Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

emily327
3. apr 2010

ahojte, chcela by som vas poprosit o informaciu: Kolko tyzdnov trva materska dovolenka resp. maternity leave v Irsku? Vopred dakujem. Prajem pekne velkonocne sviatky 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emily327
3. apr 2010

fidka79, dakujem pekne, len ma zmiatlo co mi dnes povedala sefka v praci,ze 26 tyzdnov + 16 tyzdnov ale tymi si nie je ista. Nerada by som, aby som prisla o tychto 16 tyzdnov ak mam na ne narok. Nevies pls nahodou co su to za tyzdne? Nieco som nasla na nete, ale nie som si ista, ci je to aj v praxi tak, ze 16 tyzdnov si mozes zobrat navyse, ale je to neplatene....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emily327
3. apr 2010

Dakujem pekne, nebola som si ista, ani sefka nie, ci je to platene alebo nie. Tak dakujem za info. Uz sa materskej neviem dockat 🙂

janea
3. apr 2010

ahojte,
fidka, janec, zdenkam, dakujem vam za rady. Snazim sa kupovat co najzdravsie potraviny, a nestiham hladat po obchodoch, preto ta moja otazka. Vdaka za odpovede. Kupujem vsetko organic zeleninu(a verim ze je naozaj organic,ved co ine mi ostava;), a varim doma, .... chcela som sa vyhnut hotovym instatnym kasiam...... takze zamierim do "zdravych" obchodov-janec, nepozrela by si mi prosim Ta na obale ako sa povie pseno a pohanka po anj?alebo ak tam najdes este nejake uzitocne slovicka;)dakujem........ tie velke kukuricne chrumky som praveze v slovenskom obchode nenasla, tak skusim polske......ale zato som v sworde nasla syr lucina-ten je vraj vhodnejsi ako tavene syry....poznam ludi, ktorym tavene syry zhorsovali kozne problemy,tak s tymi by som pockala co najdlhsie........ a davali ste aj cottage cheese?je niektora znacka lepsia ako ina? .... dakujem za rady a prajem pekne sviatky.

nadina
4. apr 2010

Ahojte,

napriek krize je zrejme stale nedostatok kvalifikovanych ludi
a tak u mojho manzela v praci su volne nasledujuce pozicie :

Senior Network Engineer
Solutions Architect
Senior Database Administrator - Oracle 9, 10, MySQL 5
Software Engineer (J2ME/Android)
Software Engineering Intern
Senior Software Engineer (J2ME Handset)
Product Manager

Vsetko Dublin - centrum,
ak ma niekto zaujem - staci dat vediet,
poslem blizsie specifikcie.

Pekny den vsetkym
a krasne Velkonocne sviatky prajem,
Nadina

janec79
4. apr 2010

ahojte,
dodatocne sa pripajam a zelam vsetkym pekne sviatky, malo vody.... 😉

co sa tyka dublinskeho stretnutia, phoenix park moze byt, som za, kedy by sa vam to viac hodilo v sobotu, ci nedelu???

fidka: ja sa na tie fotky, kde su nase deticky spolu neviem vynadivat, chutne su tie, kde je mala uz v pyzamku a adamko jej akoby chce pobozkat rucku a elenka hra netykavku 😀 😀

maurova: a nemoze to byt alergia?? a kolko ma viktorka, mozno v tom maju prsty zubky, davaj jej preventivne c vitamin..Asi by som zasla k dr, aby som mala dusu namieste

janea: pseno sa povie millet, pohanku momentalne doma nemam, ale v tom holland and barret ju urcite uvidis, ja kupujem tu tmavu, chystam sa tam v najblizsie dni, tak ti potom dam vediet. Inak ak ma rad pohanku, tak vrelo odporucam aj pohankove vlocky, tie mam vsak zo sr, tu som ich nenasla a vyhodou je, ze su hned hotove, kdezto pohanku musim dlhsie varit. To len ak by si znahodou mala cestu domov. A ak sa uz zastavis v tom obchodiku, kup si aj psenove vlocky (millet flakes) - su vynikajuce-ci uz s ovocim, do polievocky.. Ja zatial davam malej vacsinou emental, sem tam eidam, cottage cheese som nedavala, takze neviem poradit. Este ma napadla "corn semolina" je kukuricna krupica, tu este zvyknem kupovavat.

Inak nasa mala by najradsej len utekala, chodit jej uz asi nestaci 😉 staci jej povedat, ze ju chytim a uz aj sa berie, samozrejme fyzicky sa jej to utekanie este moc nedari....ale vyzera komicky, tak velmi krci kolienka, akoby isla behat cez prekazky 😀 . A najnovsia zabava je zahadzovat vsetko do kosa, to sme si vsimli az (alebo nastastie uz) vcera, zahadne jej mizli hracky, na narodeniny dostala krasne drevene pexeso, uz to pexeso davno nie je, kedze najst par bude pomaly nemozne... to, ze pozahadzovala dunnes store, tesco karty, to je ok, ale uz sme prisli aj o jednu jej topanocku...nastastie mam este jeden par..., takze od vcera mavame kos na balkone.
A v noci zacala soplit aj nasa, ale na 99% to bude opat zub, lebo rucky si pcha az do hrdla, slini jak besna, no a skoro pri kazdom zubku jej isli sopliky...

tinkadublin
4. apr 2010

Ahojte 😉

tiez prajem vsetkym krasne velkonocne sviatky 😉 pekne si oddychnite a uzite volne dni pracujuce maminy 😉

S tym stretkom, nie tak to zacalo cele ze ja idem do square - tallaght tak som nadhodila ze sa mozu viacere maminy pridat a dame tam stretko?? No ale moze byt kludne aj vo phoenix parku, len potom neviem ci dojdem.. jeden vylet na vikend mi asi bude stacit 😀 😝 A jednak sama s kocikom, este nikdy som nebola vo phoenix parku a pre mna to je druhy koniec mesta, pol hodina do centra, tam najst bus a dalsie cestovanie.. Fidka a da sa tam ist aj niekam do vnutra? Keby bolo zle pocasie a hlavne aby sme mali aj kde kojit babatka.. kedze ja aj cetrojka urcite budeme potrebovat, lebo vsak nie je zatial tak teplo ze vonku vyhodim cicik 😀 tak keby sa tam dalo aj by som dosla.. ale ak iba vonku sa da prejst tak neviem-neviem 😕 Ale samozrejme ze ak to vacsine vyhovuje tak kludne dajte stretko 😉 Janec ja do square idem tak ci tak, lebo musim, tak potom mozme dat aspon my stretko ak budes mat chut a cas ist v jeden den do phoenix a druhy do square 😉 Baby tak dajte potom vediet ze co ako.. mne je jedno ci sobota ci nedela 😎

janec79
4. apr 2010

tinka: mne by tu uppplne vyhovovalo v talla, akurat neviem, ci zase ostatnym maminam to nebudem moc daleko. Ked ides do talla, urcite rataj s nami, rada vas spozname. Inak rozmyslam, ze mozno keby sa pridala aj cetrojka, mozno by jej viac vyhovoval talla, asi by to mala blizsie. Nie preto to vravim, ze tu byvam, ale mozno by ste sa veru mali rozhodnut vy maminy s malymi babenkami a my sa uz lahsie prisposobime. Vo phoenix parku som bola davno, volakedy tam bola aj taka mala kaviaren, ale ten park je velky, mozno su tam aj ine miesta na posedenie vo vnutri, to musi potvrdit niektora, co tam nedavno bola. Je pravda, ze v pripade nie najlepsieho pocasia, sa mame kde v talla schovat, v pripade pekneho pocasia, je tu ten park, kde sa mozeme poprechadzat, pokocikovat, a tie vacsie deticky vysantit pri hojdackach, nakrmime kacky...
Fidka, dosli by ste s ludkou aj do talla?

tinkadublin
4. apr 2010

janka no ved ja tiez nic nemam proti phoenix, este som nebola a velmi by som chcela ist.. len je to pohodlnejsie v talla kedze tam je aj to indoor ihrisko keby daco, len neviem ako to tam funguje, ze kolko je vstupne a tak.. a ten park je tiez velmi pekny len nie velky.. takze myslim aj jedno aj druhe je fajn.. ak sa da vo phoenix parku niekde posediet vo vnutri na kave abo caj a nakojit tak som v pohode 😉

catalin
4. apr 2010

caute baby, ked uz tak organizujete stretko aj my z juhu by sme sa mohli stretnut..zdenkam ty sa chystas do foty, to by sme sa urcite mohli stretnut, ja to mam do foty co by kamenom dohodil, alienka takisto...a keby sa ladywitch vybrala na vylet, to by bolo uplne super. bambulka, ak nas citas, napis ci by ste sa pridali a urobili vylet do corku..kto tu je este z juhu alebo blizko nas?

joj a zabudli sme sa pochvalit, Mia uz ma irsky pas a mame aj letenky domov, 11teho aprila letime domov a 25 pride tatko za nami a vratime sa 7.maja, takze skoro mesiac budem na slovensku 🙂 tesim sa, mam toho vela vybavit, ale stihnem to kym tatko pride a potom budeme mat fakt dovolenku, a ziadne behacky, jupi velmi sa tesim

inak vam vsetkym prajem krasne velkonocne sviatky, zenam vela vodky aby zvladli tu vodu a muzom vela vody aby nemali kocovinu po tej vodke co vypiju 😀 😀

lily1983
4. apr 2010

ahojte 🙂
my sme tiež z talla, a možno by sme sa pridali, len moja mala má v poslednej dobe hysáky v kočíku.neviem, čo sa jej nepáči. ☹ ale je tu také riešenie, že by som si zobrala klokanku, ale to by muselo byť naozaj pekne 😎 ..alebo ten indoor park..... 😵
a aky je tu indoor park??? to som vôbec nevedela, že tu take niečo máme 😅
a kedy by ste chceli zrealizovať stretnutie..
a ozaj ten phoenix park je velmi velky, ja som tam osobne nebola ale manžel tam bol s bratom a jeho malym, ale už dávno.
ja by som bola za tallaght.. ..ale mali by sme asi trošku počkať, kým bude krajšie počasie..čo vy na to? 🙂

lily1983
4. apr 2010

a skoro by som zabudla.. Veselú velkú noc 😉

maurova
4. apr 2010

baby dakujem za rady. tak to tu o5 dobieham. tak len tak v rychlosti

victorka ma 17 mesiacov a ten kasel je len rano a zahlieneny.... ale kazde rano. bola som u GP a homeopaticky ale viete ako to tu v irsku chodi.... ja pomaly viac viem ako tito doktori...

fidka79 janec79 mas s tym skusenost?

a som citala ze planujete stretko ...?! mozem sa pridat? ale kedy? my budeme v dubline od 18.4. tak prosim prosim pockajte na nas....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
4. apr 2010

lily: veru mame tu indoorove ihrisko "tallaght adventure world" ja som tam osobne este nebola, ale pocula som chvaly, je to sice skor pre vacsie deturence, ako tie nase, ale maju tam miestnost aj pre toddlers, takze v pripade nepekneho pocasia mame kam ist

maurova: a ste momentalne na slovensku?? ak ano, tak obehni si lekarov tam. Elenke pri zubkoch, kedze imunita je vtedy oslabena, vzdy tiekli sopliky, kasel vsak zatial nemala. Ako ste na tom vy so zubami? A ked tak velmi kasle, predpokladam, ze dr ju pocuvala, takze priedusky su ok, vsak? Asi si skusala nejaky sirupcek, alebo lieky na kasel..., neskusis nejaky babsky recept - napr. uvaris cibulovy caj, ten ti sam asi nebude pit, skus jej tam dat lyzicku medu...neviem.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janec79
4. apr 2010

maurova: no zatial to stretko vyzera na buduci vikend, ale nevadi, ze pridete 18.4. - aspon bude o dovod viac zorganizovat dalsie 😉 Ja osobne rada stretavam nove tvare, mojou jedinou podmienkou je vikend, lebo cez tyzden robotujem.

fidka79: tak supis, tesime sa na vas. Ked sa stretneme, prosim ta pripomen mi tu pediatricku

janec79
4. apr 2010

fidka: vsak jasnacka, ja si teraz uzivat 4 dni volna, zajtra sice uz posledny ☹ ale super to padlo, ked som v praci, tiez internet moc nevidim

janec79
4. apr 2010

uzivam

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishka711
5. apr 2010

ahojte tak kde to stretko bude a kedy?presne ??inam maly ma kasel najprv sopliky tie ako tak presli a teraz kasle ale viem ze to je este stych soplikou tak musim kupit nejaky syrup ktory je taky naj?neviete kedze my mame kasel rpvy krat davam mu bromexinove kvapky tak uvidim a ked nezaberu skusim nieco ine inak ako prezivate sibacku??my cakame kadernika dnes tak to bude fajn veget a neskor vybehneme na chvilu von len fuka tak len na chvilu janec a kde mas malu ked pracjes???ja tiez vikend moze byt lebo by som mala odvoz lebo ja autobusmii nemusim a este som nesla s malymi len luasom a inak mam volno az do 12steho takze pohodicka tak si uzivajte easter monday 😉

tinkadublin
5. apr 2010

Ahojte baby 😉

tak som kukla to adventure world v tallaght na nete.. vstupne 90 minutes of play in Toddler area is 6Euro per child age 0 - 3 years. Takze by sme mohli kludne pokocikovat a byt v parku ak bude pekne pripadne odskocime do square do nejakej kaviarne nakrmit babatka 😉 a keby bolo skaredo tak tu hodinku a pol mozme byt v tom indoor ihrisku.. myslim ze vsetko zalezi od pocasia, lebo dnes je fakt strasne.. taky studeny vetrisko.. este sa dohodnut ci sobota alebo nedela a o ktorej.. fidka o ktorej ste sa zvykli vy stretavat predtym? nejak poobede ze?

Prajem krasny easter monday!! Ja si idem pospinkat, lebo v noci sme boli hore, nejak maly zle spinkal.. esteze to nie je stale len fakt sem tam 😝 ale neviem ci to nema z ockovania bcg, lebo sa mu to teraz tusim zapalilo, po 2mesiacoch.. cele to ma cervene a v strede je to take zltobiele akoby mu to zahnisalo, tak neviem..

Fidka to si dobre poriesila vcera vecer 😀 aspon trosku casu aj pre seba samu mas 😉

janec79
5. apr 2010

mishka711: stretko predbezne na buduci vikend, den nie je dohodnuty, zatial sa zda, ze je vsetkym jedno, ci sobota, ci nedela. Mne osobne je to fuk, uz sa tesim, dufam, ze to tentokrat vyjde, lebo uz sme tu teoretizovali davnejsie nad stretnutim. Nasa chodi do skolky-momentalne full time, ale dufam, ze sa to coskoro zmeni, teda, jasne, bude chodit aj nadalej, len ja by som mala pracovat 5,5 hodin denne, akurat este neviem presne od kedy, snad uz coskoro. A manzelovi konecne dali rozpis dni na najblizsi mesiac a sa celkom tesim, lebo stvrtky a niektore pondelky bude mat volno, tak mala bude moct byt s ocinom. A ty nastupujes 12.teho do prace?
Inak velkonocny pondelok u nas nula bodov - mala sopli, tato pracuje a este k tomu aj tento vetrisko....vyzera to vselijako, len nie sviatocne, ale zas mi to az tak neprekaza, nie su to predsa vianoce 😉

katarinaf
5. apr 2010

AHOJTE.CHCELA BY SOM VAS POPROSIT O INFORMACIU:SOM V 19 TT A BOLA SOM LEN NA 1 ULTRAZVUK.NEVIETE KEDY BY SOM MALA IST NA DRUHY?

mishka711
5. apr 2010

tinka no ono sa to zapaluje nasej malej sa to zapalilo az skoro po 2 mes som sa divila ona nejak celkovo vsetko zle znasa a ako som uz spominala ona mi zle jedla spala 7dni po bcg su to kur..tie ockovania a este k tomu ked deti maju vedlajsie ucinky sebko bol super ziadne reakcie a mala ta to znasa zle no co uz janec ja som mala robit kazdy den tiez 5 hodin ale som si dala iba 3 dni aspon 3-4 mes vyskusam mne sa o malu stara mama teda aj o maleho este ale od januara sefka mi hovorila ze ho mozem supnut u nas do pre-school aj ked nebude mat 3r-7mes ale ze je sikovny no len tie plenky este musime vybavit lebo huba uz mu mele vie aj nieco anglicky a sa mi zda ze rozumie ked nanho hovoria no uvidime este to je daleko no 🙂

emily327
5. apr 2010

katarinaf, ahoj ja som v 15tt a tiez sme boli iba na jednom UTZ ale uz sme objednani na 19tt na dalsi. Z praxe viem,ze je to s UTZ v Irsku velmi odlisne. A ked si bola na tom prvom, nevraveli ti,ze kedy sa zase uvidite? Mne to hned povedali,ze kedy asi pojdem na dalsi UTZ. Alebo si skus zavolat do nemocnice a opytat sa, resp. sa poradit s GP. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre