Mamičky v Írsku

meli20
17. okt 2006

je tu niekto kto rodil v irsku?
kto?
😵

mamartinka
8. júl 2009

bambulka a kedy to odchadzate presne?este dnes?no stastnu cestu.aj sa ozves zo slovenska?uzite si slovenska. 😉

ladywitch26
8. júl 2009

bambulka,ja som tiez isla v 11tt domov autom. ale mne akurat vtedy zacali nevolnosti, tak to bola hrozna cesta. na trajekte som bola cela zelena, nezaberalo mi nic a pocas celej cesty som mala pripravenu misku na grcky pred sebou. celou cestou som jedla len jablka,ale take kysle, ze ma z nich mrastilo jak divu, horsie ako citrony. ved mi aj trvalo zjest jedno par hodin,lebo som len malinke kusocky odhryzkavala. ale bolo to jedine,co mi pomahalo proti nevolnostiam. akurat v cechach sme sa rano zastavili v motoreste, dala som si vyprazany syr a o pol hodku skoncil v tom vedierku. inak sa vzdy striedame s muzom pri soferovani, ale teraz bez sance,lebo mi bolo zle a on uz skoro zaspaval za volantom, tak to pri plzni odstavil a pospal si 3hodky.len to som ho kazdu chvilu budila,nech zapne kurenie,ze mi je zima, potom zasa nech ho vypne, lebo je moc teplo...no chudak si uzil so mnou. nastastie nazad sme uz leteli, lebo to auto som nechavala doma otcovi. a ani som si tu dovolenku velmi neuzila kvoli tym nevolnostiam. a u doktorky som ani nebola, lebo v den odchodu z irska som akurat mala scan v nemocnici a vsetko bolo ok, tak sa mi to zdalo zbytocne vtedy.

bambulka123
8. júl 2009

mamartinka odchadzame v piatok v noci.Jasne ozvem sa zo Slovenska,ked bratovy pojde net.Dufam ze nam pocasie vijde.
ladywitch tak to ste teda mali tazku cestu aj dovolenku.My ideme tiez dvaja ja z manzelom ale tak viac bude tahat manzel.Irsko a anglicko este bude v pohode ale z Francuzska nejake 20 az 24 hodiny to uz bude tazsie.Ale tak uz ked budeme vo Francuzsku bude casu ked uz nebude trebalo stihat trajekt.A nazad pojdeme traja ale kamarat nema vodicak tak tiez budeme tahat my dvaja.Ja som zatial nevracala a snad ani nezacnem.No trajekt roby svoje ked sme boli doma na Vianoce tak mi bolo dost blbo a to som nebola tehu.Tak nabalime nejake vedierko a hor sa domov.My pojdeme asi cez Polsko nie cez Cechy.

ladywitch26
9. júl 2009

bambulka, my vzdy tahame tak, ze irsko prva ja,lebo mne inak byva v aute zle,ale ked soferujem na zaciatku,tak si nejako zvykne moj zaludok a potom je to ok. anglicko taha muz, francuzsko,belgicko az po aachen ja, potom muz nemecko po kolin, potom ja po nurnberg a zvysok dorazi muz. ja totizto neznasam cechy. ta dialnica je hroznaaaa 😝 teraz ale pojdeme trajektom do francuzska, lebo na september su take ceny, ze sa nam viac oplati ist tak,ako platit tie dva trajekty cez anglicko. inak ja strasne rada soferujem,hlavne tie nemecke dialnice su uplne super, aj ti soferi su ohladuplni.sice jazdia rychlo,hlavne v tom stvrtom pruhu, sa ti niekedy zda,ze tvoje auto stoji, ale oproti cecham je to tisic a jedno.

inak baby,nezda sa vam,ze tie irske znacenia na obleceni su nejake male? alebo to len ja mam take velke decko? vcera som jej uz musela obliect nohavice na 6 - 9 mesiacov, lebo velkost 3 - 6 mesiacov ju uz tlacila na brusku. a na dlzku jej je to tiez dobre, tak dnes ideme nakupovat viac nohavic, lebo tie mensie uz akurat tak mozem vyradit. a to stanka bude mat len o tyzden 2 mesiace...

mishka711
9. júl 2009

lady styn oblecenim nieco je velke nieco male napr maly nosi niektore body do 12mes aj teplaky tie 12-18 su velke ale ako ktore je to rozne

ladywitch26
9. júl 2009

mishka, tak sme boli akurat na nakupe v dunnes a skusali sme jej gate,lebo podla tych velkosti to nesedi. a nakoniec sme jej kupili trojo gati na 9 - 12 mesiacov,vsetko mensie jej bolo male cez brusko. a to buduci tyzden bude mat len dva mesiace!!! tak ja uz neviem, krmim ju len materskym mliekom, keby som ju umelym,tak sa nedivim,ze tak pribera

mamartinka
9. júl 2009

a co maju nove v dunnes store?

bambulka123
9. júl 2009

lady tak ja jazdim velmy malo.Auto mame len 3 mesiace tak som vela nenajazdila.No ved uvidime.Manzel vravel ze Irsko Anglicko zvladne a potom uvidime.Ale tak aj na trajektoch trocha pospi.

Ja ked kupujem oblecenie krstniatkam tak vacsinou to sedi ale oni su uz starsie 5 a 8 rocne.

mishka711
10. júl 2009

lady neries bud rada ze je taka bambula a zdrava 😉 a stym jazdenim ja xcem strasne zacat no ale kupili sme vascie auto a bojim sa uz duplom rozmyslam ze si zaplatim jazdy aspon len musim zistit co to bude stat lebo sice moj mnazel ze pojde somnou vsetko ale predsa ak mam male auto a napisane autoskola to bude ine 😀

ladywitch26
10. júl 2009

mamartinka, no v dunnes ma zaujali hlavne pampersky v akcii 😀 😀 ale dost veci maju zas v akcii

mishka, autoskola sa ti neoplati,pri irskom style jazdy chod radse s muzom na nejaku odlahlu cestu a potrenuj tam.

mishka711
11. júl 2009

lady no uvidime este ci este to risknem teraz sa stresovat alebo az po porode 😀

krasuliak
12. júl 2009

caute ako je to s ryanairom teraz s tou batozinou a check-in online na letisku su uz masiny na to ze si vytlacim palubny listok?, ci?? mate niekto uz skusenost lebo ze ak nie je tam nejaky polatok mylsim 40e dik

niccky.z
13. júl 2009

ahoj pokial ja viem este to nefunguje malo by to fungovat az od oktobra. Teraz ak ides cez online check in cez web musis si listok vytlacit sam v tlaciarni, ak nemas doma tak skoc do kaviarne ☹

niccky.z
13. júl 2009

Prepac ja som ti asi zle poradila. My cestujeme tiez v sobotu a ja som dostala mail z ryanairu ze som musim online checkovat aj ked mam bagage ved som platila za airport check in.
Ja som neviem co zase vymysleli musim nieco pozistovat. :(

mamartinka
13. júl 2009

mi sme si letenky teraz vytlacili doma.ze to musi byt.ja neviem manzel sa v tom vyzna.mi ideme teraz v stvrtok do Bruselu a odtial do BA ryanairom.

catalin
13. júl 2009

krasuliak, teraz letela kamoska a platila za troch 120e, ani jej nikto nepovedal ze to ma urobit online. takze bola nadsena. vytlac si to doma, je to jednoduche. ale ako to funguje aj ked mas velku batozinu netusim, tam ti ju predsa treba oznacit, a posunut na pas a niekto sa o nu musi postarat. ako robia toto netusim. zrejme bude na kazdom letisku jeden pas kde bude operovat ryanair pre vsetky ich lety, tam nechas svoju batozinu a potom uz sa len budes modlit aby s tebou doletela a neskoncila niekde v tramtarii. 😝

mamartinka
13. júl 2009

tobude asi chaos.si to neviem ani predstavit.

krasuliak
13. júl 2009

uz viem ako to je musite sa checknut online cez www.ryan....... tam vyplnite udaje pas alebo ob.preukaz datum narodenia atd.. a potom na letisku uz len idete na security to je bez batoziny a ked je batozina tak tak isto len na letsiku ju pojdete odovzdat je tam este jeden pult vraj ostatne zrusili a staff vyhodili no takto ked to spravite nepaltite 40e

arian
13. júl 2009

Ahojte!
Krasuliak, je to tak ako pises,vytlacis doma letenku a ides k pultu. len tych pultov je tam viac, nie len jeden.Ale sprisnili to. Velka b. moze mat fakt len 15kg.Mama mala (2dni dozadu) o kilo viac- pustili ju, ale chlapik pred nou mal o kilo a pol viac a vypytali 30E. Pred vstupom do lietadla, v gate stali 2letusky a kontrolovali batozinu.ak ma zena prirucku, nemoze mat kabelku, ani mna nepustili, musela som to vselko natrepat aj s kabelkou do prirucky...skoro ma treslo...ak sa im zdalo ze niekto ma vacsiu musel ju dat do toho skusacieho stojana, niekomu aj vazili.Ten chlapik co platil tych 30Emal fakt nestastie, aj malu mal o necele 2kila tazsiu a musel zaplatit dalsich 30E, a dokonca mu ju letuska zobrala, tak nadaval, ze nevie ci mu ju vobec vratia.A notebook musite mat v prirucke, nie zvlast v taske na notebook, samozrejme pri kontrole ukazat.
Strasneeeeee!!!

Pekny den

a prijemny let.

Arian

mamartinka
13. júl 2009

no este ze si to napisala.lebo ja idem teraz len z prirucnou kabelou a manzel z ruksakom.a to som si chcela aj kabelku zobrat.takze tu si musim dat asi do batoziny prirucnej-kabele vsak.z kuframi teraz nejdeme kedze ideme len na 5 dni domov.

nadina
13. júl 2009

Ahojte,

ja len aby ste nechaoisli :

If you selected to check-in online during the booking process or you made your reservation on or after the 21st May 2009 you are required to check-in online and present your online boarding pass and valid accepted travel document at the airport in order to travel.

Takze ak mate nahodou letenky kupene este predtymto datumom -
tak nemusite tlacit on-line check-in vopred.

N.

nadina
13. júl 2009

PS : teda samozrejme aj v tom pripade, ak ste si vybrali check-in rovno !
If you selected to check-in online during the booking process.....

nadina
13. júl 2009

upresnenie
PS : teda samozrejme aj v tom pripade, ak ste si vybrali ON-LINE - check-in rovno !
If you selected to check-in online during the booking process.....

arian
13. júl 2009

Nadina, my sme boli na slovensku aj v maji a platili sme na letisku, lebo sme si nevytlacili letenky.A boli sme tam pred 20-tym majom. A dokonca su take svine, ze vsetko co si na letisku kupis, musis napchat do prirucky, mna donutili vyhodit aj jedlo a pitie, ktore som si kupila uz za kontrolou, len preto ze sa mi nezmestilo do tasky.A ked jej manzel povedal,ze je to pre maleho a co jej to prekaza, tak sa zacala rozculovat, ze na letenke je jasne napisane, ze je povolena len jedna taska,tak nechapem naco je tam to nakupne centrum..a povedala aby si nedovoloval, lebo mu zakaze vstup na palubu, no bola to sila,hadka ako slak, rovno pred malym..strasne,vsetci sa pozerali .....dvom zenam nedovolili prirucky zobrat na palubu,lebo sa nezmestili do skusaca, strasne,ta jedna aj plakala.Ale my sme leteli dublin london gatwick a odtial do viedne easyjetom.Ale nie su svine len smerom do anglicka..Mama sem prisla 3. a 12. isla naspat a aj dublin-ba robili caviky, merali vazili, su to jednoducho zidaci..aerlingus a easyjet su omnoho lepsi, pristup k cestujucim sa porovnavat neda ☹
Arian

arian
13. júl 2009

inak sorry,ze som sa sem len tak vopchala, vzdy pisem len ked potrebujem radu, tak teraz som chcela poradit ja 😀

nadina
13. júl 2009

Arian,

tak ak to spravne chapem - platili ste pokutu za to,
ze ste mali mat vytlacene on-line letenky,
ale nevytlacili ste si ich.
To je bezne, ze za to je pokuta.
V prispevku, co som posielala vsak islo trosku o ine.

O to, ze uz vsetci budu musiet mat on-line check-in,
nakolko Ryan rusi check-in miesta na letiskach.
Robia to vsak postupne a vsetci,
ktori kupovali letenky po 21 maji musia mat uz vytlacenu letenku,
kdezto ak sa kupovala letenka
este pred tymto datumom - s tym, ze nebol zakliknuty on-line check-in,
tak ho ani nemusia mat.

Vsetci, co kupovali letenku po uvedenom datume,
uz musia mat vytlacenu letenku on-line,
aj ked si tuto moznost nezvolili.

Tu je to aj v slovencine : http://letenky-ryanair.sk/aktuality/povinny-onl...

Takze priklad : Moja mama leti ku nam tuto stredu,
kupovali sme vsak letenku 19.maja,
takze nemusi mat on line check in,
vybavia ju este normalne na letisku.

Pekny vecer vsetkym,
N.

nadina
13. júl 2009

Este upresnenie :
Vsetci, co kupovali letenku po uvedenom datume,
uz musia mat vytlacenu letenku on-line ... a teda mat aj on-line check in.

krasuliak
14. júl 2009

ved ich ta sranda prejde ked budeme lietat lingusom 😀 😀 😀

ale zase som za niektore veci za , napr.ked bolo jasne napsiane ze na palubu moze zobrat 10x15 cm a 10kg a nie viac batoziny a clovek si isiel dat maly vak hore v lietadle a nemal kde!! lebo niektory nenazraty ludia pobrali velke vaky aj viac na palubu a potom ked clovek chce schovat svoj maly vak tak mu to vsetko padne na hlavu . A NA to som mal ja nervy 😠 😠 ako aj ked cakame a jasne je napsiane ze na palubu lietadla len jedna batozina urcite rozmery a vaha! a ked im to zacnu kontrolovt tak zacnu ludia vyplakavat ze co sa to deje?? ja som to nevedel.. tak ako je mozne ze par ludi to ma ok a par nie?? je to vsetko o tom ze 60%slovakov tu sa len vezie s druhymi nevie sa o seba postarat sam a to nehovorim ze o jazyku nemaju ani sajnu.A potom povedz takemu ze sak si kukni na nete o com to je co potrebujes kde to najdes.

susanne.k
14. júl 2009

ja som to uz tu pisala, ze na RTL davali relaciu ze zo sluzbami a poplatkami je na tom najhorsie ryanair. Ze s tymi bocnymi poplatkami niesu az taky lacny. A ked teraz maju online check in, ze im ten server vela krat nefunguje, cize ho vypnu aby ste si mohli doplatit na letisku 40 E plus dan. Niekde musia nahnat tie prachy.

palesandra
14. júl 2009

ahojte baby, nemam doma net, len v robote a to nemam cas velmi surfovat. chcem sa ale opytat ako je to s vyplacanim materskych davok v Irsku, ak by som bola nezamestatnana, ale priatel (chceme sa zobrat, teda potom manzel) by bol pracujuci? ci je mozne, aby som dostavala nejaku matersku, alebo aspon rodicovsky prispevok.viem ze po nejakych 26tyzdnoch po odvadzani socialneho poistenia je narok ale ak neodvediem ani cent? zatial pracujem na SK ale uvazujem odist do Irska. vsetko je v stave uvah, preto hladam info ako to sklbit co najlepsie, aby sme boli spolu. predpokladam ze v irsku momentalne v case krizy, nenajdem pracu v pofesii – ekonomicka VS a nechcem robit mimo kvalifikacie, takze neviem aka je pravdepodobnost ze sa zamestnam a ked sa zamestnam, tak pokusy o dieta sa zase posunu, momentalne mam 27r. takze uz by sme nejake dieta chceli, aspon ja ;) skomplikovalo sa to tym ze priatel odisiel do irska  ale co ked peniaze treba. jedna znama, ktora pracuje na socialke mi radi, aby som sla na matersku z SK, cize robila tu a po porode isla do Irska a cerpala davky zo SK nemocenskeho poistenia. to by bolo dobre, keby sme vedeli, ze dieta sa podari na prvy sup.. co je asi malo pravdepodobne nato, ake nazory pocujem/citam a zase budeme zase dlhsi cas od seba a dokocna tehotna tu sama bez priatela ziadna vyhra. viete mi aspon kusok poradit alebo napisat vlastny nazor? alebo nejake odporucanie...dakujeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre