Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

moniccca
10. máj 2012

@mandarinka34 no mna sa pytal vcera doktor, ci beriem nieco a som mu povedala, ze nie, nakupila som si viac ovocia a zeleniny s vyssim obsahom zeleza. Nechcem brat tabletky kym to nie je nutne. Znova na krv ideme o mesiac, tak som zvedava, ze ake budu vysledky.

moniccca
10. máj 2012

@mia002 ano a do nemocnice pojdes pravdepodobne az v 20tt, dovtedy len ku GP-mu budes chodit, on ti bude len testovat moc, merat tlak a prehmatavat brucho, aby zistil ako vysoko je maternica.Aspon tak to bolo u mna

svintekova
10. máj 2012

@mia002 Clonfolic-je kyselina listová-to ti neublíži 😉

nikki713
11. máj 2012

@miskaie ahoj ja som letela ryanairom a za vajicko som platila 10 eur.. .takze neviem ako to je z airlingusom.. brala som si tiez cely kociar plus vajicko.. kociar som si vzala az k lietadlu a potom uz iba malu.. autosedacku nemozes vziat do lietadla.. babatko budes mat na rukach celu cestu....

mia002
12. máj 2012

je tu niekto co rodil v droghede Co.louth?

mamartinka
12. máj 2012

@mia002 ty si v Droghede?My sme kusok od Droghedy.

1kwietocek1
12. máj 2012

Babenky neviete do ktorej nemocnici v Dubline mam ist s 6 tyzdnovym babom???:.malej vysli vela vyrazok .. tak teraz neviem ci to Rotundy alebo do detskej nemocnici .

darksky
13. máj 2012

Mamicky,ako je to s Ryanair?Mozem vziat so sebou sportovy kocik + autosedacku?Nepotrebujem tu sedacku v lietadle,tak to moze kludne byt spolu s kociarom.urcite musim priplatit,len neviem najst kolko.Dakujeem

mia002
13. máj 2012

@mamartinka ahoj martinka,nie som z droghedy ale budem tam rodit lebo nic blizsie nie je.a ty si uz porodila alebo ta to len caka?

mamartinka
13. máj 2012

@mia002 Ani jedno ani druhe.My deti nemame nakolko sa nam nedari uz dlho.A kde presne byvas?Mi Bettystown. 😉

jezkomanka
13. máj 2012

@darksky je to 10e na cestu ako infant equipment 🙂

mia002
13. máj 2012

@mamartinka dundalk

darksky
14. máj 2012

@jezkomanka dakujeem ;)

karin002
15. máj 2012

ahojte dievcata,neviete ako to je ked neuvediete otca dietata?kedze som slobodna matka.a co je potrebne priniest do porodnice?

jezkomanka
17. máj 2012

Ahojte maminky! chcem vas len informovat ako som dopadla s tou socialkou. konecne sa to pohlo 🙂) takze v auguste po materskej som dala sama vypoved a poziadala o socialku, v novembri mi ju zamietli, to som sa hned odvolala, a az teraz v maji som mala odvolacie pojednavanie a vcera prisiel list ze mi to schvalili 🙂)))

moj osobny nazor, zamietaju kazdemu co da sam vypoved, lebo vela ludi odradi dlhe cakanie a aj to pojednavanie a radsej sa na to vykaslu alebo aj odidu domov. a tym irsko setri.

na tom pojednavani mi hned ten deciding officer povedal, ze na socke pochybili a mali ma diskvalifikovat max na 9.tyzdnov, lenze co ja viem od znamych, kazdeho vylucili z toho isteho dovodu ako mna, ze si nehladam robotu, napriek tomu, ze som kazdy tyzden nosila potvrdenia kde vsade som bola.

este by som poradila tym co sa neplanuju vratit po materskej, aby si aspon 2-3 tyzdne pred koncom materskej zacali posielat CVcka ako dokaz ze si hladate robotu a neplanujete ostat doma s babatkom. na tom dost zalezi pri rozhodivani o socke.

katarina1989
17. máj 2012

@marcela1992 ahoj tak to som nevedela ze to potrebujes aj zo slovenka papiet tak dakujem aspon viem o nieco viac 🙂 ...... ja som pocula ze sa moze cakat aj 2 roky ze je tam vela ludi co ziada o ten dom ..... a pocuj nevies ci mozes on poziadat ked ti socialka neprispieva na byvanie? lebo my byvame teraz v dome v ktorom majitel neplati dan a tak nam socialka nemoze prispiet na byvanie

mandarinka34
18. máj 2012

ahojte mamicky chcela by som sa opytat ako je to s children benefitom uz mame rodny list cakame len na PPS-ko.kde to mam vybavit???

cobhan
18. máj 2012

@mandarinka34 Ahoj, nam povedali na registration office ked sme vybavovali rodny list, ze o child benefit sa uz postaraju oni a PPSko nam pride domov o par dni. To bolo minuly piatok, vcera prislo PPSko a dufam, ze v dohladnej dobe pride aj nejaky papier z Child Benefitu.

mandarinka34
18. máj 2012

@cobhan dakujem za odpoved. 🙂

mandarinka34
20. máj 2012

ahojte mamicky ako ste riesili umele mliecko ked ste sli na slovensko???moj maly pije mliecko SMA maju nieco podobne doma??chceme letiet na mesiac mozno aj dva v lete.

zuzi_33
21. máj 2012

@mandarinka34 Ahoj, no ja ti asi velmi neporadim... my sme tiez od narodenia na umelom mliecku, ale ja som si naschval vybrala Aptamil, lebo som vedela, ze ho aj na Slovensku najdem.... To SMA urcite na SK nie je, neviem ci by si mohla este zmenit mliecko, alebo ..... skus sa poradit s niekym kto sa do toho vyzna. Drzim palce!

cobhan
21. máj 2012

@zuzi_33 nevies ci je na SK Cow & Gate? Nasu na to naucili v nemocnici a s kojenim to moc dobre nevyzera, tak nech viem na co sa mam pripravit ked pojdeme na SK

miskaie
22. máj 2012

Ahojte mamicky ako to je s prispevkom pri narodeni dietata ak nie som na slovensku zdravotne poistena? Mam narok na tento prispevok?

zuzi_33
22. máj 2012

@cobhan Nie, urcite ani toto mliecko na Slovensku nie je. Mam kamosku, co jej syn pije tiez toto mliecko a ona si domov posiela krabice tohoto mlieka, lebo sa tiez chystaju na dlhsie na SK.
Jedine co urcite viem, ze na SK kupis je Aptamil - cize Nutrilon, aj ked o "par" eur drahsi ako tu, ale zozenies ho tam.

zuzi_33
22. máj 2012

@miskaie Miska, kvoli tomuto prispevku nemusis byt na SK poistena. Len musis mat trvaly pobyt. 😉

petronuska
22. máj 2012

@mandarinka34 ahojky, my jsme po narozeni použivali nejake specialni mliko, kvuli kolice a do Cr jsem si vezla asi 6 nebo 7 krabic toho mlika, jak jsem s malym jela asi na 5tydnu.

katarina1989
22. máj 2012

ahojte mamicky ako to je u vas s anglictikou? ...... ja sa ju ucim doma uz par mesiacov ale zatial sa mi velmi nedari :( ..... nevie niekto poradit ako na nu? :D .... alebo ako to riesite tie ktore anglicky vobec neviete snazite sa ju naucit alebo patrite k tym co to uz vzdali ?

moniccca
23. máj 2012

Baby, co si myslite, co je lepsie-ostat v nemocnici 3 dni alebo ist domov hned po porode a nechat sa navstevovat sestrickou doma? ja by som chcela ist hned domov.

jezkomanka
23. máj 2012

@moniccca ahoj uvidis aky budes mat porod. Ja som tiez chcela ist domov, ale museli dcerku sledovat 5 dni tak som radsej ostala s nou. jedna irka o 1.rano ju priviezli na izbu, o 8.rano uz isla domov, ze ma doma dalsie 2 detu.

michaela18
23. máj 2012

@katarina1989 mne pomohlo len jedno,"hodena do vody".dostala som sancu pracovat a tam to uz islo,aj ked stresy nenormalne.na vsetko som odpovedala "yes" 😀 .najlepsie sa naucis v realnom zivote.ja som sa starala irskym rodinam o deti a tie ma naucili.ked som nieco povedala zle.hned ma opravili.tie nemaju zabrany byt uprimne ako dospeli.doma som sa nedokazala naucit nic.mozno troska gramatiky.moja anglina nie je super ale dohovorim sa a vybavim si co treba .tak drzim palce,nech sa dari

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre