Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

benabianca
18. aug 2007

my sme tu uz 4 roky(moj muz 5rokov),obidve deti sa narodili tu

lajalu
18. aug 2007

Fiha a domov sa aj niekedy vratite ci uz ste tam, ako sa vravi, "zapustili korene"?
Predpokladam ze si uz s detmi letela lietadlom, ake to bolo? Lebo ja mam obavy z letu ☹

benabianca
18. aug 2007

velakrat sme uz leteli,celkom to uslo,len odkedy Benjamin chodi,je to horsie,lebo nikdy nechcel sediet,takze som sa vzdy spoliehala nato,ze bude spat aspon cast letu,no nie vzdy sa tak stalo 😒
Nevravime,ze tu zostaneme navzdy na 100%,aj ked dom sme si kupili pred 2rokmi.Uvidime,ako sa to vyvinie na Slovensku o par rokov.

lenka78
19. aug 2007

Ahojte,no ja som s tym zubom tak dopadla,ze sa mi to tam zapalilo.Zajtra mi to maju vycistit,beriem antib.,tak som zvedava,lebo usta otvorim len tak,ze mam prst medzi zubami.Takze som asi s vyberanim ostatnych skoncila,lebo uz nemam sil.Ani doveru.Ved o 5 tyzdnov letime,tak nechcem riskovat.
Ja sa tiez obavam letu s Chrisom,tak potom dam vediet ako to dopadlo.Teraz to uz neriesim.Chris neobsedi,tak som zvedava ako to tam dopadne!
benabianca,preco je vyhodne kupovat tam dom?Oplati sa to?Za ako dlho to splatite?Za co teraz platite?Pocula som,ze je tam voda zadarmo.
Chris sa tesi do Irska,mysli si,ze je tam hroch,krokodil,...Presviedca ma o tom. 😀

benabianca
19. aug 2007

Lenka-voda je zadarmo,ale len studena.Takze ak chceme teplu vodu,je zohrievana plynom,ten mame nastaveny na casovac a za plyn sa predsa plati!!!Takze tepla voda nie je zadarmo ani zdaleka.
To mi je luto,ze sa ti zub zapalil,je to asi dost neprijemne,mne sa to nastastie nestalo.Nech sa ti to hlavne zahoji,kym sem prides.Hypoteku mame na 30rokov.A platime len o trosku viac ako keby sme si prenajali byt.
Aby chris nebol sklamany,ked tu krokodila nenajde 😕

lenka78
19. aug 2007

neviem mu to vyhovorit 😖

lenka78
19. aug 2007

Aki ste mali vikend? 🙂

katarinamt
19. aug 2007

ahojte dievcence... ja som sice na slovensku a v najblizsej dobe sa nechystam nikde... najprv musim dokoncit skolu, ale rada zistujem, kde sa ako zije... sme s muzom planovali pobyt v irsku ale nejak z toho zislo...skoda... povedzte mi ako sa tam zije, aky su tam ludia.. mala som tam brata s priatelkou v Dubline, ale ti prisli so samymi negativnymi pocitmi, tak by som chcela vediet ci je to take hrozne... co tam robite? pracujete tam? alebo ste pracovali? a aku pracu robite? s ubytovanim je to ake, bracho hovoril, ze sa tam neda nic zohnat, lebo je tam velmi vela pristahovalcov a najma poliakov. Viem ze mam vela otazok, ale pomohli by ste mi keby ste mi odpovedali 🙂 zdravotna starostlivost je na tom ako? pytam sa lebo mam aj malu dcerku.. bude mat 4 v novembri... a toto ma dost zaujima... tiez tam ockuju deti proti setkym tym veciam ako tu, ci to tam funguje uplne inak

lajalu
19. aug 2007

Lenka aj ty ides do Irska? Naco ak smiem vediet? 😅

lenka78
20. aug 2007

my ideme tiez za manzelom ako vy.no do Wexfordu,to je na juhovychode.a chcem tam aj pracovat 🙂

lenka78
20. aug 2007

benabianca,kolko stoja pre deti nike?uz netusim,ake mam kupit Chrisovi,lebo ma vysoky priedhlavok,ci co je to,tak nosi 26,27,no niekdedy mnauci,ze 27 ho tlacia,tak neviem,nechcem mu tam tahat vela topanok.Kozene asi nema vyznam tam tahat,ked je mokro.Ma take poltopanky aj sandalkove poltopanky,tak to tam uz nevynosi.Kazdy sa ma pyta,ci uz balim,smejem sa,ze je este priskoro,no ked tak rozmyslam,tak neviem,co vziat a co nie.cestovne tasky som este nekupila,tak sa sama pre seba smejem,ze zoberiem igelit.Ako Rumuni. 🙂 🙂 🙂 Uz aj Poliakov som tak videla na dovolenke.
Mate tam kupaliska?Ci mam vziat aj plavky,lebo Chris sa rad kupe. 😉
Teraz Chris cez leto nenosil teplaky a tricka s dlhym rukavom,tak neviem,ci to kupit tu a rozculovat sa,ze sa nezbalime alebo nakupit tam.V tescu tam mate takisto take pekne cherokee veci pre deti ako tu?Keby Chris nemal tak vela zvierat,tak v poho,no ked ono to bude tazke,hrocha vezmeme a velku zirafu nie.To bude placu!!!Auta mu ani neberiem!Ani jedno uz!Ani puzzle,kocky,no najhorsie lego,to tam nevezmem,no on sa s tym niekedy rad hra,tak neviem,ci nevezmeme iba kocky a krokodila.Ved mu tam nejake kupime.No a uz sme zbaleni!Ja si este kupim nejake poltopanky,vibramy,botasky,to budu kila!!!Poslem si ich balikom.A je to! 😉

benabianca
20. aug 2007

igelit by ti ako batozinu nezobrali,bola som pri tom,ked tak chceli cestovat romovia z Dublinu 😅 .Topanky tu nie su vobec drahe,nike sa daju kupit vyhodne,ked su v akcii,co tu byva dost casto.Alebo v inych obchodoch okolo 10eur stoja take tenisky.Sandalky sme toto leto nemali ani raz na sebe,kupili sme ich zbytocne ☹ .Kupaliska nemame,tu vo Waterforde je akurat kryty bazena ten mame na opacnom konci mesta,takze ani tam nestiham chodit.Teplaciky aj tricka kup kludne tu,je celkom velky vyber a stoja od 3 do 10 eur,podla toho,kde kupujes samozrejme.Na Slovensku je vacsi vyber cherokee ako tu u nas.Ale v Dunnes store maju krasne veci,je to take nieco ako tesco.Odkial letite?Z Blavy?

lajalu
20. aug 2007

Lenka a vy kedy odchadzate? My uz teraz sobotu...
Kupila som kufor a dufam ze sa do neho obidve s vecami pomestime... 😅 Len este poriadne neviem co si mozem vziat do lietadla teda Lala co si moze zobrat... 😕
Ozaj, chcem sa spytat benabianca davala si malemu nieco zut v lietadle kvoli uskam??

benabianca
20. aug 2007

Benjaminko mal vzdy cumel,okrem posledneho letu-to bol chory,takze dudlat nemohol,lebo nemohol cez neho dychat a tak sa od neho aj odnaucil.Ale Laura uz asi cumel nepouziva,ze?Tak jej skus dat vtedy napit z flasky.Chces sa spytat na nieco konkretne,co si chces zobrat do lietadla?

lajalu
20. aug 2007

Vlastne hej. Lebo Lala si urcite bude chciet brat babiku, no a ako je to s papanim? A kolko ma mat kilou prirucna taska? No cumlik nemala Lala vobec rozmyslam ze by som jej dala papat jablcko 😉

benabianca
20. aug 2007

podla toho akou spolocnostou letis,prirucna taska moze mat 5 alebo 6kg.A jest jej mozes zobrat,aj sebe.Pit jej tiez zober kolko chces,len sa toho budes musiet pri kontrole napit.Inak tekutiny nebrat do litedla,nie viac ako v 100ml baleniach a musis im to ukazat,zabalene vo spec. sacku,ktory ti daju naletisku pri odbavovani batoziny.Napr. horcicu somsi nemohla zobrat,vylozili mi ju z batoziny,lebo je to polotekute.Jblcko jej mozes dat,to je dobry napad.Ani Bianca cumal vobec npouziva a let prezila a to ani z flasky nepila a ani som ju nekojila pri odlete ani pristavani,lebo si letusky potrpia na tom,aby deti boli priputane chrbatom k tebe.Inak ak nie su turbulencie,tak priputane byt nemusia.

benabianca
20. aug 2007

a babiku si zobrat moze do lietadla

lenka78
20. aug 2007

odlietame 22.9.z Blavy
podla cien,co si pisala si myslim,ze nakupime tam.Vsetky dlhe veci su mu uz kratke.v lete to nenosil a teraz je to uz kratke.Aspon mam po starostiach!
ja sa nechystam brat potraviny do lietadla,lebo vraj vsetko vyhadzuju.No mozno gumove cukriky Chrisovi,aby zuval?Som zvedava ako dopaneme,ked Chris neobsedi,to bude zabava ho nutit sediet. 😠

benabianca
20. aug 2007

nam teda chlieb alebo keksiky nevyhodili nikdy,len tu horcicu,lebo bola tekuta.Snad nebude musiet sediet.Cez co letite?Ryanair alebo sky?

lenka78
20. aug 2007

Dnes mame pod mrakom,tak si predstavujem,ze takto to bude v Irsku 😀
Ostali sme u nasich,lebo sa necitim ok,zajtra rano idem zase k zubarovi,tak som zvedava.Dufam,ze o 5 tyzdnov budem ok!!!
Boli sme este pogratulovat svokre,tak mam povinnost za sebou.Vy ste so svokrickami v poho?My tiez,pro forma. 😀 😀 😀
Este mala svagrinka narodky,tak s tou inokedy.Kvoli zubu som jej dala kosom.Vy sa tiez tak darcekujete s okolim?Niekto to rad,niekto to kritizuje.Ja nemam nazor.Niekedy som milovala kupovanie darcekov,no teraz akosi dochadza inspiracia,tak neviem.S mojim milovanym mame 31.8. 5.vyrocie svadby.Neviem co vymysliet.Dufala som,ze oslavime uz tam,no teraz asi oslavime o mesiac neskor.Asi pribalim flasu kvalitneho fr.vina a vypijeme si bosonohi na plazi. 🙂 🙂 🙂
Ja som taky romanticky typ.Milujem film Pycha a predsudok.Nikdy som pri filmoch neplakala a bolo mi do smiechu z mamky,ked plakala,no po porode som citliva.Pri Pride and Prejudice stale placem ako hlupana.Taki chlapi vymreli.Videl niekto ten film?

benabianca
20. aug 2007

Ja som ten film nevidela,nestiham ☹ .Moji svokrovci su ok a to ich mam este aj dvakrat.Moja svokra mala narodky pred 2 dnami tiez.Zajtra ma Benjaminko a popozajtra mam ja 😉 A 4.vyrocie svadby mame 4.10.Benjaminko mi dnes nechcel zaspat doma,teraz pozera rozpravku(neviem ho odnaucit ☹ )odpustila som si dnesnu prechadzku 3hodinovu,lebo som velmi unavena.
Bianca nastastie spinka 😵

benabianca
20. aug 2007

katarinamt-my sme tu uz 4 roky,boli sme na 4mesiace aj v Dubline,a priznavam,ze tam nie su ludia taki priatelski ako v mensich mestach,tam ta malokto pozdravi na ulici.Zijem vo Waterforde(cca 50tis.obyv) a ludia tu su velmi mili a som velmi rada,ze zijeme tu a nie na Slovensku,kde vladne zavist a nevrazivost.Teraz je tu velmi vela Poliakov,Cechov aj Slovakov,to je pravda.Aj by som povedala,ze pomaly kazdy druhy obyvatel tu je cudzinec.Teraz ces leto sa robota hlada tazko,lebo vsade su studenti zamestnani,ale po lete by to malo byt zase ok.Tvoje sance najst si robotu zavisia aj od anglictiny aku mas.
Ubytovanie sa zohnat da,len zalezi na tom aku sumu na to chces dat.U nas je to tak cca 700eur za 2izb byt(2 izby,kupelna,kuchyna a obyvacka-niekedy su dokopy ako velka izba)
A zdravotna starostlivost-na Slovensku je urcite lepsia,vsetko im tu dlho trva,ak chces nejake vysetrenie,vacsinou aj niekolko mesiacov trva kym ta vysetria(aj ked je to vazne),v tom pripade som ja isla na Slovensko.Ockovania mame mozno ine ako vy,davaju sa v inom veku.Aspon doteraz do tych 2 rokov(Benjamin) ako porovnavam s kamaratkinym ockovanim v Cechach.
No snad som ti zodpovedala vsetko.

lenka78
20. aug 2007

Tak Vam gratulujem!!!Ako Ti to s Benompekne vyslo.Co chystate na zajtra Benovi?Co ste mu kupili?S cim sa rad hra?
Chris ma rad tiez rozpravky,teraz ho zaujal Peter Pan.No ma radsej tie stare rozpravky ako Dumbo,Banbi,Lady a Trump.Aj mne sa viac pacia.Myslim,ze su viac na jeho vek 😉

benabianca
20. aug 2007

Aj Benjaminko pozera Bambi,Lady a Tramp,Fox and hound,najradsej ma Macka Pooh a Madagascar.Tortu som mu objednala(macka Pu) a darcek si pojde vybrat zajtra sam,potom pojdeme niekde na obed,potom si pospinka a v podvecer si dame tortu a par hosti mozno pride,ak nie,tak si to zjeme vsetko sami 😅

lajalu
20. aug 2007

Benabianca, dakujem za info. Letime s Ryanair. Nevies aky su? Nevies nahodou ci budu letusky hovorit aj slovensky? 😒
Aj my gratulujeme k narodkam, pekne oslavte 😉

katarinamt
20. aug 2007

Benabiana, dakujem za odpoved... 🙂 tvoje infosky boli fakt dostacujuce. Ako som to tu citala, tak to vyzera fajn. Stale rozmyslam ci ist, ci neist ale velmi rada by som na nejaky cas odisla zo SR. S tou zavistou mas pravdu, je to tu strasne... dost som vahala ci odist aj koli malej. Nevedela som ako je to s tou zdravotnou star. a ci by neprisla o nejake ockovania, co robia tu. Tiez planujeme dalsie babo, ale to este pocka, tak aj koli tomu som to chcela vediet 🙂
Lenka78 poznam pride and prejudice... podla mna super film. a mam podobny problem ako ty. Predtym ako sa mala narodila, tak sa mi zdalo cudne ked mama alebo kamosky plakali nad nejakym filmom ale ako sa mala narodila sa to teda riadne zmenilo... pri tomto som zrovna neplakala ale velakrat sa pristihnem ako mi tecu slzy ked nieco pozeram ... no hroza, uz som si myslela, ze som nejaka ina... 😀

lenka78
20. aug 2007

katarinamt,spominas na tu scenu,ked sa ona ide rano prejst a z hmly vychadza ON a ide k nej?Ten jeho pevny,rozhodny krok,kabat mu veje...je to pre mna prisilne,lebo sa nechavam strhnut tym sledom udalosti a on ma take smutne az by som prirovnala psie oci ako na nu pozera a po cely cas tie zabery na ruku,v ktorej citit napatie,ze by ju objal. 😉

katarinamt
20. aug 2007

hej spominam si... a ked sa tu tak o tom bavime asi si to pustim ako vecernicek 😀

lenka78
20. aug 2007

katarinamt,vidim,ze nasi drobci maju 3 roky.Tvoja mala kedy?Davas ju do skolky?Je to tiez taky certik ako moj drobec?Inac este nespi,natahuje sa s ujom,tak o chvilinku ho idem spacifikovat 😀

katarinamt
20. aug 2007

emmka bude mat v novembri 4 roky a je to riadny certik. Teraz uz spinka, lebo rano vstavame do skolky. Najprv som myslela, ze ju dame az teraz v septembri alebo na jar ale strasne sa pytala ku detom. Je velmi spolocenska a ma strasne rada deti.. 😀 zo zaciatku ked chodila do skolky tak domov chodila s placom, sa bala, ze uz nepojde ale teraz je to uz v pohode. Urcite by si ti nasi dvaja drobci dobre rozumeli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre