Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

lubi
18. nov 2012

@mitchelstown dakujem si zlata, pozriem sa tam na nu.pekny den.

mia002
19. nov 2012

mamicky je tu nejaka mamicka ktorej vyvolavali porod?ako to prebiehalo?mna to caka a vlastne neviem co ma caka.dakujem za odpoovede

lubi
20. nov 2012

@mia002 a nebola si na antenatal classes? tam ti ti vsetko krasne vysvetluju.

jezkomanka
20. nov 2012

@mia002 ahoj ja ti neporadim ale opytaj sa v skupine Slovenske mamicky v Irsku na facebooku, tam to viacej ludi sleduje 🙂

cipsinka
22. nov 2012

Babulky ako to zvladate s detmi v Irsku???My sme tam boli s mangelom skoro pat rokov ale som otehotnela a isli sme naspat na SVk este stastie lebo na konci tehu som bola trityzdne hospitalizovana kvolo preeklempsii 🙂 A v poslednom case nam dost vrta v hlave myslienka,ze by sme sa tam aj na nejakych par mesiacov vratili 🙂 Aj ked manzel ma pracu ale poznate to platovo mu to moc nevyhovuje 😉 😉 Len mam obavy,ze ako by sme to tam zvladali kedze ja asi dostavat od statu nebudem nic a aj keby mm zarobil tych 1500e tak to tiez nie je velka slava ked len za ubytovanie dame cca 700-800e ako ste na tom vy??? 🙂

ivana133
22. nov 2012

baby ktora z vas rodila alebo bude rodit v Portlaoise??? neviete ci mi tu v irsku vobec niekedy povedia vahu babatka?? lebo sme v 31.tyzdni ale nemame ani tusenia kolko nase babo vazi 😒

adita77
23. nov 2012

Ahojte mamicky! Som tu nova a hladam rady, odporucania ohladne skolky v Irsku. Zijeme vo Swords a hladam skolku pre mojho 2.5 rocneho drobca. Chcela by som vediet ake mate skusenosti, pripadne ak poznate skolku v okoli Swords ktoru odporucate alebo naopak tak sem s nou 😉
Prajem pekny piatocek vsetkym!!! 😀 😀

moniccca
24. nov 2012

ahojte mamicky, prosim vas,ako to je s tou neplatenou materskou?do aplication form som nenapisala,ze chcem zobrat aj neplatenu a teraz neviem kam ist o to ziadat, musim si vypytat nejaky form?

lenka_b
26. nov 2012

@moniccca Ahoj. No mas narok 16 tyzdnov na neplatenu matersku. Musis to pisomne oznamit / poziadat svojho zamestnavatela. LEhota je tam minimalne 4 tyzdne pred ukoncenim tvojej normalnej materskej. A taktiez mu musis pisomnou formou oznamit svoj navrat do zamestnania. A to aspon 4 tyzdne pred navratom. Ziaden iny formular vypisat nemusis. Viac informacii najdes tu: http://www.equality.ie/Files/Guide-to-the-Mater...

moniccca
26. nov 2012

@lenka_b takze absolutne ziadne peniaze nedostanem? dost o nicom. to este keby som dala vypoved v robote, tak asi lepsie

lubi
27. nov 2012

@monicca ja som dala vypoved a dostala som zaplatenu dovolenku a este k tomu peniaze akoby som odrobila mesiac. a teraz cakam na papiere z prace a skusim poziadat o socialku. poziadala som v praci aby mi napisali ze pre mna nemaju vhodnu pracu po materskej tak snad mi to pomoze aby mi socialku dali.

lubi
27. nov 2012

prosim vas baby ktore uz krmite aku vodu pouzivate malym k vareniu?

lenka_b
27. nov 2012

@moniccca Nie, lebo to volno je neplatene a dobrovolne. Ale mozes sa dohodnut so zamestnavatelom, ze ti bude nieco platit. No to samozrejme zalezi na zamestnavatelovi. Tych 16 tyzdnov je cisto dobrovolnych na tvoj vlastny ucet.
Pokial das vypoved, tak mas narok na vyplatenie zostavajucej dovolenky, ale nikto ti nezaruci socialku, alebo podporu, kedze sama si vystupila zo zamestnania. Musis mat na to dovod a ten odovodnit na socialke. Viem, ze to ide na presetrenie a potom ti pride vyjadrenie. tieto opatrenia su prave preto, aby sa nezneuzival socialny system. V sucasnosti je to ovela prisnejsie ako v minulosti.

moniccca
1. dec 2012

Mamičky,ktore ste kojili,alebo kojite,ako ste riešili situáciu,ked prišiel čas nástupu spať do práce?mala bude mať este len 5 mesiacov ked by som mala ísť spať do práce,no nechcem ju kvôli tomu odstavovat alebo odsavat.dali ste niektorá výpoveď?

jezkomanka
2. dec 2012

@moniccca ahoj ja som dala vypoved, aj kvoli tomu ze som musela dochadzat 1.5hod do prace. poziadala som o socialky ktoru mi po 3 mesiacoch zamietli z dovodu ze si nehladam pracu, napriek tomu ze som im kazdy tyzden nosila, kde vsade som si hladala. Odvolala som sa, medzitym sme si poziadali o FIS family income supplement, to nam po 5 mes prislo zamietnutie lebo manzel zarabal viac. V tom case mi prislo aj, ze sa man zucastnit pojednavania ohladom socky. To som nakoniec vyhrala, ale trvalo to cele 9 mesiacov! Socku mi spatne vyplatili a o 3 mes zrusili. Na allowance sa uz nekvalifikujeme. Takze ak si budes ziadat o soc. musis mat naozaj padne dovody, a nespominat ze ostavas s dietatkom doma. Drzim palce akokolvek sa rozhodnes. Nasa ma teraz 21mes a uz by som isla do prace 🙂

1kwietocek1
3. dec 2012

Ahojte mamičky v Irsku..mam na vas otazocku,lebo neviem si sama poradit..Koncom marca som porodila dvojicky,materska mi skoncila po 6 tich mesiacoch,teraz som este stale 3 mesiace doma ne neplatenej materskej.Stale som v praci evidovana,ale nechcem uz do prace ist.Priatel je tiez na socialy a dostava namna nejake peniaze zo socialu..co mam robit???? ako by ste postupovali???..Lebo niekto mi povedal,ze ak priatel dostava namna peniaze ,ja sa na social nemusim hlasit a nemusim to riesit,ale mne sa to nezda,,,ma niekto podobnu situaciu??? velka vdaka za odpoved..

jezkomanka
3. dec 2012

@1kwietocek1 mala by si ist na socialku a nahlasit zmenu, lebo ked das vypoved tak nikto za teba nebude platit PRSI a nebudes nikde evidovana, ako keby si v irsku nebola. ked budes na socialke budu sa ti ratat credity. Nespominala si ty, ze ti tu matersku nakoniec neuznali? (teda ze ti nic stat neplatil)

1kwietocek1
3. dec 2012

@jezkomanka ahoj...ano ano,,nechceli mi ju dat,,ale v 7 mesiaci mi zaplatili polovicku mojej materskej,bojovala som o to,to co dostaval priatel namna za tie mesiace to mi stiahli..TAkze myslis ze vypoved nemam dat,a ist na social< ci dat vypoved a tak ist na social...bo to neviem..ako to robit,,,

jezkomanka
3. dec 2012

Toto je tazke, lebo ak das sama vypoved, mozes mat problem dostat socialku. Najlepsie by bolo ak by si sa dohodla so zamestnavatelom, aby ti dal vypoved z dovodu rusenia miesta. Alebo vlastne aj ked ti zamietnu socialku, tak vtedy moze na teba priatel poberat, len asi to je menej ako by si ty dostala. Takze urcite skus ziadat o socialku.

karin002
4. dec 2012

je tu nejaka mamicka co pobera one parent familly?

1kwietocek1
5. dec 2012

@jezkomanka aha dik no uvidime...skusim sa este popytat na sociale..co mi povedia,,ale dik

nikki713
5. dec 2012

@karin002 ano ja..? a co treba ? 😉

nikki713
9. dec 2012

ahojte baby. v utorok letime domov easyjetom.. este som neletela s nimi ako to je s flasami a mlliekom pre deti.. mozem si vziat do prirucnej mlieko pre malu ??

pripravy
9. dec 2012

Ahojte. Mate niektora formulare v anglictine, co potvrdzuje GP, ked ziadam porodne na Slovensku? Alebo vam to GP potvrdil aj, ked su tie formulare v slovencine? Dakujem velmi pekne.

zabka1124
9. dec 2012

@pripravy ja mam pre aerlingus, neviem ako to ma ryanair, ja letim 28tt/29tt a spat 30tt a pytala som sa mojho GP a povedal,ze to nebude problem, kedze nemam ziadne problemy🙂!!

nikki713
9. dec 2012

@pripravy ja mam 🙂) ak mi das email mozem ti ich poslat

pripravy
9. dec 2012

@zabka1124 dakujem, ale ja som myslela formuláre na vybavenie porodneho/kocikove - Žiadosť o príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa a este to potvrdenie od GP, ze sa dieta dozilo 28 dni.

nikki713
10. dec 2012

@pripravy no ja to mam 🙂 v slovensko - anglictine. dvojjazycne 🙂) posielaala som to uz viacerym.. aj ja som si to davala tu potvrdzovat a dostala som porodne bez problemov

pripravy
10. dec 2012

@nikki713 Dakujem Nikki, prislo mi to.

zabka1124
10. dec 2012

@pripravy hihihihi, trosku som nedocitala🙂🙂🙂!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre