Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

nikki713
14. mar 2012

@mandarinka34 aj mne to hned schvalili..ale posledny mesiac budes dostavat iba polovicu 130 eur 😒

nikki713
14. mar 2012

a zeny, konecne maaaaaaaaaaaaaaam medical card... po pol roku cakania, sme sa dockali :D
@uzlinka1 si ma rozosmiala, ze vedel tak akurat zahukat ako sova :D huuuuuuuu moja praaaveze sa nahucii a nablabotaaaaaa ajajajaja az ma hlava s nej boli a ked s mamkou skypujemme ani sa nepocujeme bo tak hucii a vrieska a blabota....
ked ju posadim do walkera tak sa sem tam sama presuva... sediet sedii sama... no akosi sa jej lozit nechce ale ako povedqala moja znama , jej syn od 6mesiacoch lozi a ze mam byt rada ze ked ju polozim tam je, ked zacne lozit treba byt viac v strehu :D

1kwietocek1
14. mar 2012

Je tu nejaka mamička alebo tehulka s dvojičkami v Irsku?????????

lubi
14. mar 2012

@1kwietocek1 ja mam kamaratku co ma rocne dievcata.ak ti treba nejake info tak sa opytam

rybicka3
14. mar 2012

Ahojte zienky 🙂 poprosila by som vas o radu. Uz takmer rok sa pokusame s priatelom o babo a zatial sa nedari ☹
podla vsetkeho sme obaja v poriadku, u mna hormonalny profil ok, priatelov spermiogram ok, meriam si aj teplotu podla kt.mam ovulaciu pravidelne. Lekar na SR mi odporucil ako dalsi krok laparoskopiu. Nemate niekto skusenosti s tym ci by mi to urobili aj tu a kolko asi by to stalo? Momentalne mam novu pracu a nemozem si zobrat volno a cestovat domov a ani nechcem velmi tym zatazovat rodinku. Rozmyslam aj nad tym ze navstivim Dr.Moniku Antepowic z Medicusu, zevraj sa specializuje na neplodnost, ale mam obavy ci to nebudu zbytocne vyhodene peniaze.Bola som tam raz na vysetreni a ultrazvuku a vypytali si 160 euro. Mate niekto nejaku skusenost s nou?

lubi
15. mar 2012

@rybicka3 najlepsie bude ked pojdes domov. nedaju ti ani tyzden volna? myslism ze by si si tu musela platit vsetko ak ovsem nemas nejake poistenie tu. ja som mala tiez problem otehotniet a prve co robia je prefuk vajecnikov. bala som sa strasne a nakoniec to nebolelo iba taky tlak ako bolesti ked mas dostat kramy a az potom sa robi laparoskopia. to ta tiez prepustia ak je vsetko ok na druhy den no a potom by si mohla letiet spat do irska. neviem sice kolko je marodka ale mna laparka nebolela. ak nemas namahavu pracu ani by si si nemusela brat vela dovolenky. na sk som si samozrejme prefuk platila a vysiel ma okolo 230€ myslim. a este jedno ti poradim ak chces skusat vsetko mozne. v januari minuleho roka som zacala brat homeopatika a myslim ze to mi pomohlo. 🙂 ale nie take z lekarne. bola som pri homeopaticke. to s tebou bude rozpravat najprv asi 2 hod. a podla toho ti namiesa kvapky. na mesiac a pol ma kvypky vysli na 60€. skusaj vsetko co sa da. 😉

1kwietocek1
15. mar 2012

@lubi ahoj dakujem..rada by som vedela..vies,na ake prispevky mam narok ak cakam dvojicky....ak by si vedela zistit budem ti vdacna 🙂

1kwietocek1
15. mar 2012

@rybicka3 ahoj..no doktorka to nieje zla..ja chodim k nej..aj ked rozmyslam zmenu len kvoli tomu ze je velmi draha...ale urcite by som ti radila ist zanou a sa snou porozpravat..popripade jej zavolaj na telefon,povedz aky mas problem.a ci sa tym zaobera...a ak ano dohodnite sa..peniaze ti stale nestoja zato.ak tuzite po babatku..ja som tiez takto rozmyslala 🙂

katarina1989
15. mar 2012

ahojte nevie niekto poradit ako to je tu v irsku s povinymi preventivnymi prehliadkami ak sa dieta narodilo na slovensku ale doktora ma aj v irsku aj na slovenku .... dakujem

lubi
15. mar 2012

@1kwietocek1 opytam sa ti na to a niekedy buduci tyzden dam vediet. 😉

1kwietocek1
15. mar 2012

@lubi dakujem...

rybicka3
15. mar 2012

@lubi @1kwietocek1 dakujem baby za rady 🙂 no musim to nejako premysliet. Uz ma to nebavi to cakanie, skusame kadeco, macu berieme, pijem alchemilku, papam lanove semiacka, berieme vitaminy a stale nic ☹ A v mojom pripade sa neda na to nemysliet, ako niektori radia, ked raz tuzis po babatku tak to nejde. Ale zatial ma optimizmus neopusta, verim ze sa to raz podari 🙂

mitchelstown
15. mar 2012

@rybicka3 ahoj, citala som raz o akupunture proti neplodnosti. Myslim, ze aj to je moznost bez liekov. A drzim palce.

lubi
15. mar 2012

@rybicka3 tak to mi hovor! ozaj sa neda nemysliet na to ze chces babo a hlavne ked okolo teba ich ma kazdy. ale ozaj to funguje. ja som asi dosla do stadia ze si idem uzivat zivot a nechavam vsetko na volu Boziu. ale nepoviem ti ako som k tomu dosla. asi som aj prestavala trochu verit ze nam bude pozehnane. neviem. ale podarilo sa. takze nemyslim ze musis skusat nemysliet na to, ale jednoducho musis prist do tohto stadia. strasne ti drzim palce.

rybicka3
15. mar 2012

@mitchelstown dakujem za radu a podporu, skusim pozriet co pisu na nete o tom 🙂

rybicka3
15. mar 2012

@lubi a ako dlho ste sa vy snazili ak sa mozem opytat? ja sa snazim byt pozitivna, ale je to kazdy mesiac tazsie a tazsie, takze tiez sa coskoro dostanem do toho stadia ze prestanem tomu verit....pozeram ze ty uz 31..tt, to uz mas o chvilu malinke pri sebe 🙂

lubi
15. mar 2012

@rybicka3 dokopy to bolo nieco viac ako dva a pol roka aj z par nepodarenymi tehu kde som prisla o vajecnik. z toho rok a pol sa nam nedarilo vobec. takze som vela tej pozitivnej nalady nemala. inak boly sme na dovolenke v grecku kde ma sestra dotiahla na horu Zambika kde sa chodia modlit pary co sa im nedari. vobec som tam nechcela ist lebo som uz velmi neverila nicomu ale sla som. musis tam ist po 309 schodoch a hore je kaplnka. na pol ceste som sa rozplakala ako mala a neviem preco.velmi silny zazitok. a si predstav ze o mesiac som bola tehotna. takze moj zazrak je asi kombinacia modlitby a homeopatik. niekto si moze mysliet ze som asi blazon verit na take veci ale verim. 😉
neviem ako dlho sa snazite vy, ale ak nie viac ako rok tak nesklanaj hlavu. do roka je to vraj normalne.skusk sa tesit z uplnych hluposti. 😀
ano maly bude coskor na svete. dufam ze bude vsetko ok, lebo tu v ie to s prehliadkami neprehanaju ,tak ako tu uz niekto pisal asi treba verit svojej intuicii.

nikki713
16. mar 2012

ahojte mamicky, uz som ZUFALAAAAAAAAAAAAAAAA, moja Emmka nevie spat viac ako 30min. :( cez den mi to nevadiii ale v noci je to uz na nervy, kedze som sama s nou bez partnera uz nemam sil... :( proste ked prejde ten 20-30min hlboky spanok uz sa nevie dat naspat sama spat.. musim jej v tom pomoct a v noci to je uz na nervy...po pernom dni s nou ( spi 2 krat po pol hodinke cez den ) by som si rada vecer mozno kus oddychla a sadla viac ako na pol hodky :( co je nemozneeee..Inak je to super babo..usmievave dobrucke... 🙂

alpiinka
16. mar 2012

@lubi ahoj, ja latkujem, plienky som sem tam prala v ecoveri, ten zozenies vsade, tesco, dunnes, health shopy, ale teraz ich periem v pracich gulach alebo v "domacom" pracom prachu (marseillske mydlo, krystalicka soda)

lubi
16. mar 2012

@alpinka supeeeer konecne moj clovek. som stale zmatena z tych roznych tipov tak pozeram kde mozem.ecover poznam aj ked som este neskusala a to druhe si pripravujes sama? 😅 a co plienky. mas ich z ie ci sk?

lubi
17. mar 2012

ahojte. hladam nejake cislo na pravnika. chceli by sme si ist vyrovnat dane. vraj tu ludia chodia k polskemu pravnikovi. nikde to nemozem na nete najst. neporadi mi niekto?

bridget
17. mar 2012

@lubi Ake dane potrebujes vyrovnavat? Ak si myslis, ze mas nejake nezrovnalosti v dani z prijmu tu v IRL, staci ti kontaktovat Revenue office a poziadat o P21 balancing statements, da sa to za 4 roky dozadu a urobia ti prepocet, vratia preplatky, na to nepotrebujes pravnikov, je to jednoduche a da sa aj online. Ak ti teda neide o nieco uplne ine 🙂 Pravnikov zial nepoznam ziadnych.

alpiinka
17. mar 2012

@lubi polovicu mam odtialto a polovicu zo slovenska, tuna velky vyber nie je, ale maju tu bum genius, co su moje oblubene (fakt odporucam) a su aj lacnejsie ako na slovensku, no mne trvalo mesiac studovania a citania o latkovych plienkach, kym som zacala mat jasno 😀 buduci tyzden sa ma zastavit kamoska a tiez ju budem ucit ako skladat novosklad a pod.... 🙂

alpiinka
17. mar 2012

@nikki713 tak ma napadlo, poznas knizku Kazde dieta moze dobre spat? Tam je celkom dobre vysvetelne ako to u tychto deticiek funguje...aj ked sa nas maly budil na kojenie kazdu hodinu dve, tak vacsinou zaspaval bez problemov, ako ho vecer uspavas? ide o to, ze ked dietatko zaspava vecer s flaskou, cumlikom, na prsniku a potom sa zobudi, tak uz nevie bez tychto pomocnikov zaspat, zase si pyta, to co uz pozna, preto je dobre, aby dieta vedelo zaspat samo a ked sa potom v noci aj niekolkokrat zobudi, tak vie zaspat samo...nas maly vacsinou zaspaval sam alebo na prsniku a to som nemala srdce ho zobudit, no neskor sa vzdy zobudil, ked som ho odtiahla od prsnika, tak sa vlastne naucil zaspavat sam a nemame problem, dostane pusu a cau, niekedy si vyprava 5 minut, niekedy aj chvilu zalosti, ale tych 95% je to bez protestu a hned aj spinka, a co este pomohlo na predlzenie intervalov, bolo, ze sme sa odstahovali do druhej izby a maly spal sam s otvorenymi dverami, ocividne sme ho budili, minuly tyzden som tu mala kamosku, tak sme spali s nim, resp. takmer nespali 😝 , tak sme si dalsiu noc prestahovali matrac do obyvacky a znova spal celu noc 😎

lubi
17. mar 2012

@bridget viem ako sa to robi na revenue ale chcela som ist za pravnikom. vraj niekedy toho vybavi viac ako na tevenue. ide mi o vratenie dani. ved vies ze kazdy chce aby mu vratili co najviac penazi a kedz sme toho roku platili dost tak som myslela ze pojdem za pravnikom. a tiez aby mi nastavil tie dane a poradil. lebo na revenue sa mi nezda ze nam to nastavili dobre. 😒

lubi
17. mar 2012

@alpiinka to ja som teda este nezacala ani studovat ako sa skladaju plienky 😀 . zatial hladam asi tie najjednouchsie sposoby tych plienok. hlavne vsetko v jednom ale kazdy vravi ze iba jeden druch nie je dobry. a tie bum genius si kde kupovala? su kapsove alebo ake? ja mam zatial kupene kapsovky vsetko baby city a este nejaka znacka, uz ani neviem aka.

alpiinka
17. mar 2012

@lubi no na zaciatku su AIO a kapsove neni ideal, potrebovala by si ich strasne vela, bum genius su kapsove, rychlo schnu, dovypchavas cim len chces...ja som zo zaciatku pouzivala pulky a stvorec na novosklad a iba doplnkovo AIO a kapsove, bum genius som kupila tu: http://www.earthmother.ie/products/bumGenius-Re..., no kazdenu sadne nieco ine, ja som napr. mala na zaciatku z viacerych plienok po 1-2 a potom dokupovala...

lubi
17. mar 2012

@alpiinka idem pozriet tie pulky 🙂 dik za stranku objednám potom. a na noc tiez tie pulky???

alpiinka
17. mar 2012

@lubi pulky som tu nenasla, tie mam zo slovenska, tiez bum genius, na noc som davala do puliek bambusove anavy, ale ked maly zacal vstavat co hodinu dve na kojenie, som sa nato vykaslala a na noc mal jednorazovku a je v nej doteraz 😝 blby zvyk, spi teraz celu noc, tak by bambuska urcite potiahla...

alpiinka
17. mar 2012

@lubi vlastne este mam aj bambusovu tots bamboozle stretch jednovelkostnu a ta sa mi paci este viac ako anavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre