Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

bridget
3. feb 2012

@mandarinka34 nam odpadol presne na 5 den po porode, krasne vyhojene bolo vsetko, bez problemu. Takze fakt lieh netreba 🙂

miskaie
3. feb 2012

To s prevarenou vodou som pocula aj ja tiez som nechapala ako voda moze pupcek zahojit, ale asi nieco na tom bude 🙂 a este jedna otazocka ...babatko je hned po porode pri maminke uplne cely cas?

jezkomanka
3. feb 2012

@miskaie ano je s tebou stale, ale kebyze potrebujes akukolvek pomoc, midwife pomoze. V rotunde bol staff fakt skvely. Moja brala 5 dni antibiotika, tak mi ju vzdy o polnoci zobrali na asi 25min, ja som si zatial zdriemla lebo inak sa mi nedalo.

mandarinka34
3. feb 2012

@ivana133 ahoj ja som z Clane je to este trosku dalej od Newbridge asi nejak 20 minut autobusom mestecka Naas a od Naas asi nejakych 10-15 minut do Clane

ivana133
3. feb 2012

@mandarinka34 do naasu chodime do Tesca extra 😀 a to je dedinka??

mandarinka34
3. feb 2012

@ivana133 Hej Clane je taka mensia dedinka 🙂

ivana133
3. feb 2012

@mandarinka34 my sme byvali v Kildare, ale nas vykradli tak sme sa prestahovali do Newbridge, a potom zas do Kildare a teraaz Nurney 😀

mandarinka34
4. feb 2012

@ivana133 my sme tiez uz byvali v tolkych domoch terat byvame v 6stom a chcem sa znovu stahovat 🙂

ivana133
4. feb 2012

@mandarinka34 no ja som teraz na svk tak priatel byva s kamaratmi dvoma maju obrovsky dom plati len 200 ečka takze moc super.... a maju ho zatepleny takze neni zima moc si chvali ale ked dojdem tak sa chceme prestahovat zas do vlastenho tak zaas stahovacka to bude 😀 a ako ty ostavas v irsku ked sa male narodi ci idete na svk?????? si sa nepytala ako je to s tou materskou?

mandarinka34
4. feb 2012

babulky aky prasok a avivaz pouzivate pre deti??ktory je lepsi persil no bio alebo Fairy confort alebo fairy biela,alebo mandlova avivaz

jezkomanka
5. feb 2012

@mandarinka34 ahoj ja som pouzivala Bold non bio gel a teraz mam Fairy non bio liquid, oba su dobre, len treba skusit, niektorym detickam proste vadia. Avivaz zatial nepouzivam, nie je treba, krasne to voni 😉

kajasyn
6. feb 2012

@fidka79 D1...a ty?🙂

mitchelstown
6. feb 2012

@mandarinka34 tiez pouzivam Fairy aj liquid aj gel a avivaz Fairy mandlovu, ta mi vonia velmi pekne a periem v tom aj pre nas.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikki713
6. feb 2012

@bridget asi to bolo zmenou prostredia... musim poklopkat uz je kludna... pekne mi zaspava cez den .. no v noci sa mi este dost casto budii na kojenie, kedze ona je taky velky papkac...

nikki713
6. feb 2012

zienky otazocka.......... Emmka bude mat zajtra 5mesiacov.. posledne 2 dni jej uz davam na veceru Cow & Gate First Spoonfuls Pure Baby Rice 4-6mth+ spapa to behom minutky a za tym este vypije flasku mlieka ( aptamil ) na vecer jej davam flasku, inak ju kojim.. ;) ... rano zvyknem jedavat vyzivu no pri nej sa to uz neda kedze mi polovicu spapa :D
Mali ste nejaky system ked ste zacinali so stravou u svojich... ze napr.. iba vecer kasicku...alebo na obed mrkvicku.. a davali ste este aj mliecko ci len kasicky a mrkvicky atd.. 😅

zuzi_33
7. feb 2012

@nikki713 Ahoj, no vidim, ze tvoja Emka je ako bol nas Davidko 🙂 . Ked sme zacali prikrmovat, tak vzdy mi este po "tuhom" jedle vypil flasu mlieka, cize ako pises aj ty, po veceri po kasicke este aj mliecko, tak isto aj na obed. My sme zacinali ako asi vy rano som mu urobila vyzivku, na obed jedaval zeleninku, ku ktorej sme casom zacali pridavat masko, ryzu, vajicko a pod. No a na veceru zvycajne kasicku. Takze mas podla mna dobry system. Babo sa casom zmeni, prestane ti jest urcite veci, zacne nove, ale to si uz odsledujes sama 😉

nikki713
7. feb 2012

@zuzi_33 🙂 no tak nejako.. dnes som jej dala na obed mrkvicku.. ta by sa najradsej sama krmila.. papa mi vsetko..ale tak vzdy ju este aj nakojim alebo jej dam flasku.. 🙂 zatial jej chutii vsetko, ktovie dokedy :D

kami64
8. feb 2012

ahojte maminy, zijeme a pracujeme v irsku s manzelom 5 rokov(obaja sme slovaci) vyuzili ste moznost dvojiteho obcianstva? ake su vyhody a nevyhody ako ste postupovali potom doma pri vybavovani papierov a co vsetko potrebujeme od narodenia baby ake papiere ak by sa niekomu chcelo rozpisat o co vsetko mozme a mame poziadat a ako postupovat dakujem.

ferti
8. feb 2012

Ahojte maminky, nehladate niekto au-pair pre svoje ratolesti?? Chcem to pre svoju maminu. Najlepsie Dublin alebo blizke okolie. Dakujem

darksky
8. feb 2012

@miskaie Ja si myslim,ze ten zoznam je uplne v pohode.Zoznamy zo slovenskych nemocnic su podla mna privela;) Ak aj nahodou nieco zabudnes,tak ti tam daju

nikki713
8. feb 2012

@kami64 ahoj...dvojite obcianstvo uz neexistuje.. bohuzial sa to zrusilo..ak si poziadate o irske obcianstvo.. zrusi sa vam slovenskee

kacka27
8. feb 2012

@kami64
ahoj ale myslim,ze vase babo moze mat dvojite obcianstvo,pokial ste tu tych 5 rokov 🙂

kami64
9. feb 2012

ahojte nam doma na matrike tiez povedali ze moze, len som myslela ci by sa tu nenasli rodicia ktory to tak urobili a ako postupovali ide nam hlavne o jednoduche vybavenie irskeho pasu, mozno este ci by nam aj v takom pripade doma priznali jednorazovy prispevok nasla som neake pripady v uk ale z roku 2010 a kedze sa zakony stale menia...

kacka27
9. feb 2012

@kami64 Ahoj my sme vybavovali Irsky pas. Rodny list sme si isli vyzdvihnut na Register Office, neviem teda ci ste z Dublinu alebo ineho mesta. Dali sme si urobit hned 3 kopie, pretoze : Jednu sme hned appostilovali na http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=268 , tento appostilovany a prelozeny rodny list je potrebny na vybavenie slovenskeho rodneho listu.Nezabudnite prelozit aj Appostillu. Druhu kopiu sme pouzili na pas a ak bude treba priebezne pouzivame.Tu tretiu mam odlozenu , pre nejaky pripad az nemusim bezat na ten urad znova.
Inak za Birth certificate sa plati 10eur za kazdu dalsiu kopiu 8.

Na pas treba vyplnenu ziadost, ktoru maju na kazdej garde aj na niektorych postach, 4 fotky,ktore treba aj s vyplnenym tlacivom ist dat potvrdit na gardu. doklad o tom ze ste tu 3 zo 4 rokov mozno sa to zmenilo uz na 4. p60 bude stacit alebo vyplatne pasky, najomne zmluvy. MY sme vybavovali pas priamo na office ale da sa aj postou do 10 dni, ak je vsetko, co treba prilozene k ziadosti. http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id=254

Na prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku by si mala mat narok, staci si stiahnut ziadosti a vyplnit a dat potrvdit svojmu GP-mu.
Ak som nieco zabudla nech ma niekto doplni 🙂

nikki713
9. feb 2012

@kacka27 dvojiteeeee obcianstvo sa nedaa vybavit.. je to od noveho roku zruseneee!! bola som teraz doma a zistovala som si to

nikki713
9. feb 2012

@kami64 mozes si vybavit doma porodne.. bez problemov.. vychadza to nejakych 860eur... staci ti ten prelozeny rodny list s peciatkou apostile ci ako sa to vola..a tie papiere od lekkara potvrdene ak chces mozem ti ich preposlat na email,,mam to dvojjazycne.. pred tyzdnom som sa vratila zo slovenska a som si to vybavovala nebol ziaden problem :D
aj irsky pas som malej vybavila za tyzden.. lenze jej tatik je ir preto to netrvalo dlho..:D

darksky
9. feb 2012

@nikki713ahooj Niki, ako je to s tym porodnym?Co vsetko na to potrebujem a mam vobec narok,ked nezijem na Slovensku uz 6,5 roka?

kacka27
9. feb 2012

@nikki713 tak mozno po novom to tak je nehladala som, ale vynimkou bolo, ze dvojite obcianstvo mozu mat len osoby ktore ho ziskali manzelstvom alebo narodene dieta v inej krajine ??? Takze uz to neplati? Je dalsi novy zakon?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre