebol. Ale to aj sama podotkla ze nevie, lebo nema miery po porode. Ale ze ona byt mnou by isla za neurologickou.

No jasne, budem v malom babu pestovat od narodenia syndrom ze neni ok. Nesla som. A nic mu neni 🙂

A do dnesho dna mu niektore pulovre neobleciem, lebo takzko idu alebo vobec nejdu cez hlavku a niektore trika som ako malemu nastrihavala pri krku. 😀 Ale ako cely vyrastol tak aj ta hlavka nikomu nepride velka, sak mozte posudit. Proste telicko dorastlo. 😉

maurova
16. apr 2010

jeeeej aj ja chcem chlapceka ake to je zlate ze maminku masti a hladka po brusku. si to vychutnavaj zdenka

janec79
16. apr 2010

saminka: byvame v dubline, do corku sme pred par rokmi casto chodievali, lebo vacsina nasich slovnskych znamych byvala tam, od vtedy sa to pomenilo, zopar ludi sa vratilo na sr, niektori sa pristahovali do dublinu...takze uz vela prilezitosti pozriet corkacov nemame 🙂 Dakujem, ved ja rada popozeram aj vase fotecky, zatial nie su k dispozicii.

janec79
16. apr 2010

maurova: dame si vediet, snad sa nas opat zopar zozbiera. Minule stretko sa konalo v tallaghu - tam je taky park s jazierkami a ihriskom pre decka.
zdeni: joooj, ten tvoj patrick je taky tulic maminin, ze??

saminka
16. apr 2010

diky moc holky,jinak co se tyce fotek tak se neukazuji protoze jsem registrovana na ceskem konikovi ale staci kliknout na mou fotku a melo by vas to prevest do meho albika, mala buchticka je to je pravda, ale fakt si myslim ze jinak je v poradku, pokroky i kdyz male dela porad,jen asi pozdejc nez by mela,ted si nejradeji kope nozkama,vyhazuje si je az ke tvari,tak pocitam ze dalsi krok uz konecne bude to otoceni 😵

tinkadublin
16. apr 2010

Ahojte baby 😉

Saminka vitaaaj medzi nami 😉 a nebooj tak ako baby pisu kazde babo potrebuje svoj cas.. mna tiez vyvadza z miery ked mi svagor "najmudrejsi na svete" vypytuje uz robi toto maly uz robi hento??? no mna z toho ide porazit 😠 ved kazde babo je ine no nie? Uvidis Mia tiez sa pekne pregula casom 😉 Inak je krasna baculka 😉 ja mozem take baculky babatka nadherne

Maurova no jasne stretko mozme dat aj na buduci vikend .)) a aby si to mala blizsie tak mozme do phoenix parku tento krat ze Janec?? Ja tu sice budem mat svokrovcov tak snad im nebude vadit ak zdrhnem na chvilku s malym 😀 😝 Fidka ako robis?? Nebudes mat zas volno? a kebyze v sobotu robime stretko mozno dojde aj Ludka a samozrejme Petronushka s tebou ratame ze? 😎

Janec a hod fotky na fb nech zblizka pokukam ako tam vyzerame.. to aspon nemusis zmensovat..

Zdenka Patrick je takyyyy chutny juj 😉 ja sa uz neviem dockat ci aj nas maly bude taky pritulny k mamine 😉 dufam ze hej, lebo ja ho celeho papam laskou, ho vkuse pusinkam a objimam 😀 chudak uz toho asi aj ma dost niekedy 😝

Baby inak otazka na telo 😉 tie co mate chlapcekov tak ste stahovali predkozku na pipiku?? lebo mne mamina vravi ze to uz musim zacat a tak.. no ja vsade citam ze sa to uz nechava proste na prirodu a ak nie je ziadny problem tak naco zasahovat.. iba ak by maly nevedel cikat ci ine problemy by boli.. sa mi zda ze tu niekto aj pisal ze museli ist na obriezku.. neviem ci arian abo annaola.. nepamat sa uz 😕 tak piste nazory ze ci ano abo nie..

Ozaj Arian sa este nevratila z dovolenky?? som zvedava ako bolo v disneylande 😎

saminka
16. apr 2010

diky moc Tinka - taky me to leze silene na nervy kdyz me to segra taky vzdycky rika..... 😠 😠 😠 😠 jinak me zajima,jak to vlastne chodi tady s doktorama,vim ze je to tu o dost horsi nez v cr ale bohuzel jsem se rozhodla jednou tady zit,tak nemuzu jezdit porad do cr k doktorum...no nejspis me nebude zbyvat nic jineho nez pockat do toho 9.mesice a uvidime,jinak mia je baculka po mamince i tatinkovi, ja mela prej uz v pul roce 11 kg a to ona ma zatim v 7 mes.8.3kg ale mamka mi rika,ze jsem byla vyssi 😵no ale v roce jsem mela 11.6 kg takze se to krasne vyrovnalo,jakmile jsem se zacala hybat.takze moc doufam,ze to bude i jeji pripad,jinak uz ji neunesu 😀 😀 a jste tady holky nektera na podpore? myslim po skonceni materske?

tinkadublin
16. apr 2010

Saminka no ja som na social welfare, lebo nam zavrela firma pocas krizy a to som uz bola tehulka, takze pracu sa mi uz s bruskom nepodarilo najst.. tak ale teraz uz by som ani nechcela robit, sa mi zda skoro odist od maleho v 5mesiacoch, takze planujem ostat s nim doma tak do 1.5roka a potom hladat pracu 😉 neboj ona ked sa zacne hybat tak vsetko dozenie az nebudete za nou vladat 😀 Nuz s doktormi, ja som s mojou gp zatial spokojna.. ale to vies keby nieco tak tu v dubline mame cesku pediatricku - myslim ze cesku nie slovensku - sice pyta viac ako gp, ale ked chces mat istotu tak sa tam da skocit.. no jasne ze z corku kvoli tomu by som sa netrepala.. radsej pockaj do tych 9mesiacov ved oni ti uz aj tu povedia potom ci je vsetko ok.. ale je to jasne na tebe, ak ta to velmi trapi tak skus zajst k poliakom mozno skor budu na ten system ako na cr..

saminka
16. apr 2010

tinka - a jak casto se tam chodis ukazovat na social? me skoncila materska a do prace uz jsem se taky nevratila,tak ted cekam,kdy me zacnou vyplacet social. s temi doktory je to ruzne, ja jsem taky moc spokojena se svoji gp, chodim k ni uz pres pet let a sama ma 4 deti,tak k ni mozna znova skocim a poradim se s ni..ted bobkovi rostou zoubky a hrozne tezce to snasi 😔 licka ma az rude 😒 snad uz konecne jeden nebo dva vylezou,at ma na chvili klidek 🙂 a divala jsem se na maleho Ervinka,je fakt rozkosny...az se mi nechce verit,ze nase mia byla taky takovy drobek,a krasne jmeno jste vybrali 😵

tinkadublin
16. apr 2010

Saminka no mne chybalo par tyzdnov do 2rokov co tu pracujem takze mi neuznali jobseekers benefit ale iba jobseekers allowance, takze ja si musim chodit kazdy tyzden na postu po peniazky a kazde 4tyzden plus hlasit na socialke na podpis. Nic moc ale lepsie ako nic.. to ty ked si tu tak dlho tak by si dostavala ten benefit priamo na ucet a nemusis sa hlasit.. ale to je iba na 9mesiacov tusim.. skus sa opytat na socialke abo kuknut na nete na ich stranke.. dakujeme, ervinko je chutnucky, nas nie je baculaty, len tak trosicku a sa stale smejeme ze ma taku malu sexi ritku ako tatino 😀 😀 😝

saminka
16. apr 2010

tinka- tak na tu ritku jsem se jeste nedivala 😀 😀 😀 😀
no me se zda ze i pri jobseekers benefit budu muset chodit na postu,ale asi ne tak casto na podpis,kamaradka Irka byla ve stejne situaci a taky ji to hned nedali na ucet,se me zda,ze to je az po nejake dobe,aby zamezili tomu,ze to takovi Polaci dost zneuzivali a chodili si tady jen na davky. 🙄 🙄 tak mi ted na to doplacime 😒 no trva to az tri tydny tak budu muset cekat 😖

saminka
16. apr 2010

a Mia taky nebyla buclik od narozeni,akorat vzdy mela poradne licka 🙂 az okolo toho ctvrteho mesice zacala pribirat o neco vic 😵 😵 😵 😵 ale do sesteho mesice je pouze kojena tak ji to jiste nezustane 😀 😀 😀

cetrojka
16. apr 2010

Ahojte.
No tak my sme nakoniec teda neodleteli, vsetko zrusene, a kukam kukam ze az do pondelku do 13tej vsetko zrusili. Prebookovali sme to na stredu, no je to otazne... co viac dodat. Sme z toho smutni.
Mame volno, dofca zacala, tak si budeme tu uzivat to krasne pocasie a snad v stredu sa nam podari odletiet... snaaad.
Drzte palce. Musim to trochu rozdychat, lebo som fakt smutna z toho.

Saminka vitaj. A neboj, vsetko bude ok, ja v to tiez vzdy verim, lebo hoci ma maly len 6 tyzdnov uz som si vypocula zopar nazorov nanho... aky je a preco je taky aky je... no je lebo je. Je moj a basta a urobim vsetko pre to aby bol zdrave a stastne dieta. A ak niekomu nesedi do jeho tabuliek a noriem a predstav, tak ma smolu. 😉 ako uz maminy spominali fakt kazde dieta je indi vindi, takze lubme svoje deticky a oni nam tu nasu lasku aj tak stonasobne vratia. 🙂 veru neni nic krajsie ako byt maminou!!! 🙂

Krasny vikend vsetkym zelam. 🙂

mamartinka
16. apr 2010

cetrojka a to kde pisali ze do pondelka do 13.00 je vsetko zrusene?A je sanca potom ze to aspon tu stredu uz bude obnovene?Mi mame tiez v stvrtok letiet tak som zvedava.Inak ma clovek po nalade hned ti verim.

cetrojka
16. apr 2010

Mamartinka - na stranke ryanair.com. Nejake lety letia, ale to sa nas netyka. Prevazne je vsetko zrusene... A vobec to nevidim ruzovo ani na tu stredu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamartinka
16. apr 2010

Ale ved uvidime.Na Bratislavskom letisku to ma trvat do nedel noci.Ved uvidime.

janec79
16. apr 2010

cetrojka: sucitim s tebou, ja by som nadsena tiez nebola. Budem drzal silno moc palceky, nech v stredu odletite. 😉 😉 😉

petronuska
16. apr 2010

Ahojky maminky,
jsem tu jen na skok. Jsem tedka docetla, ale uz je zase hodin, to je des.
Jinak mame se fajn, zase docela busy tyden, ale rychle utekl. Pocasicko super 🙂
Na sraz bychom urco prisli zase, i kdyz by byl v Tallaght. Tam je to moooc krasne, i kdyz je to trosku dal. Jo a btw, jsem zapomnela zaplatit ten debilni Toll, tak tedka musim cekat, kolik mi prijde postou penale 😠 Nevite nekdo? Jsem to nenasla 😒
Jo a k tomu stretku jeste, vzala bych Raye sebou, protoze chci s vama uz pokecat! 😉

Saminka ahoj, ja jsem na socce taky od konce materske. Zapsala jsem se tam min rok v Dubnu (Aprili) a penize poprve jsem dostala az v Auguste 😒 Ale zase aspon vsechno najednou, tak to nebylo spatne. No a nejdriv mi rikali, ze nemam narok na Benefit, ale jen Allowance, tak mi cosi vypocitali. No a na konci Septembra jsem dostala dopis,ze mi to meni na Benefit na 9 mesicu 😕 Coz jsem nechapala, nemam taky oddelane uplne 2 roky tady, ale nechala jsem to tak. No a tedka v Januari mi skoncil Benefit, tak jsem si zazadala o Allowance a za dva tydny uz jsem mela i penizky. Ale teda podstatne min, ze? ☹
Kazdopadne jsem v obou pripadech chodila na postu pro penize (na ucet v zadnem pripade nechteli posilat) a jednou za mesic jezdim na socku na podpis. Krome od Aprila do Augusta jsem nikde nechodila, protoze jsem nedostala zadnej dopis ani jsem nemela nic priznane)
Akorat tedka zase nevim, jak dlouho se vyplaci ten Allowance? Nevite nekdo? Kazdopadne uz jsem tak nejak v procesu hledani prace, ale je to docela o nicem tedka. A taky nevim, jak bysme to udelali s hlidanim a vsechno okolo.....

Saminka ohledne male se neboj, zkousej ji sama pretacet, ze ji budes drzet spodni nozicku a druhou pomuzes prehodit trosku, aby se snazila pak prekulit. A treba se pak jednou pretoci a pujde rovnou na ctyri a bude utikat 😉
Nas smudlik byl teda v tomhle vsem docela rychlik 😀 , ale treba druhe mimi bude opacne :o)

Cetrojka s letem na SR pekne na houby ☹ Snad ve stredu uz to bude normalne fungovat 😉

Janec jak jsi na FB? Ze bych se taky podivala na nejake ty fotecky? 😉

No nic, jdu spat konecne. I kdyz je zitra sobota, tak se pekne vyspim. Ray vstava o vikendu s malym a me nechavaji vyspat 😵 Ale zitra mame v Blanchi v Library Czech and Slovak Playgroup, tak musim vstavat nejpozdeji v 9 🙂

TAk vsem prejeme krasny vikend

tinkadublin
17. apr 2010

Ahoojte baby 😉

Cetrojka to je mi luto ze ste neodisli, taaaaak si sa tesila 😒 svokrovci tiez stresuju, vcera volala svokra ze paneboze co bude?? oni maju priletiet v stredu, tak uvidime ci sa dovtedy vzduch vycisti.. drzim palce aj vam nech aspon na par dni zajdete domov 😉

Baby aby som sa dokopala k waterbabies, tak som vcera objednala na nete tie happy nappy plavky pre maleho, ze reku uz ked investujem do toho tak snad aj vydrzim ze budeme chodit plavat.. len aj ja si budem musiet kupit nove plavky lebo tie moje prsia su o dve cisla vacsie ako boli a aj zadok mam vacsi 😀 😀 Tiez som pisala mail nech mi napisu kedy zacinaju kurz v juli aby som si ho vopred uz zaplatila lebo ze maju tolko zaujemcov ze je cakacia listina dokonca 😠

Petronushka tak to myslim ze sme aj my tak platili raz a dokopy to bolo 12eur, kedze na jednu cestu mas penale 3eura plus toll 3eura no a mas to na dva krat kedze cesta sem a spat.. a prislo nam to postou a potom sme sa naklikali na tu stranku na nete a zaplatili kartou.. 😉

Som nevedela ze uz aj po benefit sa chodi na postu 😕 tak to riadne sprisnili teda.. inak tiez neviem ako dlho sa allowance vyplaca.. lebo v podstate si musis hladat pracu a musis byt cely cas akoze available na pracu.. jasne ze stale im vravim ano hladam si ale ani ma nehne ist od maleho teraz 😀 dokonca tetka na socialke do mna hucala ked mal maly 3tyzdne!!!!! ze si mam hladat pracu atd.. tak som jej drzo odpovedala ze kym neprejde 6 tyzdnov ani ma nehne.. ved tolko potrebujem aj ja sa dat dokopy po porode, no hnusna bola vtedy.. a este ja som pozasivana bola jak des, tak neviem ako by si ona v takom stave hladala pracu.. 😝

To mas super Peti ze ta nechaju pospat 😉 take by som brala aj ja.. no tak skoro to nebude kym kojim 😀

Tak prajem vam kraaaasny slnecny den, uzite si ho niekde vonku 😉 my dnes len na zahrade budeme, kedze som si vcera dala s cvicenim a neviem ci by som vladala vytlacit kocik do kopca po prechadzke 😝

saminka
17. apr 2010

Ahojte holky!!!

Petronushka - tak dalsi na podpore,tak z toho cekani mi jde hruza ☹ ne ze bychom nevysli z jednoho platu,ale taky mame hypoteku a dalsi ucty na zaplaceni a tak dlouho cekat je fakt o nicem. Jinak se mi zda ze ten allowance je dokud nenajdes praci a muzes ho mit i roky,neni to casove omezene,pokud teda se snazis praci najit,ale znam lidi co to maji fakt i nekolik roku,system je tu teda mnohem lepsi nez doma,i kdyz vlastne je to neco jak socka, jsem myslela ze ten benefit budu mit aspon rok a ted je to jen 9 mesicu??? 😒 😒

Tinkadublin - to snad ani neni mozne ze po tobe chteli,aby sis hned praci zacala hledat,sotva si porodila,to je az proti zakonne si myslim,vsak vi,jak je dulezite byt s ditetem aspon prvnich sest mesicu....vsak na to je materska,ale chapu,ze ti ji neuznali,tak proto....no ale uzivej si to tedka jak to nejdyl jde 😵

No jinak trenujem to otaceni, a zda se ze se ji to i libi, kdyz ji dam na bok tak se mi uz i na to brisko po nejake minutce dvou obrati,ale teda ze zadicek jeste ne,no ale budem to trenovat. treba nas fakt prekvapi a ze dne na den se postavi na 4 a bude si lozit 😵 😵 😵

Taky je mi lito,vsech co meli odletet a nepodarilo se kvuli te sopky,je to fakt smula 😖 taky jsme moc rada ze me sem mamartinka poslala protoze se s vama holky moc fajn keca 😉 dnes to vypada na krasny den,mame srazik se dvema slovenkama,jedna ma skoro rocni holcicku tak to bude damska jizda jak se patri!!!! tak si to taky uzivejte ...papaa

petronuska
17. apr 2010

Ahojky,
zase krasny den, co? Uz se tesim, az nekam pujdeme dneska.
Ja si krasne pospala dopoledne, protoze R byl s malym. Pak jsem se s Jaydim jen vymenila. On sel spinkat a ja vstavala 😀

Tinkaza kolik mas ty nove plinky na plavani? Ja bych mozna chodila, ale az tak od toho Septembra, protoze maly bude pres prazdniny u nasich v CR na prazdninach.
Diky ohledne toho Toll. Prave si rikam, kolik si asi uctuji, by me to nastvalo, kdyby nejaka vetsi castka. Uz tak je to drahe jenom to prejet 😠

Add socka jeste. U nas byl dokonce nejakej chlap na kontrole pred par mesici. Jako ze pokecat, pak chtel videt nejake papiry, kde jsem si hledala praci a maily a tak.
Taky se mi do prace nechce, ale z fin hlediska musim 😒

Ale pekne drsne, ze baba ti rikala, at si hledas praci uz tak brzy. Krava pitoma 😠

Saminka cekani je des. Nevedela jsem, kdy neco prijde a hlavne kolik. Taky platime docela vysokou hypo plus vsechno okolo. A pak Benefit byl docela v pohode. Tedka ten Allowance uz je o nicem, nepokryje nam to ani nakup na tyden. Ale lepsi, nez nic.
A muzu se zeptat, ty jsi tu vdana?
A Benefit jsem mela jen na 9 mesicu, protoze jsem neoddelala dva roky, ale chybelo mi jen par tydnu do toho. Jinak bych mela Benefit na rok.

Saminka uzijte si srazik tam u vas :o)

Taky preju vsem hezkej vikend a doufam, ze pocasicko jeste nejakou tu dobu vydrzi!

😎

mishka711
17. apr 2010

saminak vitaj uz tu mame jednu Miu je to krasne meno 😉 janec ty sa poznas s ivanou O.?SOM POZRELA FB ZE TA MA V PRIATELOCH NO SVET JE MALY 😀 NO STRETKO MOZE BYT DALSI VIKEND MNE JE JEDNO AJ DNES JE KRASNE TAK AK MA NIEKTORA NEJAKY DOBRY NAPAD? 😀

maurova
17. apr 2010

certojka to je smola doparoma!

tinkadublin k tej tvojej otazke na telo: DEFINITIVNE NENECHAVAT NA PRIRODU!!!!!! potom moze vzniknut vela problemov - sa mu to zrastie - poznam story kde nechali na prirodu a trvale nasledky boli....

ostatne nestiham citat....

STRETKO: BUDUCA SOBOTA PHONEIX PARK SUPER! SME TAM S VICTORKOU! potom dajte vediet kde tam he....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre