Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

misakika
7. máj 2011

@palesandra Ahoj skus napisat mishka711 viem ze ona predava velmi pekny kociar. Fotky su na facebooku, pridaj si skupinu Slovenské mamičky v Írsku a tam si to najdes.

misakika
7. máj 2011

@palesandra sorry len nie som si ista ci ma aj autosedacku ... skus sa s nou skontaktovat.

misakika
7. máj 2011

Baby neostalo vam nahodou niektorej balenie duphasonu? Aj otvorene moze byt... Zhanam dost surne pre kamosku.
Dik moc.

lacka224
7. máj 2011

@mishka234 Ahoj Miska! No my sme v Stillorgane, takze to je od vas dost daleko, najblizsie mam (len) jednu slovenku kamosku nedaleko Dundrumu...no a skoda ze ten park je iba raz za tyzden,posledne 2 razy nam to teraz nevyslo, tak ma uz chyta doma ponorka :D....stale to preto nevzdavam ze najdem aj dake slovenky v mojom blizsom okoli hoci do centra mame dobre spoje ale predsa je to trocha stres, v IRL nesoferujem takze sme odkazane na mestsku dopravu 🙂)...kazdopadne tesim sa na vas v Stephen's green niektory utorok ! 🙂

mamartinka
7. máj 2011

@lacka224 skus aj na facbooku Slovenske mamicky v Irsku.Mozno sa niekto najde neaka kamaratka.

lacka224
7. máj 2011

@mamartinka Ahoj Martinka, tam som to uz skusala 🙂

mamartinka
8. máj 2011

@lacka224 😉

majaska
8. máj 2011

@lacka224 ahoj ja byvam v greystones a tiez tu nemam ziadnu kamosku v okoli.mam skoro 2.rocneho chlaceka.viem,ze stillorgan nie je od nas moc blizko,ale obcas by sme sa mohli stretnut. 🙂

mamartinka
8. máj 2011

Ahojte baby.Idem vam sem daco dohodit.Jedna sa o kadernicku Evu Mojakovu.Ma salon kusok od Droghedy kadernicky.Ak by ste niektora nahodou chceli urcite doporucujem.Ja som spokojna.Da sa jej aj na facbook napisat ak by ste chceli.Je to Eva Mojakova alebo salon Eva Mornington.Bola by fakt rada.Aj ked toho ma plno ale bola by velmi rada ak sa ktokolvek ozve ci na melir,strihanie deti,chlapi ktokolvek.Bola by fakt rada.Po dohode okolie Dublin je ochotna prist aj k vam domov ak nemozete vy k nej.

lacka224
8. máj 2011

@majaska Ahoj Majaska, jasne ze sa mozeme niekedy stretnut, tak premyslam ze najlepsie by bolo ak ja skocim na bus a ty na dart a mozme sa stretnut na 'polceste' v Dun Laoghaire, hm? 🙂

misakika
9. máj 2011

@palesandra skus este sledovat inzeraty na tejto stranke. Su tam supe veci niekedy a na cene sa da dohodnut.
http://www.adverts.ie najdi si tam baby-nursery odelenie.

mishka711
9. máj 2011

vitaj lusy alias lacka224 🙂 ak zajtra nebude liat mozno by sme skocili do st.greenu a ako vy ste na tom?? 😀

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majaska
9. máj 2011

@lacka224 Ahojky!To by bolo super!uz teraz sa tesim!Dohodneme sa urcite niekedy a dame stretko!Len nech sa trosku pocasie vylepsi,lebo ten vietor je hroznyyy.Dnes nas skoro s malym odfuklo. 😒

majaska
9. máj 2011

@jezkomanka Dakujem Ti za tip.Uz som tam pisala,Tak uvidime.Ale torticky vypadaju skvele. 🙂

majaska
9. máj 2011

@mamartinka skoda,ze je az tak daleko ta holicka MArtinka.Ja by som veru uz potrebovala nieco urobit s vlasmi. 😉

lacka224
9. máj 2011

@mishka711 no ja chcem prist istotne, takze dufam ze sa vidime!! 🙂

andulka81
9. máj 2011

Ahojte babenky 🙂 mam na vas jednu otazku ohladne 4 mesiacov neplatenej materskej v IE. Prvych 6 mesiacov mi je jasnych, chcela by som sa spytat, aku vysoku ciastku asi posiela Social Welfare tie nasledujuce 4 mesiace, ktore si mame moznost vybrat? 🙂 vopred dakujem za info!

zuzi_33
9. máj 2011

@andulka81 Ahoj, no kedze je to neplatena materska, tak nedostanes nic.... Takze mas 2 moznosti, alebo ostanes doma "zadarmo", alebo sa vratis do prace... Teda dufam, ze som ta dobre pochopila, ze sa pytas na financnu ciastku od socialu 🙂 Takze tak to je, dufam, ze som poradila 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misakika
10. máj 2011

@mishka711 caf,podarilo sa vam stretnut? Skoda ze sa stretavate poobede..to ja nestiham, lebo berem Kiku zo skoly. Do kolkej tam asi ste? Mozno by sa mi oplatilo prist do parku hned ako ju vyzdvihnem 🙂
Inak my sme sa nasli 3 slovenske maminy blizko seba cize north dublin a snazime sa stretavat aspon 1X tyzdenne v St.Annes parku - Raheny alebo Fr Collins Park - Clongriffin (k obom sa da dostat dartom). Ak mate niektora chut sa pridat tak mi napiste a ja vam potom dam dopredu vediet kedy je stretko. Da sa to tak max. den vopred koli pocasiu...

misakika
10. máj 2011

Baby snazim sa trochu pozbavovat baby stuff, lebo Karolinka rastie a uz prechadzame na vyssi level 🙂 - choditka a hracky od 6 mesiacov. Momentalne mam na predaj jednu cestovnu hojdacku - fisher price, ktora sa hojda v 5 tich rychlostiach a hra melodie. Je super, lebo sa da zlozit tak nezabera az tak vela miesta ako tie velke hojdacky. Pozrite foto ... cena je 20 eur.

misakika
10. máj 2011

Viac fotiek hojdacky + dalsie inzeraty najdete v mojom bazare.

misakika
11. máj 2011

A zas potrebujem pomoc 😒 ...Chcem mojej starsej dievcine upiect na jej 7 narodky tortu..a co som nezistila? ze mi dosiel vanilkovy cukor.Da sa tu kupit aj v nejakom irskom obchode ? Sa mi nechce utekat do slovenskeho...
Inak jednu som jej piekla na jej 5te narodky, mam ju v albume...som ju zdobila asi 3 hodiny 😖 Dufam ze teraz to bude rychlejsie, som si vymyslela nieco lahsie ako Barbie.Chcem piect tortu v tvare klobuka - cokoladovu.Tak drzte prsty 😉

kacka27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ssonusa
11. máj 2011

@misakika Miska ja dom mam, ak ti staci dnes poobede, mozete zbehnut rovno k nam z mesta, baby budu dnes skor doma a daju ti... 😉

mamartinka
11. máj 2011

@misakika na kedy to potrebujes ten Vanilkovy cukor a kolko?Ja tu mam este zo Slovenska len ako to dopravit k tebe.

bridget
11. máj 2011

Ahojte, k debate o vanilkovom cukre - dam vam tip ako si vyrobit vlastny a dobry 🙂 Staci vam pol kila krystaloveho cukru a dva vanilkove struky - daju sa kupit v kazdom obchode. Hodite vsetko do mixera a dobre vymixujete. Krystalovy cukor sa v mixeri spracuje na praskovy a vanilka na male cierne bodky. Treba dobre uskladnit, najlepsie v sklenenej nadobe, vydrzi vam aj rok. Jedna cajova lyzicka tohto cukru nahradi cely balicek vanilinoveho 🙂 Prajem vela zdaru pri peceni 🙂

mishka711
11. máj 2011

misakika good luck to zvladnes ty si sikula 🙂 a vcera mi nevyslo ist na stretko lebo mala mi spala do 3tej a kym sa najedla a tak to sa nam uz nechcelo ist a ked dosiel daddy ich zobral von aspon 🙂) a vanilkovy cukor myslim mam aj ja v zasobe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre