Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

kacka27
6. aug 2011

@pampusicek11 Ahoj, ja som brala Noriday rok,znasala som ju v pohode 🙂ale teraz idem brat inu antikoncepciu, uz nekojim.

kacka27
6. aug 2011

@nikki713 ja som teda tiez pila tento caj a mne asi nepomohol,lebo som mala komplikacie pri porode...ale tak mozes vyskusat,tebe mozno pomoze a budes mat lahsi porod 🙂 tiez som vela o nom citala.

petronuska
7. aug 2011

@nikki713 Ahojky,ja ten caj pila, byl vyborny. Myslim, ze jsem zacala od 36tt. Mel by pomahat pri porodu pri otvirani. No a maly se nam narodil po 1,5h od prijeti do porodnice. To jsem byla 1cm a za pul hodky 10cm. No tak nevim, jestli to bylo tim cajem, ale priste piju zase. Akorat jsem pila tak tri denne ke konci 🙂

nikki713
7. aug 2011

@petronuska dakujem.. ja som teraz v 36 tyzdni a pijem jeden denne , tak uvidime co a ako...?? dam potom vediet ci pomohol 🙂

petronuska
7. aug 2011

@nikki713 Tak ten caj na druhou stranu nicemu neuskodi 🙂 Tak preju, at jde vsechno dobre! 😉

pampusicek11
7. aug 2011

@kacka27 dakujem za info a tvoj drobec znasal tiez dobre ?nebola ziadna zmena v papani? a nemala si menej mlieka? Ja som sa toho vcera nacitala az az ze uz som si teraz vobec neni ista ci nieco chcem brat ☹ planujeme aj druhe dietatko len este nie tak skoro po prvom, ja som pillsky nikdy nebrala tak mam z toho troska vacsi stres ... 😖

pampusicek11
7. aug 2011

@nikki713 aj ja som ho pila, pri porode moc nepomohol ale rodila som 5 dni pred terminom 🙂 - mozno to bolo tym cajom takze aspon som to mala skor za sebou 🙂 ..........ale mozem ho doporucet pit aj po porode lebo pomaha stahovat rychlejsie maternicu takze pozostatky po tehu brusku su rychlejsie prec 🙂 daj vediet ako si dopadla, drzime palceky

ashley
7. aug 2011

Aj ja som ho na konci pila ten caj 3x denne, lebo mi fakt chutil. A kupovala som ho v health store v shoppingu. Ja som pri druhom porode mala aj homeopatika. Mali ste ich niektora? Planujem ich jest aj teraz. Lebo druhy porod som mala rychlejsi a lahsi. Ale mozno to bolo aj tym, ze som rodila 2x,. A tiez mam pocit, ze ked som isla rodit, tak sa pytali, ci chcem niekoho pri porode, tak som udala manzela. Dali mu specialnu priepustku, aby sa dostal ku mne, lebo inak do tej casti nemocnice nikoho nepustali. Dokonca som v porodnom plane mala, ze nechcem EPI.. ale nakoniec som si ju dala.. sa ma tam pytali, ci mozu byt medici pri porode.. co som odmietla. Prislo mi to divne, ze by mi tam pri hlave stali a kukali ako sa trapim 🙂 Mne poradili po porode lezat na bruchu, aby sa rychlejsie stiahla maternica (da sa to len prve dni, kym sa nenaleju prsia mliekom, potom ma to bolelo).

jezkomanka
7. aug 2011

@pampusicek11 ahoj ja beriem Cerazzete tabletky a kojim ale nie som s nimi spokojna, lebo stale krvacam. GP mi na to povedal ze je to OK, ze bud nebudem mat menzes vobec pocas bratia, alebo aj mozem stale krvacat a spinit, vraj sa to este upravi. U dcerky som nespozorovala ziadnu zmenu. 😉

kacka27
7. aug 2011

@pampusicek11 mlieka som mala dost a mala pekne papala,zacala som ich brat hned po 600 nedeli,ale ako pise jezkomanka,moze sa stat,ze mozes spinit,tiez ma na to upozornili,ked som si recept vyberala a treba ich uzivat presne na hodinu,lebo napr,ked sa mi pred tym stalo,ze som zabudla zobrat tabletku,tak do 12 hod som este mohla.Ale tu je to nejak do 2-3 hodin a ak zabudnes nie si chranena nasledujuce 3 dni...teda aspon tak mi povedali.

darksky
7. aug 2011

@marhulka77 wau, stale ked citam tvoju spravu,tak ti tam jeden tyzden pribudne...aj tebe to tak rychlo ubieha,ci ani nie? Ano, chceli by sme postavit dom niekde blizko mojho priatela rodicov..ale znovu dufam,ze nie az tak velmi blizko 🙂) Ja mam velmi malu rodinu,takze mne by tiez stacila mala svadba. No kedze moj priatel ma strasne velku,tak bude potrebna velka 🙂 Davala si si spravit ultazvuk na davnov syndrom? Par mojich znamych vravelo, ze to nieje potrebne,ale pre pokoj sme sa objednali 16.augusta...Mam z toho zmiesane pocity...Ale tak verim,ze vsetko bude v poriadku...neviem ci som sa ta to zo uz pytala, mas uz vymyslene mena?

marhulka77
8. aug 2011

@darksky Ahoj. Dakujem, ze si si ma pridala k priatelom. Babatko mate krasne 🙂 Takze aj vy chcete stavat dom...super! No, tiez si myslim, ze je lepsie byvat dalej od najblizsich ako v tesnej blizkosti. Moja rodina aj priatelova je fajn, ale ked sme dlhsie spolu, resp. blizko, je to ponorka, takze je lepsie mat aku-taku vzdialenost 🙂 Tie tyzdne tehotenstva mi ubiehaju ako kedy. Niekedy mam pocit, ze sa to vlecie, hlavne vtedy, ked nepracujem a nemam nejaky program, ale ked chodim do prace, ide to rychlejsie. Uz sa tesim, ked zacitim prve drobcove pohyby. Vraj je to neskutocny zazitok...Ano, dala som sa testovat, ci je riziko, ze babo bude alebo nebude mat downov syndrom. Tu, v Irsku, robia tie testy len na poziadanie, lebo maju zakaz potratov. Ja som bola dost ovplyvnena tym, ze som mala ist zajtra na to vysetrenie na Slovensku a nevedela som sa zbavit pocitu, ze je pre mna dolezite vediet, ako na tom babo je. Bola som na vysetreni pred 10dnami.V piatok mi volali z nemocnice, ze riziko, ze babatko je poskodene je velmi male, aj mi hovorili cisla, ale vraj na 99,9% je drobec v poriadku, tak som pokojnejsia. Robili mi vtedy sono a brali krv. Doktor, ktory mi volal ohladom vysledku mi povedal, ze ak chcem mozem ist aj na amniocentezu, ale vraj on nevidi dovod. Tak uz to nechavam na prirodu, toho tam hore.....🙂 Verim, ze i Ty budes mat vsetko v pohode tiez 🙂 Mozno je lepsi irsky system, co sa tohto tyka, zena nie je aspon taka vystresovana....a rozmyslala som, keby mi aj zistili, ze dietatku hrozi nejake ochorenie...dokazala by som sa ho vzdat a zit s tym dalej? Neviem....Ano, uz mame vybrate mena..dievcatko Laura, chlapcek Alan. I ked ja este obcas vymyslam, ze mozno ine, ale vzdy pridem k zaveru, ze su to pekne mena 🙂 Nam sa pacia take kratsie. A este, spajame si mena aj s konkretnymi osobami, ktore pozname...Lauru mam GP a je mi sympaticka, priatel ma kolegu Ira, Alana a dobre s nim vychadza, tak sme sa rozhodli, zatial, takto. A este, obe mena su aj v slovenskom kalendari, tak aby mohlo dietatko oslavovat svoje meniny 🙂 A vy uz mate vybrate mena? Velmi sa tesim, ze si mozem s niekym pisat ohladom tehotenstva a pocitov s nim spojenych. Dakujem! A vlastne aj ostatnym tu na fore.

marhulka77
8. aug 2011

@nikki713 Uz som si tu precitala od viacerych holiek, ze sa nahlasuje, kto bude pri porode. Ved uvidis, ked pojdes na dalsie kontroly. Kazda nemocnica ma mozno svoj system. A sama isto nebudes...mozno Ti tam daju medikov 😀 Ale to zartujem. Rozmyslam nad tym, ci by mi tam vadili. Hm, asi by som si ich vobec nevsimala. Neviem. Uz si o tyzden dalej. Tak drzim palce, aby sa Ti co najlahsie dychalo a pohybovalo a tak... 🙂

marhulka77
8. aug 2011

@nikki713 Dakujem za radu. Ok, tak v health shope. Kupim si ho neskor, aby nebol po zaruke, ked ho zacnem pit 😀

marhulka77
8. aug 2011

@ladywitch26 Ahoj. Dakujem. Zatial sa ku mne nijaky sanon v nemocnici nedostal, vlastne ani s midwife som este nebola 🙂 O 2tyzdne idem na vysetrenie. Ale, tak ked pises, ze to ich zaujima az po 30tt, este mam cas. O epiduralke este nerozmyslam, zda sa mi to skoro. Citala som si, ze niektore z vas ju sice nechceli a napokon ste ju dostali....asi zavisi od samotneho porodu.

mitchelstown
8. aug 2011

@cmulinko
@ladywitch26 dakujem velmi pekne baby za infosky. Vsetko som si poriadne precitala, a rozhodli sme sa pre kratsiu trasu. Manzel nema tolko dovolenky aby sa vyvazal 19 hodin po mori 😀 a berieme aj psa, tak chceme byt co najrychlejsie doma. Cmulinko ak ma nieco napadne, tak sa ozvem.

cmulinko
8. aug 2011

@mitchelstown aj o pol noci moja kludne...ja som hore 😀

cmulinko
8. aug 2011

@mitchelstown uz len kvoli psovi ste si vybrali spravne.pes nemoze byt hore na palube...musi ostat dole bud v aute a stiahnute troska okna,alebo na trajekte su k dispozicii klietky a tam mozes dat psa,kym vy budete hore.neviem si predstavit ako to funguje so psom pocas 19 hodin na trajekte...kto mu da jest-pit-vyprazdnit a podobne....

mitchelstown
8. aug 2011

popisali ste vela babinky o stahovani. Aj my sme tu uz 5,5 roka. Mna mrzi to, ze teraz ked mame Sophiu a ostali by sme tu, nebude poznat svojich bratrancov, sesternice. Blbost? Neviem. Sme tri sestry a brat. Doma na SR sa casto navstevuju lebo sme tak zvyknuty, ale kedze sme tu, tak neviem. Tiez to vidim u manzelovej neterke. Byva v Rakusku a ked s nou pridu domov, nechce ostat s babkou a dedkom. Takze rozmyslame ostat zatial pokial bude mat nastupit do skoly, a potom sa rozhodneme. Druha vec preco sa necitim ako doma, je ze sme sa uz 4 krat stahovali kvoli robote. Takze som stale v takom napati, ze co ak budeme musiet znova zdvihnut kotvy. S tym suvisi ze ani nemame vela kamaratov. Jasne, ze pozname vela ludi, ale niesu to taky, ktorym by som sa s niecim zdoverovala 😒 A pravda je, ze ked prideme na SR, uz nemame spolocne zazitky s nasimi kamaratmi, tak je tazsie nadvazovat rozhovory 😒 . Ako tak pisem, zacinam sa dostavat do depresie 🙂 idem nieco ine pokukat 😀

cmulinko
8. aug 2011

@mitchelstown s tou rodinou ta chapem.moj manzel je z 5 deti...moji svokrovci maju spolu 13 vnucat...14-te na ceste a deti sa vobec nepoznaju navzajom...ani tie co su na slovensku.rodina je rozhadzana...niektora cast z nich dokonca rozhadana a clovek sa nema ani kam vratit...nechyba nikomu nikto.kazdy si zije svojim zivotom a to nie je dobre.ja som vzdy chcela mat velku rodinu,ale sudrznu a taku,kde sa surodenci miluju a pomahaju si.darmo maju moji svokrovci velku rodinu,ale ta rodina je nesudrzna a uplne bez lasky.kto chce,ten miluje aj na dialku 😔 a len v zahranici spoznas odkial vlastne si a kto vsetko bol okolo teba....ja si dovolim tvrdit,ze nemam kamaratov...jedinym je moj manzel...vsetci ostatni su pre mna len zname osoby.kamarat je u mna clovek s kriteriami ku ktorym sa zatial priblizil len moj manzel 😔 a tych co som nazyvala kamaratmi mi otvorili oci velmi rychlo....zijde z oci zijde z mysle...dokonca aj v rodine. 😔

ladywitch26
8. aug 2011

@cmulinko ked je pes na tej dlhej plavbe, tak kazde dve hodiny pri informaciach caka zamestnanec, ktory ide dolu s majitelmi psov a ty mu mozes vymenit vodu, dat zradlo alebo ho vyvencit. maju tam vyhradeny koridor na to. sice len meter siroky, ale dlhy cez pol paluby. myslim, ze akurat po polnoci je jedna navsteva vynechana, az o stvrtej sa da ist. inak je zaujimave sledovat, ako niektori ludia kaslu na psov. muz chodil za nasim kazdu tu vyhradenu polhodinu, ale vraj niektore psy tam nevideli panov az do odchodu. 😠

cmulinko
8. aug 2011

@ladywitch26 chudatka.my ked sme este mali psa,tak ten chudak tazko znasal transport...a to sme mu mohli dat aj travel tablets a nic nepomohlo.len z carlowa sa vyvracal 5 krat do ennisu 😔 ,tak sme ho uz radsej ani moc nebravali...max 40km zvladol.lekar povedal,ze to je ako pri ludoch...niekto je v pohode a iny nie....to si zial nevytrenujes,aby sa nevyvracal,alebo aby mu travel tablet ucinkoval....my sme nasho domov nebravali.

ladywitch26
8. aug 2011

@cmulinko moja svokra je tiez z 13tich deti, jeden uz sice nezije, ale tiez je polovica rodiny rozhadana a na nasu svadbu pozyvala len troch surodencov, s ostatnymi sa nebavi. 😖 tiez chcem mat velku rodinu, ale ak sa nemaju moje deti mat vsetky radi, tak potom o com to je? pre mna je vzorom idealnej rodiny rodina mojho znameho, ktoreho som spoznala tu v irsku. ma 5 vlastnych surodencov a jeho mama si potom zobrala do pestunskej starostlivosti dalsich 5 surodencov z detskeho domova, ale oni vsetci drzia spolu, dost casto sa stretavaju a kedze niektori z nich su uz aj starymi rodicmi, tak ked sa stretnu v dome svojej mamy, tak to doslova praska vo svikoch. 🙂
@marhulka77 ten sanon dostanes az v nemocnici. teda aspon my v corku sme dostavali. a kde ti teraz znacia vsetky vysledky z kontrol? vsak uz si musela byt aj na sone,nie?

ladywitch26
8. aug 2011

@cmulinko nas si zvykol, len prvych par hodin cesty nesmel dostat nic nazrat. to iste ako so mnou, mne by bolo tiez zle, preto prvy usek cesty vzdy soferujem ja, lebo vtedy mi zle nie je. a po par hodinach si uz telo zvykne na pohyb, tak vydrzim uz aj na sedadle spolujazdca 😀

cmulinko
8. aug 2011

@ladywitch26 ja som 3/4 cesty vykrutena dozadu k deckam 😀 lebo furt nieco chcu.

ladywitch26
8. aug 2011

@cmulinko vsak my odkedy mame deti, tak mame prednu sedacku zapratanu a sedim na strednom sedadle medzi deckami. ale nie je ti tam zle, mozem si aspon nohy poriadne vystriet dopredu 😀 len potom cestu dospavam tri dni, lebo cez den soferuje muz, a to sa spat neda, ked decka cosi stale chcu, a v noci si aspon par hodin muz pospi, aby mohol potom potiahnut on dlhsiu trasu.

marhulka77
8. aug 2011

@ladywitch26 Ja som 1.trimester stravila na Slovensku. 1.navstevu tu v nemocnici som mala pred 10dnami, lebo som chcela, aby mi spravili vysetrenie na vyvojove chyby dietatka. Ano, robili mi aj sono. Doktorka tam behala so sanonom, tak predpokladam, ze donho vsetko vpisuju. Keby nemam toto vysetrenie, tak 1. navsteva by bola 23.8.

Co sa tyka rodinnych vztahov, ja nie som z velkej rodiny. Mam len sestru. Otec je zo 4deti, ale najviac sa navstevuje len s 1bratom. Mamina bola z 2deti. Hm, ako si tak vsimam moj vztah so sestrou sa zmenil prichodom jej 2deti. Je zaneprazdnena, vsetok svoj cas venuje im. Samozrejme, to uplne chapem. Zmenilo sa vsak aj cosi medzi nami...ona zije so svojou rodinou s mojim otcom (maminu uz nemame). Ma toho uz vyse hlavy, lebo s ocinom je obcas tazko. Takze, myslim si, ze mi tak trochu zavidi, ze tam nie som a rada by sa vymanila z toho bludneho kruhu. Ale, buduci rok sa idu stahovat do noveho domceka, je to v dedine, kde byva aj otec. Cize bude blizsie k nemu ako ja (pri Nitre). Obcas mam vycitku, ze starostlivost o otca je na nej. Ale, nas otec je zdravy, rozumny clovek. Tak si myslim, ze keby sestra zila hocikde, on by to zvladol. Mate niektora podobnu skusenost? Myslim, ze mate len 1 rodica a je sam v dome? Tusim cmulinko pisala, ze jej zomrel ocino a ma len maminu, ktora byva sama v dome.

darksky
9. aug 2011

@marhulka77 Ahooj, ja odpisujem s velkymi odstupmi,ale bohuzial pracujem v meste co mam 40km v jednom smere autobusom..Takze citam vsetko cez mobil,len sa mi neda odpisat., hrozneee 🙂...Chcela som sa opytat co je vlastne ta amniocenteza? Ja idem koli tomu ne ten test,aby som vedela ako na tom babatko je..Neviem si predstavit mu ublizit keby bolo chore.Len by som sa chcela pripravit na to vsetko psychicky a nenechavat to na poslednu chvilu, ked sa az narodi...A ja som si myslela,ze mi na tom teste budu robit len specialny ultrazvuk pri merani tej kosti a tebe brali krv? Neznasam ihly🙂)) Minuly tyzden pri odbere som si vravela,ze uz to tak skoro nezazijem 🙂 No nevadi, vydrzim..Tym menom pre dievcatko si ma rozosmiala.Tiez sme ho mali ako prve,ale bohuzial som to zmenila,lebo moja rodina na tom trvala kedze moja susedka je tiez Laura. Neviem o co im ide,ale necham to uz tak a tie mena im uz nedovolim zmenit 🙂 Dievcatko bude Nina a chlapcek Oskar.

darksky
9. aug 2011

@darksky chcemto este opravit.malo tam byt 40 minut a nie km...neviem kolko kilometrov to je 🙂)

snopkulka
9. aug 2011

@mitchelstown ahoj 😉 tiež sme zvažovali ostať tu ešte zo 2-3 roky, ale nakoniec to tu do konca roka s najväčšou pravdepodobnosťo zabalíme - možno ešte skôr. Rovnaké dôvody ako opisuješ - aby si malý zvykol na starých rodičov, svojich ujov a podobne. Žiť v zahraničí má veľa výhod aj nevýhod, ktoré začneš inak vnímať, keď už máš dieťatko 😉 A čo sa týka priateľov - úplne súhlasím, tiež mám pocit, že mi tu stále niečo chýba a doháňať mailovaním sa to nedá - priatelia sú priatelia a tých mám na SvK 😉 našťastie sme neustále v kontakte, takže si máme stále čo povedať a aj keď sa vidíme častokrát 1-2x do roka, pokračujeme, kde sme skončili 🙂
Uvidíte ako to pôjde, stále sa môžete rozhodnúť odísť, zotrvať... ukáže čas 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre